Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו GTI, גולף GTI וגולף R, ובכלל ירידת מחירים בצ'מפיון

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עדיין (כבר כמה ימים) משתגע מעניין הקג"מ בין הרכב הידני לאוטומט.

לאדם בור כמוני, לצורך העניין, שמניח שכמות שהקג"מ הוגבלה ל-25 בגיר ה-DSG (כנראה עקב מגבלות ושמירה עליו מתקלות אפשריות עתידיות) ומנסה להבין - איך רכב ידני עם כ-7 קג"מ יותר (נתון לא מבוטל, כ-1/3 יותר) מוציא נתונים דומים בלבד בגיר "האוטומט".

איפה נעלם כל הכוח הזה בגיר הידני? ההבדל היחידי שמהותי ושהצלחתי להבין הוא בתאוצות הביניים.

אשמח להסבר מקיף ומפורט יותר ממי שיודע או אפילו לקישור כלשהו, אחרי שאני נובר בדפי האינטרנט כבר תרופה ולא ממש מצליח למצוא הסבר מעמיק.

אני מניח שזמן החלפת ההילוכים ב-DSG מקזז את יתרון המומנט של הגירסה הידנית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 818
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רצועת הכח שונה, רחבה יותר בגרסה האוט'.

ידנית:

- 320 ניטיון/מטר 1,400-4,200 סל"ד.

- 192 כ"ס 4,200-6,200 סל"ד.

אוט':

- 250 נ"מ 1,300-5,400 סל"ד

- 192 כ"ס 5,400-6,200 סל"ד.

בשני המקרים מדובר על רצועת כח רחבה.

עריכה אחרונה על ידי Cuore Sportivo

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הופתעתי מההפרש הקטן (עד לא קיים) במשקל בין הגרסאות. חשבתי שהרובוטית תהיה כבדה יותר באופן מורגש.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצועת הכח שונה, רחבה יותר בגרסה האוט'.

ידנית:

- 320 ניטיון/מטר 1,400-4,200 סל"ד.

- 192 כ"ס 4,200-6,200 סל"ד.

אוט':

- 250 נ"מ 1,300-5,400 סל"ד

- 192 כ"ס 5,400-6,200 סל"ד.

בשני המקרים מדובר על רצועת כח רחבה.

לאו דווקא, כמה קג"מ לידנית ב1,300 סל"ד? וב5,400? זה שקטמו את שיא המומנט לא אומר שהרחיבו את הרצועה.

יותר מזה, אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר שלידנית יותר מומנט ב1,300 סל"ד מלאוטומט, כי קפיצה של 70 ניוטון\מטר בעליה של 100 סל"ד לא הגיונית.

עריכה: בנוסף, שיא ההספק מתקבל ברצועה רחבה יותר וזה מה שרלוונטי למדידות 0-100. אם אין נתונים נוספים, כנראה כל הכח הזה לא מספיק כדי להביס את הגיר הרובוטי.

עריכה אחרונה על ידי yev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזקני הפורום היו טרנספורטרים ועדיין מצאנו את עצמנו מידי פעם בכסא האחורי של 127 :lol:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

לאחר מחשב עמוקה, התייעצויות בפורום ועם המשפחה המורחבת, החלטתי לעשות שינוי בהזמנה ולהוסיף 2500 ש"ח לטובת 5 דלתות. שאר הדברים ללא שינוי. ההזמנה יצאה לפועל ויותר לא ניתן לשנות כלום. תודה לכל מי שהגיב.

לא שכחתי את הטראומה הקשה עם הרכב הראשון שלנו עם 3 דלתות, בה נתקעתי במושב האחורי כשהרכב בער - בסוף לאחר בעיטה או כמה בעיטות (כבר לא זוכר) לגב משענת הכיסא הוא עף לשמשה וברחתי. אני לא בונה על שריפה עתידית, אבל במקרה תאונה למשל פינוי הנפגעים יכול להתעכב בתצורת מרכב כזאת.

עם זאת, הסיבה המרכזית שהביאה להחלטת ה- 5 דלתות היא מחשבה על העתיד (ילדים, משפחה), ונוחות באופן כללי, שכן יושבים מידי פעם על במושב האחורי. לא יום יום, אבל יושבים.

בעניין הצבע: הבחירה בצבע כסף מטאלי (או כסף ליסינג) נבעה ממספר גורמים:

מסורת ארוכת שנים עם הצבע הזה: הפיאט הראשונה היתה כסופה, הפיאט אחריה היתה אדומה (כי זה היה רכב יד 2), אך חזרנו מהר לכסוף - בסקודה. מדובר בצבע בהיר, נאה, קל לתחזוקה, מטאלי וגם אם יש סימנים קטנים לא רואים עליו. גם הלכלוך לא בולט. כיף לתחזק אותו, כיף לשטוף אותו, כיף לעשות לו ווקס (בניגוד לצבע האדום שהיה לי למשל).

הרבה זמן חשבתי על הצבע הכחול - הבעיה שמדובר על גוון יותר מידי כהה וממש לא זהה למה שאתם רואים בקטלוג. הוא לא זהה לכחול של הגולף או לכחול של הסוזוקי קרוסאובר למשל. בחושך אפשר לחשוב שמדובר על צבע שחור. הצבע הזה (ע"פ סרטונים ביוטיוב) זהה לכחול הכהה של האיביזות החדשות, ולדעתי אומנם יפה באופן כללי, אבל לא מחמיא לרכב הזה, מסתיר את הקווים שלו וקשה לתחזוקה. צבע נוסף שחשבתי עליו היה הלבן - הבעיה היא שהוא יותר מידי נפוץ אצל GTI, ואם לקחת צבע בהיר שנפוץ, לפחות שיהיה ייחודי לדגם: הכסוף.

1. בנוגע לחיישנים והמצלמה: הוחלט לוותר עליהם למרות שלא מעט המליצו לקחת אותם, שכן התוספת הזו לבדה עומדת על כ- 6,000 ש"ח - ובהתחשב בכך שכל החיים שלי נסעתי בלי חיישנים ובלי שריטה, החלטתי שלא שכדאי להשקיע 6,000 ש"ח במערכות עזר לחניה ברכב קטן כ"כ.

2. לגבי מועד אספקה של הרכב וגיר ידני בפרט: רק בסביבות ספטמבר-אוקטובר, שכן אין שום מלאי בארץ. כל הזמנה כזאת היא מיוחדת בגלל הגיר הידני, לעומת ה- DSG7 שכבר בדרך בייבוא סדיר, ויגיע באוגוסט ביבוא סדיר.

3. השילוב של רכב ספורטיבי 5 דלתות, צבע נפוץ כמו הכסוף וגיר ידני (שצפוי להיות יחסית נדיר לדגם) לדעתי חבילה טובה במחיר הזה של 144.9 (לא כולל צבע ורישוי). האבזור של הדגם האוטומט זהה לידני.

בקיצור, עכשיו אצטרך להמתין עוד 3-4 חודשים לרכב... נו, טוב, שיעבור מהר.

עריכה אחרונה על ידי stio
הוספת מלל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכישה, אתה בין היחידים פה בפורום שהבטיח לרכוש רכב אם יחליטו לייבא ואכן קיימת.

נ.ב. שבוע הבא גם הוריי צפויים לקבל את ההזמנה שלהם (גולף 122 קומפורטליין)

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות הצורך הזה להוסיף תמיד לדעתי עשית בשכל, תתחדש!

במחירה מצויינת, מחיר טוב ונקווה שגם מוצר שיספק אותך.

סחטיין על הסבלנות ועצבי הברזל.

אני צרכן שכשהוא לא מקבל מה שהוא רוצה פשוט פונה לכיוון אחר, למרות רצון וחשק עזים למוצרים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stio

תיתחדש ושיהיה בשעה טובה :-).

כל הכבוד על הסבלנות שיש לך להמתין מס' חודשים, מאחל שיגיע מהר ומצפים לדיון שלך עליו עם תמונות יפות :-).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...