Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושה לכם טוב על הנשמה בנהיגה בכבישי הארץ?

מיץ פטל
שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדרך לאילת נפלאה. בתנאי שזה 40.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. סמל ס-72 על תמרור הכוונה מסדרה 600. יש עוד סמלים לסוגים אחרים של אתרי נופש ותיירות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמרור ס-72 קצת שונה, בו במקום הספסל מופיע מבנה והוא מסמן אכסניית נוער.

התמרור הנ"ל מסמן נקודת מנוחה עם מקום עצירה וספסלים לצד הכביש. בארץ אין נקודת מנוחה כאלה ואין כזה תמרור בלוח התמרורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש ריק בשעת בוקר מוקדמת מדיי. 

כלב חמוד מציץ מהחלון. 

לראות מישהו שנשאב לתוך המוזיקה שמנגנת ברכב שלו ורוקד כאילו אף אחד לא מסתכל. ! 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיול עם החברים והגרוטאות הממונעות שלהם בכבישי ישראל, גורם לי לתהות לפעמים עד כמה הזמן עובר מהר....
פעם עוד רכבנו על אופניים ביחד, היום כל אחד בעל אחריות עם רכב.
כמובן, טיולים ברכב לפני קאמפינג או טיולי שטח הכי עושים לי את זה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או,איזה שרשור תענוג,יכול למלא פה דף בכיף

בתור מת על כלבים , לראות כלב מבצבץ ככה - ממיס לי את הלב

נהיגה כאמור לפני הזריחה,לא חסר כבישים בארץ בצפון במרכז ובדרום (אבל כצפוני,כמו איתמר,מת על הצפון)

תשתית כבישים טובה מאוד לרוב,חוץ מהפתעות מדי פעם שגורמים לך להוציא את כל האוצר מילים השלילי..

בצעירותי (עד לפני שנתיים-3 ככה,לפני שהתחתנתי ולפני שבאה הטרוריסטית הקטנה לחיינו) - טיולים עם החבר'ה,לפעמים אפילו כמעט כל שבוע (!)

ובקיצור,שקט (או נהגים מתחשבים\מיעוט רכבים),מזג אוויר פגז (שונא קיץ,מת על חורף),והאוטו שלי (חיוך רחב כל בוקר לפני כל נסיעה)

ועכשיו נצלוש קליל - מה הקטע עם הרמזורים בארץ? אלו שאין להם ירוק מהבהב וישר מתחלף לכתום ואדום,ואלו שכן ירוק מהבהב ואחרי זה מתחלף לכתום ואדום ?

עריכה אחרונה על ידי ezuf
  • אהבתי 1

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיבש בו המהירות המותרת היא 50 קמ"ש, לא חייב (אבל אפשרי) ירוק מהבהב, עובר ישר מירוק לכתום. 

בכביש עם מהירות מותרת יותר גבוהה, יש ירוק מהבהב לפני הכתום.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Buki אני מכיר שזה עד 70 קמ"ש.

סיפור משעשע. לפני מספר שנים, לא ידעתי מההחלטה הזו וחשבתי שכל הרמזורים שאינם מהבהבים בירוק תקולים, אז כמו אזרח טוב עשיתי רשימה של כל הצמתים בפתח תקווה בהם זה קורה. אחרי שאספתי בערך 100 צמתים, שלחתי את זה לעירייה. יום לאחר מכן, התקשרו אליי להגיד לי שאני חמוד על ההשקעה אך הסבירו לי כפי שציין בוקי למעלה שהדבר אינו מנדטורי עבור צמתים בהן מותר לנסוע עד 50 (או 70) קמ"ש, כי כביכול יש לנהג זמן מספיק להגיב לעצירה מלאה, ואם הירוק היה מהבהב אז הוא היה "גונב" אותו. למרות שלדעתי לא היה מזיק להבהב בכל צומת, לא רואה כיצד זה יכול להזיק באמת.

• מצחיק 3

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ליעד נ. כתב:

יש תמרור כזה בלוח הישראלי?

לפני 9 שעות, sperial כתב:

כן. סמל ס-72 על תמרור הכוונה מסדרה 600. יש עוד סמלים לסוגים אחרים של אתרי נופש ותיירות.

לפני 8 שעות, Buki כתב:

תמרור ס-72 קצת שונה, בו במקום הספסל מופיע מבנה והוא מסמן אכסניית נוער.

התמרור הנ"ל מסמן נקודת מנוחה עם מקום עצירה וספסלים לצד הכביש. בארץ אין נקודת מנוחה כאלה ואין כזה תמרור בלוח התמרורים.

אם כך הקרוב ביותר הוא ס-105.

אין בארץ "אזורי מנוחה" כפי שמקובל בכבישים המהירים הארוכים באירופה, ולו משום שאין לנו כבישים מהירים כה ארוכים. הדבר הקרוב ביותר הוא תחנות הדלק שלאורך כביש 6.

בצד כבישים שאינם מהירים ישנם אזורי מנוחה עם שולחנות קק"ל ולעתים תאי שירותים, די מקביל לאזורי מנוחה יותר קטנים באירופה (אלה ללא פעילות מסחרית, רק מגרש חניה ואיזו פינת ישיבה), קצת פחות מפונפן אבל בדיוק אותה פונקציה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין זה קצת חסר בארץ, מחוץ לאיזור המרכז יש מספיק כבישים ארוכים בלי אתרי קק"ל או תחנות דלק לאורך עשרות ק"מ.

אני מדבר על משהו כזה, קטן ופשוט:

Screenshot_20200730-025911(1)(1).thumb.png.261787fb813f56598feb0f036ae1917f.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט, לאלה כיונתי. מגרש חניה עם מקום לכמה עשרות מכוניות ולעתים לכמה סמיטריילרים, פינת ישיבה ולעתים ביתן שירותים. לעתים עם התמרור המצולם, לעתים עם סימון P, בגרמניה עם הסימון RAST.

חניונים כאלה לא קיימים בכבישים המהירים שלנו, בכבישים האחרים בהחלט שכן, אם כי חלק מהם צמודים לאתרי תיירות - שאצלנו יותר צפופים, אפילו בדרום. בסופו של דבר חוץ מכביש 6 קשה למצוא אצלנו קטע  של יותר מ-20 ק"מ בלי יישוב, או, לכל הפחות, איזה אתר טבע,עתיקות או משהו כזה, ובדרך כלל בסמוך אליהם יהיה או איזור מסחרי קטן או פינת ישיבה עם מגרש חניה כבוש, לאו דווקא סלול. או סתם תחנת דלק עם מזנון. הקטע היחיד בו זה באמת חסר הוא בין מכתש רמון לצומת שזפון.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, משהו שלא קרה כבר המון זמן בגלל הקורונה.

נסיעה לחיפה לסמי עופר דרך כביש החוף, הידיעה שאני אוטוטו עומד להיכנס למקדש הכדורגל של מכבי חיפה, הנסיעה מאוד מרגיעה אותי במיוחד אם אין פקקים מעצבנים בדרך לשם, שיוט אל עבר אחת התרפיות והאהבות הכי גדולות שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...