Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה חוזרת בסלילי הצתה חדשים

rannn
שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי קורולה 2008 אשר קניתי ב-90K ק"מ וכעת על 125K ק"מ.

לפני כחצי שנה היתה לי בעיה עם סליל הצתה שבעכבותו החליפו לי את כל ה-4. מאז חזרתי למוסך פעמיים על תקלה חוזרת של סליל הצתה והחליפו לי שוב שניים מהם.

היום שוב נדלקת לי נורת אזהרה וכתוב (אנג'י) שיש בעיה בסליל מס' 3 (כאמור כבר החלפתי את כולם!).

עברתי על טיפולי הרכב שעשיתי מאז שקניתי אותו (כולל טיפול 90K) ואני לא מוצא אזכור להחלפת פלאגים!

מה שמעורר את החשד שזו הסיבה לתקלה החוזרת...

השאלה היא - כעת, האם בודאות סליל מס' 3 התקלקל? או שאפשר להתחיל בלהחליף רק את הפלאגים ולראות האם הסליל תקין ולהימנע מהוצאה מיותרת?

האם יש דברים נוספים שעליי לבקש מהמוסך לבדוק שיכולים לגרום לתקלות חוזרות בסלילי ההצתה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הרכבים המודרניים יש חשיבות רבה לשימוש בחלקי מע' הצתה מקוריים

כמצתים (פלאגים), חוטי הצתה וסלילי הצתה (COIL) והסבר לכך:

מתח ההצתה הנוצר בסליל המשני שבסליל הצתה עולה בערכו עד שהוא מצליח לפרוץ את המרווח שבמצת (פלאג).

אם המרווח מצת גבוה מדי, או הוא פגום או אינו מקורי עלול מתח ההצתה לא לפרוץ במתח הנכון ומתח ההצתה הזה ממשיך לעלות לערך גבוה עד שהוא פורץ, פנימית, בתוך סליל ההצתה. פריצת מתח פנימית זאת, משרה בחזרה מתח כלשהוא, גבוה מדי, בסליל הראשוני של סליל ההצתה ומתח מושרה זה חוזר אחורנית למודול ההצתה שנמצא בתוך מחשב נהול המנוע והמודול הצתה (עם המחשב) עלול להיפגע.

ברכב המודרני יש חשיבות גדולה לתחזוקתו בדיוק לפי הוראות היצרן, הקפדה על חלפים מקוריים/תחליפיים מתאימים ואי הקפדה על כך עלולה לעלות אח"כ ביוקר רב.

איזה סלילי הצתה הותקנו לך?.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אם זה סלילים מקורים יש אחריות עליהם

אם זה חליפי אז תלוי איזה.. כי יש הרבה זבל בשוק

אכן ידוע בקורולה בדגם הרובוטי הרגישות של הסלילים..

פלגים לא טובים בהחלט שורפים סלילים ,דבר ראשון זה להחליף פלגים ואז רק את הסליל השרוף ולקוות לטוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אכן היו לי סלילים לא מקוריים שהתקינו לי במוסך טויוטה "יבוא מקביל" או שקר כלשהו כזה...

הפעם הלכתי למוסך טויוטה (חי מוטורס) והפצירו בי להחליף למקוריים, וכך עשיתי (את כל ה-4, וביקשתי גם פלאגים חדשים...)

אני מבין שסליל חלופי פחות איכותי, אבל ברמה שכולם מתקלקלים אחד אחרי השני תוך חודש?

בכל אופן מקווה שזו תהיה סוף הסאגה... כל פעם אני תוהה אם הגיע הזמן להחליף את האוטו ואז אומרים לי שהקורולות הכי אמינות ואני מחליט למשוך עוד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...