Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושה לכם טוב על הנשמה בנהיגה בכבישי הארץ?

מיץ פטל
שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 19 שעות, eladts כתב:

לא נתקלתי בזה מעולם לא בישראל וגם לא במדינות בהם נהגתי באירופה (שוויץ, צרפת, איטליה, איסלנד).

יש מי שמנסה לשכלל את הרעיון.

לפני איזה 30 שנה היתה יוזמה כזו של המשטרה לשים תצוגה מתחלפת כזו על המגש של תא המטען בניידת וככה להעביר מסרים לרכב מאחור, משהו בסגנון "עצור בצד".  

לגבי הרעיון החדש שמופיע בסרטון, אני מקווה שהוא ייכשל. לא רואה שום צורך להושיט את היד לנייד ולהתחיל לחפש את המסר המדויק שמבטא את תחושותי ורגשותיי לנהג מאחור. היה נחמד ונתן לי להשתלב? תודה רבה. היה חרא וחתך אותי? סע לשלום ושתכנס בקיר. אני לא זוכר ולא נוטר וכשאני מדומם את המנוע בחנייה הכל נמחק. לדעתי זה הכי בריא לחיים. 

מצד שני יש סטארטאפ של אור בלם קדמי אז הכל יכול להיות. 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בהמון מדינות באירופה(בריטניה,קפריסין,איסלנד,צרפת,גרמניה,רומניה, אוסטריה,אירלנד, איטליה צפון+דרום וכו' וכו') גם במרכזי הערים גם בכבישים מהירים וגם בבין עירוני.

מה אני יכול להגיד, לא כזה רע לנהוג פה ביחס לרוב המקומות שנהגתי בהן - הנהגים בגרמניה לא אדיבים יותר, הפקקים במרכז פריז לא פחות גרועים מאלו של תל אביב והכבישים בבריטניה לא סלולים הרבה יותר טוב מאלה הישראלים.

כל פעם שהייתי חוזר מחו"ל יוצא מנתבג ועולה על הקליאו שלי(וואו חו"ל, נשמע כמו מדע בידיוני היום) הייתי מרגיש "חזרה בבית" , באוטו שלי, בכבישים שאני מכיר - וגם אם זה לא תמיד קל זה נחמד.

אני נהנה לנהוג בכל בוקר לעבודה וחזרה,  זה חלק מאוד חשוב ביום שלי - זה הזמן שלי עם המוזיקה שלי לפני שאני צונח לתוך יום של באלגן ואחרי שאני מסיים יום של באלגן, זה הזמן שבו המיילים, הוואטסאפ, הצפצופים והלחץ יכולים לחכות בצד, זה החופש שלי מהFOMO של עצמי והסביבה.

לא סתם שמבחינתי חופשה זה לעלות על ההגה ולנהוג.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 4 שעות, shtutnik כתב:

איזה אוטו יש לך? נשמע שיש משהו מעניין.

האמת שזה בלי קשר לאוטו, ככה אני.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני יכול להגיד, לא כזה רע לנהוג פה ביחס לרוב המקומות שנהגתי בהן - הנהגים בגרמניה לא אדיבים יותר, הפקקים במרכז פריז לא פחות גרועים מאלו של תל אביב והכבישים בבריטניה לא סלולים הרבה יותר טוב מאלה הישראלים.

הנהיגה מחוץ לעיר לפחות (בעיר אין הרבה הבדל איפה אתה נמצא) משמעותית רגועה יותר ברוב המדינות שאני מכיר לפלחות, ובוודאי באנגליה. וזה לא בגלל הכבישים עצמם כמו שזה הנהגים מסביבך.
איך אשתי (נהגת מצויינת עם הרבה ביטחון), זו כמו זירת מלחמה פה בכביש. היא פה כמעט עשר שנים ועדיין לא מצליחה להתרגל.

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באדיבות בריטניה נדירה ביחס לכל מדינה באירופה(כולל אירלנד הצמודה) ויש מדינות באירופה שבהן הנהגים הרבה פחות אדיבים מאשר בישראל(אוסטריה לדוגמא הנהגים פשוט איומים ונוראיים, חותכים כמו משגועים נדחפים בפקקים וכו').

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, noknok כתב:

באדיבות בריטניה נדירה ביחס לכל מדינה באירופה(כולל אירלנד הצמודה)

וגם גיאורגיה - צופרים כל הזמן ונוסעים מאוד אגרסיבי 

מת על טיולי שטח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב המדינות חלוקות, בוושינגטון- "אסור" לצפצף.. תחכה בסבלנות!! לעומת זאת בניו יורק- צפירות וחיתוכים מכל הכיוונים..

ברוסיה בכלל כמות התאונות אסטרונמית עקב הנהיגה הפרועה והלא מחושבת שמה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה יש איזה קו שמפריד בין נהגים תוקפניים (דרומיים) לבין רגועים (צפוניים). חוץ מזה, קשה להשוות בין מדינות עם מאפיינים שונים. בפינלנד מחוץ לאיזור הלסינקי התנועה דלילה, באיסלנד עוד יותר, אז אתה כמעט לא נתקל ב"עימותים" של נהיגה, אפילו בלי להתחשב באופי הרגוע של האוכלוסיה. לעומת זאת בצרפת, במיוחד בתקופת החופשות, אתה פוגש גן חיות עם לוחיות רישוי ומנהגים מכל טוב ובעיקר מכל רע.

