Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם עשו עליי קומבינה בפנצ'ריה?

CristianoR
שימו לב! השרשור הזה בן 4063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם באחת הסיטואציות האלו (שהתרחשו או ש"לא יצאו לך") הרכב היה נכנס להיגוי יתר, היית מצליח להשתלט עליו לדעתך?

מתוך מאות המודרכים (האישיים, לא מדבר על אלו בקורס קבוצתי) שהעברתי להם קורסים לנהיגה מתקדמת במהלך השנים,

קשה לי להאמין שמישהו מהם לפני הקורס (ולא בטוח שכולם גם אחרי הקורס) היו מצליחים להשתלט על היגוי יתר שמגיע בהפתעה - במהירות תלת ספרתית.

לא בטוח שהם היו מגיבים נכון גם במהירות דו ספרתית, גם עם R888 מאחור, וגם לא בטוח שתת-היגוי טרמינאלי עם אותם R888 מלפנים היה נגמר יותר טוב. היגוי יתר במהירות תלת ספרתית על כביש ציבורי הוא מצב כ"כ בלתי שגרתי בנהיגה מנהלתית, שהויכוח בינינו הופך ללא רלוונטי. אני רוצה להאמין שמי שנוהג באופן בו הוא מודע שיכול להתרחש היגוי יתר במהירות גבוהה, הוא נהג "ספורטיבי", מודע יותר וגם כזה המקפיד על צמיגים, על כל ציר שהוא.

דבר ראשון אני מודה לכם על התגובות אבל חלכם טועים.

אני כן יכול להחזיק רכב, עובדה, אני מחזיק כבר חצי שנה ומבצע טיפולים לעיתים קרובות.

אל תטיפו לי, ואני ממש לא חוזר להשתמש בתחבורה הציבורית הרעועה.

מחר אני כנראה אסע לקנות זוג חדש, של משהו איכותי של 300 לצמיג, קיבלתי הצעות למישלין וגוד ייר.

הוספתי תמונות של הצמיג, איך הוא? עד כמה גרוע?

הטרוניות היו בעיקר כנגד הרצון שלך לחסוך ולרכוש רק צמיג אחד. זה משהו שהוא פשוט לא מומלץ ולא טוב, במיוחד במידה הזולה של צמיגיך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שאתה רוצה להאמין במשהו, לא הופכת את זה למציאות.

היגוי יתר ביומיום הוא לא מצב שגרתי, כשאתה מתקין צמיגים חדשים מקדימה וצמיגים משומשים מאחורה - אתה יוצר סיכויים גדולים יותר להיתכנותו של המצב הבעייתי.

לרכב תהיה נטייה גדולה יותר להיגוי יתר, ולנהג תהיה יכולת שליטה קטנה יותר על הרכב.

אתה כנראה לא עוקב אחרי הפיזיקה, אבל תמרון "פשוט" של ימינה ומיד שמאלה, עם העברת משקל קטנה (עזיבת גז) או גדולה (בלימה) קדימה - ואתה בהיגוי יתר.

כל עוד אתה נוסע באיילון ושותפיו על מהירות של 100, אתה נמצא למעשה בסיכון מוגבר תמידי לעומת מי שהתקין את צמיגיו כמו שצריך.

מבחינה בטיחותית נטו, עדיף 4 צמיגים חדשים על הרכב ד"א, גם לשים את החדשים מאחורה - זה פשוט בחירת הרע במיעוטו...

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט מת על איך שרשורים כאלה הופכים לנושא אחר לגמרי שמסתיים בוויכוחים כאלה, ובסוף מוצאים את עצמו על נושא אחר לגמרי ומתווכחים האם מותר לצוד ג'ירפות בעונת מעבר :lol:

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה הסיפור שלי, יש לי פורד פיאסטה שנת 97, לפני כמה חודשים נפלתי לבור תודות לעיריית עפולה ה'מדהימה' וכתוצאה מכך התעקם לי הג'אנט והוא חתך את הצמיג.

