Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד אתם שומרים על מכונת כביסה נקייה? הטינופת המסתתרת יכולה להפתיע

hwgeek
שימו לב! השרשור הזה בן 1257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 28.8.2020 בשעה 10:05, hwgeek כתב:

שלום חברים,

מאז הפעם ההיא לפני מספר שנים שניסיתי לתקן את מכונת הכביסה של אחי ופירקתי אותה, אני דואג לישטוף את המכונה אצלינו פעם בשנה לפחות בשביל להסיר את הג'יפה שמצטברת על העכביש של התוף וכל פעם אני מופתע כמה ליכלוך מסתתר מאחורי התוף- אז רציתי לדעת האם גם אתם עושים פעולות דומות לשמירה על נקיון התוף?

אני לא עושה שום פעולה בשביל לשמור על החלק האחורי של התוף נקי (מדובר במכונה פתח חזית). המבחן האמיתי מבחינתי הוא מבחן הריח. אם אין למכונת כביסה שום ריח - הכל טוב. אם יש ריח מסריח - צריך לנקות.
לאחרונה שמתי לב לריח לא נעים, מצאתי כמה סירטוני יוטיוב מעניינים ושמתי דגש על מה שאומרים שם, בגדול מדובר בניקוי עם חומץ של:
1. כל החלק הפנימי של הגומיה בין הדלת לתוף עצמו (באמצעות סמרטוט ספוג בחומץ) - לעבור היטב על כל ההיקף, 360 מעלות, ולא רק על החלק התחתון איפה שמצטבר ליכלוך שנראה לעין.

2. ניקוי המגירה עצמה, כולל בית המגירה (ואם אין גישה, להיעזר במברשת קטנה, קשיחה וארוכה להסרת ליכלוך שנדבק לדפנות מסביב - אצלי סמרטוט עשה את העבודה ללא בעיה)

3. ניקוי של ה"פילטר" של המשאבת מים (לפרק ולנקות בכיור, שיהיה נקי לחלוטין)

לאחר מכן יש לחזור על הניקוי הנ"ל עם סודה לשתיה ולעבור על האיזורים שנוקו (להמיס סודה לשתיה בכלי עם מים חמים). אפשר גם להפעיל את המכונה על טמפ גבוהה עם סודה לשתיה. הסודה לשתיה לא רק שעוזרת בניטרול ריחות, אלא גם מנטרלת את החומציות של החומץ שניקינו איתו (שלעיתים עלולה להזיק לחלקים מסויימים במכונה).
לאחר ביצוע הניקוי אין שום ריח מהמכונה, והכביסה יוצאת מעולה.

איציק

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אבקת כביסה = קרטון/ ניילון דק.
נוזל כביסה = מיכל פלסטיק קשיח. 
לא תורמת לאיכות הסביבה, בניגוד לג'ל / נוזל כביסה.
האבקה מלאה במלחים, שלא ניתן לנטרלם, מגיעים למכוני הטיהור,מי קלוחין, קרקע... כל המסלול עד להמלחה כללית.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.8.2020 בשעה 09:57, SlowRide כתב:

לא מבין למה אנשים משתמשים ב2020 באבקת כביסה. יש לזה יתרון כלשהו על הג'ל או הקפסולות? 

זה בד"כ נמכר במבצע 8 קילו ב30 ומשהו שקל.

מעבר לזה זה נותן לך תחושה כאילו אתה שולט בכמות האבקה שאתה שם במכונה (בפועל - שופך לשם כוס חד פעמית של אבקה, ושיהיה בהצלחה).

אני לא מתייחס לכביסה בפנאטיות. מה שיוצא, אני מרוצה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשהשתמשתי האבקה לא טרחתי למדוד כל פעם. עשיתי חור קטן בשקית וממנו מילאתי את. התא עד שזה נראה בסדר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כף מדידה שהגיעה בקופסת פלסטיק שבה קניתי אבקת כביסה לפני 15-20 שנה, ומשמשת אותי מאז (גם הקופסה וגם הכף).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.9.2020 בשעה 22:56, מרק10 כתב:

במכונת הכביסה שבשרותי תוצרת בוש יחסית חדשה WAK20260IL התא הראשי לחומר ניקוי מתאים לג'ל, נוזל כביסה ואבקה.

כאשר משתמשים בנוזל כביסה יש סוג של דלתית שצריך להוריד אותה כלפי מטה שאמורה למעשה למנוע מהנוזל לרדת מיד לתוף וגם משמשת למדידת כמות נוזל הכביסה.

לא מבין את התכנון של בוש מכיוון שהדלתית הזו לא אוטמת ואין שום מנגנון כפי שציינת לכן הנוזל יורד בצורה איטית לתוך התוף או ליתר דיוק הדלתית מעכבת את ירידת הנוזל לתוך התוף.

מה אני מפספס ?

