Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אין באמת שום אלטרנטיבה למגורים במרכז הארץ?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אתה פה מ2005 ורק עכשיו הבנת שכל הדיונים פה חוזרים על עצמם? :)

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האופציה להגיע ברגל לכל מקום זה היתרון הכי חזק של המגורים פה, ...

קצר וקולע. זה יהיה נכון לכל עיר גדולה עם תוואי שטוח.

קפיצה למכולת הקרובה בחיפה ברגל זה לרוב סיוט, לא תעזור שום קרבה גיאוגרפית כשיש שיפועים של 20 מעלות...

התלות באוטו היא אישית לגמרי, אגב - בהקשר של משפחות תל אביביות, הן מתחלקות מההיכרות השטחית שלי לישראלי המצוי שעושה כל דבר עם המכונית ומכלה את יומו בחיפושי חנייה, ולעירוני המתקדם שמבצע הכול עם אופניים, עם ילד/ים על המנשא. יש בזה משהו הרבה יותר בריא, הגוף זז, פחות עצבים, פחות זיהום, וכיו"ב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, הדיונים האלה חוזרים על עצמם אחת לכמה זמן, והם מיותרים, שלא לומר מטופשים.

כל אחד והסגנון החביב עליו- מקום מגורים זה חלק מזה.

ויכוחי סרק בהם כל אחד מציג את תפיסת עולמו המתאימה לו, ומנסה לשכנע את האחרים שהוא היחיד שצודק וכולם טועים.

מי שרוצה לגור באלנבי, שיגור, אבל שלא יחפור.

מי שרוצה לגור בחדרה, שיגור, אבל שלא יחפור

אפשר להגיד את זה על כל דיון בעוף טופיק.

החל מדודי שמש עד ועד לדיון בנושא מיסוי.

הדיון לא מתאים לך? תמשיך הלאה לדיון הבא.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד ויבגני, אני גר בסמטה צדדית, וזה יתרון, התנועה מעטה והיא שקטה. תמורת זה יש לי נוף למרחק 50 ק"מ וכשאני רוחץ כלים הנוף נראה כמו צימר באירופה, לא המרפסת של השכנים במרחק 4 מ'.

אז מה אם אני נוהג 30-40 דקות ביום לעבודה וחזרה, נדיר מאד שפקוק, ובמקרה שלי אני מאפשר לאוכלוסיה רחבה לקבל שירות קרוב לבית. תמורת ה-50 ק"מ (הלוך ושוב) שאני נוסע אני חוסך ל-25 אנשים נסיעה של 20-40 ק"מ. אז אני אפילו חוסך זיהום אוויר ורכב בכבישים.

בסופו של דבר כל בחירה תהיה פשרה. הנקודה שלי היא שהעולם חי קיים ומתאים להרבה אנשים גם צפונה לנחל אלכסנדר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

ואפרופו נושא הדיון , בחדרה אתגורר בקרבה ומרחק הליכה של כ10 דקות למרכז מסחרי שלא מבייש שום עיר מודרנית.

קניון מול הים/ וילג' למי שלא מכיר.

יש שם הכל מהכל. המינוס שזה לא פתוח בימי שבת בגלל ענייני דת כאלו ואחרים.

ואם אצטרך משהו רחוק יותר אפשר להוציא את האוטו / לקחת אוטובוס או קצת להתאמץ וללכת ברגל.

בשביל זה אני לא צריך או זקוק לתל אביב.

מבחינת חיי חברה פחות יש מה לעשות באיזור חדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה אם אני נוהג 30-40 דקות ביום לעבודה וחזרה, נדיר מאד שפקוק, ובמקרה שלי אני מאפשר לאוכלוסיה רחבה לקבל שירות קרוב לבית. תמורת ה-50 ק"מ (הלוך ושוב) שאני נוסע אני חוסך ל-25 אנשים נסיעה של 20-40 ק"מ. אז אני אפילו חוסך זיהום אוויר ורכב בכבישים.

