Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה עוד שלא יקנו רכב גרמני מסיבה אידיאולוגית?

AsafRS
שימו לב! השרשור הזה בן 1535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

...

גאריכו, אני לא זוכר את הסיפור עם הסמלים של מרצדס על האוטובוסים, לפחות בחיפה הסמלים נישאו בגאון על חזית הרכב, ונדמה לי שגם בערים אחרות. אם זה היה נכון לא היתה בישראל מונית אחת בשנות ה-60, שכן כל המוניות (כולל "שירות"), או לפחות מרביתן, היו מרצדסים ארוכים עם 1+7 מושבים.

בפירוש לא נכון. אתה מתכוון אולי ל-W111, שבשנות השישים היה בישראל אבל במספרים זניחים לחלוטין:

355942.jpg

הסטוריה:

בשנות החמישים קונצרן קרייזלר שלט בשוק המוניות הרגילות וה"ארוכות" עם דה-סוטו וקרייזלר:

355939.jpg

הנה עוד, מתל אביב, כיכר השעון ביפו ואחת (בשבילך) מחיפה:

355967.jpg 355965.jpg 355966.jpg

בשנות השישים עודכנו הדה-סוטו וכמובן כללו את הגירסה הארוכה:

355941.jpg 355940.jpg

והשליטה של קרייזלר נמשכה עם פליימוט' פיורי:

355938.jpg

ואיך לא, סטודהבייקר בהרכבה ישראלית גם כן נכחו:

355944.jpg

ואפילו פיג'ו:

355943.jpg

היה גם פיאט ארוך, שתמונה שלו לא מצאתי.

הצ'קר מראתון, המונית האולטימטיבית (לפחות מסרטים אמריקאיים), תפסה נתח שוק רציני כשקרייזלר איבדו עניין פה. להלן תמונות ממפגש מועדון החמש שבו הושק מראתון קצר, אבל הופיע גם הדגם הארוך, משופץ כמונית "שירות" ישראלית למהדרין:

35269425314_a06f022074_o.jpg

35301522523_6155e6fe13_o.jpg

ובפנים, על זה ישבתם בשנות השישים בין ת"א לחיפה לי-ם:

35719259800_c173402331_o.jpg

הפריצה הגדולה של מרצדס בשוק המוניות הארוכות (והמוניות בכלל) אירעה בשנות השבעים, כשדור חדש, סלחן יותר כלפי תוצרת גרמנית גדל, ואחרי שצ'קר היו טפשים מספיק בשביל לדחוף את מנוע הדיזל של GM למוניות ולחסל סופית את מוניטין האמינות המופלגת שהיה להן. שאר המתחרים נעלמו קודם לכן וצריך להודות - מרצדס היו מודרניים, נוחים ומתקדמים הרבה יותר, ראשית עם ה-W114:

355948.jpg

שאותם גם אני זוכר מסתובבים עד אמצע-סוף שנות השמונים, והגולל נסתם סופית עם הופעת ה-W123 האלמותי:

355949.jpg

שכבר היה חלק בלתי נפרד מילדותי, כמו גם המחליף שלו, ה-W124 (כהערת אגב, יחד עם ה-W126 שהיה ה-S-CLASS של אותה תקופה, ה-123 וה-124 הן שלושת המכוניות הטובות ביותר ש-MB איי פעם יצרו - ever):

355950.jpg

וזה סוף שיעור ההסטוריה במה שקשור למוניות הארוכות (שהלכו לעולמן עם כניסת הוואנים הנוכחיים, ספרינטר\קראפטר\טרנזיט\דוקאטו וכו').

לגבי השרשור עצמו - ההורים שלי לא היו מוכנים להתקרב לגרמניה, לא קנו מוצרים גרמניים וזאת למרות שאצלנו שורשי המשפחה בישראל עוד מלפני מלח"ע II. פעם הסברתי לאבי ז"ל שבפיג'ו 405 שלו יש בולמי זעזועים של קוני ותיבה של ZF, אבל הוא אמר תשובה נכונה: "אני לא יכול לשלוט בכל אלמנט של מוצר שאני קונה, אבל לא אתן ביודעין כסף למשהו שבבסיסו הוא גרמני מוצהר". ולזמנו, הוא צדק - היה הבדל בין תוצרות. היום כשיש קונצרן פיאט-קרייזלר-PSA-אופל, אלוהים יודע מה זה מה. אני עצמי נוסע באופל שבזמנו היה בבעלות אמריקאית ומורכב ע"י פולנים (נבלות בזכות עצמם, אבל זה כבר עניין אחר).

