Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על מקרה המוות בארה״ב של הבחור האפרו-אמריקני שנגרם בידי שוטר?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל הסיבה לחוסר דמות אב שונה, בדרך כלל לא מדובר באמהות בנות 14.

מעניינים גם ההבדלים בגישת הקהילות ושירותי הרווחה לאמהות כאלה. אולי מישהו יוכל לשפוך אור על הנושא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 שעות, khalil כתב:

הדעות שלי ימניות (כלכלית לא מדינית) והושפעתי בנושא הזה מתומס סואל, כלכלן שחור, ממליץ לקרוא את עבודותיו

מצטרף להמלצה. הספרים שלו כתובים היטב ומסבירים נושאים מורכבים באופן בהיר. הוא בהחלט אחד הכלכלנים המובילים בעולם.   

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, hans כתב:

בול. אגב, אותה בעיה גם בחברה האתיופית בארץ, ובשוליים של העלייה מרוסיה. אמנם בקנה מידה קטן יותר, אבל אותו סיפור - משפחות מפורקות עקב מחסור בדמות אב.

לפי סואל, יש קשר הדוק בין מדיניות הרווחה ועליית המשפחות החד הוריות, המשפחה השחורה היתה לרוב שלמה בעבדות (למרות שיש שטוענים שזה מורשת עבדות, סואל מכחיש ואומר שאים לזה שום ביסוס) ואחריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, khalil כתב:

הדעות שלי ימניות (כלכלית לא מדינית) והושפעתי בנושא הזה מתומס סואל, כלכלן שחור, ממליץ לקרוא את עבודותיו

סואל הוא שם טרנדי בסצינת האינטלקטואלים ובעיקר הפסאודו-אינטלקטואלים הצעירים של היום. סוג של ג'ורדן פיטרסן בתחום הכלכלה, במובן שרבים לא מבינים אותו עד הסוף אבל מתחברים לכיוון המחשבה הכללי ומתחילים לצטט/לסגוד לכל מה שהוא אי-פעם אמר וכתב.

המציאות מורכבת. זה נחמד וחשוב לקרוא תיאוריות של כלכלנים ומומחים למיניהם, אבל בסוף כדאי לגבש השקפה מקיפה ועצמאית, לא רק להצטרף למחנה של הכוכב התורן.

לא משהו אישי נגדך חליל (אתה בסה"כ כותב ש'הושפעת' ממנו וזה סבבה), פשוט הערה כללית למי שלא מבין על מה מדובר.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, khalil כתב:

לפי סואל, יש קשר הדוק בין מדיניות הרווחה ועליית המשפחות החד הוריות

מכיוון שאני לא הולך לקרוא ספר שלו בשביל להבין את הטענה, אשמח אם תפרט טיפה.

הטענה היא שיש קשר הדוק בין מדיניות רווחה ועליית כמות המשפחות החד הוריות. זה מוצג באור שלילי? ואיך טוען סואל שאמור להיות?

(מעבר לזה שבמחקר שציטטתי, ובטענה של שלקייס, האבא איננו מפרנס / מפרנס מספיק ולכן האמא נשענת על ביטוח לאומי) 

אני גם יכול לדמיין הרבה מקרים שבהם העובדה שיש מדיניות רווחה נותנת לאישה אופציה לצאת ממערכת יחסים לא רצויה או פוגענית.

ובכלל, לי נראה שחוסר השכלה וחינוך במיוחד בנושא המיני, וחוסר הנגשה של אמצעי מניעה וחינוך מיני לאוכלוסיות חלשות וגם שאלת ההפלות בארהב, הן כולם מוסיפות תרומה לא קטנה לעיניין כמות המשפחות החד הוריות בכול הגזעים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית לגבי התפרקות מבנה המשפחה הגרעינית בקרב אפריקאים אמריקאים בארה"ב, ועם הבדלים לעומת אוכלוסיות שחורות אחרות (קריביים, ניגרים, גנאים וכו'), יש פה מעין תנועת מלקחיים.

מצד אחד, יש מחסור בגברים שחורים זמינים בגיל המתאים. אחוזי הכליאה שלהם גבוהים מאוד. זה אומר שנשים מוכנות להתפשר ולעשות ילדים עם גבר שלא נשאר איתן. זה כמובן יוצר נורמה חברתית גם אצל הגברים שלא רואים שום צורך להיקשר ולקחת אחריות אלא פשוט מפיצים את זרעם.

מהצד השני מדינת הרווחה מעודדת את זה בכך שהיא משלמת את החשבון, ובעצם מאפשרת (enables) את המבנה המשפחתי של חד הוריות ומעודדת אותו בכך שהיא מורידה את הלחץ מהגברים.

יש לא מעט מחקרים על מה היעדרות דמות יציבה של אב עושה לילדים, אלו לא דברים טובים.

לגבי קריביים ואפריקאים, אלו אוכלוסיות שרואות עצמן נבדלות מהאפריקאים אמריקאים (צאצאי עבדים על אדמת ארה"ב) ולרוב מתנהלות באופן שונה עם תוצאות מוצלחות בהרבה. יחד עם זאת, עם השנים והדורות החדשים שנולדים בארה"ב, ניתן לראות אימוץ של נורמות פחות חיוביות גם אצלם. בדומה לאתיופים מסויימים בארץ שמאמצים תרבות אפרו-אמריקאית אפילו שחוץ מהצבע אין להם דבר וחצי דבר במשותף איתה, לא רקע הסטורי, לא רקע חברתי ולא רקע גיאוגרפי או גנטי.