זה טענה שאני לא כ״כ מבין משני כיוונים. היית ״חוסך״ להם גם אם היית מגיע באוטובוס, רגל או אופניים. ומכיוון אחר, מכוניות מייצרות מיליון ואחת בעיות שפרטתי קודם.

בסופו של דבר כל בחירה תהיה פשרה. הנקודה שלי היא שהעולם חי קיים ומתאים להרבה אנשים גם צפונה לנחל אלכסנדר.

על זה אין ויכוח. הויכוח היחיד שיש לי הוא גם על ההיצע וגם על זה שנוטים לרדד כאן את היתרונות של תל אביב לכמות ברים לכל תושב. זה לא זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוילג' הזה נחמד, הייתי שם. הרבה חנויות עוד לא נפתחו שם. אבל קניון כזה מול רחוב עם חנויות ומסעדות בעיר זה שני דברים שונים לגמרי. שום קניון לא יכול להתמודד עם המגוון שאפשר למצוא בתל אביב, אבל מצד שני המגוון הזה נגיש לך רק אם אתה מסתובב שם ברגל. אם אתה ברכב you're gonna have a bad time

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה בשימוש ברכב חסרון היום, ולא יתרון. אין על הליכה ברגל, בשבילי.

מעבר לזה, זה ויכוח על scale וגם לא באמת רציונאלי. לא גדלתי בתל אביב. ביליתי מספיק גם בערים אחרות. יש לי קרובי משפחה וחברים בכל הארץ - מקריית גת ועד לגבול לבנון, פחות או יותר. אין מה להשוות. קח את הדוגמא הכי טריוויאלית: אני קם בשבת בבוקר ומחליט שבא לי לבשל. במרחק של פחות מ-5 דק׳ הליכה ממני יש לי שלושה סניפי טיב טעם פתוחים עם קצביות צמודות. במרחק של רבע שעה הליכה גם חנויות שמוכרות דגים. אין את זה ב-99.999999% מהמקומות האחרים בארץ.

קח דוגמא פחות טריוויאלית ופחות נעימה: בפריפריה שירותי הרפואה פחות טובים מאלו במרכז. זה עולה בכל פעם מחדש, מכל מיני כיוונים, כמו, למשל, זמינות של מכשירי mri.

אני לא מנסה לשכנע את כולכם לזרוק את הכל ולעבור לתל אביב. אבל גם קשה להשוות. גם בחול, מה שאתה מקבל במרכז מנהטן או מרכז לונדון או וינה או כל עיר גדולה אחרת, זה לא מה שאתה מקבל בערים פריפריאליות. בשום פרמטר. ו

אני גר באשקלון. לא עיר שידועעה במרכזי קניות שפתוחים 24/7 ובכל זאת יש לי סניף טיב טעם שפתוח בשבת 2 קילומטר מהבית ומינימרקט במרחק 200 מטר מהבית שפתוח 24/7 (אחד מכמה שפזורים בעיר). המעדניות יותר רחוקות (כ 2-3 קילומטר) אבל אם יש בעיר כזו מניע שלפחות ב 80% מהערים זה קיים.

לגבי זמינות MRI ושירותים רפואיים יקרים ברור שאתה צודק אבל אני יחסית צרכן כבד שלהם (פעם בשנה עושה MRI) ואם צריך פשוט מגיע לאיפה שהתור הכי קצר בין אם זה באר שבע, אשדוד, תל אביב או ירושלים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, זה ויכוח קצת מעגלי. לצערי אין לי את הכלים לשכנע אותכם כמה ההשוואה לא פרופורציונאלית. בסופו של דבר, העיקר שכל אחד מרוצה במה שהוא בוחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אני יליד רמת גן. מכיר גם את היתרונות וגם את החסרונות של שתי האסכולות.