זה לא אומר שצריך לזלזל, ואם יש אנשים שעדיין מחרימים תוצרת גרמנית מוצהרת, מותר להם בלי שתבטלו אותם, כי "מדינת ישראל קונה" וכי "ראש הממשלה והנשיא נוסעים במכוניות גרמניות". זה לא שייך לבחירות אישיות של אנשים.

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כזה. לא אקנה רכב גרמני. לא אסע לחופשה בברלין או ביער השחור. וגם לא שופינג בוורשה, לצורך העניין.

אין לי בעייה לקנות כלי עבודה של בוש, אבל אני כן מרגיש צמרמורת כשאני פותח אריזה של חומר הדברה נגד פרעושים של באייר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיט, גם צרפת וגם משטר וישי בעסק, עלי למכור את הקקטוס.מוסולני ימח שמו-אשתי תמכור את ה-500.לא נורא, נקנה יפני, זה אמין, אופסס.. יפן הייתה חלק ממדינות הציר ומה שהם עשו לשכניהם, אלוקים ישמור..ולעניין, שרשור שלא מוביל לאף מקום, יש כאלו שטוב להם לדבוק בחרם ויש כאלו שעם כל הכאב והזיכרון, מבינים שהחיים חזקים מהכל, שאויבים אכזריים שהפכו לבני ברית זכאים ליחס הוגן גם אם חשדני, כל אחד בדרכו.

אפשר להרגע, הקקטוס יכולה להשאר, אולי אפילו לזכות בעיטור וטראני. לפחות על פי הזכרון האינטרנטי מי שהיה מנכ"ל סיטרואן באותה תקופה דאג לחבל בקו הייצור של המשאיות שסופקו אז לצבא הגרמני, שלא להזכיר את שורשיו היהודיים של אנדרה סיטרואן שנפטר לפניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה כל כך העמסתי על השרת המסכן עם התגובה הקודמת, שחתך את מה שרציתי להוסיף כאן:

לגבי השרשור עצמו - ההורים שלי לא היו מוכנים להתקרב לגרמניה, לא קנו מוצרים גרמניים וזאת למרות שאצלנו שורשי המשפחה בישראל עוד מלפני מלח"ע II (וסבי מצד אימי בכלל ס"ט, שזה גירוש ספרד). פעם הסברתי לאבי ז"ל שבפיג'ו 405 שלו יש בולמי זעזועים של קוני ותיבה של ZF, אבל הוא אמר תשובה נכונה: "אני לא יכול לשלוט בכל אלמנט של מוצר שאני קונה, אבל לא אתן ביודעין כסף למשהו שבבסיסו הוא גרמני מוצהר". ולזמנו, הוא צדק - היה הבדל בין תוצרות. היום כשיש קונצרן פיאט-קרייזלר-PSA-אופל, אלוהים יודע מה זה מה. אני עצמי נוסע באופל שבזמנו היה בבעלות אמריקאית ומורכב ע"י פולנים (נבלות בזכות עצמם, אבל זה כבר עניין אחר).

זה לא אומר שצריך לזלזל, ואם יש אנשים שעדיין מחרימים תוצרת גרמנית מוצהרת, מותר להם בלי שתבטלו אותם, כי "מדינת ישראל קונה" וכי "ראש הממשלה והנשיא נוסעים במכוניות גרמניות". זה לא שייך לבחירות אישיות של אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה ליוחאי על הסקירה ההיסטורית. הודעה שראויה לפיצול כשרשור מעניין בפני עצמו. אכן כיוונתי לסוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70, שנים שבהן נסעתי הרבה מאד במוניות שירות (1+7 מקומות), שעד כמה שאני זוכר היו רובן אם לא כולן מתוצרת מרצדס.

yuvk - באייר מייצרת הרבה תרופות. בעבר אפילו בישראל. האם לא היית נוטל בתרופות מתוצרתה?