צילמתי את המנגנון מקדימה ומאחורה.

Untitled1.jpg

20200918_224809.jpg

20200918_224825.jpg

במכונות של בוש, זה משמש כמדיד לכמות אבקה/ נוזל כביסה.

אם תשים לב, בעלון באנגלית רשום שזה מדיד לנוזל כביסה, אך בהערה (שורה מתחת לכותרת)  כתוב שזה רלוונטי רק למכונות מדגמים מסויימים (לא מפורט איזה דגם).

ככל הנראה, במכונה שלך זה מיועד לאבקה בלבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, guya72 כתב:

במכונות של בוש, זה משמש כמדיד לכמות אבקה/ נוזל כביסה.

אם תשים לב, בעלון באנגלית רשום שזה מדיד לנוזל כביסה, אך בהערה (שורה מתחת לכותרת)  כתוב שזה רלוונטי רק למכונות מדגמים מסויימים (לא מפורט איזה דגם).

ככל הנראה, במכונה שלך זה מיועד לאבקה בלבד

במכונה שברשותי קיימת הדלתית כמו בתמונות שצירפתי עם סימונים לכמויות נוזל כביסה ובין היתר תפקידה למנוע את זרימת הנוזל לתוך המכונה בזמן מילוי התא בנוזל כביסה כלומר התא במכונה שלי כן מתאים לנוזל כביסה.

בכול מקרה זה ממש לא משנה מכיוון שאם אתה משתמש בנוזל כביסה או ג'ל בסופו של דבר הם יורדים לתוך הדוד כמה שניות לפני שמתחילה זרימת המים לתוך התא.

* בעבר במכונות כביסה יישנות כמו זוהר האגדתית לא היו בכלל תאים לחומר ניקוי או מרכך כביסה.

פשוט היינו שופכים את האבקה לתוך התוף ולקראת סיום תהליך הכביסה (מחזור אחרון) היינו מוסיפים מרכך כביסה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת החלוקה לתאים היא לאפשר PRE-WASH, אחרת באמת היינו יכולים להישאר 50 שנה אחורה בלי שום תא ופשוט היינו זורקים את החומר פנימה (על אותו משקל שהיום מוכרים קפסולות ג'ל לכביסה שאתה זורק פנימה).

אומנם מעטים האנשים שמשתמשים באופציה זו, אבל מי שמחפש ניקוי יסודי וריח טוב, ישתמש באופציית ה PRE-WASH עם גל\אבקת כביסה ו/או תוסף כלשהו (כמו סנו אוקסיג'ן).
אני מכבס את בגדי העבודה שלי עם PRE-WASH ופקק סנו אוקסיג'ן, ולאחר מכן (בגלל שהמכונה לא תומכת בשימוש בנוזל) חזרתי לאבקת כביסה.
קודם לכן היינו משתמשים בג'ל לכביסה (אבל שנים קודם לכן עבדנו עם אבקת כביסה) ולצערי עם ג'ל לא הצלחתי להשיג תוצאות כמו עם האבקה (אומנם הג'ל לכאורה יותר נוח, אבל בכביסה שדורשת ניקוי אינטנסיבי יש לנו בעיה להשתמש ב PRE-WASH עם ג'ל....)

חשוב ביותר להקפיד על ניקיון הגומיה (הפנימית) מסביב לדלת, תא החומרים (המגירה כולל ההיקף שלה) ומשאבת המים - לטובת מניעת סירחון (כבר הזכרתי זאת קודם: לנקות עם חומץ וסמרטוט היטב ולאחר מכן עם סודה לשתיה ממוסת במים פושרים). ניקיון יסודי מבטיח שקט (ריח טוב \ חוסר סירחון) לאורך זמן.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ אבל לדעתי רלוונטי ויעניין כאן את החברים:

https://www.youtube.com/watch?v=UZr2SBKb59c

ולמיעוט כאן שלא מבין גרמנית: 
הכי טוב זה שימוש באבקה והכוונה למודרנית שיודעת לעבוד גם ב- 30 מעלות וגם ב- 60 מעלות (רובן כאלה, כיום), כאשר לא כל כך משנה מי היצרן כי מדובר בחומר גנרי, ההבדלים נעוצים בבישום ובאחוזי כמות החומרים, לפה ולשם. אין לזה משמעות גדולה מדי.
ג'ל בקפסולה = נוזל כביסה ארוז יפה
נוזל כביסה = חרטא ברטא, עדיף אבקה
מרכך כביסה = סכנת נפשות + חרטא ברטא (שילוב של השניים...)
הם נוגעים שם בעוד נקודה, של תופעת האריזה המנופחת כאשר פותחים אותה היא מלאה רק ב- 3/4 בערך), אבל זאת שיטת שיווק זולה, דמגוגית ומוכרת ומי שנופל כאן ולא מסתכל תכלס על המשקל הנקי - זבש"ו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...