Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושה לכם טוב על הנשמה בנהיגה בכבישי הארץ?

מיץ פטל
שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד דבר שאני אוהב זה נהיגה באיזורים נידחים ומרוחקים, גם בארץ עד כמה שזה קיים. איפה שאין הרבה תנועה, אין משטרה, התשתית לא הכי מתקדמת וחדשה והנסיעה לרוב איטית.

מה שיש זה נהגים אחרים שאתה סומך עליהם והם עליך. אתה יודע שבמקרה הצורך יעזרו לך עם מים, מצבר, הכוונה ליעד וכל דבר אחר וגם אתה תעזור אם צריך.

מפנים לך מקום בכביש צר אם זה יותר נוח לנהג האחר ואתה עושה את זה אם זה יותר נוח לך וכדומה.

• מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זה קורה כל הזמן. הנהיגה במהירות מופרזת תוך כדי שהוא חותך מימין ומשמאל רק כדי להיפגש ברמזור הקרוב...

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו שאני אוהב לעשות כשאני לא נוהג - צילום לוחיות רישוי יפות.

הכי אהבתי את זה שמצאתי את הרכב הקודם לארונה. המספר שלי (נניח) זה ABC-DE-F02, מצאתי את ABC-DE-F01.

• מעניין 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yogev20 כתב:

לא יודע היום, אך לפני כמה עשורים בפריז ראיתי שאפשר לפנות ימינה באדום מלא. (שהכביש פנוי כמובן)

גם בארצות הברית - הייתי בניו יורק- זה מותר אם הכביש פנוי, רק ימינה באדום ולא שמאלה. מעניין מדוע.. מישהו יודע?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 37 דקות, dorsht כתב:

הכי אהבתי את זה שמצאתי את הרכב הקודם לארונה

יצא לי עם שני רכבים שונים לנסוע מאחורי המספר העוקב שלי.

• מעניין 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לחנות ליד רכב זהה לשלי, עם מספר זהה חוץ מהסיומת. אבל זה לפני ימי השח-נבון, אז אין לי צילום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yogev20 כתב:

לא יודע היום, אך לפני כמה עשורים בפריז ראיתי שאפשר לפנות ימינה באדום מלא. (שהכביש פנוי כמובן)

בארץ "מותר" לפנות ימינה באדום בערך ב 80% מהצמתים, יש נתיב יעודי לפניה ימינה שמתפצל כמה מטרים לפני הרמזור והרמזור לא חל עליו. גם זה סידור עדיף בהרבה על היתר פניה ימינה באדום, כי אז מי שרוצה לנסוע ישר מהנתיב הימני ועומד ברמזור, מפריע למי שרוצה לפנות ימינה.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, המחליף כתב:

גם בארצות הברית - הייתי בניו יורק- זה מותר אם הכביש פנוי, רק ימינה באדום ולא שמאלה. מעניין מדוע.. מישהו יודע?

גם בניו יורק אבל לא התייחסתי לזה במיוחד אולי בגלל שמילא הנהיגה שם מטורפת

לעומת הגיחה שעשיתי מפלורידה. (כאילו ארצות שונות ללא קשר תרבותי)

הסיבה שאין סיכון בטיחותי בפנייה ימינה שהכביש פנוי ברמזור אדום. 

אבל זה לא מתאים לתרבות הנהיגה כאן שמילא לא מתחשבת. 

Buki

מה שכתבת הרי ברור לי, הכוונה לצמתים עמוסים/צפופים עם בניינים שאין אפשרות לעשות נתיב נוסף

לכן הפנייה ימינה באור אדום היא טבעית במדינות מסוימות. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש בארץ פניה ימינה באדום כמעט בכל צומת. תקרא את ההודעה הקודמת שלי :-)

לפני 15 דקות, yogev20 כתב:

לכן הפנייה ימינה באור אדום היא טבעית במדינות מסוימות. 

אני מכיר את זה, בנוסף במדינות מסויימות קיים חץ ירוק מפח לכיוון ימין ליד הרמזור.

המשמעות שלו זה כאליו החץ הירוק ימינה ברמזור דולק קבוע ותמיד מותרת פניה ימינה. תוך מתן זכות קדימה אם האור ברמזור הראשי אדום ובאופן חופשי אם האור ברמזור הראשי ירוק.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די מסכם את  מה שנכתב: נהנה מכל נסיעה בינעירונית (בלי פקקים..) עם מוזיקה טובה, ורוח. אם יש נוף זה בכלל בונוס..

אבל השיא כמו שבוקי כתב:

לפני 1 שעה, Buki כתב:

עוד דבר שאני אוהב זה נהיגה באיזורים נידחים ומרוחקים, גם בארץ עד כמה שזה קיים. איפה שאין הרבה תנועה, אין משטרה, התשתית לא הכי מתקדמת וחדשה והנסיעה לרוב איטית.

