Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מכיר את שמן המנוע הזה?

Daniel009
שימו לב! השרשור הזה בן 1376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 24 דקות, shellcase כתב:

בחיאת דותן, דבר ראשון - "רוב המקים", שאפילו טרחת להדגיש זה לא מספר מאומת. יתכן ואתה צודק ויותר מ50% מהצמיגים שנמכרים הם סיניים ויתכן ולא, לי אין מידע תומך, לך יש? מידע אמיתי, סטטיסטיקה, לא 'נראה לי' או 'ראיתי ברחוב'... איך אומרים? "Facts don't care about your feelings".

דבר שני - זה לא סותר בשום צורה את שאמרתי, אם ניקח את המספר שאתה כתבת 3-5 שנים, וניקח את האמצע (4 שנים), אז יש לכך סטטיסטיקה מהלמ"ס (שאתה מוזמן לבדוק), נגלה ש41% מכלי הרכב על הכביש הם בני 4 שנים או פחות - מה שאומר 59% מהרכבים החליפו צמיגים (לפי הטענה שלך, אני טוען שרכבים פרטיים חדשים נוסעים יותר בממוצע מישנים ולכן לא סביר שצמיגים חיים יותר מ3 שנים על רכב חדש בממוצע), מה ששולל אוטומטית ש70% מהרכבים נוסעים על גומי סיני.

אולי אני מחווט עקום בראש לשיתתך - אבל אני אשמח להוריד את הכובע ולהגיד שאתם צודקים אחרי שאראה לפחות נתון אחד שתומך בטענה.

אגב, הנה משהו שבטח רבים לא מכירים - ההגדרה 'רוב מוחלט' לא ממש רלוונטית כאן - שכן כולם מחליפים צמיגים ואפשר להסתפק במונח 'רוב'.

בתאריך 10.7.2020 בשעה 18:18, dotan123 כתב:

אה ומישהו הביא נתון שהצמיגים הסינים מהווים 70% מכלל המציגים המורכבים בארץ, מכיוון שיש לי "מחלה" להסתכל על צמיגים כאשר אני עובר בסמוך לרכבים חונים לפי דעתי הנתון הזה יותר גבוה.

זו דעתי בלבד ללא יכולת להוכיח אותה פועל

תבחין מה רשמתי לפניי... אין לי יכולת להוכיח את זה. התבססתי על תצפיות אישיות בלבד. לא צריך לחשוב ישר שסותרים אותך. נתתי דעה אישית. נכונה או לא? אין לדעת (אתה אמרת).

לפני 32 דקות, dotan123 כתב:

לרכבים חדשים יש צמיגים טובים, בזה אין ספק. ככה הם מגיעים מהחברה. אם תתבונן על רכבים כאלו אז טענתך נכונה לחלוטין.

ושים לב גם לזה: לא סתרתי אותך, אלא תמכתי בעמדתך באופן מוחלט!

ועוד הוספתי שבהחלט ניתן לטעון (ולא, אין לי איך להוכיח את זה מלבד בעלי פנצ'ריות שאני מכיר, ואני מכיר לא מעט, שטוענים שרוב המכירות שלהם זה צמיגים מסין. לרוב הזה אין מספר מסוים אבל כל אחוז מעל 50% זה נחשב רוב) שרכבים מעל 5 שנים סביר להניח שירכיבו סט סיני כי מר ישראלי לא ישקיע בצמיגים. יש לו דברים יותר חשובים. אתה מוזמן להסתכל ברכבים בסביבתך. גם פה, לא נערך מחקר מקיף, לא קיבלתי מימון מהאוניברסיטה ע"מ לבצע מחקר אלא התבססתי על כמה אלפי/עשרות אלפיי תצפיות אישיות שלי.

תסתכל מיוזמתך על רכבים חונים  ברחוב ותדגום רכבים שהם בני 5 -6 שנים ומעלה. תקח כמה מאות רכבים. סביר להניח שיותר מ-50% ילבשו סט סיני.

זה כל היופי בדמוקרטיה, שכל אחד נותן את דעותיו ואז מנהלים לגביהן דיון :-)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שימו לב! השרשור הזה בן 1376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...