Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 שעות, shugiflex כתב:

כבר היה עמיר פרץ שר ביטחון, משם אין לאן לרדת.

הוא כנראה יהיה שר הכלכלה. 

זה יותר גרוע בהרבה.

ובנושא הקודם, למה באמת צבא מקצועי זה לא ריאלי בישראל?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

pool לא מספיק של מלשבים.

אבל את דעתי על זה כתבתי בעבר: לסגור יחידות מהסוג של גלי צהל, במחנה, להקות צבאיות. לסגור את חייל החינוך. לסגור בכיף ושמחה איזה 80% מהיחידות הטכנולוגיות.

והנה, צמצמנו את כמות כח האדם שהצבא צריך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט פספסנו את הפרץ השני שהצטרף מ"ימינה".

אפשר להאשים את ביבי עד מחר, אבל הוא בסך הכול הציניקן הראשי שמנצל את ההתפרקות המוסרית המוחלטת של רעיון המפלגה - התאגדות משותפת מאחורי אוסף עקרונות. מה זה עקרונות?

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, חן ג. כתב:

בפועל, המציאות הבטחונית המסתמנת היא אולי הטובה ביותר בתולדות המדינה. סוריה עדיין עומדת על תלה, אבל לא נמצאת בשום מצב להילחם עם ישראל (ונוכחותם של כוחות רוסים על אדמת סוריה היא גורם מרסן גם כן), חזבאללה ספג מכה במלחמה עם סוריה והגם שההתבססות האיראנית במרחב הסורי סייעה לו, בכל תרחיש של מערכה עתידית מול ישראל הוא יימצא לבד. עזה בקרשים, וירדן ומצרים בנות ברית של ישראל, וכך גם מספר מדינות נוספות במזרח התיכון.

יכול להיות שאתה לא זוכר, אבל לפני קצת יותר מעשור ישראל השמידה כור גרעיני בסוריה חודשים ספורים לפני שהוא הפך להיות חם. סוריה יוצאת לאט לאט ממלחמת אזרחים, והופכת הלכה למעשה לבסיס קדמי איראני על גבול ישראל.

חיזבאללה ספג מכה? אז מה? המלחמה שלו בסוריה כבר נגמרה, הוא כבר מזמן עסוק בשיקום, מה גם שהיכולות הרקטיות שלו בכלל לא נפגעו והן רק משתפרות עם הזמן.

עזה בקרשים? לפני שנה בדיוק הם הצליחו לשגר 600 רקטות ביום אחד, שזה פי 2.5 מהשיא שהחיזבאללה הגיע אליו במלחמת לבנון השניה.

ירדן ומצרים בנות ברית? כפי שנאמר, עד כדי קבוע. יכול להיות ששכחת את התקופה הקצרה שבה מצרים הייתה תחת שלטון האחים המוסלמים (שנבחרו בצורה דמוקרטית!), ורק מזל והפיכה צבאית מנעו מה"ברית" הזאת להתפרק לרסיסים.

אנחנו לא נמצאים באירופה ואין לנו באמת בנות ברית אמיתיות מסביבנו, השלום והשקט היחסי שאנחנו נמצאים בו קיים רק בגלל העוצמה הצבאית של ישראל והעובדה שבראש המדינות שסביבנו עומדים דיקטטורים. אם היית שואל סורי/ירדני/לבנוני/מצרי ממוצע אם הוא מרגיש את עצמו בעל ברית של ישראל, אתה יכול לנחש מה הייתה התשובה שלו.

בתרחיש לא מופרך בכלל, צה"ל צריך תוך כמה ימים לפרוס - במקביל - שלוש אוגדות לתוך עומק לבנון ושלוש אוגדות לתוך עומק סוריה, תוך הפעלת 100% מחיל האוויר וחיל הים בשלוש חזיתות במקביל (לבנון, סוריה ועזה).

בצבא מקצועי פשוט לא יהיו מספיק אנשים כדי להפעיל את זה. רק מדינות שאף אחד לא מאיים על הגבולות שלהן יכולות להרשות לעצמן להחזיק צבא "מקצועי", ולפעמים גם זה לא מספיק (ע"ע הצבא "המקצועי" של ארה"ב שלחם בויטנאם ובאירופה).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב ביטלו את גיוס החובה בסוף המלחמה בוויטנאם, עד כמה שאני זוכר.

יהיה מחסור באנשים, כן. מצד שני מימלא ישראל מתבססת על מילואים במקרה של מלחמה. השאלה היא האם באמת צריך להחזיק אנשים שלוש שנים בהתחלה. ולמה צריך את כל האלפים שבעיקר מסמנים "וי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, hans כתב:

כמעט פספסנו את הפרץ השני שהצטרף מ"ימינה".

הבן אדם הזה כל כך הזוי שלא צריך אפילו לעשות עליו פארודיה בארץ נהדרת, הוא כבר פארודיה. מי היה מאמין שבן אדם שתקע לשותף שלו סכין בגב בשביל הבטחה לתפקיד בממשלה, יעשה אותו דבר בדיוק לשותפים הבאים שלו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, shugiflex כתב:

שנתחיל לדבר על מה שגנץ ופרץ עשו למצביעים שלהם?

