Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-s-max titanium 2012 (שרשור מתגלגל)

hans

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

בגלל בורג בצמיג מחליפים גלגל. כל חודש יש לי בורג בערך הולך לפנצריה ומתקן.

בורג בדופן - אסור לתקן.

תולעת - גם אסור, בטח בדופן.

ספריי לתיקון - לא ממש עובד. בתור משהו שקצת מקטין לך את גודל החור עד שאתה באמת מחליף בכל מקרה? נניח שכן.

אני אכתוב זאת שוב: זה לא טרקטור.

לפני 37 דקות, asix כתב:

מה מידת הצמיג בפורד? אולי נמצא לך אלטרנטיבה לגלגל רזרבי.

כתבתי באחת ההודעות העדכניות, אבל שיהיה: 235/45/18. חמישה ברגים, לא יודע מה רוחב החישוק כרגע.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 266
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התגעגעתם? מזמן לא הייתה כאפה מצלצלת. קבלו שתיים במחיר אחת.

ק״מ: 119,500
תיאור: זוג צמיגים אחוריים, מישלין פרמסי
עלות: 2100
ביצוע: צמיגי זכי, ירושלים

אני והמזל שלי - זה כבר לא קשור לאס-מקס או לפורד, פשוט המזל שלי -
בורג בגלגל אחורי בשישי בצהריים, כשכל הפנצ׳ריות בעיר סגורות ואני חייב, פשוט חייב לאסוף את הילדים
ולהמשיך הלאה לסופ״ש עם חברים עם ציוד חיוני באוטו... אין רזרבי, להזכירכם.
בלית ברירה נכנסתי לפנצ׳ריה היחידה שהייתה פתוחה באותה שעה, ודאגו לפשוט לי את העור טוב-טוב עם יותר מאלפייה לצמיג.
הברירה האחרת הייתה צמיג סיני עלום כלשהו במחיר כפול ממחיר השוק. בקיצור, אתם יכולים להבין לבד על איזה עסק אני לא ממליץ.
הנחמה היחידה - מדובר בצמיגים מעולים וטריים יחסית, פחות משנה.

כמה ימים לאחר מכן:
ק״מ: 120,000
תיאור: טיפול 150,000, החלפת 4 צלחות בלימה ורפידות קדמיות
עלות: 4094
ביצוע: מוסך שי-לי, אור יהודה

עלות החלפים היא הזפטה העיקרית פה - לא היה הבדל גדול במחיר בין מקורי לחליפי, ואם אני לא טועה, לא היו בכלל
דיסקיות קדמיות חליפיות.  כמעט 3000 ש״ח רק לחלפים, אאוץ׳.
יש לציין שהדיסקיות אכן היו שחוקות עם מדרגה נראית לעין מבחוץ. לא הבחנתי בשום קושי בבלימה, אגב,
הרכב בולם סביר עד טוב מאוד (יחסית למשקל!) גם לפני ההחלפה.

עוד בגזרה:
- המנוע של וילון הגג הפנורמי הפסיק להגיב לגמרי. לפחות הוא נעצר במצב סגור. ת.נ.צ.ב.ה. - לא טורח לתקן.
- אחת החגורות בשורה האמצעית לא נסגרת בלי לחיצה מוקדמת על הכפתור, מעצבן למדי. בשי-לי לא מצאו בכלל את המק״ט לחלף (???)
אז כנראה שנצטרך לקמבן איזה פיתרון אחר.

בקיצור - אין ספק שעם קצת יותר מזל או שינוי בתוכניות הייתי יוצא עם צמיגים טובים באותה מידה ובחצי מחיר, אבל מה שנעשה נעשה.

עריכה:
- היי, אוטוטו סוגרים 4 שנים ביחד. מזוכיסט? יש מצב.
עדיין, למרות הכול, מדובר באחד הרכבים הכי מהנים לנהיגה שיש (לא רק ״ביחס למיניוואן״),
במיוחד בסביבה בינעירונית.

בס"ד
כמה דברים:
1. מספר החלק של הנועל חגורה-1676255(250 ש"ח למקורי בארץ)
2. לגבי הצמיגים - שחטו אותך בלי רחמים, קניתי פאלקן באותה מידה, יותר טריים מחזה עוף טרי בסופר בפחות מחצי מחיר.
3. רפידות + צלחות-שחטו אותך בריבוע, קניתי רפידות קדמיות מקוריות, 200 ש"ח פחות מהמורשה, מאחור ניתן(וגם שמתי) רמסה בפחות בחצי מחיר מהמקורי.
4.גג השמש- הבעיה העיקרית היא שהוילון נתקע במסילה, אין מה לתקן, הבעיה תחזור, נדרש פירוק של הגג(ביצעתי את העבודה, לא פשוט בכלל), ממליץ לבדוק את הפיוז של המנוע.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, hans כתב:

כתבתי באחת ההודעות העדכניות, אבל שיהיה: 235/45/18. חמישה ברגים, לא יודע מה רוחב החישוק כרגע.

