Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנורות LED כמנורות חניה, האם אפשר?

שימו לב! השרשור הזה בן 4935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה "יענתו קסנון" ?

סיפור קטן ששמעתי אתמול עקב בירורים לדבי הנושא. דודי הוא הבעלים של מקסימה V6, העניין הוא שיש לו שם קיט זנון שמגיע עם הרכב. אצלו הנורות חניה הם לדים, או לפחות משהו שמפיק אור כחלחל שנראה כמו לד. הוא סיפר לי שפעם עצר אותו שוטר ושאל למהות האורות ה"כחולים" שמבצבצים להם מן הפנסים מקדימה. דודי הרים את המכסה מנוע והראה לו את הקיט, לאחר ויכוח קטן, השוטר ראה שמדובר במשהו רציני הוא "ויתר" לו.

ככה שאם מדובר בקיט זנון "אמיתי" אין מה לדאוג...

צודק בהחלט.

כוונתי הייתה לכל האלתורים הזולים.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מחדד:

אסור עפ"י החוק להתקין נורות בגוון תכלת במקום נורות ההלוגן (מה שנקרא בשפה הרשמית "י?ע?נ?תו? ק?ס?נו?ן").

עבירה זו אינה נאכפת בתורה פרטנית ע"י מתנ"א, אולם אם נעצר נהג סורר, לא נהסס לתת לו דו"ח על הדבר

אולי כדאי שתתחילו לעצור נהגים שנוסעים עם נורות שרופות ותפסיקו להטפל לנהגים שלפחות יש להם נורות מותקנות! :twisted:

ולמי ששאל למה זה "יענתו קסנון" מכיון שאלו הן נורות הלוגן רגילות עם מרקם צבוע בכחול.

אולי כדאי שתעיף מבט ב"מדריך לקסנון" שנמצא אי שם בשירשור דף הקישורים לפרוייקטים וטיפולים שנמצא בראש דף הפורום הטכני.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי שתתחילו לעצור נהגים שנוסעים עם נורות שרופות ותפסיקו להטפל לנהגים שלפחות יש להם נורות מותקנות! :twisted:

ולמי ששאל למה זה "יענתו קסנון" מכיון שאלו הן נורות הלוגן רגילות עם מרקם צבוע בכחול.

אולי כדאי שתעיף מבט ב"מדריך לקסנון" שנמצא אי שם בשירשור דף הקישורים לפרוייקטים וטיפולים שנמצא בראש דף הפורום הטכני.

Fizban צודק,

אבל אם כבר אנשים שהתאורה שלהם מפריע לדעתי צריך להתחיל לעצור כאלו שנוסעים קבוע עם אור גבוה/אורות ערפל שלא כצורך.

בקשר ל"יענתו קסנון" אני חושב שלא כדאי להתקין זאת ברכב ורק משום שהתאורה הנ"ל מסנוורת ומפריע לנהגים האחרים.

איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר ל"יענתו קסנון" אני חושב שלא כדאי להתקין זאת ברכב ורק משום שהתאורה הנ"ל מסנוורת ומפריע לנהגים האחרים.

מה??? אתה מדבר על מנורות הלוגן רגילות שצבעו להם את הבסיס בצבע זכוכית?!

למה שזה יסנוור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fizban צודק,

אבל אם כבר אנשים שהתאורה שלהם מפריע לדעתי צריך להתחיל לעצור כאלו שנוסעים קבוע עם אור גבוה/אורות ערפל שלא כצורך.

שום תאורה לא מסנוורת אם מכוונים אותה נכון.

לפעמים אנשים מסנוורים אותך ואתה חושב שהם נוסעים עם אורות גבוהים בדיוק מהסיבה הנ"ל.

אורות ערפל מקוריים מכוונים כך שאינם מסנוורים. האלומה שלהם מכוונת למטה ממש.