יוחאי - נדודי היהודים הם סיפור מורכב וכמובן שברמה האישית יש הרבה סימני שאלה. אבא שלי יליד ברלין, ככל הנראה (אם כי יש סימני שאלה) לפחות חלק מהענפים ממוצא ספרדי שנדדו עד פולין וחזרו מערבה לגרמניה. ועל יהודי בולגריה למדתי שחיו בה יהודים מכל מיני מקורות, אבל באיזה שהוא שלב התקבלה החלטה של כל הקהילה לאמץ את מנהגי יוצאי ספרד ומאז כל יוצאי בולגריה נחשבים ספרדים. אבל, באמת, מה זה חשוב בישראל של המאה ה-21 שבה כולם מתערבבים עם כולם? חוץ מאשר, כמובן, הכרת תולדות המשפחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

תודה, בראשי יש עוד הרבה סקירות כאלה, חכה ליום בו אכתוב על עלייתה ונפילתה של בריטיש ליילנד, זה יעשה לך את השנה!

אני כמובן לא מתווכח עם הזכרון שלך, אבל רוב הסיכויים שנסעת ב-W114 הנ"ל, וזה תחילת שנות השבעים (בישראל). כאמור, חצי מאה אחרי לך תזכור.

את עבר המשפחה רשמתי כדי להראות שכביכול אין שום סיבה להורי להתעקשות האנטי-גרמנית. אגב אבא, בכלל מדובר באחד הצברים הראשונים של הארץ הזו (נולד ב-1928 ), שהשתתף בהקמת המדינה (היה באצ"ל, הוגלה "עקב" סזון לדרום, שם תפסה אותו מלחמת השחרור, בה נפצע קשה בגבו וסבל עד סוף ימיו. לא רצה לשמוע על פיצויים ממשרד הביטחון, כי טען שמי שיכול להסתדר לבד, צריך, במדינה עניה בתחילת דרכה).

כביכול היה "אמור" להיות משולל מרגשות אנטי-גרמניים אבל בכל זאת לא רצה לשמוע עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוחאי, אשמח אם תעלה את הסקריות בשירשור נפרד.

לגבי נושא השירשור, כמו שכתבתי, המשפחה שלי נפגעה מאוד מהגרמנים.

הסב מצד האם הוא היחדי ששרד כי התגייס לצבא הרוסי, כשחזר הביתה לא מצא אף אחד... מצד הסבתא הסתתרו אצל משפחה אוקראינית ובהמשך היא הצטרפה לפרטיזנים. מצד האב, עזבו את הבית וברחו מזרחה, לאיזורים שהגרמנים לא הגיעו אליהם...

חייבים לזכור את השואה, אסור לשכוח.

אבל, באותה מלחמה נהגרו גם 25 מיליון חיילים ואזרחים רוסים, 15 מיליון סינים, 7 מיליון גרמנים, 6 מיליון פולנים ועוד מיליונים רבים של חיילים ואזחרים מהרבה מאוד מדינות. ואיכשהו היום יש תיירות, יש מסחר, יש יחסים בין כל המדינות האלו.

אני באמת לא מבין, איך חרם על מוצרים גרמנים מקדם אותנו, להפיך זה ממשיך לחבר אותנו לאותם אירועים מלפמי 80 שנה, ממשיך "לתחזק" את השנאה וגורם לנו לעשות ויתורים שהם בעייני מיותרים.

הייתי בגרמניה, יש לי רכב גרמני, כלים גרמניים ומוצרים גרמניים.

אני פשוט לא מבין מה הייתי משיג אם הייתי מנוע מעצמי את כל זה.

זה כמו בסיפור על ניצול שואה שסרב לקבל פיצועים מגרמניה. אמר שאם הוא יקבל את הפיצועים, כאליו שהוא סולח להם...