לקח נוסף, גם אם כבר מאוחר לעשות זאת אחרי חודשיים. אם יקרה לך בעתיד אירוע שבו נפגע הצמיג כתוצאה מבור בכביש - צלם את המפגע והגש תביעה לפיצוי מן העיריה.

הצמיג המשומש שקיבלת (הי"ד) כבר סיים את חייו. אין ספק שלא היה צריך לעלות על רכבך, גם אם היית מקבל אותו חינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט מת על איך שרשורים כאלה הופכים לנושא אחר לגמרי שמסתיים בוויכוחים כאלה, ובסוף מוצאים את עצמו על נושא אחר לגמרי ומתווכחים האם מותר לצוד ג'ירפות בעונת מעבר :lol:

זה תמיד ככה, מה לעשות :lol:

העובדה שאתה רוצה להאמין במשהו, לא הופכת את זה למציאות.

היגוי יתר ביומיום הוא לא מצב שגרתי, כשאתה מתקין צמיגים חדשים מקדימה וצמיגים משומשים מאחורה - אתה יוצר סיכויים גדולים יותר להיתכנותו של המצב הבעייתי.

לרכב תהיה נטייה גדולה יותר להיגוי יתר, ולנהג תהיה יכולת שליטה קטנה יותר על הרכב.

אתה כנראה לא עוקב אחרי הפיזיקה, אבל תמרון "פשוט" של ימינה ומיד שמאלה, עם העברת משקל קטנה (עזיבת גז) או גדולה (בלימה) קדימה - ואתה בהיגוי יתר.

כל עוד אתה נוסע באיילון ושותפיו על מהירות של 100, אתה נמצא למעשה בסיכון מוגבר תמידי לעומת מי שהתקין את צמיגיו כמו שצריך.

מבחינה בטיחותית נטו, עדיף 4 צמיגים חדשים על הרכב ד"א, גם לשים את החדשים מאחורה - זה פשוט בחירת הרע במיעוטו...

לא חובה להתלהם, ואני באמת לא מבין מאיפה ההתנשאות. לא הטלתי ספק בכישוריך או מה שלא נדמה לך שמצדיק את הטון.

אני לא נמצא באותו סיכון מוגבר ולו מהעובדה הפשוטה שאני מנסה לא לנסוע באיילון (:wink::lol: ) ומחליף צמיגים ברביעיות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת כרגע מתנגש עם מה שכתבת מקודם:

בדיוק בשל אותן הסיבות אני מעדיף את הטובים מלפנים. עם העברת המשקל לפנים תפקיד האחוריים פוחת ממילא - ואני אוהב ומעדיף שליטה.

שליטה נמצאת כאשר יש אחיזה.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההדגשה לא תשנה את העובדה שעיקר הטיעונים בעד צמיג טוב מאחור הם כסת"ח משפטי וההגיון מצדד בכך, שעדיף לפנות ולהאיץ (בהנעה קדמית) ובעיקר לבלום, עם הצמיג הטוב. פיצוץ צמיג הוא תופעה נדירה ביחס ליתרונות של צמיג טוב מלפנים.

הסיבה להתקנת צמיגים חדשים מאחור באה בשל העובדה שבמקרה שהכביש רטוב, הניקוז בצמיגים האחוריים פחות טוב משמעותית, לכן האחיזה שלהם פחות טובה משמעותית (הפרש הרבה יותר גדול מאשר בתנאים יבשים) ואז הסיכוי לספין גדול הרבה יותר.

סיבה נוספת לשים את הטובים מאחור היא שבקדמיים אתה יכול להרגיש את המגבלות באות ולנהוג בהתאם. באחוריים קשה הרבה יותר.

עם זאת, יש נימוקים טובים לכאן ולכאן והשורה התחתונה היא: להקפיד על צמיגים במצב טוב מאוד - תמיד.

