Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה היסטוריית טיפולים מלובינסקי? 50 שקלים בבקשה

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשאל גם לגבי 500 ש"ח.

אתה לא תגיד לי מה לשאול:-D

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דניאל, אתה טועה.

אם אתה רוצה להיות זכיין שלי מותר לי לדרוש ממך מה שאני רוצה כל עוד לא דרשתי ממך לעבור על החוק (והחוק קבא שמותר לגבות תשלום. תא שחובה לגבות תשלום). מותר לי לדרוש שתחזיק ציוד מסוימם שאני מייבא ורק אותו, שתגבה מחיר מסויים לשעת עבודה ימה שאני רוצה וזכותך מנגד להגיד לי ללכת לחפש.

אני מייצג חברה בתחום שלי (תחום התשתיות) ואני חתום מעבר להסכם שמגדיר 1001 הגדרות והגבלות כולל אפילו למי מותר לי למכור ומה מחיר המינימום למכירה על ספר נוסף של יותר מ 120 עמודים של כללי אתיקה שמגדיר אפילו את מי מותר לי להזמין לארוחה ועד איזה סכום.

בזכיינות יש הגדרות מאוד מרחיקות לכת וזה חוקי לחלוטין.

לא, אני לא טועה.

בתחום הרכב וזיכיונות למורשה יבואנים יש כל כך הרבה תקנות לטובת המוסכים, אם זה חוק רישוי מוסכים ואם זה זה חוק ההגבלים העסקיים ועוד כמה וכמה תקנות שנותנות למוסכים הרבה מאוד חופש פעולה, כגון למכור חלקים תחליפיים, לקבוע עלות שעת עבודה ועוד.

שום יבואן לא לא יכול לחייב שום מוסך בעל זיכיון, שלא לגבות על שירות שהחוק מתיר למוסך לחייב.

מקסימום שהיבואן יכול זה לבקש יפה או לספוג את העלות עבור השירות הזה עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המוסך המורשה צודק ? על פניו נראה שכן.

האם הוא חכם ? על פניו נראה שלא.

גם עבור חאפר שעובד על המדרכה מול הבית, 50 ש"ח הם לא סכום גדול, קל וחומר עבור מוסך גדול שמגלגל מחזורי ענק.

50 ש"ח לא יהפכו את ידידתו של איתמר לעניה ולא יהפכו את המוסך לעשיר יותר.

סתם משאיר טעם מר ותו לא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאיר טעם רע לאיתמר ולאו דווקא לידידתו שהסכימה לשלם את הסכום, למרות שלא הייתה לקוחה שבוייה (הרכב על הליפט מפורק ולא נוסע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני נדחף בשאלה לא קשורה -

קניתי רכב מפנסיונרית שהייתה מטפלת אך ורק במוסך מורשה במרכז, אני מהצפון, אני יכול לשלוח מייל לסוזוקי עצמם ולבקש היסטוריית טיפולים במייל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט זוועה שזה היחס של המוסך

מזמן ירד לי ממכוניות צרפתיות - מגלישה בפורום אני רק מבין כמה הרכבים בעייתים וכמה המוסכים שלהם שווים לתחת

ד"א - לאבא שלי היו כמה מוניות של פגו לפני עשור בערך וגם אז בסוף הגענו למסקנה הזו אז כנראה שהם לא ישתנו בכלום

גם בשירות וגם באיכות של הרכבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אני לא טועה.

בתחום הרכב וזיכיונות למורשה יבואנים יש כל כך הרבה תקנות לטובת המוסכים, אם זה חוק רישוי מוסכים ואם זה זה חוק ההגבלים העסקיים ועוד כמה וכמה תקנות שנותנות למוסכים הרבה מאוד חופש פעולה, כגון למכור חלקים תחליפיים, לקבוע עלות שעת עבודה ועוד.

שום יבואן לא לא יכול לחייב שום מוסך בעל זיכיון, שלא לגבות על שירות שהחוק מתיר למוסך לחייב.

מקסימום שהיבואן יכול זה לבקש יפה או לספוג את העלות עבור השירות הזה עליו.

המוסך יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהתחבא מאחורי כמה תקנות שהוא רוצה אבל בשורה התחתונה אם היבואן ירצה להסיר אותו מרשימת המורשיל הוא ימצא 1001 סיבות חוקיות לעשות את זה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה מעשה לא יפה ומציג את העניין הזה ככביסה מלוכלכת שצריך להחביא.

קודם כל למוסך יש זכות לדרוש תשלום מהלקוח עבור השירות הזה ואין לו על מה להתחבא אחרי התקנה.

זה החלטה שקיבל בעל מוסך מונזה ולא אני ולא אתה יודעים, מה הסיבה האמיתית למה הוא כן רוצה לחייב על כזה שירות, שמוסכים אחרים בוחרים להציע ללא תמורה.

שנית, ליבואן על כאלו קישושים, לא יתלכלך.

כבר כתבתי בענין אבל ארחיב, עד לחקיקת התקנה היה בלאגן גדול עם זה במוסכים המורשים, מוסכים היו נותנים היסטוריה ומסתבכים בתביעות משפטיות על חשיפת מידע כולי.

אז הפסיקו לתת היסטוריה בגלל העניין הזה ואז קבלו תביעות על זה שהם מונעים מידע מהלקוח.

בא המחוקק ועשה לזה סוף, מצד אחר חייבים למסור היסטוריה ששייכת לטיפול במוסך מסויים לבעל הרכב החוקי בלבד ומצד שני ניתן לגבות על זה תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהוא יכול אלא אם היבואן ששמו מתנוסס על השלט החליט שהוא לא רוצה שיעשו את זה (וההסדרים הפנימיים אם הוא סופג או אוסר לא מעניינים. זו כבר החלטה עסקית).

