Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-s-max titanium 2012 (שרשור מתגלגל)

hans

פוסטים מומלצים

קודם כול, אני מסכים אתך שאפשר לקבל שירות טוב יותר. מצד שני, יש לרכב הספציפי הזה, כיאה לפורד חלפים ייעודיים משלו בלבד, או לכל היותר משותפים למונדאו ישנות וזהו. כל מוסך אחר יצטרך להזמין את החלפים המקוריים מאיזה מחסן בדיוק באותה צורה, עם כל ההמתנה הנלווית.

תחזוקת שבר או משחקים בתחליפיים לא יעבוד פה, הפורום מלא בסיפורי זוועה ספציפיים לאס מקס, ואני מכיר גם סיפור מתמשך אחר אישית... לא כדאי.

ספציפית לגבי הצלחות - השחיקה שלהן הייתה בולטת לעין מרחוק, כך שאני לא יכול להתלונן על עצם ההחלפה.

נקודה כללית נוספת לגבי ההתעקשות על מורשה - כרגע נמצא בנקודת זמן בחיים שבו המשאב הכי יקר הוא הזמן. כל מיני "תקפוץ לפה" ו"תחליף שם" ו"תבדוק אצל ההוא אולי יש לו חלק" מתורגם מיידית לחצי יום עבודה לפחות. אני לא משתמש ברכב כדי להגיע לעבודה ולא יכול לקפוץ לשום מקום "על הדרך" בלי שהטיול יעלה לי בהרבה שעות. לא שווה לי.

לגבי פנצ'רים - נוסע על דרכים סלולות בלבד, אולי זאת הבעיה. מתי ראית בפעם האחרונה בורג קודח בדרך עפר? מזל נאחס. לגבי הסטטיסטיקה הפרטית שלך - מוטה קשות לצד השני, כנראה שהממוצע הוא איפה שהוא באמצע.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 266
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הכבוד על ההתמדה. ככל הנראה רוב האנשים האחרים כבר היו משחררים את הרכב מזמן, מדהים ככל שיהיה. נכון שכמעט אין חלופות שמגרדות חצי ממה שהרכב מציע בתקציב הזה, אבל כמו שכתבת- ההתעסקות, אוי ההתעסקות עם תקלות..

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמחזיק פורד(פיאסטה),אני רק יכול להגיד,שהעלויות אחזקה שמפורסמות פה לא משקפות את עלות האחזקה האמיתית של הרכב,ההתעקשות על טיפול במוסכים מורשים לטעמי היא מיותרת לחלוטין.

עלות החלפים של פורד בארץ היא גנבה ,בתכנון נכון ותחזוקה מונעת ולא תחזוקת שבר אפשר לחסוך לדעתי 30-50 אחוז מעלויות האחזקה שציינת פה בשרשור.

אני עובד ביבואנית רכבי יוקרה,רכבים שמתחילים ב400K ונגמרים אי שם ב2M,אצלנו ברכבים הזולים יותר(400K) לעשות 4 צלחות עולה בסדר גודל של 5000 ש"ח,אז 4000 ש"ח להחלפה בפורד זה טירלול.

650 שקל על החלפה של בולמי תא מטען? הזיה.
חלפים לא מקוריים,ועם הזמנה מחו"ל או חנות חלפים בארץ אתה חוסך פה בקלילות 50 אחוז בחלפים.
משולשים של פורד פיאסטה מקוריים עולים בחברה 1300 לאחד,מקורי בחו"ל 125 דולר לאחד ,350 דולר לזוג עם משלוח,עם מיסים עדיין יוצא חצי מהארץ,אגב משולש זהה(!!) של מאזדה 2 מקורי(!) עולה בחברה 700 ש"ח! אותו חלק!

משולש חליפי של febi או של TRW עולים 50-60 דולר!
פילטר פחם למזגן ,בארץ למעלה מ200 ש"ח,מקורי בחול 18 פאונד,חלפי של mann עולה 10 פאונד.

למה לעזאזל לפרנס את החזירים בארץ?

אני מבין את הנוחות של המוסך המורשה ,אבל אם אתה לא מגדל כסף על העצים,אין בזה שום הגיון כלכלי.

עריכה אחרונה על ידי ArikC
  • רעיון טוב! 3

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yairw כתב:

זה מעניין, תוכל להרחיב?

דובר על כך באופן נרחב בפורום ומחוץ לפורום.

בקיצור נמרץ - המזגן גם כשהוא תקין לגמרי לא ממש מקרר. מישהו העלה פה פעם את הנפח הרשמי של גז מזגנים, אם אני לא טועה מדובר באיזה משהו מצחיק בסביבות 550-650 סמ"ק, בעוד שלפורד פוקוס (אוטו קטן משמעותית) זה בערך 2000 סמ"ק...

לפני 6 שעות, ArikC כתב:

עלות החלפים של פורד בארץ היא גנבה ,בתכנון נכון ותחזוקה מונעת ולא תחזוקת שבר אפשר לחסוך לדעתי 30-50 אחוז מעלויות האחזקה שציינת פה בשרשור.

חלפים לא מקוריים,ועם הזמנה מחו"ל או חנות חלפים בארץ אתה חוסך פה בקלילות 50 אחוז בחלפים.

אני לגמרי מסכים איתך שעלויות החלפים מופרכות. אילו הייתה דרך נוחה ומהירה כל עוד האוטו על הליפט להזמין בדיוק מה שצריך עכשיו כדי שהרכב יהיה מוכן מחר, אז בכיף. אבל זה לא המצב. אין לי זמן לזה ולכן אני משלם. עם בולמי תא מטען אפשר לחכות (נניח, אשתי לא הייתה מסכימה, דלת כבדה מדי), אבל צינור מים? מה, תקנה מראש? תשאיר את האוטו בצד שבועיים עד שיגיע? לא מתאים לכל אחד. או בעצם, לא מתאים לרוב.