לפותח השרשור - אם אין לך כסף לפחות להתקין שני צמיגים זהים בכל ציר, תשבית את הרכב.

http://www.youtube.com/watch?v=BaXXrKFJctU דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם, תודה לכם על התגובות.

עכשיו, בקשר לכל שרי האוצר והכלכלנים בפורום, אין שום סיבה לכך שתטיפו לי ובטח ובטח שלא תיכנסו לכיס שלי או למצב הכלכלי שלי בשביל לקבוע 'אם אני ראוי להחזיק רכב'.

הסיבה שהחלפתי רק גלגל אחד היא שבאותם ימים אני קניתי את הרכב ושילמתי במכה אחת את הביטוח, הכל הסתכם בקצת יותר מ10 אלף שקל, נשארה לי אלפיה אחת והיא הלכה לישור קו קטן ודלק. לא היה עלי מספיק כסף ובגלל שהפאנצ'ר קרה במקריות, לא הייתי מוכן לזה ולכן החלפתי רק גלגל אחד.

מחר אני נוסע למגדל העמק, שמעתי שיש שם מישהו שמוכר בזול צמיגים איכותיים, מותגים, אני אבדוק ואעדכן פה.

הנה הצמיג, מצטער שלא פרסמתי קודם עוד תמונות פשוט פרסמתי מהפאלפון.

אגב, אני לא מאמין בכרטיסי אשראי ומקווה שלעולם לא אצטרך להשתמש באחד, לא עשיתי כרטיס אשראי ויש לי רק דיירקט וכל הכסף שנמצא בבנק, לכן לא יכולתי לקחת תשלומים וכו'. מה שאני קונה אני ישר משלם, בלי תשלומים ושטויות, חוץ מפאלפון. ואת זה אני מעביר דרך ההורים. בקשר להלוואה מההורים, לא יכול. ההורים שלי עובדים דיי קשה, לא הולך לקחת מהם בסביבות ה1000 שקל עכשיו.

ואם אפשר בבקשה, בלי 'תשבית את הרכב, שים אותו בחניה, אל תגידו לי מה לעשות. שאלתי שאלה - האם עשו עלי קומבינה. לא ביקשתי ממכם עצות על מה לעשות עם החיים שלי או עם הרכב שלי. וכן, אני גס רוח ועצבני כי נמאס לי שאני בא לבקש דעה ואני מקבל הטפות על ימין ועל שמאל. אני מספיק מבוגר בשביל לדעת מה לעשות. מחר על הבוקר אני הולך לקנות 2 צמיגים חדשים, וגם אם לא הייתי קונה, האחריות מוטלת עלי. תודה רבה.

זה הצמיג, גרוע

IMG_2839.jpg

IMG_2840.jpg

IMG_2841.jpg

אם אתה רוצה שלום, תתכונן למלחמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההתלהמות? מה סימני השאלה? הסיכוי שיקרה לך פיצוץ עם אובדן אויר מיידי קלוש. הסיכוי שצמיג ישן יאריך את מרחק הבלימה ויפגע בתגובות ההיגוי גבוה.

לפותח השרשור, נראה לי מהתמונות, שהצמיג מאוד יבש ולכן גם מסוכן לנהוג עליו.

לשאלתך אם עשו עליך קומבינה?, הייתי אומר כן. אני קניתי לא פעם צמיג משומש במצב טוב מאוד ב 90 שקל אצל פנצ'רמאכר בכפר לקווליר שהייתה לאבא ואתה לא מאמין שהצמיג היה עם תאריך ייצור חדש מידה 15 וגם עם קצת שערות על הדפנות :-D

עריכה: השתכנעתי שהחדשים צריך להתקין אחורה ולכן מחקתי חלק מהתגובה המקורית. תודה ל FALOU !