הנושא של חינוך מיני לא רלוונטי, אנשים יודעים היום טוב מאוד איך רביה עובדת, מה שמשנה זה האם אכפת להם מהתוצאות.

מי שרוצה לצעוק גזענות, מציע שיעלה מולי בה"פ קודם כדי להבין את הרקע המשפחתי והחברתי שלי ומאין אני שואב את הדעות שלי.

עריכה אחרונה על ידי nitch
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת בעבר את הרקע שלך, הוא חריג מאד לישראלים.

הנושא של חינוך מיני רלוונטי, יחד עם (העדר) זמינות אמצעי מניעה, ההגבלות על הפסקות הריון (והאלימות כלפי רופאים המבצעם אותן) והשמרנות הדתית בארה"ב. 

דרך אגב, הבעיה של הריונות בוסר בקרב מיעוטים אינה ייחודית לארה"ב, דומני שבבריטניה מדובר בבעיה קשה מאד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריונות בוסר נמצאים בצניחה חדה בשתי המדינות וכבר לא מהווים בעיה עד כדי כך משמעותית. בשנות התשעים זו הייתה בעיה רצינית, אבל מאז הייתה ירידה משמעותית מאוד, וקו המגמה נמשך באופן מובהק.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-שאלה שצריך לשאול זה למה אחוזי הכליאה של השחורים גבוהים.

מחקרים וסקרים מלמדים על קשיים של שחורים להשתלב בשוק העבודה באמריקה ביחס ללבנים, על שכונות נפרדות וכו'.

לדעתי זה הכל מעגל. ואנשים הרבה פעמים בוחרים להתעלם מזה שאפליה זו בעיה שעדיין קיימת בעולם. גם אם כל חברת הייטק  היום, וכנראה לא רק, דואגת לפרסם שהיא all about equal opportunity

עריכה: כאילו במיוחד בשבילנו, פרסמו ב"הארץ" פרק מאחד הספרים של סואל, וגם כתבה עליו. בין היתר יש הם התייחסות לנושא הזה.

אני מרפרף בזה. אבל מרגיש לי כמו אותו ויכוח חסר טעם שאני רואה פעם ביומיים בעמודי הפייסבוק של כלכלנים כמו אורי כץ. הם ינסו לטעון שאנשים כמוני מבקשים שוויון בתוצאה, בעוד שאני טוען ששוויון בהזדמנויות קיים רק בראש שלהם. והסיבה לכך שהוא אמור לעניין אותנו, היא לא "צדק" (אכן מילה ריקה מתוכן), אלא אפילו סתם אינטרס כלכלי של כולנו. לצורך העניין, בא לי שיותר ילדים ילמדו לתכנת לא כי זה "צודק", אלא כי אני רוצה שהייטק יהיה קיים בארץ גם עוד שני עשורים.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוזי הכליאה גבוהים כי כל מיני סיבות, אבל לא בהכרח בגלל צבע, יותר שילוב של רקע חברתי ושל הפרטת מערכת הכליאה שיוצרת תמריצים בעייתיים מאוד.
תקרת הזכוכית נמצאת שם בעיקר עבור אפריקנים אמריקאים. לאשתי ולי יש משחק כל פעם ששומעים על אדם שחור שהגיע לצמרת בארה"ב אנחנו בודקים את הרקע האתני שלו. רוב מובהק של קריביים ואפריקאים.

שים לב שלמרות שאובאמה מזדהה כאפריקאי אמריקאי, הוא מגיע מרקע שונה בתכלית. אבא שלו היה אקדמאי מאפריקה, וברוב השנים המעצבות שלו הוא גודל ע"י לבנים ממעמד בינוני גבוה, בדיוק השכבה שמייצרת נשיאים.

• רעיון טוב! 2

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, nitch כתב:

מי שרוצה לצעוק גזענות, מציע שיעלה מולי בה"פ קודם כדי להבין את הרקע המשפחתי והחברתי שלי ומאין אני שואב את הדעות שלי.

אמ;לק - ניטש נמצא בניכר כבר מעל עשור והושפע מתרבויות מקומיות. מאז 2018 הוא בוחר להזדהות כאישה שחורה ממוצא קריבי. לפני מספר שנים הקליט(ה) סינגל אוטוביוגרפי שאולי שמעתם ברדיו, ומתאר את המאבק לחזור הביתה חרף קשיים כלכליים:

• מצחיק 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

אני רוצה להניח את זה - מאמר מ-Nature על הנושא.

אני מדמיין או שמישהו נתן הפניה לירחון מדעי רציני בשרשור בקארזפורום ולא לאיזה הרצאה של אקדמאים פופוליסטים?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • מצחיק 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לגוגל שהעלה את המאמר במקום גבוה ברשימה, ועוד יותר, לעורכים שעוסקים בעניינים מעשיים ולא רק באלה שברומו של עולם, במרחק שנות אור.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...