רובם של מצביעי כחול לבן היו בעד ממשלת אחדות ופרץ לא עשה כלום, ההחלטה להכנס לממשלה התקבלה ברוב מכריע בועידת המפלגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצביעי עבודה שהם בעד המהלך.

יש מצביעי גנץ שהם בעד הכניסה שלו לממשלה. למעשה, זה אפילו הרוב לפי הסקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, MiniMiz3r כתב:

עזה בקרשים? לפני שנה בדיוק הם הצליחו לשגר 600 רקטות ביום אחד, שזה פי 2.5 מהשיא שהחיזבאללה הגיע אליו במלחמת לבנון השניה.

ומאז? יש סיבה שישראל לא נכנסה לסכסוך נוסף עם עזה למרות תחזיות פסימיות בתקשורת. יש סיבה שהם משתמשים בבלונים. מאיפה העזתים הביאו את הרקטות שהם שיגרו על ישראל? מהמחסנים של הצבא הלובי, שנבזזו. מאז, לא רק שמצרים העמידה חיץ די חזק שמונע מהאמצעים הללו להגיע לעזה, גם ח'ליפה חפתר התבסס בלוב ועצר את מבועי ההברחות, אם הם כבר לא התייבשו מעצמם.

ירדן ומצרים בנות ברית? כפי שנאמר, עד כדי קבוע. יכול להיות ששכחת את התקופה הקצרה שבה מצרים הייתה תחת שלטון האחים המוסלמים (שנבחרו בצורה דמוקרטית!), ורק מזל והפיכה צבאית מנעו מה"ברית" הזאת להתפרק לרסיסים.

אני זוכר היטב את תקופת שלטון האחים המֻסלִמים. בגדול, הכל התנהל כסדרו כמו בתקופת מֻבּארַךּ.

אתה שוכח שהיריבות המרות של מדינת ישראל מעולם לא היו תנועות אִסלאמיסטיות (וגם ככה האחים המֻסלִמים ששלטו במצרים זו התנועה האִסלאמיסטית הכי "פרווה" שיש) אלא תנועות לאומניות (שהיו ברובן א-אִסלאמיות) בתוך העולם הערבי. כבר כמה שנים שיש לישראל יחסי שכנות מצוינים ברמת הגולן עם חזית אלנֻצְרא, ארגון שנולד מתוך אלקאעִדה.

אנחנו לא נמצאים באירופה ואין לנו באמת בנות ברית אמיתיות מסביבנו, השלום והשקט היחסי שאנחנו נמצאים בו קיים רק בגלל העוצמה הצבאית של ישראל והעובדה שבראש המדינות שסביבנו עומדים דיקטטורים. אם היית שואל סורי/ירדני/לבנוני/מצרי ממוצע אם הוא מרגיש את עצמו בעל ברית של ישראל, אתה יכול לנחש מה הייתה התשובה שלו.

שוב, זו תפיסה פוליטית של שנות הששים. אני לא אומר שאנחנו באירופה, אבל המצב הרבה יותר טוב משאנשים מוכנים להודות בו. עד לפני לא הרבה זמן, למדינות אירופה היו חשבונות דמים זו עם זו שגורמים לאלו של ישראל ושכנותיה להיראות כמו משחק ילדים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן ג. 

הנושא באמת מעניין, אבל יש מצב לכתוב בכתיב מלא? 

אולי זה רק אני אבל זה דורש ממני הרבה יותר לקרוא "מֻסלִמים" מאשר "מוסלמים", וגם בטח לוקח לך יותר זמן לכתוב את זה עם הניקוד.

מילא בשמות פחות מוכרים כמו האלנוצרא הזה, אבל אל-קאעידה...

ואולי זה רק אני.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, MiniMiz3r כתב:

הבן אדם הזה כל כך הזוי שלא צריך אפילו לעשות עליו פארודיה בארץ נהדרת, הוא כבר פארודיה. מי היה מאמין שבן אדם שתקע לשותף שלו סכין בגב בשביל הבטחה לתפקיד בממשלה, יעשה אותו דבר בדיוק לשותפים הבאים שלו.

למה ככה. הוא אמר שהוא הרגיש אחריות לאומית להיכנס ולפתור בעיות ולהיכנס מתחת לאלונקה. נראה לי שעוד כמה הרגישו "אחריות לאומית" וחשיבות גדולה להיכנס מתחת לאלונקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, David32 כתב:

ש מצב לכתוב בכתיב מלא? 

אולי זה רק אני אבל זה דורש ממני הרבה יותר לקרוא "מֻסלִמים" מאשר "מוסלמים", וגם בטח לוקח לך יותר זמן לכתוב את זה עם הניקוד.

מילא בשמות פחות מוכרים כמו האלנוצרא הזה, אבל אל-קאעידה...

בעקרון אני מקפיד על תעתיק מדויק מערבית. ברוב הכתיבה האקדמית שלי (ולשעבר, גם במערכת הבטחון) אפילו לא דורשים ניקוד, ואז זה בכלל נראה מבלבל...

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • רעיון טוב! 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...