כמו שאמרת, עניין של העדפות אישיות שמשתנות גם בהתאם לשלב שלך בחיים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינוס שזה לא פתוח בימי שבת בגלל ענייני דת כאלו ואחרים

אז לך 10 דקות מזרחה במקום מערבה. באיזור ככר המשטרה יש לך את קשת טעמים ומולו את "שווארמה ענאן" המצויינת.

לצערי, סצנת הבילויים "הרד קור" בחדרה מסתכמת בכביש לתל אביב.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לך 10 דקות מזרחה במקום מערבה. באיזור ככר המשטרה יש לך את קשת טעמים ומולו את "שווארמה ענאן" המצויינת.

לצערי, סצנת הבילויים "הרד קור" בחדרה מסתכמת בכביש לתל אביב.

כמובן. אוכל גם להמר שם בפיצוציה ליד [emoji3]

ראיתי שבתחנת הדלק הפונה אל כביש 4 יש את גלידה גולדה ובורגר סלון.

בקיצור- אם ייגמר לי האוכל בסופ"ש זו תהיה הבעיה האחרונה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טענה שאני לא כ״כ מבין משני כיוונים. היית ״חוסך״ להם גם אם היית מגיע באוטובוס, רגל או אופניים. ומכיוון אחר, מכוניות מייצרות מיליון ואחת בעיות שפרטתי קודם.

אני אסביר לך בצורה פשוטה:

אני גר בחיפה. נותן שירות לציבור בכמה מקומות, שאחד מהם הוא עכו. זה אומר נסיעה של בערך 25 ק"מ לכיוון, או 50 ק"מ ליום עבודה.

ביום עבודה ממוצע אני פוגש כ-25 לקוחות. אילו לא הייתי מגיע לעכו הם היו צריכים לנסוע לנהריה או לקריות או לחיפה. נניח, בממוצע, 10 ק"מ לכיוון. זה 20 ק"מ ללקוח. אם מדובר ב-25 לקוחות הרי שחססכתי להם, במצטבר, 500 ק"מ נסיעות. המכונית שלי על הכביש במקום 25 מכוניות על הכביש, גם אם המרחק שאותן 25 מכוניות יותר קצר מהנסיעה שלי.

למה אני נוסע ברכב? שתי סיבות. האחת היא שאני לא נוסע באופן ישיר. בבוקר מבקר בחדר הכושר, אחרי העבודה לעתים נוסע ישירות ולעתים יש עוד משימות. ומעבר לכך, בנסיעה ברכב הפרטי מדובר בנסיעה שנמשכת 25-30 דקות לכיוון. בתחב"צ (שבה השתמשתי מספר שנים, אם כי בינתיים השתפרה) מדובר בפי 3-4. ולנסוע באופניים 50 ק"מ ביום מתאים אולי בגיל שלך, אבל אני מבוגר ממך באיזה 30 שנה.

יבגני, בתפיסה שלך יש שתי נקודות בעייתיות: האחת היא ששנות הרווקות הן תקופה מוגבלת, ואחריהן (ולעתים גם בתוכן) יש מחוייבויות נוספות על הלימודים\עבודה והבילויים. השניה היא שלא כל תחומי העיסוק מאפשרים לך לעבוד במרחק הליכה או רכיבה מהבית, אפילו כאשר הטופוגרפיה מושלמת. אם אתה מכונאי במוסך אתה עובד באזור המוסכים. אם אתה עובד ייצור אז באזור התעשיה, ואפילו אם אתה הייטקיסט בהחלט ייתכן שתעבוד ביקנעם וזוגתך בקריות, ואז או שתגורו באמצע הדרך (חיפה ובנותיה) או שאחד מכם ייסע 30-40 ק"מ לכל כיוון. או, אפילו כרווק בודד, יקנעם לא תספק את רצונותיך ותרצה לגור בחיפה או נתניה או ת"א, ושוב, אלה כבר לא במרחק הליכה או רכיבה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לבחור יעד לחופשה זה כאב ראש :-D

ועדיין זה כיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...