Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה למזרח ירושלים (קרוב לאוניברסיטה העברית)

לאון
שימו לב! השרשור הזה בן 3076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני צריך להגיע יום שישי לאזור מאוד קרוב לאוניברסיטה העברית, האזור ככל הנראה נחשב כבר "מזרח ירושלים"

בדקתי את הנתיב ואני לא נכנס לשכונות אלא לבי"ח סגור ומאובטח.

המסלול נסיעה הוא מכביש 1 לפנות ימינה לכביש 60 (דרך שועפאת), שמאלה ל417 (יצחק הנדיב) ופנייה שמאלה למרטין בובר (כ 300 מטר), כאן כבר הכניסה למזרח ירושלים.

לירושלמים ביניכם, האם יש לי סיבה ממשית לחשוש עד כדי ביטול הנסיעה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבתני לאן אתה צריך להגיע?

אתה מתכוון כביש 1 לכיוון מעלה אדומים?

אין בעיה לנסוע לאוניברסיטה, המוחן אוטובווסים נוסעים לשם יום יום ואין בעיה.

בכל מקרה.

תיסע דרך הגבעה הצרפתית, אם אתה חושש מזריקת אבניםמואדי ג'וז.

(בתוך השכונה של היהודים שכחתי איך קוראים לרחוב)

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני מכיר די טוב את ירושלים, זאת אומרת אם תזרוק אותי בכל מקום בעיר אדע להסתדר

אבל שמות של רחובות פחות מצלצל לי.

בכל מקרה, לפי המפה ככה''נ הבנתי דרך איפה אתה רוצה לנסוע, אין בדרך הזו שום בעיה, בדרך

כלל העימותים הם בתוך השכונות, המשטרה לא נותנת לזה לגלוש לכבישים הראשיים.

בהנחה שככה''נ הבנתי דרך איפה אתה רוצה לנסוע איון שום בעיה מכיוון שעוברים שם ביום יום לא מעט אוטובוסים,

כמו קו 19 ועוד קווים אחרים.

אני מציין את קו 19 כי הוא קו שמתחיל ממקודם בבוקר ועד מאוחר בלילה עם תדירות גבוהה,

ולא שמעתי על תגובה אחת רעה על המסלול שלו בקטע של מזרח ירושלים.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכניסה ל-417 עד ביה"ח אוגוסטה ויקטוריה לא מומלץ ללכת ברגל, ואם אתה נוסע ברכב, אז מומלץ לנעול את הדלתות ליתר ביטחון,(זה המקום לציין שביה"ח אוגוסטה ויקטוריה נושק לשכונת ואדי ג'וז ולכפר עיסוויה מהצד השני (שכונות עוינות בלשון המעטה) וכמו כן חלק מבני המיעוטים שלומדים באוניברסיטה, אוהבים לבלות באזור הנ"ל, והם גם משתמשים באזור כקיצור דרך לאוניברסיטה לידיעתך. (ד.א. הנתיב שבחרת זה הנתיב הכי בטוח ליעד הנ"ל).

לסיכום:אני לא חושב שקיימת סיבה ממשית לבטל את הנסיעה.

והמלצה כללית: תמיד תהיה ערני לסביבה שלך, כי מחבלים יש בכל הארץ.

עריכה אחרונה על ידי kobi.idan2

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אני לא מתכוון ללכת ברגל אפילו מטר אחד, אני מחנה את הרכב בתוך שטח בית החולים שהוא מגודר ומאובטח.

הרגעתם אותי קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד מנהרת הר הצופים הכול בסדר, ירושלים המאוחדת.

משם ועד לבית החולים הכביש סביר, קצר ונטול ריכוזי אוכלוסיה עוינת (פשוט אין שם בניינים),

אבל לא מומלץ להמשיך מעבר - שם מובטח שתיתקל בריכוזי אוכלוסיה עוינת,

כצפוי מהר הזיתים בעיתות תסיסה.

בניגוד למה שאמרו לפניי, אין פה שום קשר לכפר המחבלים/פורצים/גנבים העונה לשם עיסווייה

שנמצא בכלל בצד השני של האוניברסיטה (ונהנה ממחסום חדש דנדש).

גם ואדי ג׳וז מנותק מאוגוסטה ויקטוריה, יש פה הבדלים טופוגרפיים שלא נראים במפה.

סתם בשביל הידע הכללי, ככה זה נראה בעיתות רגיעה:

- עדיין אין מה לחפש בעיסוויה, זה כפר שטיפח פושעים עוד לפני קום המדינה.

- בוואדי ג׳וז נהוג לבצע את טיפולי השבר התקופתיים במונית.

- אפשר לעבור בהר הזיתים אם בא לך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמי שלא מכיר את ואדי ג'וז - למי שלא מכיר - מומלץ לא להיכנס לשם, כי טעות קטנה בניווט יכולה לעלות לנהג ביוקר.

בהר הזיתים לא הייתי עובר לבד, אם אני לא מכיר את השטח טוב טוב.

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לא זוכר את שמות הכבישים כל כך, אבל אני הייתי נוסע דרך כביש 1, בפאתי ירושלים יש יציאה ימינה עם שלוט הר הצופים אם אינני טועה, ישנה ירידה ולאחר מכן מנהרה. ממשיך כל הדרך ישר עד שמגיע לצומת עם הרכבת הקלה, שם פונה ימינה. (משמאל נמצאת שועפט). לאחר הפנייה ימינה, ברמזור שמאלה ושם בכיכר ישר עד שאתה מגיע למעונות הסטונדטים. בכיכר שמאלה, כיכר ימינה ובכיכר עוד פעם שמאלה ואתה בבית החולים. נטול שכונות ערביות, אם כי מלא בערבים כמובן. ליד שועפט בצומת ישנה נוכחות של שוטרים ומג"ב.

ההוראות מסורבלות כנראה אבל אם תוכל להתאים את עצמך לפי כבישים ובעזרת אנשים שמכירים את המקום - תגיע בשלום ובמהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Smiro, על איזה בית חולים אתה מדבר, הדסה הר הצופים?

פותה"ש מדבר על אוגוסטה ויקטוריה, ולכן אין צורך לפנות שמאלה לתוך הגבעה הצרפתית, אלא בצומת הבאה, המטה הארצי, כמו במסלול שהוא העלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה הסטורית מעניינת: הכפר עיסוויה היה בשטח "מובלעת הר הצופים" אשר על פי הסכמי שביתת הנשק שנחתמו עם ירדן ב- 1949 נשארה בשליטת מדינת ישראל. המובלעת כללה את בניני האוניברסיטה העברית ובית החולים הדסה.

בפועל היה הכפר עיסוויה בשליטה ירדנית. גם מתחם אוגוסטה ויקטוריה היה אמור להיות במובלעת הישראלית אבל בפועל היה בידי הירדנים עד 67.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kobi.idan2, הכניסה לתוך ואדי ג'וז היא פניה ימינה למרטין בובר ואחרי כ 300 מטר "הגעתי ליעד", בדקתי בגוגל maps בדיוק איך נראה הכביש ובדיוק לאן עליי לפנות לתוך הבית חולים כדי לא לפספס את הפנייה ולהיכנס לתוך השכונה.

אייל, אתה יכול להעלות שוב את התמונה? אני לא מצליח לראות אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...