Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גפ"מ או דיזל ??? ל70-60 אלף קילומטר בשנה

Gunner
שימו לב! השרשור הזה בן 2490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מחפש רכב חסכוני (גפ"מ/דיזל) משפחתי (אסטרה ברלינה, רנו פלואנס, יונדאי I23/I35) עד 50-55K מעל שנת 2011-12. הרכב הולך לעבור כ-60-70 אלף קילומטר בשנה, עם נסועה יומים של כ-200 קילומטר בין עירוניים.

למי שעבר כמה שנים עם רכב גפ"מ או דיזל אשמח ליתרונות וחסרונות של שתי המערכות בהתחשב בנסועה.

תדה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי עדיף דיזל. מנועי דיזל עמידים יותר לנסועה גבוהה. הסולר המוזל זמין יותר מגז ומיכל הדלק לא תופס מקום על חשבון תא המטען.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוב הנסועה שלך היא מחוץ לעיר עם מנוע חם אז אין כל כך הבדל ביניהם חוץ מעלות הקניה הראשונית.

החסרון של הגז בא בעיקר בנסיעות קצרות כאשר המערכת עובדת רק מ45 מעלות ומעלה, כלומר בנסיעות קצרות הרכב עובד על בנזין.

מנסיון ב2 רכבים זהים (מגאן 2) בדיזל ובגז אני יכול להעיד שאין ממש הבדל ביניהם והעלות די דומה, חוץ מבחלקים ה"כבדים" (טורבו מזרקים וכו)

נקודות חשובות לטובת הדיזל הן המומנט והשרידות לאורך הרבה ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי שבמנוע עם טורבו עדיף לקחת דיזל ובמנוע בנזין ללא טורבו להתקין מערכת גז.

בשיקלול לקחתי עלות הדלק, עלות תחזוקה ובלאי, ועלויות ראשוניות ונוחות.

החישוב שלי היה בעלויות של סיטרואן C4 שלה היו 3 גרסות בארץ כדי לבדוק את העניין

טורבו-דיזל

טורבו-בנזין

בנזין

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי הדיזל שנמצאים ביד2 היום הם בעיקר רנו פלואנס/לגונה.

מהי צריכת הדלק הממוצעת של הרכב הזה? מישהו יודע לומר מניסיון?

האם יש שנתון בעייתי או דגם ספציפי שעדיף לא ללכת עליו?

למישהו יש ניסיון עם סיאט טולדו דיזל?

עריכה אחרונה על ידי Gunner
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנוסע יותר מ200 ק"מ ביום והחזיק פלואנס דיזל (חסכונית להפליא) ועכשיו עם יונדאי איוניק (שגם חסכונית באופן מפתיע),

אני ממליץ ללכת עם הרכב הנוח יותר, אם בממוצע אתה הולך לבלות 3 שעות ביום על הכביש הכורסאות של רנו יעשו לך פלאים.

לי (אני איש גדול מאוד) הכסאות של היונדאי סבל, לא יודע איך אני הולך לשרוד איתה עוד 34 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואנס רצוי לאחר מתיחת הפנים (מחצית שניה של 2012 והלאה), ידנית וברמת הגימור הגבוהה. קשה למצוא אקזמפלרים שעונים על שני התנאים האחרונים גם יחד. ייתכן שתידרש למתח קצת את התקציב, אבל זה שווה בשביל אקזמפלר שמור. צריכת סולר ריאלית במתאר שלך 22-23 ק"מ לליטר בנסיעה מתונה וסבירה, בלי רגל כבדה אך גם לא ב"מוד סבתא".

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואנס רצוי לאחר מתיחת הפנים (מחצית שניה של 2012 והלאה), ידנית וברמת הגימור הגבוהה. קשה למצוא אקזמפלרים שעונים על שני התנאים האחרונים גם יחד. ייתכן שתידרש למתח קצת את התקציב, אבל זה שווה בשביל אקזמפלר שמור. צריכת סולר ריאלית במתאר שלך 22-23 ק"מ לליטר בנסיעה מתונה וסבירה, בלי רגל כבדה אך גם לא ב"מוד סבתא".

חייב אוטומט (בגלל בת הזוג)... האם הבדל צריכת הדלק הוא משמעותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל משמעותי, ייתכן שהרובוטית דווקא חסכונית מעט יותר.

הבעיה היא רגישות יחידת הבקרה של הגיר הרובוטי ("מחשב גיר"), ראה שירשורים בנושא שרצים כעת בפורום הטכני. במתאר בין-עירוני כמו שאתה מתאר יש סיכוי שהבעיה תהיה פחות חמורה. עדיין, עם נסועה גבוהה כזו, יש סיכוי שתגיע להחלפת מחשב גיר די מהר. לא אסון גדול, אבל כדאי לקחת בזאת בחשבון.

עם גיר ידני אתה יכול להמנע מכך; זו באמת נקודת התורפה המהותית היחידה של הרכב הזה, שבסה"כ אמין ועמיד למדי.

למען האמת, עם קילומטרז' כזה, כנראה שכל גיר שאינו ידני יצריך תחזוקה יקרה לאחר 4-5 שנים.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגאן אסטייט דיזל שחולקת מנוע וגיר משותף עם הפלואנס, צריכת הדלק מחוץ לעיר עומדת מעל 1:20, עם כביש 6 ועם מזגן. בתוך העיר 1:15-1:16 בנהיגה רגועה.

אגב, יצא לי לנסות את המנוע הזה (K9K) עם גיר ידני בחו"ל על ניסאן קשקאי ועל דאצ'יה דאסטר, צריכת הדלק די דומה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגאן אסטייט דיזל שחולקת מנוע וגיר משותף עם הפלואנס, צריכת הדלק מחוץ לעיר עומדת מעל 1:20, עם כביש 6 ועם מזגן. בתוך העיר 1:15-1:16 בנהיגה רגועה.

אגב, יצא לי לנסות את המנוע הזה (K9K) עם גיר ידני בחו"ל על ניסאן קשקאי ועל דאצ'יה דאסטר, צריכת הדלק די דומה.

מדובר במגאן סטיישן דיזל?

כי לא ראיתי אחת שהיא סדאן (ואני לא איש של סטיישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אופל אסטרה 5 דלתות טורבו דיזל 160 כ"ס אוטומט 2014 ביד 2 עם 77000 ק"מ. שווה בדיקה. מקווה שלא מעל התקציב שלך

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במגאן סטיישן דיזל?

כי לא ראיתי אחת שהיא סדאן (ואני לא איש של סטיישנים).

כן, הדור השלישי לא נמכר (לפחות בארץ) בגרסת סדאן, רק הצ'באק וסטיישן. (וקופה שלא נמכרה בארץ עם מנועי דיזל)

הפלואנס הייתה התחליף למגאן סדאן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2490 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...