Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה רכבים צפוים להגיע ב-2021 ? (מעניין במיוחד דגמי חשמליים)

feel
שימו לב! השרשור הזה בן 1217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 37 דקות, eladts כתב:

ש לי טסלה כבר יותר משנתיים ואין לי עמדת טעינה ביתית. עם זאת, יש איפה שאני גר פריסה נרחבת של עמדות טעינה ציבוריות.

ולרוב תושבי מדינת ישראל גם אין תחחנת דלק ביתית.  עם זאת יש כאן פריסה נרחבת של תחנות דלק ציבוריות.

לא מבין מה שייך המצב במדינות הגולה לדיון שנסוב על הקורה כאן ועכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, eladts כתב:

יש לי טסלה כבר יותר משנתיים ואין לי עמדת טעינה ביתית. עם זאת, יש איפה שאני גר פריסה נרחבת של עמדות טעינה ציבוריות.

623915.jpg

מתגורר בארה"ב? בניגוד לישראל מרבית התושבים בה מתגוררים בבתים פרטיים, וכאלו שלא כנראה נמצאים במצב שלא מאפשר זאת (סטודנטים וכד') או גרים במרכז הערים הגדולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dani666 כתב:

ולרוב תושבי מדינת ישראל גם אין תחחנת דלק ביתית.  עם זאת יש כאן פריסה נרחבת של תחנות דלק ציבוריות.

לא מבין מה שייך המצב במדינות הגולה לדיון שנסוב על הקורה כאן ועכשיו.

שוק הרכב בישראל אינו בועה שעומדת בפני עצמה. הוא מושפע מהמתרחש בעולם ובפרט במדינות המיצרות כלי רכב. עמדות טעינה ציבוריות הרבה יותר זול, פשוט ובטוח להקים באיזורים עירוניים מאשר תחנות דלק.

לפני 35 דקות, Mikelt89 כתב:

מתגורר בארה"ב? בניגוד לישראל מרבית התושבים בה מתגוררים בבתים פרטיים, וכאלו שלא כנראה נמצאים במצב שלא מאפשר זאת (סטודנטים וכד') או גרים במרכז הערים הגדולות.

כן, אני מתגורר בארה"ב אבל באיזור עירוני שבו בתים פרטיים נפוצים בערך כמו בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@eladts

צא מהסרט,

ארה"ב זה לא ישראל, what so ever,

שוק הרכב אצלינו נחשב לעולם שלישי היחס לאירופאים, עמדות טעינה? נראה לך שזה משהו שעובד עם הישראלים?!

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת - מי מבטיח לך שלא יבוא מישהו ויעמיד את האוטו שלו בעמדת טעינה שכונתית במשך כמה ימים?

בתקופת הקורונה נהיה מאוד נפוץ שאנשים מעמידים את הרכב, ולא נוגעים בו במשך כמה ימים בכל פעם, וגם אחרי שהקורונה תיגמר, המצב לא ממש הולך לחזור לקדמותו כל כך מהר (אם בכלל).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

האמת - מי מבטיח לך שלא יבוא מישהו ויעמיד את האוטו שלו בעמדת טעינה שכונתית במשך כמה ימים?

מי מבטיח לך שמישהו לא יעמיד את הרכב שלו ליד המשאבה בתחנת דלק במשך כמה ימים?

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.12.2020 בשעה 20:21, רפי לין כתב:

השבוע הגיעו ארצה פיאט 500 חשמליות לתקינה,

כך שיש תקוה שישווקו בקרוב.

בברכת חנוכה שמח  -  רפי לין

פיאט 500 חשמלית.JPG

אני מנחש שידפקו להם תג מחיר התחלתי של 150 אלף שקלים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.12.2020 בשעה 16:24, vadim6385 כתב:

מימן בייצור סדרתי יש רק את טויוטה Mirai, ואני בספק מאוד גדול אם היא תגיע לארץ.

דגם שמייצרים אותו בכמות של כלום וחצי, וטויוטה מפסידים על כל מכונית איזה 100K$

וגם אם מישהו יביא, הוא ייסע בו בדיוק עד שייגמר הדלק, כי אין איפה לתדלק את זה בארץ.

בארה"ב יש יותר מרכב אחד, יש טויוטה Mirai, יונדאי Nexo, הונדה Clarity. שהם רכבים בייצור סדרתי, זה טכנולוגיה יחסית צעירה קשה להגיד כמה היא תתקדם והאם יש לה עתיד. בישראל אין פריסה של תכנות טעינה לרכבים חשמלים (יש אבל לא מספיק), שזה גם פוגעה בהחלטה לגבי רכישת רכב חשמלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.12.2020 בשעה 03:34, Dikare כתב:

בארה"ב יש יותר מרכב אחד, יש טויוטה Mirai, יונדאי Nexo, הונדה Clarity. שהם רכבים בייצור סדרתי, זה טכנולוגיה יחסית צעירה קשה להגיד כמה היא תתקדם והאם יש לה עתיד. בישראל אין פריסה של תכנות טעינה לרכבים חשמלים (יש אבל לא מספיק), שזה גם פוגעה בהחלטה לגבי רכישת רכב חשמלי. 