אני מעדיף לנהוג בישראל על פני שווייץ - גם החוקים יותר ברורים וגם הנהגים יותר רגועים (!), לעומת זאת אני מעדיף את סקנדינביה על פני שתיהן (ניסיון בדנמרק, פינלנד ואיסלנד).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, noknok כתב:

נהגתי בהמון מדינות באירופה(בריטניה,קפריסין,איסלנד,צרפת,גרמניה,רומניה, אוסטריה,אירלנד, איטליה צפון+דרום וכו' וכו') גם במרכזי הערים גם בכבישים מהירים וגם בבין עירוני.

כל פעם שהייתי חוזר מחו"ל יוצא מנתבג ועולה על הקליאו שלי(וואו חו"ל, נשמע כמו מדע בידיוני היום) הייתי מרגיש "חזרה בבית" , באוטו שלי, בכבישים שאני מכיר - וגם אם זה לא תמיד קל זה נחמד.

אני נהנה לנהוג בכל בוקר לעבודה וחזרה,  זה חלק מאוד חשוב ביום שלי - זה הזמן שלי עם המוזיקה שלי לפני שאני צונח לתוך יום של באלגן ואחרי שאני מסיים יום של באלגן, זה הזמן שבו המיילים, הוואטסאפ, הצפצופים והלחץ יכולים לחכות בצד, זה החופש שלי מהFOMO של עצמי והסביבה.

לא סתם שמבחינתי חופשה זה לעלות על ההגה ולנהוג.

המקום היחיד שחוויתי בו את רמת הלחץ שחווים בכבישי ישראל זה פריז והסביבה. אפילו בניו יורק הנהיגה היתה פחות קשה.

ואישית רק אחרי שהתחלתי לעבוד יחסית קרוב לבית, במרחק של נסיעה באוטובוס או הליכה, אם ממש בא לי, הבנתי כמה רע עושות הנסיעות היומיומיות בפקקי גוש דן והסביבה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, noknok כתב:

אני לא יודע באיזה איזורים נהגת בגרמניה,

אבל אני יכול להגיד שברוב המקומות שנהגתי בהם בגרמניה דווקא חוויתי אדיבות נפלאה ונהגים שהלוואי ש-10% מהנהגים בארץ היו כמוהם.

שמתי לב שבאיזור ברלין והמבורג יש קצת פחות הקפדה, אבל עדיין זה הרבה יותר טוב מנהיגה בישראל לדעתי.

לעומת זאת יצא לי לנהוג הרבה בפרנקפורט ובסביבתה וכך גם במינכן, לא זוכר שנתקלתי במשהו חריג.

היו לי 3 ביקורים בגרמניה עם רכב ועוד אחד בלי (בברלין), גם בתור הולך רגל בברלין אני לא זוכר משהו חריג. גם נהגי המוניות היו בסדר.

כל פעם שחזרתי לארץ הייתי מתבאס מהנהגים.

בתור נהג שנוסע בעיקר מחוץ לעיר, אני משתגע מזה שבארץ אנשים נתקעים סתם בשמאלי או מפריעים לך לעקוף (פתאום נזכרים להאיץ כשאתה עוקף אותם), דברים שלא נתקלתי בהם מעולם בגרמניה.

שמירה מופתית על הימין, מפנים נתיב כשהם מסיימים לעקוף, לא מפריעים לעקוף.

עריכה אחרונה על ידי dorsht
  • אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אני מעדיף לנהוג בישראל על פני שווייץ - גם החוקים יותר ברורים וגם הנהגים יותר רגועים (!)

אתה בטוח שבארץ יותר רגועים מבשוויץ? 

נדמה לי שההבדל לא נעוץ ברמת מתח אלא בנכונות לקבל סטיה מנורמה. תקן אותי אם אני טועה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בתוך ג'נבה (פעמיים) ציפתה לי הפתעה לא נעימה עקב אופי הנהיגה שלהם.

צפירות, מעברי צומת 2-3 שניות אחרי שהפך לאדום ובכלליות אגרסיביות שהיא אמנם לא דומה לישראל אבל גם לא רחוקה.

מחוץ לערים סדר מופתי אבל הלחץ הזה של לא לנסוע קמ"ש יותר מהמותר ומצלמות מהירות בכל מקום, 

הופכים את זה לחוויה לא הכי הכי.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. כמות הצפירות שם יותר גדולה, ערסים שדופקים על הרכב, גניבות רמזורים אגרסיביות - כל אלה ממש לא עושים חשק לנהוג שם. וזה בלי אותו נהג שנכנס בי מאחור כיון שעצרתי בצהוב.

החוויות האלה בג'נבה, לוזאן ואפילו ברן (מדוברי הגרמנית ציפיתי להיות יותר ממושמעים). וזה בלי הלחץ של רמזורים מוזרים שמופיעים ונעלמים (פשוט כבים לגמרי) בלי התראה.

היפה החה שכשעברתי לצד הצרפתי נהיה הרבה יותר רגוע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...