לדעתי גלגל רזרבי קטן של פורד קוגה ( הגלגלים ברכב הם 235/50/18) יתן לך מענה. אולי בנסיעות בקרבת הבית לא חייב שיהיה צמיג רזרבי בתוך הרכב אך בטיולים עם כל המשפחה כאשר הרכב עמוס בציוד זה פריט חובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אז זה בסדר להתנייד עם 3 צמיגים בקוטר מסוים וגלגל רביעי שהקוטר שלו גדול ב-2.3 ס״מ?

תשמע, אני מרים ידיים...

אם זה רק ״סידור זמני עד שאתה מג׳עג׳ע לאיזו פנצ׳רייה״ - ובכן, את זה אפשר לעשות גם עם בורג בגלגל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידה שרשמתי זה לצמיגים הרגילים בקוגה. הרזרבי קצת יותר קטן ולדעתי יהיה מתאים ל smax. הרזרבי הוא בקוטר 17.

ברור שזה סידור זמני כדי לא להתקע. ומה אתה עושה אם נכנס בורג גדול או שהצמיג נקרע בדרך לטיול או נסיעה ארוכה כשכל המשפחה ברכב והרכב עמוס בציוד? בלי גלגל רזרבי אתה צריך להזמין גרר לרכב ולמצוא סידור לציוד ולאנשים ברכב. עם יש לך גלגל רזרבי, אפילו אם הוא קטן משאר הגלגלים אתה יכול להתקדם למקום בטוח או להגיע לפנצ'ריה. ברור שאם ניתן להמשיך ללא החלפת גלגל אז זה עדיף. אני התייחסתי למצבים שאתה עומד עקב קרע בצמיג או חור גדול מדי. בחירה שלך להרים ידיים. חשיבה קצת מעוותת לומר שהיצרן קבע שאין גלגל רזרבי אז אני אסבול כי ככה היצרן קבע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

מזמן לא עדכנתי, אשתדל לקצר:

השלמות לשנת 2021

ק״מ: 122,000

תיאור: החלפת מגבים, bosch aero מאמזון גרמניה

עלות: ~55

ביצוע: עצמי

ק״מ: 123,000

תיאור: תיקון תקר בצמיג אחורי (בורג, אלא מה)

עלות: 50

ביצוע: צמיגי דניה, ירושלים

בנוסף, הוספתי שמן במהלך 2021 בכמות לא קטנה - מיכל שלם בסך הכול, Liqui Moly 5w30 special tec f.

200 למיכל + בוטנים למשלוח, הוזמן מ-justmotor / אבי חלקי חילוף.

אין מה לספר על המגבים, נשאר נאמן לתוצרת ולדגם.

מילה טובה לפועלים ב״צמיגי דניה״ שפשוט תיקנו בלי להשחיל ״הלך לך הגלגל״.

מילה רעה לפועלים ב״צמיגי דניה״ שהרכיבו לו אותו בחזרה הפוך (פנימי-חיצוני) 🤦‍♂️🤦‍♂️ - גיליתי רק מאוחר יותר, יום אחד נהפוך בחזרה.

2022

ק״מ: 125,000

תיאור: אגרת רישוי + ביצוע טסט

עלות: 1498 לאגרה + 96 למבחן

ביצוע: טסט-ליין ירושלים

הייתה לי תחושה טובה אז נסעתי למכון לבד, ולשם שינוי לא התגלה שום דבר. אני מרוצה...

עוד בגזרה:

- ממשיך לעקוב בקפדנות אחרי מפלס השמן. קצת מדאיג.

- מדי פעם, באופן אקראי לגמרי, מופיעה אזהרה על נורית בלם אחורית תקולה. אפילו נדלקה פתאום באמצע הטסט! אין שום בעיה בנורות האחוריות, הכול תקין, עבר טסט ובדקתי בהזדמנות אחרת תוך כדי נסיעה עם משקיף מבחוץ. אולי מגע רופף? נו שוין.

- המנוע של וילון הגג הפנורמי חזר להגיב. מוזר. עדיין משאיר במצב סגור, הילדים שכחו מקיומו של הפיצ׳ר בכל מקרה.

- אחת החגורות בשורה האמצעית חזרה למצב תקין מעצמה! לא צריך מק״ט ולא צריך טובות. יכול להיות שפשוט יצא משם משהו שהילדים תחבו.

- הקטע הזה של אוטו שמתקן את עצמו זה אחלה פיצ׳ר.

אנקדוטה:

- עקב בידודים ושלל צרות ומאורעות ואירועים שתקעו את כל המשפחה בבית, הרכב נסע מעט מאוד ורק בסביבה עירונית. אחת התוצאות שנמדדו בין תדלוק לתדלוק הייתה... תחזיקו חזק... 5.8 קילומטר לליטר 🤣

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, hans כתב:

אחת התוצאות שנמדדו בין תדלוק לתדלוק הייתה... תחזיקו חזק... 5.8 קילומטר לליטר

הייתה לנו פעם סוואנה בעבודה. בנסיעה הלוך חזור ירושלים-אילת לא הצלחתי להוציא ממנה צריכה כל כך טובה. 