לא. קח את הפיצויים ואל תסלח. אבל תמשיך להנות מהחיים כל עוד אתה יכול. עם הכסף של הפיצויים זה יותר נחמד מאשר בלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק.

לטמא שלי בטן מלאה על ההולנדים, שהיו חלאות בימי הנאצים ונשארו כאלה עד היום. התשובה שלה - לסחוט מההולנדים כל אירו אפשרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו בסיפור על ניצול שואה שסרב לקבל פיצועים מגרמניה. אמר שאם הוא יקבל את הפיצועים, כאליו שהוא סולח להם...

.

זה לא "סיפור". זו היתה מחלוקת פוליטית רצינית בישראל עם התנגדות של בגין ותנועת החירות לשילומים

https://www.begincenter.org.il/%D7%A6%D7%99%D7%A8-%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%9F/%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%92%D7%93%D7%95%D7%AA%D7%95-%D7%A9%D7%9C-%D7%91%D7%92%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D/

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, זה לא עניין הגיוני. ברור שקשרים מסחריים, כלכליים, צבאיים ומה לא סה הדבר הנכון עבור המדינה, ועובדה שישראל עשתה את זה.

אבל אי אפשר לשפוט אדם פרטי שלתחושתו, החרמה היא דבר הנכון. העוול של הנאצים כל כך גדול שהוא לא מאמין באפשרות שהדורות הבאים יהיו שונים. נדמה לי ש"הים אותו ים, והערבים אותם ערבים" גם נופל לאותו מקום - וזה משפיע עלינו הרבה יותר מיחסי של אנשים עם גרמניה הנוכחית.

בוקי, אני אשמח מאד לרשום סקירות, הבעיה היא זמן פנוי. למשל, כבר שבועיים אני מנסה למצוא זמן לכתוב בשרשור הרכבות סקירה על HST 125, רכבת דיזל מהירה בבריטניה שעכשיו הופרשו הרכבות האחרונות שלה שהיו בשימוש. זה ביג דיל באנגליה, ואני לא מצליח להגיע לזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי בתפיסת העולם הזאת בכיתה א'.

מאז עברו הרבה שנים.

אני סולד מרכבי VAG, אבל יכול להיות שהרכב הבא שלי יהיה במוו או מרצדס.

אגב, אמיר אשל (מח"א הקודם) סירב לקבל רכב מתוצרת גרמנית במסגרת התפקיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמוני?

לא כמוך? שלא קורא עד הסוף את השורה אפילו?

או את תחילת התגובה שבה כתבתי שגם המשפחה שלי עברה דבר או שניים?

קח את הדמגוגיה בשנקל שלך למקום שבו זה מרגש מישהו.

בגלל שאתה צודק, קבל סיכום של הפוסט הזה ובערך 95 אחוז מהאינטרנט כולו:

5a665206480651665b4db19748519a89.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, זה לא עניין הגיוני. ברור שקשרים מסחריים, כלכליים, צבאיים ומה לא סה הדבר הנכון עבור המדינה, ועובדה שישראל עשתה את זה.

אבל אי אפשר לשפוט אדם פרטי שלתחושתו, החרמה היא דבר הנכון. העוול של הנאצים כל כך גדול שהוא לא מאמין באפשרות שהדורות הבאים יהיו שונים. נדמה לי ש"הים אותו ים, והערבים אותם ערבים" גם נופל לאותו מקום - וזה משפיע עלינו הרבה יותר מיחסי של אנשים עם גרמניה הנוכחית.

בוקי, אני אשמח מאד לרשום סקירות, הבעיה היא זמן פנוי. למשל, כבר שבועיים אני מנסה למצוא זמן לכתוב בשרשור הרכבות סקירה על HST 125, רכבת דיזל מהירה בבריטניה שעכשיו הופרשו הרכבות האחרונות שלה שהיו בשימוש. זה ביג דיל באנגליה, ואני לא מצליח להגיע לזה...

אשמח אם תרשום את הסקירה. נסעתי בהן, וגם במחליפה שלהם - הזומה. מעניין אותי ההתרשמות שלך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...