Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדייר שלי עומד להתגרש - ללא ילדים

NirLevi
שימו לב! השרשור הזה בן 3151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שאתה מתכוון למאסר ? , זה צעד נדיר ביותר, בעייתי ביותר, וכמעט שלא השתמשו בו במהלך כל שנות קיום המדינה.

עד שמגיעים למצב של שאלה אם להפעיל מאסר, עוברים הרבה שנים, הרבה דיונים, הרבנים נוטים כאן בצורה מובהקת לצידו של הגבר, ונוטים לדחות ולמסמס את הגירושין כמעט עד אין קץ, עד כדי כך שיש ניסיונות לחוקק חוק שיחייב הפעלת סנקציות מצידם, ואני לא יודע באיזה מצב החוק הזה היום.

מנגד כמו שכתבתי קודם - כל עוד לא היו גירושין, כל הכח נמצא אצל הגבר והרבה גברים מנצלים את זה לסחיטה, מרגע הגירושין כל הכח נמצא אצל האשה, והרבה נשים מנצלות את זה לסחיטה במיוחד אם יש ילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אין ילדים, למה שישלם מזונות? האישה יכולה לעבוד ולפרנס את עצמה.

יש שני סוגי מזונות: מזונות אישה ומזונות ילדים:

לגבי מזונות ילדים - חובה לשלם עד שהילד מגיע לגיל 18

לגבי מזונות אישה - נושא להחלטת בית הדין/בית המשפט

למה מזונות אישה?

היא עובדת במשרה מלאה ושורפת היטב כל שקל שנכנס.

דבר נוסף, מה עם הכתובה? הוא חתם שם על 250,000 ש"ח.

לכל המברכים, תודה וחג שמח.

נושא הכתובה פתוח למו"מ במסגרת הדיון בערכאות, לא משנה איך היא התנהלה במהלך הנישואין.

פתיחה מצמררת, ככה בדיוק נפתחו מכתבי הדרישה של רשות השידור אגף הגבייה.

גם אני חושב שזה מעשה יפה לבוא לקראת אדם בצרה (וגירושין במדינה שלנו זו וואחד צרה).

אם היא תתבע על הכתובה יש סיכוי שהיא תקבל את הסכום כולו או את חלקו. לגבי מזונות אישה באמת אין לי מושג אבל אני לא אתפלא אם היא תהיה זכאית גם לזה כי הדת קובעת הרבה במדינה שלנו ובמיוחד כשמדובר בגירושין.

ציטוט

"לבעל מספר חובות כלפי אשתו על פי דין תורה. אחת העיקריות שבהן היא החבות לשאת במזונותיה, כלומר מחובתו של בעל לפרנס את אשתו, למעט במקרים חריגים (כמו : מורדת, עזיבה לא מוצדקת של הבית או קיום יחסי מין עם גבר אחר). הדין העברי לא השתנה עם השנים וגם כיום, כאשר ישנן נשים רבות בעלות מקצוע ויכולת להתפרנס בכוחות עצמן - חיובו של הבעל לפרנס את אשתו - שריר וקיים.

כאשר הסכינה (התרגלה) האשה לרמת חיים מסויימת, היא זכאית להמשיך ולנהוג על פי רמת חיים זו, וחובותו של בעלה לספק לה כל מחסורה לאור מה שהסכינה קודם.

החיוב במזונות איננו רק במובנה הצר של המילה (אוכל) אלא כולל את כל צרכיה האמיתיים של האשה כמו: ביגוד והנעלה, אחזקת רכב, צורכי איפור וקוסמטיקה, תרבות ובילוי, צרכים רפואיים ועוד.

כמו כן חייב הבעל במסגרת חבותו למזונות אשתו, לדאוג לספק לה מדור (קורת גג בשכירות או בבעלות), ואף לשאת בהוצאות החזקת המדור, שכן המדור הוא חלק מן המסגרת הכוללת של המזונות אותם חייב בעל לאשתו."

כשאני קורא את זה אני שואל את עצמי, למה לכל הרוחות צריך להתחתן ?

