Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, mazinya כתב:

https://www.mako.co.il/news-politics/2020_q1/Article-e2b2e5cb4121271027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מה היה קורה אם יום אחד החילוניים היו אומרים זהו, לא מוכנים לשרת יותר. מכניסים את כולם לכלא? תסריט מעניין. הבן אדם פשוט מוכר להם את המדינה. לא מעניין אותו כלום חוץ מהישרדותו הפוליטית. לצערי את מצביעיו זה לא מעניין

אם אתה חושב שגיוס חובה הוא מיותר

אתה יכול לתמוך במפלגה שתומכת ברעיון הזה.

שמעתי את יאיר גולן תומך בזה.

ולגופם של דברים יש לנו את אותה בעיה גם עם הערבים ומשום מה אנחנו סלחנים כלפיהם.

את אותה הבעיה שיש לערבי להתגייס יש לחרדי.

בגצ מעולם לא כפה עליהם גיוס.

אף אחד לא דרש גיוס חובה לערבים.

מוזר לא?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 23 דקות, avi 1234 כתב:

אף אחד לא דרש גיוס חובה לערבים.

מוזר לא?!

לא, לא מוזר. חלאס עם ההשוואה הזו בשקל. אף אחד חוץ מאולי חברים בארגוני שמאל מאוד קיצוניים לא מתכחש לבעיות שיש עם הערבים.

זו הסיבה שבגללה בשמאל, למשל, לא רוצים לספח.

ההבדל ה״קטן״ בין החרדים לערבים הוא שהחרדים נתפסים כשותפים לגיטימיים, טבעים, אצל כולם. אף אחד לא צריך להתכחש לדילים עם החרדים שמחריבים את המדינה הזו. אף אחד לא נתפס כ״בוגד״ רק מעצם זה שהוא מעלה את הרעיון הזה. לכולם פחות יותר ברור כמה הם מחוברים לצינורות הזרמת הכספים משאר הציבור. ואני אפילו לא מתחיל לדבר על זה שאזרח ישראלי ערבי שהולך ללמוד הנדסת תוכנה או רפואה יתרום למדינה קצת יותר, למרות שלא שירת בצבא, מאזרח חרדי, שגם לא שירת בצבא וגם אין לו שום מקצוע

ציטוט

פיד נבחר בזמנו על הטיקט החרדי וקיבל 19 מנדטים. יש הרבה אזרחים שרוצים לראות שינוי בנושא הזה. זה יקרה במוקדם או במאוחר. אני רק מקווה שזה יהיה במוקדם ובלי קלשונות ולפידים בכניסה לבני ברק.

והוא נאלץ לסגת מזה מאז ועד היום. לדעתי לטווח הרחוק אין ולא תהייה דרך לתקן את המדינה הזו שלא דרך יצירת בסיס משותף לכל מי שרוצה לחיות כאן. דמוגרפית זה יהיה מאוד קשה כל עוד לחרדים יש 15 מנדטים או יותר שהם בממשלה על אוטומט. יכול להיות שזה ימאס גם על ימניים מתישהו. מקווה שכן. מבחינתי אמורות להיות להם שתי אופציות: או יישור קו מוחלט למערכת חינוך ממלכתית, שתאפשר להם לרכוש גם מקצוע אמיתי - לא לימודי תורה למתקדמים. או ניתוק מוחלט מכל תקציב במדינה. אם אלוהים משגיח עליהם, יסתדרו גם בלעדינו.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת לא מבין את ההבדל בין הבעייתיות בשירות של יהודי חרדי לזו של ערבי מוסלמי?

ולא שזה תקין שאין "תחליף שירות צבאי" חובה לערבים, אפילו כדי לאפשר להם לצאת החוצה ולהכיר טוב יותר את המציאות הישראלית (ולמציאות אותם), אבל אתה באמת מצפה שערבי מוסלמי מאום אל פאחם ילחם במדי צה"ל כנגד ערבי מוסלמי מג'נין? באמת?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אבל גם תפיסת "צה"ל ככור היתוך" ו"צה"ל כמחנך" שמושרשות עמוק עמוק פוגעות בכשירות הצבא

נכון מאוד.