מה שיש זה נהגים אחרים שאתה סומך עליהם והם עליך. אתה יודע שבמקרה הצורך יעזרו לך עם מים, מצבר, הכוונה ליעד וכל דבר אחר וגם אתה תעזור אם צריך.

מפנים לך מקום בכביש צר אם זה יותר נוח לנהג האחר ואתה עושה את זה אם זה יותר נוח לך וכדומה.

היה באחד החגים לפני הקורונה בכביש 10 וחזור במה שנשאר מכביש 171. נהגתי באותו יום 650~ק"מ ונשארתי עם טעם של עוד, המרחבים פשוט עושים לי את זה..

אני עם בוקי, חותם גם על זה:

לפני 17 שעות, Buki כתב:

אני נהנה כשיש לי נסיעת עבודה לצפון או לדרום הרחוק. לוקח באוטו בקבוק מים וכמה סנדוויצ'ים (אם יש כוח להכין אותם) יוצא מהבית בלי לעובור במשרד ונעלם לכל היום. 

ממרכז הארץ לאילת, שעה-שעה וחצי עבודה באילת וחזרה למרכז באותו יום. זה כייף. 

קופץ על כל הזדמנות לנהוג יותר מה-130/150 ק"מ לצד שאני עושה בסטנדרט לצערי רק כל כמה שבועות.

ולא עם ברלינגו, עם אימפרזה בת 15.. בכביש 10 הייתי עם אימפרזה חבוטה במיוחד בלי מזגן..

לפני 19 שעות, פבל כתב:

יש הרבה מאוד דברים שאני נהנה לעשות במכוניות או עם מכוניות, או ליד מכוניות. אבל "טוב על הנשמה" זכור לי במיוחד פעם אחת - נסיעה צפונה על כביש החוף, שקיעה בדיוק כשאני עובר את עתלית והים משמאל נפתח בפני, מוזיקה רגועה, ומעט - אבל לא 0, נחמד להרגיש אתה חולק את הרגע עם עוד אנשים - מכוניות על הכביש. זאת הייתה אחת הפעמים היחידות שקלטתי את עצמי אומר "וואו. ממש טוב לי על הנשמה". 

כבר כמה שנים גר באיזור ועדיין הקטע הזה עושה לי טוב בכל נסיעה ובכל שעה.

ואחרון חביב כל הכבוד ל@מיץ פטל על השרשור הנפלא הזה!

עריכה אחרונה על ידי tza
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או! סוף סוף שרשור שאיננו קיטור :-)

לצד החיוב - כמו שאמרו לפניי - יש כבישי נהיגה יפהפיים בארץ. 886, 899 ועוד רבים אחרים.

לאחרונה גיליתי את 367 בקטע שבין כפר עציון לנווה מיכאל - תענוג צרוף (וקצר).

כמעט שכחתי - תאורה בינעירונית. ליגה אחת מעל מה שנהוג באירופה. אצלנו מואר בצורה יוצאת דופן,

לפעמים גם בכבישים דו-מסלוליים נידחים יחסית.

וחוץ מזה, לתלונות האינסופיות שלי ושל כולנו על מחסור באכיפה יש גם צד, אה... חיובי (?) =>

למרות כל הכותרות בעיתונים, השרשורים, הלייזרים והמצלמות - באופן מעשי יש פה כל מיני כבישים

שמאפשרים נהיגה במהירות תלת ספרתית עם הספרה 2 מקדימה, בדרך קבע בשעות הנכונות.

^ לא רק מבחינת ״אי-אכיפה״ אלא גם מבחינת תשתיות. התשתיות מאפשרות נהיגה ״כזאת״.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yogev20 כתב:

ברוב ארה"ב זה גם ככה. אם אין שלט שאומר אחרת ניתן להתיחס לרמזור אדום בפניה ימינה כאל תמרור עצור. כנ"ל בפניה שמאלה מכביש חד סיטרי לכביש חד סיטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני רואה מישהו מאותת

כשאני נוסע על השמאלי ומישהו איטי מקדימה שם לב אליי ומפנה לי את הנתיב (תופעה נדירה ממש)

כביש מפותל ריק

אפשר להוסיף גם לא על נהיגה?

כשאני רואה שמישהו נכנס לא בין הקווים בחנייה ומתמרן שוב על מנת להיכנס כמו שצריך

כשמישהו עוצר במעבר חצייה

זהו ניצחתי :)

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חושב שזה קצת עצוב וחבל שהתנהגות שאמורה להיות בסיסית וסטנדרטית (ואכן כזו במקומות אחרים), כלכך לא מובנת מאליה שזה גורם לנו לאושר כשאנחנו נתקלים בה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...