Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 23 דקות, MiniMiz3r כתב:

אתה טועה אם אתה חושב שגיוס חרדים יעזור למישהו.

אחרי ביטול הקיצבאות שעשה ביבי בתחילת שנות ה-2000 והוציא לשוק העבודה רבים מהנשים החרדיות (היום אחוז התעסוקה שלהן שווה לאחוז התעסוקה הכללי), איזו עוד דרך אתה מכיר שיוציא גם את הגברים לעבוד? אני מזכיר, בקרב הציבור החרדי, רק כמחצית מהגברים עובדים.

האמת, כן צבא לא צבא לא באמת מעניין אותי פרטנית והחלק ה'אנטי ציוני' כאן פחות משמעותי. דווקא אי השתתפות המגזר החרדי בשוק העבודה במלוא הפוטנציאל (וקיים כזה) הוא החלק האנטי ציוני האמיתי. הוא זה שעלול להוסיף עוד שמן למדורה שקוראים לה 'התפוררות החברה הישראלית'. נכון, חרדים משלמים יותר מיסים לעומת פעם. אך עדיין מדובר על פער של בערך פי 3  פחות ביחס לכלל האוכלוסיה (נתונים הוספתי כמה עמודים אחורה). 

שוב, הבעיה הקשה עם ההסכם הקואליציוני שהוא משאיר את המצב כמות שהוא, למרות שאפשר היה להפעיל עליהם לחץ מתון בעיקר אחרי כל הביקורת על המגזר במשבר הקורונה.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

מי יפעיל עליהם לחץ? ביבי שהם מבחינתו השותפים הטבעיים? גנץ שרוצה להמשיך בפוליטיקה ויודע שיצטרך אותם?

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימייזר - אם כך, צריך לשנות את הצבא ולהגיד במפורש "אנחנו לא רוצים את X" ולכוון תקציבים לשיפור השכר של סדירים וכן הטבות לאחר מכן, או לחילופין צבע מקצועי.

שוב, המגזר כנראה דורש שינוי משמעותי שאני לא רואה איך הוא מתרחש בעתיד הנראה לעין.

אני מניח שאני קצת היינלייני בקטע הזה - כשיש לך גיוס חובה על פי חוק ומגזר X הוצא מחובה זו, לדעתי זה חייב לגרור שינויים דומים באפשרויות האזרחיות, כמו זכות בחירה.

לא רוצים להיות מתחת לאלונקה, כמו שביבי אומר? אז שבו בצד גם בקלפי...או שתשנו את החוק כך שגיוס לא יהיה חובה. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

מי יפעיל עליהם לחץ? ביבי שהם מבחינתו השותפים הטבעיים? גנץ שרוצה להמשיך בפוליטיקה ויודע שיצטרך אותם?

אם ביבי באמת היה מתכנן לפרוש בעוד שנה וחצי. היה יכול לעשות הפתעה ולא לקחת אותם איתו. אפשר היה להקים ממשלת "אחדות" גם בלי יהדות התורה + ש"ס.

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, MadCat_LE כתב:

אני מניח שאני קצת היינלייני בקטע הזה - כשיש לך גיוס חובה על פי חוק ומגזר X הוצא מחובה זו, לדעתי זה חייב לגרור שינויים דומים באפשרויות האזרחיות, כמו זכות בחירה.

לא רוצים להיות מתחת לאלונקה, כמו שביבי אומר? אז שבו בצד גם בקלפי...או שתשנו את החוק כך שגיוס לא יהיה חובה. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

בעד, אבל אל תשכח שיש עוד מיעוט גדול שגם הוא הוצא מחובה זו, הערבים.

ואז זה יגיע לבג"צ והוא יפסול את זה, אם זה היה רק חרדים זה היה עובר בשקט אצל בג"צ, אבל לקחת מהערבים את זכות הבחירה?

לפני 3 דקות, Gosser1860 כתב:

אם ביבי באמת היה מתכנן לפרוש בעוד שנה וחצי. היה יכול לעשות הפתעה ולא לקחת אותם איתו. אפשר היה להקים ממשלת "אחדות" גם בלי יהדות התורה + ש"ס.

איך החלטת שהוא מתכנן לפרוש בעוד שנה וחצי? אם זה היה המצב לא היו טורחים לקמבן תפקיד של מ"מ ראש הממשלה שהוא כמו ראש ממשלה ועוד כל מיני סעיפים ותתי סעיפים בנושא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

אתה טועה אם אתה חושב שגיוס חרדים יעזור למישהו. זו אוכלוסיה שאין לה שום יכולת לתרום לצבא, היא רק יכולה לפגוע בו. צה"ל צריך להמצא תמיד באחד משני מצבים - מלחמה, או התכוננות למלחמה. גיוס חרדים (ועוד שלל אוכלוסיות בעייתיות) רק פוגע בכשירות הצבא.