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

בגלל זה גיוס חובה רק לאוכלוסיות מסויימות כבר לא רלוונטי לתקופה שלנו. צריך צבא מקצועי.

צבא מקצועי לחלוטין הוא לא ריאלי בישראל, אבל ברור שהמודל הקיים גרוע מאוד. הפתרון צריך להיות כנראה בכיוון של גיוס חובה למי שבאמת צריך אותו, תוך תגמול בהתאם. ברור לי שזה לא יקרה בעתיד הנראה לעין.

לפני 3 שעות, Gosser1860 כתב:

אחרי ביטול הקיצבאות שעשה ביבי בתחילת שנות ה-2000 והוציא לשוק העבודה רבים מהנשים החרדיות (היום אחוז התעסוקה שלהן שווה לאחוז התעסוקה הכללי), איזו עוד דרך אתה מכיר שיוציא גם את הגברים לעבוד? אני מזכיר, בקרב הציבור החרדי, רק כמחצית מהגברים עובדים.

מה שיוציא אותם לעבוד זה מה שמוציא את כולנו לעבוד - הצורך לשלם שכר דירה ולקנות אוכל. אם הקצבאות שלהם יבוטלו, הרבה בעיות כנראה ייפתרו מעצמן.

לפני 2 שעות, pooh-bear כתב:

לדעתי, אתה טועה אם אתה חושב שפטור אוטומטי מגיוס לחלק גדל והולך באוכלוסיה לא ישפיע על המוטיבציה לשרת ועל הנכונות לשרת בחלקים האחרים של האוכלוסיה. אז או שבאמת עוברים למודל של צבא מקצועי, או שכולם (לפחות הרוב המכריע, בלי פטורים גורפים) מתגייסים. המצב הנוכחי לא יחזיק לעד.

למה ד"א לחרדים אין שום יכולת לתרום? יש המון תפקידים שלא מצריכים בגרות ב-5 יח' מתמטיקה או אנגלית. למה חרדי לא יכול להיות שריונר, תותחן, חי"רניק או אפילו סתם אפסנאי או שליש או כל תפקיד אחר כמו חילוני, או סרוג?

החרדים נהנים מהפטור הזה כבר עשרות שנים, זה לא באמת משפיע על המוטיבציה של שאר המתגייסים. כשאני התגייסתי לפני 15 שנה (פאק מי) התנהלו אותם ויכוחים. מי שלא רוצה להתגייס, לא התגייס אז ולא מתגייס גם היום. אתה רוצה להיות חרדי ולקבל פטור מגיוס? לך על זה, למזלנו רוב האוכלוסיה לא רוצה להיות חרדית.

לחרדים אין יכולת לתרום לצבא כמעט בהגדרה - עצם היותם חרדים סותרת את היכולת שלהם להשתלב במסגרת שהיא לא חרדית, ועלות התאמת המסגרת הזאת היא גם אסטרונומית בפני עצמה וגם בעלת יחס עלות/תועלת שלילי.

אני מסתכל על זה בצורה פרגמטית - אני לא רואה הבדל גדול בין חרדי שחייב להתפלל שלוש פעמים ביום, לא יכול לאכול אוכל שהוא לא גלאט כשר, לא יכול לשהות במחיצת נשים וכו' לבין אדם שסובל מ-OCD קשה שמגביל את התפקוד שלו. בשני המקרים, עדיף לכל הנוגעים בדבר שהאדם הזה לא יתגייס לצבא אלא פשוט יילך לעבוד ולשלם מסים ולחיות את החיים שלו כמיטב יכולתו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימיזר זה עניין של מספרים.

אני מסכים שצבא מקצועי לא ריאלי. אבל מה תעשה כשיגמר לך הפול, בדיוק בגלל שהרוב יהיו חרדים או ערבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, MiniMiz3r כתב:

לחרדים אין יכולת לתרום לצבא כמעט בהגדרה - עצם היותם חרדים סותרת את היכולת שלהם להשתלב במסגרת שהיא לא חרדית, ועלות התאמת המסגרת הזאת היא גם אסטרונומית בפני עצמה וגם בעלת יחס עלות/תועלת שלילי.

