Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושה לכם טוב על הנשמה בנהיגה בכבישי הארץ?

מיץ פטל
שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 23 דקות, robertf כתב:

אני לא מצליח בשום צורה להתחבר לאלא פה שטוענים שהם נהנים סתם מכל נהיגה מנהלתית (הדגש על מנהלתית) באמצע היום. אני מוצא את זה מתיש (שילוב של חוסר כבוד מוחלט לאחרים בכביש, נהיגה פרועה כאילו הכביש של אמא שלהם וכו׳), כאשר באירופה אין לי בעיה לנהוג יום שלם ולצאת רענן לחלוטין.

תשמע - להגיד שנהנה מכל נהיגה מנהלתית זה קיצוני ואפילו הזוי, אבל ממרביתן אני נהנה. יותר מ 80%... (וזה נכון כבר לא מעט עשורים במכונית עם 45 כ"ס וברור שעם מאות...כי זו לא הנקודה)

לא כל אחת זורקת אותי ל"היי", אבל בהחלט בצד החיובי של הסקלה.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, עמית100 כתב:

התקופה שהכי נהניתי לנהוג

הייתה בתקופת הקורונה,נכון זה

לא דבר טוב שקרה בעולם,אבל

מבחינת נהיגה היה תענוג.

אני עובד בחברה חיונית ונהגתי לא

מעט,ופשוט עולם אחר.

מסכים.

בתקופת הקורונה נסעתי כל יום מבאר שבע למרכז, ללא ספק תענוג.

בייחוד בהתחשב בעובדה שהיינו מתחילים לעבוד בצהריים ומסיימים בלילה, ב-12 בלילה הכבישים ריקים ופשוט תענוג לנסוע.

• מעניין 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אות התודה - אצלנו מניפים יד, וזה בסדר גמור. בגרמניה מישהו עלול לפרש זאת כתנועה מעליבה, והקנס 1200 אירו.

לגבי הפניות ה"מוגנות" - עקרונית מותר לרכב אחד להמתין במרכז הצומת. להביא בחשבון שהמופע האדום-צהוב גם הוא לא קיים במדינות רבות, אז ממתינים רבים מפריעים מאד לתנועה החוצה. מצד שני, התרשמתי כי באירופה הנטיה היא לעבור לפניות "מוגנות" .

מה שמשגע אותי בחלק מהמדינות היא פניה ימינה באדום בלי תמרור המתיר זאת בפירוש. אצלנו הבעיה נפתרה על ידי מסלול נפרד, והתמרור הוא "תן זכות קדימה" שאינו מחייב עצירה, בעוד שפניה ימינה ברמזור אדום באירופה מחייבת עצירה.

לגבי נסיעות ארוכות - נהנה רק בקצות הארץ, עם הנופים היותר ייחודיים. בכלל, גם בחו"ל ברוב המקומות אני נהנה יותר ממה שנמצא סהיב הכביש, מקנא באשתי שלא צריכה להתרכז בו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהב את כבישי הארץ בשבת, מוקדם בבוקר כשהאופניים על הגג.  הכבישים ריקים ואני יודע שאני בדרך לעשות FUN.
 אוהב במיוחד את הכבישים בעוטף עזה בדרך לבארי.  בתקופת פריחת הכלניות זהו אחד האזורים הכי יפים בארץ לנהיגה ורכיבה.  

עריכה אחרונה על ידי banji man
  • אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Asaf-R כתב:

שכמעט כל הכבישים הבינעירוניים בארץ מוארים.

לפני 19 שעות, mottis כתב:

העובדה שיש שוליים בהרבה כבישים (בעיקר ביחס לאירופה)

תשתיות.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית נהנה לנהוג ברמה הכי בסיסית, אפילו לא חייב כבישים משגעים עם נופים מדהימים למרות שאני בטוח שזה משדרג את החוויה. 

עבורי אפילו נהיגה עירונית במרכז הארץ כשהיא שוטפת ללא הרבה פקקים (ועוד עם גיר ידני!) זה גם כיף, רציני.

היו גם נסיעות עירוניות שאני זוכר עד עכשיו ביפו בסמטאות מיוחדות עם חומות משני הצדדים (שאתה בהלם שרכב אמור לנסוע שם) שזה ממש היה לי חוויה. גם בין עירוני ברגוע עם מוזיקה יכול להיות כיף כמו שרבים ציינו פה.

נהנה לנהוג בעיקרון תמיד כל עוד אני אשכרה זז ולא עומד במקום. 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשרכב נותן לי לי להשתלב לנתיב שלו, בלי להאיץ ברגע שהוא רואה וינקר ולצפור.

כשרכב שעושה עקיפה בנתיב השמאלי, חוזר מיד כשיכול לנתיב הימני.

כשרכב מפעיל וינקר.

🙂

• רעיון טוב! 2

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, robertf כתב:
הנהג שמגיע לכיוונך כשאתה רוצה להשתלב יהבהב עם האורות שהוא נותן לך להיכנס

זה קיים גם בארץ. בהיקף קטן, נדיר, אבל קיים. אני רואה אנשים עושים את זה וגם אני עושה את זה. אומנם אני לא ישראלי במקור אבל למדתי לנהוג בארץ ואת הרוב המוחלט של שעות נהיגה צברתי בארץ. וכנראה שלמדתי את המנהג הזה בארץ...

• מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות של הבהוב בארץ היא "אני לא מוותר", או אזהרה בפני שןטר או מכשול. נהגים ישראליים יתקשו לתרגם מגרמנית.

• מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שתזוז כבר מהשמאלי כי אתה מפריע.

• מצחיק 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Buki כתב:
  זה קיים גם בארץ. בהיקף קטן, נדיר, אבל קיים. אני רואה אנשים עושים את זה וגם אני עושה את זה. אומנם אני לא ישראלי במקור אבל למדתי לנהוג בארץ ואת הרוב המוחלט של שעות נהיגה צברתי בארץ. וכנראה שלמדתי את המנהג הזה בארץ...

נכון, לכן כתבתי ״לרוב״ כשהתייחסתי לשימוש העיקרי שלו בארץ.

כמו שאמרו פה לפני, הרוב המוחלט של הנהגים פה לא מבינים מה לעזאזל אתה רוצה אם אתה מהבהב להם ומשלב את זה עם האטה במקום להאיץ, כי מבחינתם ההבהוב אומר תיזהרו ממני.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...