Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושה לכם טוב על הנשמה בנהיגה בכבישי הארץ?

מיץ פטל
שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, Buki כתב:

אחרי שנתת למישהו להשתלב לפניך, הוא אומר לך תודה על ידי הבהוב ב 4 מאותתים.

סופר נדיר לראות את זה בארץ, אבל כשאני רואה את זה, זה עושה ממש טוב על הנשמה.

אני גם מקפיד להודות כך למנגים אחרים, בתקווה שהם מבחנים את הסימן הזה.

אני זוכר את הקונספט הזה של 4 היבהובים כאות תודה, אבל בעיקר משנות ה 80-90

אכן חבל, איכשהוא זה נעלם במרוצת הזמן

• מעניין 1

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, eladts כתב:

מעולם לא שמעתי על המשמעות הזו לאורות המצוקה.

זה יחסית נפוץ, כנראה לא בארה"ב.

הנה דוגמא מיפן:

לפני 32 דקות, eladts כתב:

בצמתים קטנים, עם נתיב אחד בכל כיוון, זה לא יעבוד.

מתקשה לזכור איפה יש בארץ צומת מרומזר עם נתיב אחד לכל כיוון שכולל גם נסיעה ישר וגם פניה. ב 99% מהמקומות יש פיצול לפני הרמזור לשני נתיבים לפחות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי בזה מעולם לא בישראל וגם לא במדינות בהם נהגתי באירופה (שוויץ, צרפת, איטליה, איסלנד).

יש מי שמנסה לשכלל את הרעיון.

עריכה אחרונה על ידי eladts
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בזה בארץ, כאמור נדיר מאוד אבל קיים. מי שאותת כך ידע בדיוק את המשמעות. 

די בטוח שראיתי גם באירופה, אבל לא זוכר איפה.

מנהג יפה מאוד לדעתי. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשקעה בשילוט.
סתם דוגמאות שעולות לי לראש:
"פרחים עוד 100 מטר" ..." פרחים עוד 80 מטר" ... "פרחים עוד 60 מטר" ... "פרחים עוד 40 מטר" ... "פרחים עוד 20 מטר" ... "הגעת ליעד פרחים"

"ג'חנון של איזו סבתא תימניה עוד 100 מטר" ... "ג'חנון מלבי של איזו סבתא תימניה עוד 50 מטר" "ג'חנון מלאבי של עזיזה בלה בלה" (תימנים קצת קצרים בשלטים...).

"רעב? כריך חביתה בעוד 100 מטר" ... "רעב? סנדוויצ'ים טריים בעוד 80 מטר" ... טוב נשברתי הבנתם את הקטע, השילוט פה משהו חבל על הזמן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לחתונה של אלי וג'יזל שמאלה בכיכר" 

השילוט נשאר שם אחרי הגירושין.

• מצחיק 4
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Buki כתב:

מתקשה לזכור איפה יש בארץ צומת מרומזר עם נתיב אחד לכל כיוון שכולל גם נסיעה ישר וגם פניה. ב 99% מהמקומות יש פיצול לפני הרמזור לשני נתיבים לפחות.

אפשר למצוא כאלו בדרום תל אביב.

https://goo.gl/maps/4FZZQbp9W8FkHwur7

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף אנרגיות חיוביות...

נחמד לקבל 👍כשאתה נוהג ברכב מיוחד.

ובכלל נחמד שבנהיגה ברכב שלך עדיין לא מחייבים במסכה :-)

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 8 שעות, eladts כתב:

מעולם לא שמעתי על המשמעות הזו לאורות המצוקה

קורה לי לא מעט עם משאיות ואוטובוסים. רכבים פרטיים מסתפקים בהנפת יד.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא שמעתי על המשמעות הזו לאורות המצוקה. ברכב עם פנסי איתות אחוריים אדומים (שמותרים לפי התקינה האמריקאית) זה עלול לבלבל את הנהג מאחור.שמנסה לפנות שמאלה מולך להשלים את הפניה. 

באנגליה זו הדרך הכי מקובלת להודות לנהג מאחוריך, ונדיר שמישהו לא טורח לעשות את זה.זה גם לחלוטין הדרך המקובלת במקומות אחרים באירופה. לרוב הנהג שמגיע לכיוונך כשאתה רוצה להשתלב יהבהב עם האורות שהוא נותן לך להיכנס, ולאחר מכן אתה מודה לו עם האורות וינקר.

בארץ הבהוב עם האורות (לרוב) אומר, תיזהר ממני אני מגיע. כאשר תכלס אין פה באמת סימן מוסכם לעניין הזה, חוץ מלהאט ולתת למי שרוצה להשתלב להבין מה אתה עושה...

זה די מסכם את ההבדל בתרבות הנהיגה פה ושם.

אני לא מצליח בשום צורה להתחבר לאלא פה שטוענים שהם נהנים סתם מכל נהיגה מנהלתית (הדגש על מנהלתית) באמצע היום. אני מוצא את זה מתיש (שילוב של חוסר כבוד מוחלט לאחרים בכביש, נהיגה פרועה כאילו הכביש של אמא שלהם וכו׳), כאשר באירופה אין לי בעיה לנהוג יום שלם ולצאת רענן לחלוטין.

נתקלתי לא פעם בסיטואציה כזאת: רכב או מספר כלי רכב ממתינים לפנות שמאלה, יש תנועה רבה ממול כך שהם ממתינים את כל המופע של הירוק, מתקדמים למרכז הצומת וחוסמים אותו. ורק אחרי שמופיע של האור הירוק לתנועה ממול הסתיים, יש להם אפשרות לפנות. 

נכון. זה קורה כך הזמן כשהכביש עמוס. פשוט מתרגלים...
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, robertf כתב:

נכון. זה קורה כך הזמן כשהכביש עמוס. פשוט מתרגלים...

אבל אם אתה לא נדחף, זה לא מאפשר לך בכלל לפנות.

ממתין ממתין ממתין, כל הזמן יש תנועה ממול, עד שיש אור אדום. 

ברור שלכל דבר אפשר להתרגל, אבל בשיטה הישראלית הסיטואציה הזו לא קיימת וזה עדיף.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש צומת ספציפית שכשאני בלונדון אני חוצה אותה הרבה מאוד (גם גרתי מטר ממנה), וכשאני פונה שם ימינה באמצע היום אני יודע כמעט בוודאות, שאעמוד שם עד שהרמזור יהפוך לאדום ורק אז אסע, כי התנועה שמגיע ממול נוסעת מהר מאוד.

אגב היום בהרבה צמתים כבר יש פילטר. אז הרמזור לתנועה ממול הופכת לאדום, כאשר הירוק שלך לפניה ממשיך עוד כ10-20 שניות (לרוב הירוק העגול הופך לחץ וכך אתה יודע שהרמזור לתנועה החוצה ממול התחלף).

ברור שלכל דבר אפשר להתרגל, אבל בשיטה הישראלית הסיטואציה הזו לא קיימת וזה עדיף.

אני לגמרי יכול להבין שלמי שלא רגיל וחי עם זה ביום יום, זה נראה בעייתי, אבל זה דווקא מאפשר לתנועה לזרום יותר מהר.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...