אני מסתכל על זה בצורה פרגמטית - אני לא רואה הבדל גדול בין חרדי שחייב להתפלל שלוש פעמים ביום, לא יכול לאכול אוכל שהוא לא גלאט כשר, לא יכול לשהות במחיצת נשים וכו' לבין אדם שסובל מ-OCD קשה שמגביל את התפקוד שלו. בשני המקרים, עדיף לכל הנוגעים בדבר שהאדם הזה לא יתגייס לצבא אלא פשוט יילך לעבוד ולשלם מסים ולחיות את החיים שלו כמיטב יכולתו.

אני מסכים עם זה ב-100%. הבעיה היא שחלק גדול בציבור הישראלי לא מסוגל לעכל את העובדה שהם חייבים להתגייס ובזמן שהציבור החרדי מקבל פטור. לכן אנחנו עומדים במקום כבר 15 שנה (באמת פאק מי) בכל הקשור לסוגיה הזאת. 

מבחינתי שלא יגייסו אותם בכלל. חבל על השניצלים שהם יאכלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

מינימיזר זה עניין של מספרים.

אני מסכים שצבא מקצועי לא ריאלי. אבל מה תעשה כשיגמר לך הפול, בדיוק בגלל שהרוב יהיו חרדים או ערבים?

אהגר..

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

צבא מקצועי לחלוטין הוא לא ריאלי בישראל, אבל ברור שהמודל הקיים גרוע מאוד. הפתרון צריך להיות כנראה בכיוון של גיוס חובה למי שבאמת צריך אותו, תוך תגמול בהתאם. ברור לי שזה לא יקרה בעתיד הנראה לעין.

החרדים נהנים מהפטור הזה כבר עשרות שנים, זה לא באמת משפיע על המוטיבציה של שאר המתגייסים. כשאני התגייסתי לפני 15 שנה (פאק מי) התנהלו אותם ויכוחים. מי שלא רוצה להתגייס, לא התגייס אז ולא מתגייס גם היום. אתה רוצה להיות חרדי ולקבל פטור מגיוס? לך על זה, למזלנו רוב האוכלוסיה לא רוצה להיות חרדית.

לא מסכים איתך, בכלל.

זה לא עניין של קצת לא נעים ועובר, מעבר לתקופה המאוד משמעותית של שירות צבאי סדיר (שלא לדבר על מילואים), מדובר בסיכון חיים.

תמיד יש מי שלא יתאים. כשמדובר בקבוצה קטנה ולא מאוד מורגשת, אפשר לעצום עין. אבל כשמדובר בקבוצה מאוד גדולה, קולנית, שלא משרתת בלי שום סיבה טובה, אני חושב שיהיו מספיק אנשים שפתאום יבינו שהם מסכנים את החיים שלהם (או של הילדים שלהם) כשהרבה אחרים לא ובאיזשהו שלב הם יפסיקו להסכים לעסקה הזו. בטח אם אלו שלא מסכנים את החיים שלהם גם מונעים מאלו שכן מסכנים את החיים שלהם, כשהם סוף סוף יוצאים הביתה בשבת, תחבורה ציבורית למשל, או סוגרים להם מקומות בילוי.

למה אתה חושב שתוכל לגייס גיוס חובה רק את מי ש"באמת צריך"? למה שהוא בכלל יסכים? למה שמישהו ילך להיות באיזשהו תפקיד לחימה אפור כמו שריונר או תותחן, לאכול חול באימונים ולעמוד במחסומים בפעילות מבצעית בגלל איזה חזון משיחי על א"י השלמה כשבעלי החזון הזה מתפללים להם בבני ברק (או ביצהר)?

על אותו משקל של "אי התאמה", אפשר גם לא לגייס טבעונים, או שמאלנים, או סתם אנשים שלא אוהבים עימותים, או כאלו שלא בכושר או כל רעיון אחר שעולה על דעתך. גם דתיים לאומיים מתפללים 3 פעמים ביום, ואוכלים כשר, וה' יודע מה עוד, ובכל זאת יכולים לעשות שירות צבאי. רוצה להיות פרגמטי? סבבה. תשלח את הילדים שלך להתגייס, והילדים שלי יקבלו פטור כי לא נח לי. מתאים?