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אנשים ממשיכים להתעקש ולהמליץ על התקנת הצמיגים החדשים מקדימה אחרי שFALOU העלה סרטון שממחיש בצורה חד משמעית את הסיכון שבכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים.

מחר אני נוסע לפנצ'ריה באיזור מפרץ חיפה, 2 צמיגים חדשים של גוד ייר ב614 שקל, אני ארכיב אותם מקדימה.

מצחיק, לפני יומיים חזרתי מחיפה במהירות של 120 קמ"ש, אם רק הייתי יודע...

מדובר על 'כושי צמיגים' בנצרת עלית איזור תעשיה ג', להתרחק כמו מאש.

עוד שאלה, בכל 3 הצמיגים האחרים לא מוטבע תאריך יצור, למה זה?

אם אתה רוצה שלום, תתכונן למלחמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, מניסיון של שבוע שעבר, חנות מסויימת מכרה לי מוצר מזוייף.

תלך אליו, תדבר יפה, תגיד לו שאתה טיפלת אצלו ביום ככה וככה, אתה נער בן 19 שקורע את התחת בשביל 20 ש"ח לשעה, ועוד אתה צריך לסבול את הקומבינות שלו.

אם יש הוכחות, והבעל עסק מכחיש כל קשר, תתחיל לבצע.

לך לאיגוד המוסכים (יש ארגון שאחראי לזה), תדאג לזמבר אותו.

אם צמיג ישן נתפס כחוק" אז אפשר גם ללכת למשטרה. (אני לא בטוח בכלל שזה פלילי).

בקיצור הכוונה שלי, כמה שאתה עצבני מהנושא הזה, ובאלך ללכת לשרוף לו את הצמיגיה, תישאר רגוע ותדבר רגוע, שיראו שאתה לא בא ומאיים אלה אתה אחד שמבצע.

כמו שאמרתי למעלה, גם לי מכו מוצר מזוייף, אותו רגע שגיליתי (מוכר אחר שאני מכיר אמר לי) התעצבנתי מאוד, וכשחזרתי לחנות שמכרה לי, הייתה שם אישה מבוגרת, הסברתי לה הכל ברגוע ויפה, והיא הוציאה לי את הכסף (למרות שבמקרה שלי, בפעם הראשונה שהיא רצתה להחזיר לי את הכסף סירבתי, רק בפעם השניה לקחתי אותו).

עריכה:

אם האחוריים גם כן ישנים, תחליף, 614 לזוג זה די זול לגוד-איר. (לפחות במושגים של הרכב שלי)

תוודא לפני הקניה שהם מקוריים והם בגיל המתאים!

ועוד דבר, לדעתי הכי טוב רבעייה חדשה כל פעם. (אלה אם נקרע צמיג אחד, והשאר (הזוג השני) לא ישן מידי).

מהסיבה כמו שהראו בסרטון, שהצמיג חדש יש לו הרבה יותר אחיזה=כוח, אם מקדימה תשים חדשים ומאחורה ישנים=היגוי יתר, אם ההפך=תת-היגוי.

ככה אתה שם רביעייה ומבחינה בטיחותית אתה שקט לכמה שנים (בערך 3-4 תלוי בנסיעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהם הורכבו הפוך והתאריך בעצם נמצא בחלק הפנימי, זו תקלה די חמורה מבחינת ההרכבה, ישנם צמיגים שמוגדים ע"י היצרן רק לצד ימין או שמאל ולא בנויים להרכבות קומבינה כאלה...

בלי קשר, תבחן אותם היטב לסדקים ויובש, מסוכן לנסוע על צמיג שתאריך היצור שלו לא ידוע, מומלץ בחום להחליף בהקדם האפשרי.

זה בסדר, יש גם כאלו שמסורים לקורולות שלהם כאילו היו בנות משפחה ולא חתיכות מתכת ופלסטיק כמו מיקסר למשל. הענין הוא שבאלפא משום מה זה גם נראה הגיוני.
:wink:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...