בנוגע לתחזוקה מונעת - מתאים לצלחות ורפידות, נניח. מה, תקנה מראש משאבת הגה ומשאבת מים? אפשר, אבל זה קצת מוזר.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבת מים כן,אם לא עשו לרכב טיימינג אז מחליפים כבר על הדרך משאבה,אם לא עשו,לא תזיק שתשב אחת בבית,עלות של כ300 שקל למקורית למיטב זכרוני בחו"ל.

משאבת הגה,אם זו מחלה של הרכב,גם לא יזיק שישב בבית.

צינורות מים? צריך להסתכל עליהם,אם יבשים,להזמין לפני שיקרע.

זה ההבדל בין תחזוקת שבר לבין תחזוקה מונעת,צריך לצפות לתקלות,לפתוח מידי פעם מכסה מנוע לראות שהכול נראה תקין.
הנה,אצלי בפיאסטה פתחתי מכסה וראיתי שהרצועת מנוע יבשה ושעפה לה חתיכה קטנה,10 דקות אחרי זה כבר רצועה באוויר בדרך לארץ,לקח שבוע להגיע.

אם יש חלקים שצריכים בSOS יש גם חברות שילוח,ימים בודדים.

אני מסתכל ברוטינה של הטיפולים לפי הספר רכב, יודע מה מצפה לי טיפול הבא ומזמין חלפים בהתאמה,עשיתי ברקסים לפני כמה ימים,ראיתי שהball joints כבר יצא מהם הגריז,אני מזמין משולשים.

אין לי כסף מיותר להיתקע עם תקלות שיכלתי לצפות מראש ואז לתת למוסכים פה בארץ לטחון אותי ב200 אחוז בחלפים.

לרוב אני משתמש בחלפים מקוריים ,אם אני לא מוצא חלק מקורי או שההבדל הוא משמעותי ביותר בין חליפי איכותי לבין מקורי אני אזמין חליפי.

רכב זה לא שגר ושכח,צריך להעיף מבט מידי פעם.
הייתי מרתך את התא מטען לפני שהייתי משלם 650 שקל לזוג בולמים .

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלומות

אין לי מושג מה קרה ב-2023 - הזנחה כזאת פושעת בתיעוד שאני אפילו לא מוצא את הקבלות!

בגדול זה היה ככה:

01/2023 - טסט עבר בהצלחה

06/2023 - טיפול קטן (נראה לי) במוסך ״אדיב״, ירושלים, בסביבות ה-800 ש״ח (נראה לי 2).

אפילו הקילומטרז׳ לא מתועד באקסל, הצילו - אבל לפי אינטרפולציה של החשבונית האחרונה הטיפול ההוא מ-2023 בוצע ב-142,096.

חוץ מזה - וחוץ מצריכת שמן איכותי בקצב של 8 ליטר לשנה - כלום.

אתם קולטים? אס מקס מיושן?! בלי כלום! יש ניסים.

בחזרה למוטב:

01/2024 - הכנה לטסט + הוצאה לטסט + ניקוי בית מצערת + החלפת גומי לצירייה + מגבים + נורה + שקר כלשהו - כמעט 1250 ש״ח.

חוץ מהחלפת הגומיה/פעמון - שהיה לגמרי מחויב המציאות, קשה לטעות ברעש - נראה סכום די מופרך, בעיקר ה-200 ש״ח לפני מע״מ

של ״שירות יציאה והעברת רישוי״ - שאני זוכר שחור על גבי לבן שהיה פעם בעבר בסביבות ה-80 ש״ח או לפעמים כלום / חינם במסגרת טיפול וכיו״ב.

נו שוין. שנה הבאה אני אחזור להעביר בעצמי - נהמר שלא תתקלקל גומיה עד אז.

בהנחה והתיעוד של הקילומטרז׳ נכון, אז נכון לטיפול האחרון אני עומד על 144783 - יענו 2500 ק״מ ב-6 חודשים - כלום.

המלחמה הארורה דפקה את כל הטיולים עם המשפחה המורחבת, ובנוסף 2 ילדים מתוך 5 נעים עצמאית בתחב״צ,

אשתי עברה לעבודה במרחק יריקה מהבית, אז זהו.

מקפיד למלא שמן עד למקסימום בכל רגע שמתאפשר, בינתיים השיטה עובדת.

= - - - - - - - =

עריכה:

אה, שכחתי! שני פנצ׳רים בשנתיים שחלפו - ברגים כרגיל - 50*2 שקל. שטויות בקיצור.

לצמיגים יש עוד שנה, אני משער. מאוד מרוצה מהמישלן פרימסי, שווה את המחיר.

עריכה 2:

האזהרה על נורת בלם תקולה הייתה כנראה חיבור רופף - סודרה ב-2023 באותו טיפול במוסך.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 ליטר שמן...ואחרי שהחלפת את הפקק וכנראה אין שלולית מתחת לרכב, זה לא מעט - מה הייתה נסועה המוערכת במהלך השנה?

תמשיך להנות מהמפלצספורט. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך 6-8k קמ לשנה. אוטו לסופ"'שים.

אין נזילות, נטו אכילת שמן. אם כבר דרגת זיהום 15, אז עד הסוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה פותח לו על הממיר עכשיו ?  עוד מילה והוא מפרק אותו ונוסע ככה...(;-

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.2.2024 בשעה 12:34, yairw כתב:

כמה זמן זה ככה?

שנתיים. קילומטרז' נמוך מאוד, כן?

מבחינת זיהום אוויר - עובר טסט, הערכים בנורמה...

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...