כל המכוניות האלו נמכרות בכמויות זעירות במספר מאוד מצומצם של מדינות בארה"ב. מספר תחנות התדלוק במימן מצומצם כי עלות הקמתן אסטרונומית. בנוסף יש את העינין הבטיחותי, מספר תחנות מימן בעולם התפוצצו במהלך שריפות. עלות התדלוק במימן היא יותר מעלות התדלוק בבנזין וזה כאשר מיצרים את המימן מגז טבעי, בהליך שפולט לאטמוספירה פחמן דו-חמצני. יצור מימן מאנרגיה מתחדשת כמעט ולא קיים כי זה תהליך מאוד לא יעיל. הטכנולוגיה של תאי הדלק הוצגה בערך באותו הזמן כמו המכוניות החשמליות המודרנית. מספיק להסתכל בנתוני המכירות כדי לדעת לאיזו מהן יש עתיד ולאיזו אין.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, eladts כתב:

כל המכוניות האלו נמכרות בכמויות זעירות במספר מאוד מצומצם של מדינות בארה"ב. מספר תחנות התדלוק במימן מצומצם כי עלות הקמתן אסטרונומית. בנוסף יש את העינין הבטיחותי, מספר תחנות מימן בעולם התפוצצו במהלך שריפות. עלות התדלוק במימן היא יותר מעלות התדלוק בבנזין וזה כאשר מיצרים את המימן מגז טבעי, בהליך שפולט לאטמוספירה פחמן דו-חמצני. יצור מימן מאנרגיה מתחדשת כמעט ולא קיים כי זה תהליך מאוד לא יעיל. הטכנולוגיה של תאי הדלק הוצגה בערך באותו הזמן כמו המכוניות החשמליות המודרנית. מספיק להסתכל בנתוני המכירות כדי לדעת לאיזו מהן יש עתיד ולאיזו אין.

בעשור האחרון(קצת יותר) עולם הרכב נמצא במצב שהוא לא בטוח לאן ללכת עם כל ההגבלות של זיהום אווירת, היו כאלה שהתקדמו עם מנועי טורבו(ואג), יחסי דחיסה (מאזדה), היברידי (טויוטה). ושני הטכנולגיות היותר קיצוניות שזה רכב חשמלי ומימן, רכבים חשמליים נמצאים כרגע בהתקדמות טכנולוגית מאוד גדולה ועברו כבר מספר רב של דורות ושידרוגים, ואילו רכבי מימן ביצור יחסית סדרתי (כמה אלפים בודדים של רכבים) שנמצאים בערך בדור השני בלבד, יש לזה סיבות ויש לטכנולוגיה הזאות גם חסרונות, אם ימשיכו לקדם אותה אין לדעת איך היא תראה עוד כמה דורות. למרות שיכול להיות שאין לזה עתיד ויפסיקו עם זה. מוקדם מידי כדי להגיד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוצא את ההיגיון במימן. זה אולי היה ריאלי בעבר כאשר הטווח של הרכבים החשמליים היה מאוד נמוך, אבל עכשיו כאשר לכל רכב חשמלי מהדור החדש יש טווח של כ 300 ק"מ על טעינה אחת, אין צורך בתא דלק שדורש הפקת מימן, שינוע שלו במיכליות לתחנות תדלוק, רק בשביל לסחוב אותו ברכבים לצורך ייצור חשמל להנעת מנוע חשמלי.

יותר פשוט וזמין לחבר את הרכב לשקע החשמל.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הדלק הגדולות הן אלו שמעונינות במימן ודוחפות את כל הפרויקטים. מעבר למכוניות חשמליות נטענות מהשקע יהפוך אותן ללא רלונטיות. לכן הן מנסות למצוא תחליף שנשמע נקי (אפילו שהוא לא) שישאיר אותן במשחק. בגלל זה אין מכוניות עם תא דלק שגם ניתן לטעון מהשקע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.12.2020 בשעה 17:54, bobi כתב:

אני לא מוצא את ההיגיון במימן. זה אולי היה ריאלי בעבר כאשר הטווח של הרכבים החשמליים היה מאוד נמוך, אבל עכשיו כאשר לכל רכב חשמלי מהדור החדש יש טווח של כ 300 ק"מ על טעינה אחת, אין צורך בתא דלק שדורש הפקת מימן, שינוע שלו במיכליות לתחנות תדלוק, רק בשביל לסחוב אותו ברכבים לצורך ייצור חשמל להנעת מנוע חשמלי.

יותר פשוט וזמין לחבר את הרכב לשקע החשמל.

יותר פשוט למי?!, אולי לך, או לחלק קטן מהצרכן,

אני למשל לא מוצא היגיון במעבר לחשמל, לי לפחות יש לזה הרבה חסרונות, קשיים, וסיכונים שאני לא מוכן לעזוב את מנוע הבערה פנימית,

לנסוע לתחנת דלק לתדלק בנזין/סולר/מימן בשבילי הרבה יותר פשוט מלהתעסק בטעינת רכב חשמלי, אני ב9 שנים האחרונות עברתי 5 דירות, ובאף אחת מהן לא היתה לי אפשרות לחשוב בכלל על זה,

מעבר לזה שאני לא פשוט לא רוצה להיות תלוי בטווח ובהתנהלות הזו של להמתין זמן בשביל להטעין את הרכב, הרבה פעמים אני רוצה פשוט לנסוע ועכשיו,

כמובן שאין לזה קשר אליך ספציפית, אך חשוב לי לעלות את זה שאני מה זה לא סובל את הנודניקים האלה שבכל כתבה שניה על רכב דוחפים את נושא החשמל, "כמו אדיוט מי שמזהם אותנו" , "מי קונה היום בכלל בנזין, למה עדיין מביאים רכבי בנזין", וכו... , 

למי שיש אובססיה לחשמל, אחלה, שיקנה יהנה, ילמד ויעדכן על החוויה, נשמח לשמוע ולהשכיל, אבל לדחוף את זה בכח זה כבר בלתי נסבל, ואני כן רוצה לראות רכבי בנזין חדשים ב2021 שמעניין אותי בתור רוכש, ששוב ממש לא מעניין אותו לא חשמלי ואפילו לא היברידי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...