Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אין באמת שום אלטרנטיבה למגורים במרכז הארץ?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה טובה, אני לא ממש מרגיש שחסר לי משהו נקודתי שת"א בהכרח תמלא אותו.

זה קצת רחוק מהחברים. (לא ביג דיל לוקחים את האוטו ונוסעים)

ובכל מקרה, לרוב אני נפגש איתם רק בסופי שבוע.

עדיין לא עברתי למקומי העתידי בחדרה, אז אני עוד לא יכול ממש להגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם תגור פה, זה כן יתן בוסט חד משמעי לחיי החברה שלך. אולי אתה מאד ספונטני, וגם אני פעם הייתי לוקח את הרכב ונוסע לת"א, אבל זה הרבה יותר קל ונעים כשאתה פשוט יכול ללכת.

שוב, כל אחד ומה שעושה לו טוב. אני חושב שזה קצת חסר פרופורציה להשוות את מרכז ת"א למרכזי ערים אחרות בארץ, חוץ מאולי חיפה וירושלים. אם שותפים זה דיל ברייקר מוחלט עבורך, כנראה שזה מימלא לא רלוונטי, כי אין יותר מדי דירות סבירות ליחיד, במחיר נורמלי. אחרת הייתי ממליץ לך כן לתת זה את ההזדמנות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משווה את הרווקות בת"א לאלו שבפריפריה???

:nono:

חס וחלילה.

בפריפריה הן נורמליות

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה היה נותן לך? זמן נסיעה של 3 שעות מחיפה לת"א עם תחנה בכל קיבוץ ומושב בדרך?

בנאור, אין תחליף למרכז הארץ. כמה טוב לי שאני לא גר שם. וגם הדור הצעיר שלי מברך אותה ברכה. עניין אישי לגמרי. אולי יפליא אותך, אבל לא כל אחד מחפש לשבת כל ערב במסעדה או לשתות בפאב. וגם ב"פריפריה" יש מספיק מקומות בילוי. אבל פחות אופנתיים. אני יודע שהתל אביבבים טוענים שאיני יודעים מה יש אחרי המוות, אבל כי אחרי חדרה אין חיים. פשוט יושבים בבועה שלהם ולא טורחים להציץ מחוצה לה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נסגר עם הבאז הזה כלפי תא כאילו זאת המדינה היחידה שיש וכל השאר לא שווה?

לא גדלתי בתא או בסביבה אף פעם לא גרתי שם ואני מקלל את הרגע שאני צריך להגיע לשם, נותן לאשתי לנהוג ונותן לה לקלל על החניות הלא קיימות או החניונים במחירים מופקעים.

כל מה שרוצים נמצא גם במקומות אחרים, בלי בעייתקורקינטים/אופניים שרוצים לדרוס אותך, חניות שיפשופים ועצבים, אף פעם לא הרגשתי שחסר לי משהו.

גם באזור תעשייה ראשון או פארק המדע רחובות תמצא מה לאכול או פאב ב 12 בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תגור פה, זה כן יתן בוסט חד משמעי לחיי החברה שלך.

לדעתי יכולת לקיים חיי חברה תלוים בעיקר באופי הבן אדם. אני בטוח שלא חסר תל אביבים שאין להם דבר בחיים למעט 10-12 שעות עבודה, אוכל ולישון. על סמך אבחנה אישית שלי בלבד רוב חיי חברה מרוכזים אצל בני 20+ אחרי צבא שמגיעים לעיר לחיות קצת את תל אביב, אבל בגילאים יותר מבוגרים כל אחד נשאב לבועה של עצמו בדיוק כפי שקורה בכל עיר אחרת בישראל.

בנוגע לזוגיות אני דווקא חושב שיש לתל אביב השפעה שלילית על העניין. אשליית שפע בשילוב צלקות מלחמה מסצנת הדייטים הוכפת אנשים להרבה יותר קשים מהבחינה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, שני תושבי תל אביב בהווה הסבירו כאן באריכות עד כמה מסעדות ופאבים לכל ערב זה לא הסיפור. בחיפה יש גם אזורים מאוד עירוניים, ממה שאני מכיר. גם בירושלים. אבל זה בוודאי לא מייצג את כל הארץ.