• מצחיק 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8.39073208 ק״מ לליטר, ממוצע של כ-100 מדידות בין תדלוק לתדלוק

(כן, פספסתי כמה בדרך, sue me :p).

בערך 70:30 לטובת הבינעירוני. זולל ועוקף.

עלות הטיפולים/תיקונים/ביטוח הכוללת עדיין פי 2 יותר גבוהה מעלות הדלק לאורך התקופה. וואלה, מסתבר שרכב זה מותרות.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, hans כתב:

וואלה, מסתבר שרכב זה מותרות.

רכב כזה.

אני כמעט לא נוסע ועדיין כל ההוצאות יחד לא מגיעות לעלות הדלק. מקרר יפני..

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

ק״מ: 128,000

תיאור: החלפת צינורות קירור + בולמי תא מטען + טיפול גדול וכיוב״

עלות: 3937

ביצוע: שי-לי, אור יהודה

קצת ארוך, אשתדל לקצר:

- לפני כחודש קרס פתאום אחד הבולמים של דלת תא המטען. לא יודע לגבי הבולם השני, כנראה שהוא קרס עוד קודם. בקיצור, חטפתי את הדלת על הראש 2-3 פעמים, אז החלטתי להקדים בקטנה את הטיפול השנתי.

- מספר ימים לאחר מכן, בשבת בצהריים כמובן, עם 7 מקומות מלאים באוטו, בדרך לטיול, פתאום עולה חום המנוע. עצירה בצד, בדיקה זריזה - אין נוזל קירור. נגרר כלאחר כבוד תוך כדי שאחותי מצילה אותי עם איזה ויטו 8 מקומות שבמקרה נחת אצלה למשמרת (סיפור ליום אחר...).

גזר הדין:

- טיפול גדול (עלויות רגילות של מוסך מורשה) + החלפת מסנן אוויר למזגן - מורגש הבדל נאה בזרימת האוויר. קר זה לעולם לא יהיה (תכנון תקול בלתי פתיר של הדגם), אבל המצב טוב יותר כרגע.

- הוחלפו כל מיני צינורות מים /עיבוי/מוצא/ you name it ולא אובחנו שום נזקי התחממות.

- פקק אגן שמן הוחלף עקב חשד לנזילה - אם זה המקור לצריכת השמן המוגברת, אז סבבה. נחיה ונראה.

- בולמי תא מטען חליפיים בעלות לא נמוכה (לא נמצאו בכלל בולמים מקוריים, במחיר שהס מלהזכיר)

- על הדרך מסתבר שאיזה בן בליעל שבר לי את הזרוע של המגב האחורי - אולי ממש באותו ערב. באסה. זה מה יש.

- בשורה התחתונה - כ-2000 ש״ח (עבודה וחלפים) על כל מה שקשור למערכת המים, כ-650 ש״ח לבולמי תא מטען והשאר על הטיפול + פיצ׳יפקעס.

- לא נעים, אבל היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע.

עוד בגזרה:

- עדיין מופיעה מדי פעם באופן אקראי אזהרה על נורית בלם אחורית תקולה. לא יודע מה זה. אולי חוט רופף/חשוף? עוד לא מציק לי מספיק. הנורית תקינה ודולקת כשצריך.

- הפכתי בחזרה את הגלגל האחורי שהורכב הפוך (פנימה-החוצה) בפנצ׳רייה מזדמנת.

- ביצעתי את הטעות הקלאסית של ״שטיפה חינם אחרי טיפול״ - אצל איזה ליצן באור יהודה. מילא עבודה גרועה מבחוץ (לא נקי),

אבל מעולם, מעולם לא הרטיבו לי ככה את הרכב מבפנים. פשוט ספוג מים ותרסיסים. בעעעע.

באיזה שהוא שלב העסק התחיל להבאיש, ונדרשו כמה ימי חנייה ונסיעות עם חלונות פתוחים

כדי להיפטר מהריח. זוועה. אבל עבר.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המשך העדכונים. שאלה שאולי כבר נענתה באחד מ-16 העמודים הקודמים, אבל: מדוע ההתעקשות על מוסך מורשה (שכנראה גם אינו קל"ב) לרכב בגיל כזה? מניח ששמירת ערך למכירה עתידית היא לא הסיבה, וכשאני קורא על מוסך שלא יודע לאתר בולמי גז גנריים ולא מנסה אפילו לחרוט צלחות בלם שחוקות שעולות כמו חודש שכ"ד, תמהני למה מגיע להם הביזנס של כבודו. מבחינתי זה כשלון בסיסי בתודעת שירות, גם אם הם עשו הכל לפי הספר.

כמו כן, על איזה דרכים משובשות אתה נוסע בשביל למצוא את כל הברגים האלה? נראה לי שבעשרים וחמש שנות נהיגה בין כל קרובי המשפחה שלי עם רשיון היו לנו איזה שלושה פנצ'רים במצטבר. 🤨

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...