Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 107 דליפת מים בבגאג' (ניסיתי כבר את כל מדריכים האינטרנט).

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כידוע לחלקכם, שלישית המכוניות 107,C1,אייגו מהדור הקודם סובלות מהבעיית דליפת מים בבגאג'.

ניתן למצוא על דרכים לפתרון הבעיה שפע מידע באינטרנט ופעלתי לפי כל מה שמצאתי החורף וגם בחורף שעבר.

מה עשיתי:

1. אטמתי את פנס הברקס החורף שעבר וגם החורף.

2. אטמתי את הפנסים האחוריים. החורף שעבר וגם החורף.

3. פירקתי לגמרי את הטמבון האחורי ואטמתי את הוונטות של האוויר + שפכתי בכל חריץ שמצאתי 10 קילו סיליקון בערך לפני שבוע.

4. גומיית הבגאג' שלמה ולא יבשה. ובכלל לא נראה שהדליפה מגיע מהגומייה כי הסכך פלסטיק שמכסה את תא המטען יבש לחלוטין.

עדיין אחרי כל גשם חזק תא המטען מלא במים. דליפת הבגאג' רטוב תמיד בשליש השמאלי ביותר של תא המטען.

ניסיתי כבר כל דבר אפשרי, כל מדריך באינטרנט. שכבתי בתא המטען כשמישהו משפריץ מים על הרכב וכלום.

הדליפה כנראה מתרחשת רק כשיש גשם במשך יום שלם. כשיש גשם חלש או גשם קצר אין את הבעיה הזאת.

אשמח אם מישהו יגאל אותי מייסורי וימליץ לי על עוד דרך לנסות לפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלך מצריכה ניסוי בשטח. התזת מים עד שמגיעים למקור הדליפה. יש דבר אחד שאולי אפשר להצביע עליו ממה שכתבת. לפי דבריך אין סיכוי שזה מהגומיה. אם הגומיה לא יקרה הייתי מחליף אותה. לפעמים דווקא איפה שלא חושבים, שם הבעיה. בכלל ברכבים שגילם כ 10 שנים ומעלה, גומיות הן החשוד הראשוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר אישית, אבל נראה לי שמישהו פה הציע פעם להשתמש במכונת עשן כדי לגלות מאיפה חודרים מים כששום דבר אחר לא עוזר.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלך מצריכה ניסוי בשטח. התזת מים עד שמגיעים למקור הדליפה. יש דבר אחד שאולי אפשר להצביע עליו ממה שכתבת. לפי דבריך אין סיכוי שזה מהגומיה. אם הגומיה לא יקרה הייתי מחליף אותה. לפעמים דווקא איפה שלא חושבים, שם הבעיה. בכלל ברכבים שגילם כ 10 שנים ומעלה, גומיות הן החשוד הראשוני.

הרכב בן 7 בלבד. גומיית הבגאג' במצב נהדר, לא יבשה ללא קרעים וגם אין סימנים של נזילה ממנה, כמו שאמרתי לא נראה שהנזילה מגיע מהאיזור הזה. כמו כן עלות הגומייה בארץ 900 ש"ח והכי זולה שמצאתי מחול 500 ש"ח לא כולל מכס אם יתפס.

פירקתי את כל הפלסטיקה של תא המטען ואת כל הריפוד, שכבתי בפנים ובן אדם אחר במשך 10 דקות השפריץ מים מגרניק על כל החלק האחורי של הרכב כולל הדלתות האחוריות ולא איתרנו שום נזילה.

זה החלק הבעייתי בכל הסיפור!

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירקתי את כל הפלסטיקה, הריפוד, הפנסים ואת הפגוש וכמובן שהוצאתי את הגלגל הרזרבי.

אין על הרכב סימנים של תיקוני פח או הלחמות. הייתה לרכב תאונת קטנה בצד שמאל שהפגוש יצא מהמקום. הוא הוחזר בחזרה אבל הדליפה החלה רק כ4 שנים מאחור יותר. ככה שאני בספק שזאת הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תנסה להדביק דף A4 מתחת לדלת הבאגז' ואחרי שירד גשם רציני ויהיה מים בבאגז' תבדוק אם הנייר נרטב. כך תצמצם את האיזור שממנו הנזילה עד שתמצא היכן בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעליתי על הבעיה. הגומיה בתוך הפנס עצמו דלפה. לא עליתי על זה כי כנראה רק בזווית גשם מסויימת זה נכנס לתוך הפנס ומשם לתוך הרכב.

אחד הקליפסים של הפנס התייבש ונשבר ולכן נוצר רווח בין 2 חלקי הפנס ולגומייה האוטמת את 2 החלקים.

אטמתי את הפנס מסביב בסיליקון כפתרון זמני אבל כנראה שברגע שאצטרך להחליף נורות אצטרך לקנות פנס אחורי חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

זה לא עזר. גשם אחד היה בסדר ואחרי הגשמים הכבדים של היומיים האחרונים פתחתי היום את הבגאג' ושוב בריכה.

הוזמן פנס אחורי חדש לגמרי ב170 ש"ח כולל מע"מ ומשלוח. היתרון היחיד של הרכב הזה זה כנראה החלפים הזולים...

עד עכשיו נעשה:

1. נאטמו הפנסים.

2. נאטם הפנס רוורס.

3. הורד הפגוש האחורי ונאטמו הוונטות אוורור.

4. פורק כל החלק האחורי של הרכב, כולל כל הדיפונים, הפלסטיקים על מנת לנסות לאתר נזילה.

מקווה שהפנס החדש יפתור את הבעיה, אם לא ישאר לי רק להחליף את הגומייה של הדלת האחורית שנראת נפלא ולא יבשה בכלל.

אני נמנעתי עד עכשיו לעשות את זה כי לא הצלחתי לאתר דליפה ממנה וכי הגומייה עולה 400 ש"ח לזולה ביותר מחו"ל לא כולל מיסים.

וכי תהליך ההרכב של הגומיה החדשה לא כזה פשוט כמו בדלתות ודורש עבודה על פירוק המחזיר שמן של הבגאג' והצינורית וישרים.

חשבתי שזה פשוט אבל מקריאה של אנשים בפורומים שביצעו את ההחלפה, לחלק מהם זה לקח אפילו שעה ולרובם החלפת הגומייה לא פתרה את הבעיה.

אני ממש מיואש מהמצב כבר. ואף מוסך לא מוכן להתעסק בדברים כאלה.

לפי פורומים אירופאיים ורוסים הבעיה הזאת *ממש* *ממש* נפוצה! וקיימת בכל השלישיה במשך כל ה8 שנים שהיא יוצרה.

אנשים מרוסיה ניהלו בזמנו דיונים שלמים באורך של עמודים עם מאות בעלי רכבים שסובלים מזה ורק חלקם פתרו את הבעיה לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...