הבעיה לא עם היכול אלא עם החמדנות וכשיש לך לקוח נאמן אז לא מחפשים אותו בקטנות. אם בא מישהו מזדמן שהוא לא לקוח שלך אז תגבה אבל מלקוח שמשאיר אצלך אלפי שקלים בשנה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמו של היבואן לא מתנוסס על השלט של מוסך מונזה, אני מבטיח לך גם בלי לראות והכותרת של איתמר עושה אי צדק בעניין זה לדעתי.

פעם אחרונה, היבואן לא יכול לאכוף כזה דבר, כי זה פשוט לא חוקי ומחלקה המשפטית של היבואן לא הייתה בשום מצב נכנס לפינה הזאת.

לעניין החמדנות? לא יודע, לא הייתי בישיבת מוסך שבה הוחלט כי מחייבים.

אישית, מכוון שאני יודע שיש מוסכים לא היו גובים על זה, היתי פונה ליבואן במייל לקבל את ההיסטוריה או פונה למוסך אחר.

סתם ככה, הצעה לאותה ידידה של איתמר, בתור לקוחה קבועה של המוסך, שתפנה לבעל המוסך, אפילו במייל לברר את העניין למה לקוחה קבועה צריכה לשלם על השירות, יש מצב שתקבל זיכוי ולהבא לשמור קלסר עם קבלות של טיפול ברכ, יש לזה יותר אימפקט לקונה מאשר פלט מחשב עם היסטוריה רצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים קניתי לאחי אמפריזה שנת 2002 שטופלה בשני מוסכים שונים במהלך חייה (הרכב עבר 114 אלף אצל שני בעלים..).

שני המוסכים הדפיסו לי היסטוריה ללא שום היכרות קודמת ובחינם - והכי חשוב בלי שום ויכוח או ניסיון לנפנף אותי. אחד מהם היה מורשה מאזדה פורד בעכו.

50 ש"ח לא ישנו את הרווח והפסד של שני הצדדים - אבל גבייתם מצביעה על רמת השירות של חלק גדול מהחברות בארץ - עלוב ומיותר, בטח ובטח לא ללקוח קבוע של המוסך.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמו של היבואן לא מתנוסס על השלט של מוסך מונזה, אני מבטיח לך גם בלי לראות והכותרת של איתמר עושה אי צדק בעניין זה לדעתי.

פעם אחרונה, היבואן לא יכול לאכוף כזה דבר, כי זה פשוט לא חוקי ומחלקה המשפטית של היבואן לא הייתה בשום מצב נכנס לפינה הזאת.

לעניין החמדנות? לא יודע, לא הייתי בישיבת מוסך שבה הוחלט כי מחייבים.

אישית, מכוון שאני יודע שיש מוסכים לא היו גובים על זה, היתי פונה ליבואן במייל לקבל את ההיסטוריה או פונה למוסך אחר.

סתם ככה, הצעה לאותה ידידה של איתמר, בתור לקוחה קבועה של המוסך, שתפנה לבעל המוסך, אפילו במייל לברר את העניין למה לקוחה קבועה צריכה לשלם על השירות, יש מצב שתקבל זיכוי ולהבא לשמור קלסר עם קבלות של טיפול ברכ, יש לזה יותר אימפקט לקונה מאשר פלט מחשב עם היסטוריה רצה.

הכל תלוי, מאמין שתחת הזכיינות עומד חוזה,

בחוזה מסכמים עקרונות בין המוסך ליבואן, באם היבואן החליט להגדיר בחוזה ששירות מסויים ניתן בחינם ע״י המוסך כנציג היבואן (אנחנו לא יודעים באמת מה החוזה - אבל כדוגמא היפוטתית על האמירה שלא ניתן לכפות על המוסך) והמוסך החליט לקחת עליו תשלום(מסיבה כזאת או אחרת) מדובר בהפרת חוזה ומוגדר בו לרוב מה העונש - בין אם זה קנס כספי שיאלץ לשלם המוסך ליבואן או אפילו עד ביטול חוזה הזכיינות.

ההוכחה על התשלום יכולה להיות אגב בדמות קבלה שהלקוח ידרוש על השירות.

אם נחזור לעולם המסעדנות, אם סניף מקדונלדס בעפולה יחליט לגבות 2 שקל על כל שקית קטשופ שבשאר הרשת הוא בחינם - האם הסניף לא יקנס ע״י הרשת? או אפילו בעל הזכיינות יאבד את הזכיינות שלו?

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדונו עד מחר אם זה היה חוקי או לא, זה מסריח. ככה לא מתנהגים לאנשים ובטח שלא ללקוחות

אלו 50 ש"ח שיעלו למוסך הזה הרבה מאוד כסף

אתה קובע את זה על סמך מה? השרשור הזה לא יזיז כלום לכניסות של המוסך או לשורת הרווח שלו וכלל הציבור הלקוחות באיזור עפולה והעמקים שמחפשים לטפל במוסך מורשה לא יסעו מהיום לחיפה בגלל זה.

השרשור הזה טוב לדעתי, בכך שאולי תעלה מעט את רמת המודעות שיש לאנשים על הנושא ופעם הבאה שיבקשו מהם תשלום על כך, ידעו שיש אלטרנטיבה.

אולי גם נציגי המוסך יראו את זה וייקחו החלטה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...