זו בדיוק "בעיית הטרמפיסט". זה מחזיק כשיש מעט טרמפיסטים, ומתפרק כשיש יותר מדי. וזה, In a nutshell, כל מה שרע בהתנהלות החברה החרדית כרגע.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

אהגר..

ואז יחזור הניגון של הלאום היהודי שמחפש לעצמו בית? (כאילו אם מספיק יהגרו הכוונה)

אפשר להגיד שאין יותר לאומים ואנחנו חברה רב-תרבותית. אבל רוב הקוראים/כותבים יודעים שזה סתם מס שפתיים. 

אנשים מסמפטים את מה שדומה להם וקצת פחות מחבבים את מה ששונה מהם.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, MiniMiz3r כתב:

צבא מקצועי לחלוטין הוא לא ריאלי בישראל

במציאות הבטחונית הנוכחית? די ראלי. 

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Gosser1860 כתב:

ואז יחזור הניגון של הלאום היהודי שמחפש לעצמו בית? (כאילו אם מספיק יהגרו הכוונה)

אפשר להגיד שאין יותר לאומים ואנחנו חברה רב-תרבותית. אבל רוב הקוראים/כותבים יודעים שזה סתם מס שפתיים. 

אנשים מסמפטים את מה שדומה להם וקצת פחות מחבבים את מה ששונה מהם.

זה לא כ״כ נכון.

יש לאומים. אבל הם לא תמיד סובבים סביב דת או אתניות. 

אתה לא חייב להגדיר את עצמך כיהודי. אם בכל מקום בעולם זה יצליח לך? לא.

אבל היסטורית אנחנו יודעים הרבה על מי שבחר להשאר יהודי, לא על מי שלא.

ועד היום לא הצלחתי לקבל תשובה מאנשים לא דתיים מה מטרת הלאומיות היהודית בעולם ועל מה היא עדיפה על התבוללות מוחלטת.

(וכן, תמיד אפשר לדבר על שואה אם רוצים דטרמיניזם הסטורי ולמה הפסקת הגדרה עצמית כיהודי לא אפשרית בכלל).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, pooh-bear כתב:

אתה באמת לא מבין את ההבדל בין הבעייתיות בשירות של יהודי חרדי לזו של ערבי מוסלמי?

ולא שזה תקין שאין "תחליף שירות צבאי" חובה לערבים, אפילו כדי לאפשר להם לצאת החוצה ולהכיר טוב יותר את המציאות הישראלית (ולמציאות אותם), אבל אתה באמת מצפה שערבי מוסלמי מאום אל פאחם ילחם במדי צה"ל כנגד ערבי מוסלמי מג'נין? באמת?

אם יש לו בעיה להלחם נגד הערבי מג'נין זה כי הם בני אותו לאום לא?

אז שיקחו את הדברים שלהם ויחפשו חתיכת אדמה להקים עליה את מדינת הלאום שלהם (כמו שהיהודים הגיעו לפה מכל מיני פינות בעולם להקים מדינת לאום), או שידחפו את הלאום שלהם עמוק עמוק עד שלא יראו אותו גם בבדיקת PCR ("היה יהודי בביתך ואדם בצאתך" אמר פעם מישהו...).

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, לשבת במדינת לאום כלשהי כי זה נוח ונעים לך וכי אתה ערבי שמנת (אמיתי ככה הערבים מסביב כולל הפלשתינים קוראים לערבים ישראלים), ומצד שני להיות שייך ללאום אויב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמודאג ממחירי הדיור ומגיב בשרשור המקביל - לא לדאוג! אריה דרעי וליצמן יטפלו ביחד במשבר הדיור.

איזה כיף לנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ככה?

כולנו נקבל דירות במחיר שווה לכל נפש בקריית ספר ב' או חריש ב' עם נוף לבית כנסת וקורונה בלובי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכן נתניהו... כלכך הרבה נשרים רוצים לטעום מהפגר שלא נשאר מספיק בשר לכולם

השרה להשכלה גבוהה.... יש ערך עליון להתקשר לסטודנטים להעיר אותם בבוקר לשיעור

עריכה אחרונה על ידי mazinya
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה