Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דילמה לגבי פתרון מיזוג אופטימלי בדירת 5 חדרים חדשה

samg
שימו לב! השרשור הזה בן 3043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואם במקרה שלנו אנחנו בעיקר סובלים מקור. ויש צורך מיידי למזגן בחדר ההורים ובעוד חדר אחד לפחות. במקרה הזה החדר הצמוד שיהיה מיועד לתינוק. וגם למזגן בחדר הדיור. עדיין תהיה עדיפות למיני מרכזי רגיל\אינוורטר עם דמפרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1 כ"ס הוא שווה ערך לכ- 750W לשעה בצריכת החשמל.

מזגן של 5 כ"ס הוא שווה ערך ל- 4000W לשעה (4 קילוואט שעה) בצריכת החשמל לשעה רצופה של פעולה.

מאחר והחורף בישראל הוא בדיחה, והאמצעי הכי זול לחימום הדירה הוא מזגן, אז התשובה שלי היא כזו:

אם אתה כבר מתכוון לחמם לילד את החדר, וברוב המקרים הסבתא והדודה והאמא ואישתך יגידו "רדיאטור" (3000W), עדיף שתדליק מיני מרכזי ותחמם את כל הבית בתוספת מזערית של 1 קילוואט שעה נוסף (60 אגורות).

בנוסף, הבונוס של החימום באינוורטר הוא שרמת ייבוש האויר שלו היא נמוכה ביותר (הוא מחמם כמה שצריך ולא מחמם בפול גז ואז מפסיק לחלוטין כמו מזגן ON OFF).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה תכוון לגור בדירה יותר משנתיים שלוש, כך צריך להכין אותה לפחות לשני ילדים, אולי שלושה. יאיר את עינינו איציק, אבל אני מניח שהכנה מראש בשלב הבניה תהיה יותר זולה מהתקנות בשלבים, שלא לדבר על הבלגן והלכלוך בכל פעם שתרצה להתקין עוד יחידה.

אפשרות האחרת שאני רואה היא להמתין לקיץ ולראות איך הדירה מתנהגת מבחינת צורך בקירור, כיון שרכישת 3 רדיאטורים תהיה זולה בהרבה מהתקנת מזגן אם הוא מיותר בקיץ. כאן יש גם שאלה של התקדמות הבניה בסביבה, כיון שמשטר זרימת האויר הנקודתי בדירה מושפע מאוד מהבניינים הסמוכים וצפויה להשתנות אם ייבנו נוספים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שרובכם מתעלמים מהעובדה שגודל מסתור הכביסה שלו הוא קטן, ומקום ל 5 יחידות לא ממש יהיה שם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאיציק כתב בתחילת השרשור, כנראה שהפתרון הפשוט יהיה גם הזול ביותר. אם רק התשתית למזגנים עיליים תעלה כמעט כמו כל המערכת של מיני מרכזי הרי שהחסכון בחשמל יקזז את עלויות ההתקנה רק לאחר שנים רבות, אולי אפילו יותר מהתקופה שבה אתם צפויים לגור בדירה. יש גם יתרון למיני מרכזי מבחינה זו שחימום כל הדירה יהיה נוח כאשר יש ילדים צעירים שעוברים כל העת מחדר לחדר, ואז עדיף שכל הדירה תהיה מחוממת.

אם תרצה לחמם חדר בודד קנה בכמה מאות ש"ח רדיאטור, וסדיא שיעלה הרבה פחות מהתקנת מזגן נפרד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיאטור ישנו :)

אז אם הולכים על מיני מרכזי אינוורטר. איזה מזגן מומלץ לשטח של הדירה הנ"ל?

כאמור, מדובר על 127 מ"ר. אני מעריך, ששטח נטו למיזוג\חימום נע בין 110-100 מ"ר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותנו לימדו באוניברסיטה כלל אצבע של 500-700 BTU למ"ר.

יענו 5-7 כ"ס.

אבל זה תלוי בגובה החלל, במה שיש מעליך (עוד שכן שממזג, או גג מבודד לפי התקן המינימלי ושחשוף לפגעי מז"א), ובגודל החלונות.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

הגובה זה גובה של דירה סטנדרטית. מעלי קיים פנטהאוז. כאשר המרפסת שלו נמצאת, אני מעריך, על כחמישית משטח התקרה שלי.

כל הבנייה של הפרויקט מבודדת. לפי תקן 5282. אם זה משנה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה שעלתה. במידה ואבחר להתקין מיני מרכזי. האם יש טעם להאריך את ההכנה מחדר האמבטיה המרכזית למסדרון ולתלותו שם?

כדי להימנע מהרטיבות הקיימת באמבטיה ולהימנע מלעשות גם שם וגם במסדרון הנמכת תקרה בגבס. אלא רק במסדרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצטרך להוסיף "פס" הנמכה די רחב בסלון, כדי להגיע לחדר 4.

הפס יהיה ברוחב שתי תעלות, כי יש עוד תעלה שיוצאת מה"מכנסיים" במסדרון וממזגת את חלל הסלון/מטבח. התעלה לחדר 4 תהיה מאחוריה.

חוץ מזה, לא רואה בעיה בסידור הנ"ל.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין טעם למזג את חדר 4 עם מזגן עילי נפרד? (שם ישנה הכנה שהקבלן נותן, בנוסף להכנה באמבטיה המרכזית למזגן מיני מרכזי).

בעצם בכל מקרה אני אצטרך לעשות הנמכה בסלון.

ומה לגבי עניין הרטיבות והתקנת המערכת באמבטיה במקום במסדרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה השימוש של חדר 4.

אם הוא חדר אורחים/עבודה שהשימוש בו מועט, אולי באמת כדאי לוותר ולמזג אותו בנפרד.

מבחינת הנמכות, אתה יכול להכנס מהמסדרון לנישה של הארון בחדר 3, ולצאת משם להנמכה קטנה מעל ארונות המטבח העליונים.

קח בחשבון שאיש המיזוג שלך ישנא אותי על ההצעה הזו. המון פיתולים בשבילו...

(אגב, בחדר שינה הורים הייתי מנמיך את כל המבואה, כדי שאוכל לפזר מיזוג לתוך החדר עצמו ולא יכלא האוויר במבואה).

לגבי רטיבות- לא אמורה להיות בעייה בהתקנה נכונה עם גבס ירוק ופתח שירות תקני.

גם כך יחידת המעבה היא לא בדיוק דבר יבש ממילא.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיהיו כמה חדרים לא ממוזגים, האוויר החם שהם יוציאו למסדרון יגרום למזגן לעבוד כמעט בלי הפסקה.

למה שחדר לא ממוזג יוציא אוויר למסדרון אם לא נכנס אליו אויר שידחוף את האוויר החם החוצה?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...