צ'מגיא, דווקא רוב האנשים שאני מכיר, שגרים היום בת"א הן בני 30+. אני מכיר גם כמה בני 40+ שחיים את חיי הרווקות בצורה הכי צינית שיש, וגם כאלו ש"נתקעו". לדעתי זה יותר עניין של אופי.

phpclub, יש הבדל עצום בין "צריך להגיע לשם" וגר שם. חיפושי חניה זה לגמרי חרא, אבל אם אתה גר בעיר ועובד בה - אתה די יכול לא לגעת באוטו שלך במשך שבועות. התלות ברכב גבוהה פי לא יודע כמה בכל מקום אחר. לא סתם בכל שכונות השינה שבונים בערי ישראל הרחובות מלאים במכוניות חונות, למרות ששם אין מצוקת חניה מתחת לבניינים ולכל אחד יש לפחות חניה צמודה אחת. קורקינטים זה אכן חרא.

משום מה תמיד הדיונים על תל אביב מגיעים למצב שבו אני כותב "הולך ברגל לעבודה", ויש מי שיקרא את זה כ"יושב כל ערב בפאב ומבלה במועדונים עד 5 בבוקר". זה לא זה. זה לא ויכוח על מגניבות והאם יש פאבים במוקמות אחרים או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האופציה להגיע ברגל לכל מקום זה היתרון הכי חזק של המגורים פה, מקומות בילוי ומסעדות זה רק בונוס.

יש לך את כל השירותים במרחק הליכה. קופ"ח, דואר, עבודה, אפילו בנק לעתיקים שביננו שעוד הולכים מדי פעם לסניף.

גילית שנגמרו הביצים והסלמון המעושן בשבת בבוקר? הליכה של 10 דק' מקסימום לinfidel market הקרוב לביתך ואתה מסודר. בפריפריה ברוב המקומות אתה חייב לעשות את כל הסידורים האלה במכונית. זה כמעט תמיד פחות נח משמעותית. שלא לדבר על נסיעה לכפר הקרוב לביתך בשבת והיקעות בפקקי אימים עם כל הכופרים האחרים בשביל כמה מצרכים. כאן הגעתי למצב שלא הזזתי את הרכב כמעט חודש והייתי צריך לקנות מצבר חדש...

מצד שני שום דבר מזה לא בחינם. הנוחות הזו עולה כסף. חוץ מזה הרעש, הפיח, האופניים והקורקינטים. יש גם יצור חדש - ערסים עתידניים על הוברבורד עם לדים במגוון צבעי הקשת.

כשאין מנוס מלנהוג פה, זה סיוט אמיתי. לצאת מהעיר ברכב בשעות הערב ביום חול זה איום ונורא ואני לא מבין איך יש אנשים שמוכנים לעשות את זה 5 ימים בשבוע כדי להגיע ולחזור מהעבודה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה בשימוש ברכב חסרון היום, ולא יתרון. אין על הליכה ברגל, בשבילי.

מעבר לזה, זה ויכוח על scale וגם לא באמת רציונאלי. לא גדלתי בתל אביב. ביליתי מספיק גם בערים אחרות. יש לי קרובי משפחה וחברים בכל הארץ - מקריית גת ועד לגבול לבנון, פחות או יותר. אין מה להשוות. קח את הדוגמא הכי טריוויאלית: אני קם בשבת בבוקר ומחליט שבא לי לבשל. במרחק של פחות מ-5 דק׳ הליכה ממני יש לי שלושה סניפי טיב טעם פתוחים עם קצביות צמודות. במרחק של רבע שעה הליכה גם חנויות שמוכרות דגים. אין את זה ב-99.999999% מהמקומות האחרים בארץ.

קח דוגמא פחות טריוויאלית ופחות נעימה: בפריפריה שירותי הרפואה פחות טובים מאלו במרכז. זה עולה בכל פעם מחדש, מכל מיני כיוונים, כמו, למשל, זמינות של מכשירי mri.

אני לא מנסה לשכנע את כולכם לזרוק את הכל ולעבור לתל אביב. אבל גם קשה להשוות. גם בחול, מה שאתה מקבל במרכז מנהטן או מרכז לונדון או וינה או כל עיר גדולה אחרת, זה לא מה שאתה מקבל בערים פריפריאליות. בשום פרמטר. ו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אחוז מהאנשים, אפילו בצנטרום של המרכז, גרים במרחק הליכה מהעבודה, וגם המכון/גן/בית הספר של הילדים הנמצא במרחק הליכה, וגם הסופרמרקט במרחק הליכה? לא בדקתי, אבל אני מניח שסה"כ המספר קטן, אלא אם יש לך עסק ביתי.