"יענתו קסנון" = נורות צבועות בכחול / סגול ושאר ירקות. שוב פעם, לא מסנוורים אם הם מכוונים נכון.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הבהרת העיניין

כנראה הייתי צריך לרשום, אנשים צריכים יותר להשקיע בכיוון הפנסים, אם כבר לעצור מישהו זה אנשים כאלו ולהסביר להם את העיניין, זה באמת מסנוור ומפריע וחבל שיש אנשים שלהם זה לא אכפת

איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם מכוניות שבהן ניתן לכוון את עלומת האור של הפנסים הראשיים. כמו אצלי לדוגמא. זה קשור לכמה מעמיסים על הרכב... שאני נוסע עם 5 אנשים ברכב אני דואג להנמיך את העלומה כדי שלא יסנוור.

בכל מקרה, ה"יענתו קסנון" הם לא מה שהראתי עד כמה שאני יודע. כי ה H7 באות עד כמה שהצלחתי למצוא בארץ רק בלבן, לעומת ה H4 שמגיעות גם בכחול וגם בלבן. ככה שאם אני אשים (אם בכלל), הם יהיו לבנות נטו.

בקשר ללדים, הזמנתי לי כמה, ודאגתי שישלחו את זה למלון שבו דוד שלי מתאכסן כעת בנסיעת העסקים שלו. לדעתי הפטנט הכי טוב, כי זה לא יוצא יקר בכלל.

נקווה שהכל ילך טוב ושבעוד שבוע הנורות יגיעו ארצה :-)

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אנחנו עוצרים גם אותם.

2. שימוש בנורות לא חוקיות חמור לא פחות מאשר נסיעה עם נורה שרופה.

אגב: מיותר לציין כי נהג שנוסע עם נורה שרופה, ברוב המקרים אינו מודע לכך.

לעומת זאת, נורות לא חוקיות לא "תופסות טרמפ" במקרה על הפנס בדרך ונכנסות לפנס בעצמן.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ערב טוב ,

זהו , הלדים הותקנו. תמונות (מצטער על האיכות - המצלמה השתגעה) מצורפות.

ותודה רבה ל-Caveman שהביא לי אותם והתקין.

-לדים 1.JPG

-לדים 2.JPG

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי

לא תיארתי שזה יראה כ"כ טוב אצלך

שהתקנו אז לא ראו את זה משהו בגלל שהיה אור

אבל עכשיו זה מדהים :razz:

הנה תמונות של הלדים אצלי ברכב

(סליחה על האיכות, היה עכשיו קר בחוץ ולצלם בלי פלאש זה קצת קשה)

PDRM1284.jpg

PDRM1282.jpg

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הלדים הזמנתי מהאתר:

http://www.superbrightleds.com/1157.htm

סוג הנורות שמותקנות אצלי ואצל RS הם:

Single LED Wedge Base Bulbs

הן נותנות אור לבן עם גוון סגלגל, שילוב מאוד יפה לדעתי

לאלה שמחפשים יותר לבן, אני הזמנתי גם נורות WLED-x6 LED Wedge Base Bulbs שמתאימות בגודל כמו הדגם הקודם שרשמתי ונותנות אור לבן עם מעט כחול יפיפה. הסיבה שאני לא משתמש בהן היא כי איבדתי אחת :bigcry: (אל תשאלו איך)

אני ממליץ בחום, זה מאוד יפה וזה חוקי כל עוד לא משתגעים עם הצבעים ונשארים בלבן.

לילה טוב לכולנו :)

גדעון

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלה שמחפשים יותר לבן, אני הזמנתי גם נורות WLED-x6 LED Wedge Base Bulbs שמתאימות בגודל כמו הדגם הקודם שרשמתי ונותנות אור לבן עם מעט כחול יפיפה. הסיבה שאני לא משתמש בהן היא כי איבדתי אחת :bigcry: (אל תשאלו איך)

אני ממליץ בחום, זה מאוד יפה וזה חוקי כל עוד לא משתגעים עם הצבעים ונשארים בלבן.

לילה טוב לכולנו :)

גדעון

ה-WLED-x6 LED Wedge Base Bulbs נותנות אור לבן-תכלת! משהו חמוד ביותר.

וכמובן , האלומה שלהם חזקה יותר.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...