ד"א, באותו אתר מופיע גם הפסקה הבאה:

מתי מסתיימת חובתו של הבעל לשלם את מזונות האשה

בעקרון אשה זכאית למזונות עד לביצוע הגט בפועל. בעל חייב לשאת במזונות אשתו כל עוד הם נישואין ובתנאי שלא ניתן פסק דין הקובע אחרת. בעל אינו חייב במזונות גרושתו, גם אם היא אם לילדיו וגם אם היה נשוי לה שנים רבות, אלא אם כן הסכים לכך באופן מפורש בהסכם ממון או הסכם גירושין, שכן החיוב פוקע ביום הגט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זה "עזיבה לא מוצדקת"?

אז הוא חייב לשלם לה 250K ש"ח של הכתובה. למה אנשים מתחייבים על כ"כ הרבה כסף, אף פעם לא הבנתי את זה.

מעבר לטימטום של להביע אהבה בכסף (שזה בערך כמו לזרוק שטרות על חשפניות בבר)

ככל שהסכום גדול יותר, זה מעודד את האישה לרצות להתגרש גם בנפילה הכי קטנה בנישואין.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת גם אני,לדעתי זה פוזה לחתונה,מצטלם טוב כניראה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש איזה 200 זוז/שקל כסף, הרב הכתיב, וזה שווה מתחת לאלף ש"ח. מנפלאות הקונסרבטיבים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

דרישה לדבר כזה היה עוד לפני החתונה הייתה צריכה להדליק אורגן אורות סטייל מפגשים מהסוג השלישי/דשבורד של סיטרואן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא חושב שזו דרישה שמגיעה מצד האישה. הבעל נסחף כדי להראות כמה המעמד חשוב לו (כי מה שעולה יותר, יותר טוב) וכדי לעשות פוזות על האורחים בחתונה.

מצד שני, כמה נשים אתה מכיר שיתעקשו לבטל כזה דבר ולהתעקש על סכום מינימלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה שאוהבים להתחייב לסכומים גבוהים מדי, רק כדי שישמעו את זה בחופה, הבנתי שרבנים היום מגבילים למיליון שקל כדי שלא תגיע לפשיטת רגל עקב גירושין.

אני לא התחייבתי על סכום גבוה מדי וגם הרב לא ציין את זה בחופה.

אגב, דנים על הכתובה רק עם הדיון עצמו בבית דין הרבני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ומיליון שקל זה לא מוגזם לרוב האנשים במדינה הזאת? כולם בוכים שאין להם מאיפה לקנות דירה.

יוצא מצב שכשהאישה חוטפת קריזה ונמאס לה מבעלה, היא יכולה לבחור בין להישאר ולעבוד קשה לשמור על הנישואין או להפוך למיליונרית ללא שותפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתובה ראלית - כאשר נכתב בכתובה סכום גבוה מאוד, אשר ברור שאין הבעל יכול לעמוד בו, נחשב סכום זה כ"אסמכתא" ולבית הדין הרבני סמכות לקבוע סכום נמוך יותר, או לא לחייב את הבעל בסכום הכתובה בכלל, מתוך סברה שלא התכוון לשלם את הסכום שנקבע בכתובה שכן סכום זה הינו מעבר ליכולתו הכלכלית. כאשר מצוין בכתובה סכום נמוך או סמלי אין בית הדין הרבני יכול לחייב את הבעל בסכום גבוה יותר מהכתוב בכתובה.

דנים בכתובה גם בבית הדין הרבני וגם בבית הדין לעינייני משפחה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת המצאה מהגיהנום הכתובה הזו, מה עושים עם אישה שלוחצת לסכום גבוה? וגם ההורים שלה חושבים ככה?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מתחתנים עם אישה שיש לה מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שההורים חושבים זה לא מעניין,הם לא צריכים להתערב.

גם לאישה לא צריך להיות עניין,אצלי היא בכלל לא שאלה לפני כמה אני ארשום.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...