גם לי יש סופרמרקט במרחק חצי קילומטר מהבית, והדרךצחזרה, עם המצרכים, אפילו בירידה. אבל מעדיף לנהוג 4 דקות לרמי לוי הקרוב או 6 דקות לשופרסל דיל אקסטרא. פשוט המבחר והמחירים עדיפים. אהה. ואני (או, לעניין זה, אשתי) מתכננים לטווח מספיק רחוק כדי לא להתקע בשבת בלי חלב לקפה.

בינינו, בתקופת הרווקות שלי גרתי כמה שנים בחור שבקצה הסרגל. גם שם לא חסר לי דבר, אם כי למכונית היתה קצת תעסוקה. היתרון הגדול היה הוצאות אפסיות. אבל זה עבר רחוק, קשה להשוות לפינוק של 2020.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ספריאל, תראה כמה אנשים עוברים ברחוב שלך בחיפה ברגל וכמה ברכב (בהנחה ואתה לא גר על ציר מוריה או בעיר התחתית), ואחרי זה בוא לרחוב תל אביבי ממוצע ותשווה את המספרים.

אתה יודע מה, עזוב תל אביב. אפילו רחוב ממוצע בגבעתיים.

צריך להתנסות בזה כדי להעריך את הנוחות הזו. אני גר פה רק מ2016 ולפני זה גרתי כל החיים בצפון ונסעתי ברכב לכל מקום. נכון שתמיד יש חניה ואין הרבה פקקים, אבל אין בכלל מה להשוות את זה להליכה ברגל. זה גם הרבה יותר בריא.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אחוז מהאנשים, אפילו בצנטרום של המרכז, גרים במרחק הליכה מהעבודה, וגם המכון/גן/בית הספר של הילדים הנמצא במרחק הליכה, וגם הסופרמרקט במרחק הליכה? לא בדקתי, אבל אני מניח שסה"כ המספר קטן, אלא אם יש לך עסק ביתי.

גם אם אתה גר במרחק של 5-10 קמ ממקום העבודה, ויכול להגיע בכל דרך שהיא לא נהיגה - המצב שלך מצוין.

בתור מי שטס לעיתים קרובות לחול, אתה אמור לדעת שיש כמה ערים בעולם שבהן גם אם אתה לא הולך ברגל, אתה לחלוטין הרבה פחות תלוי ברכב שלך לכל דבר. ואולי אתה מסתכל על דברים אחרים כשאתה מטייל, אבל זה לחלוטין אחד מהפרמטרים העיקריים שהופכים עיר למוצלחת.

גם לי יש סופרמרקט במרחק חצי קילומטר מהבית, והדרךצחזרה, עם המצרכים, אפילו בירידה. אבל מעדיף לנהוג 4 דקות לרמי לוי הקרוב או 6 דקות לשופרסל דיל אקסטרא. פשוט המבחר והמחירים עדיפים. אהה. ואני (או, לעניין זה, אשתי) מתכננים לטווח מספיק רחוק כדי לא להתקע בשבת בלי חלב לקפה.

אני גם יכול לעשות קניות לשבוע קדימה. אני לא רוצה, וגם לא צריך...

4 דק׳ נהיגה פה. 10 דק׳ נהיגה שם. קצת זיהום כאן. קצת פקקים שם. עוד סרטון לשרשור בפורום הכללי. עוד סיכוי לתאונה. עוד קצת עדויות לבריונות ולמה שהלחץ בכבישים עושה לאנשים. אתה, כמו רבים טובים אחרים, כולל אותי ברמה מסוימת, מכור לרכב הפרטי. זו בעיה. נהיגה לסופר מרקט היא לא דבר חיובי, בשום צורה שהיא, בשום מקום בעולם.

לפני כמה ימים ראיתי שהתדיינתם על הכביש שליד ״אם המושבות״ בפתח תקווה, וליאור סיפר איך כולם נדחפים שם כל יום. עכשיו, אני עבדתי בקריית אריה ב2009, כמה חודשים לפני שפתחו את החיבור לשכונה הגנרית החדשה שם. לא עמדתי שם בפקק אפילו פעם אחת. מה טוב במה שיש היום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, הדיונים האלה חוזרים על עצמם אחת לכמה זמן, והם מיותרים, שלא לומר מטופשים.

כל אחד והסגנון החביב עליו- מקום מגורים זה חלק מזה.

ויכוחי סרק בהם כל אחד מציג את תפיסת עולמו המתאימה לו, ומנסה לשכנע את האחרים שהוא היחיד שצודק וכולם טועים.

מי שרוצה לגור באלנבי, שיגור, אבל שלא יחפור.

מי שרוצה לגור בחדרה, שיגור, אבל שלא יחפור

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...