Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד אתם שומרים על מכונת כביסה נקייה? הטינופת המסתתרת יכולה להפתיע

hwgeek
שימו לב! השרשור הזה בן 1261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מאז הפעם ההיא לפני מספר שנים שניסיתי לתקן את מכונת הכביסה של אחי ופירקתי אותה, אני דואג לישטוף את המכונה אצלינו פעם בשנה לפחות בשביל להסיר את הג'יפה שמצטברת על העכביש של התוף וכל פעם אני מופתע כמה ליכלוך מסתתר מאחורי התוף- אז רציתי לדעת האם גם אתם עושים פעולות דומות לשמירה על נקיון התוף?

התוף יכול להיראות מנצנץ ונקי אבל מאחור יכול להיראות כמו בתמונה מטה:

מה שאני עושה  במכונת בוש של הוריי בשביל לנקות זה להפעיל את תוכנית KIDS או תוכנית ארוכה דומה עם מעל שעתיים וחצי שהמכונה ריקה- ולאחר סיום מילוי המים אני מוסיף עוד מים עד כמעט הגובה של מרכז התוף + קצת מלח לימון(במכונת בוש גובה מים של מרכז התוף מפעיל הגנה והמכונה מרוקנת את כל המים), ככה עם התנגדות המים יוצא המון טינופת ולמרות אי שימוש בסבון מהר מעוד שאריות הסבון שעל העכביש מתמוססות יחד עם גושים חומים שצפים במים, פשוט ניראה גועל.

בתוכנית הארוכה מצב זה נימשך מעל שעה ומנקה טוב טוב את התוף- מה דעתכם? מישהו גם ניסה?

אשמח להמלצות נוספות- במיוחד שינקו את הטינופת על העכביש במרכז התוף.

IMG_20170329_102825.jpg

ככה ניראה התוף במכונת בוש של אחי שהיה במצב כמו חדש עם מסתכלים פנימה- זה הדיון בזמנו:

https://carsforum.co.il/topic/612719-תיקון-מכונת-כביסה-בוש-שהתוף-יצא-מהמקום-ונפול-אפשר-לבד-או-עדיף-ליקנות-חדש/page/2/?tab=comments#comment-5369474

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני עם מכונת פתח עליון. פעם ב-3 חודשים מפעיל תכנית ארוכה 95 מעלות עם מלח לימון. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפעיל פעם בכמה חודשים תוכנית של 3 שעות 95 מעלות עם כוס מלח לימון

התחלתי עם המנהג אחרי שנשרף הגוף חימום שמה

לא הייתי מוכן להזמין טכנאי בשביל גוף חימום

ומצאתי את עצמי מפרק חצי מכונת כביסה כדי להגיע אליו

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו כמו חצי כוס בתא של אבקת הכביסה. אני מניח שגם כמות כפולה לא תגרום נזק.

האמת היא שאיזה טכנאי מכר לאשתי "חומר ניקוי" במחיר קצת יקר, אבל עכשיו, משנגמר המלאי, אקח מלח לימון מהמאגר שמשמש לניקוי הקומקום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

🤣

חס וחלילה עם בגדים... תוף ריק. אני עושה אותו דבר, ומדי פעם כשהמכונה מתחילה קצת להסריח מריץ עם אקונומיקה באותו נוהל (כן אני יודע שאקונומיקה לא טובה לגומיות). 

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוס חומץ ישר לתוך התוף ומפעיל את המכונה על 60 מעלות בתוכנית קצרה פעם בכמה חודשים.

הכי חשוב להקפיד למלא אבקת כביסה בכמות המומלצת על-הייצרן או המותג של אבקת הכביסה. חלק גדול מהסתימות בחלקי המכונה נגרם על-ידי גושי אבקה שלא נמסו גם בגלל טמפ' כביסה נמוכה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50מל חומץ לתוך מיכל המרכך בכל הפעלה (בנוסף למרכך).

שינוי מדהים לטובה עם נקיון התוף, פלסטיקים וגומיות מאז שהתחלתי עם הפעולה הזו.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, מרק10 כתב:

הכי חשוב להקפיד למלא אבקת כביסה בכמות המומלצת על-הייצרן או המותג של אבקת הכביסה. חלק גדול מהסתימות בחלקי המכונה נגרם על-ידי גושי אבקה שלא נמסו גם בגלל טמפ' כביסה נמוכה.

זו הסיבה שמומלץ להשתמש בנוזל כביסה ולא באבקה. (שכחתי איך נראית אבקת כביסה, חשבתי שכבר נעלמה מהעולם)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לציין שגם אני הייתי מפעיל מכונה ריקה עם כוס חומץ\מלח לימון כמו שרובכם ציינתם, אבל ניראה שזה לא עוזר 100% כי גובה המים במכונה ריקה הוא נמוך והליכלוך שמיצטבר לאורך השנים בבמרכז התוף מאחור נישאר, רק כאשר הפעלתי את המכונה והוספתי בעצמי את המים ומילאתי עד כמעט מחצית התוף - רק אז ראיתי גושים חומים צפים במים והרבה קצף ומים עכורים.

כניראה ביגלל החיסכון של המים במכונות החדשות- גובה המים ברוב הכביסות הוא נמוך ולאט לאט לאורך השנים שאריות אבקת כביסה עם ליכלוך הכביסה מצטברים על העכביש שמחזיק את התוף ורוב הליכלוך מיצבר ליקראת מרכז התוף ורק מים בגובה מחצית התוף מצליחים להוריד אותם- מוזמנים לנסות ולדווח אם המים נישארו נקיים או היתמלאו בליכלוך וקצף לאחר שהפעלם עם תוספת המים עד כמעט מחצית התוף (תנסו משהו כמו 40% מלא, כי 50% יפעיל הגנה וירוקן את המיכל, זה גם ממש כבד ומוריד התוף לתחתית).
בבוש בחרתי בתוכנית KIDS ב60 מעלות  ושלב הסבון נימשך מעל שעה וגם התוף מסתובב מהר יחסית לעומת תוכניות עדינות(לאחר מילוי המים בתחילת התוכנית הוספתי מים מאיזור מילוי אבקת כביסה).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 שעות, locus כתב:

50מל חומץ לתוך מיכל המרכך בכל הפעלה (בנוסף למרכך).

אשתי משתמשת רק בחומץ כמרכך.  לא סובלת את הבישומים למיניהם במרככים המסחריים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומץ או חומצה אצטית בריכוז 5% חצי בקבוק פעם בחודש למכונה עם מגבת ישנה בהרתחה.

מלח לימון או חומצה ציטרית עלולה לפגוע במערכת הניקוז בשימוש לאורך זמן. ביחוד במנוע ניקוז. לכן לא מומלץ להשתמש מעבר לפעם בחודשיים מקסימום.

• מעניין 1

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...