לדעתי, אתה טועה אם אתה חושב שפטור אוטומטי מגיוס לחלק גדל והולך באוכלוסיה לא ישפיע על המוטיבציה לשרת ועל הנכונות לשרת בחלקים האחרים של האוכלוסיה. אז או שבאמת עוברים למודל של צבא מקצועי, או שכולם (לפחות הרוב המכריע, בלי פטורים גורפים) מתגייסים. המצב הנוכחי לא יחזיק לעד.

למה ד"א לחרדים אין שום יכולת לתרום? יש המון תפקידים שלא מצריכים בגרות ב-5 יח' מתמטיקה או אנגלית. למה חרדי לא יכול להיות שריונר, תותחן, חי"רניק או אפילו סתם אפסנאי או שליש או כל תפקיד אחר כמו חילוני, או סרוג?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב בקטע הזה היום הכי גרוע.

הצבא מוציא הון תועפות על שילוב חרדים, ומצד שני הון תועפות על ניהול נושא הפטורים, רדיפת עריקים וכליאה וכו'.

רגל פה ורגל שם, הבעיה שזה גם כיס פה וכיס שם.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ערבים ישראלים, בארצות אחרות עם שירות חובה מתנגדי מצפון למשל יכולים לבחור בשירות לאומי באורך דומה (או אף ארוך יותר מהסדיר). אין לי בעיה עם זה, אני מבין את הבעייתיות מצד אחד ואת הרצון להשתלב בחברה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהגיע הזמן שעם ישראל בכללותו יבין שהצבא הוא לא חזות הכל, אי אפשר לדחוף אנשים ל "כור היתוך" ולצפות שכולם יצאו מזה buddy buddies והכל יהיה רק טוב. גיוס אוכלוסיות מסוימות כפי שנאמר פה יגרום ליותר בזבוז תקציבים ונזק מתועלת.

שוק העבודה. זה הכל.

אבל מצחיק אותי שמישהו בכלל חושב שמשהו ישתנה בגזרה הזו, החרדים תפסו את כל המוקדים שצריך כדי לבסס את המגזר שלהם בסטגנציה תמידית וללחוץ על המדינה איפה שכואב כדי לאפשר את זה- ועדת הכספים, משרד השיכון, משרד הפנים. מארס טורקי של ממש. הדבר היחיד שחסר כדי לאפשר להם יד חופשית גם בקצבאות זה משרד האוצר.

הרכב הממשלה הזו פשוט מזעזע.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, MadCat_LE כתב:

לגבי ערבים ישראלים, בארצות אחרות עם שירות חובה מתנגדי מצפון למשל יכולים לבחור בשירות לאומי באורך דומה (או אף ארוך יותר מהסדיר). אין לי בעיה עם זה, אני מבין את הבעייתיות מצד אחד ואת הרצון להשתלב בחברה.

גם פה, וההטבות היום זהות למסיימי שירות צבאי או שירות לאומי (או בשמו החדש "השירות הלאומי אזרחי").

לפני 3 דקות, Pika007 כתב:

אבל מצחיק אותי שמישהו בכלל חושב שמשהו ישתנה בגזרה הזו, החרדים תפסו את כל המוקדים שצריך כדי לבסס את המגזר שלהם בסטגנציה תמידית וללחוץ על המדינה איפה שכואב כדי לאפשר את זה- ועדת הכספים, משרד השיכון, משרד הפנים. מארס טורקי של ממש. הדבר היחיד שחסר כדי לאפשר להם יד חופשית גם בקצבאות זה משרד האוצר.

הרכב הממשלה הזו פשוט מזעזע.

זה תמיד היה, הם מיפו היטב את נקודות השליטה והרבה יותר קל לתת להם את ועדת הכספים מאשר לייצר הסכם בין ביבי לגנץ

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוסר, זה לא באמת משנה אם החרדים הם אנטי ציוניים, עד לרגע הזה שמתגלה בו שהם סוחטים כסף מאיתנו.

השירות הצבאי הוא סמפטום. קודם כל כי מוכנות להקרבה היא מאפיין די סטנדרטי בהגדרות של לאומיות. אצל החרדים אין מוכנות להקרבה בשם המדינה. ואני לא אומר את זה מפוזיציה של טוב או רע. אלא ממקום שמסביר עד כמה הם לא חלק מהאומה. עכשיו, נניח, אפשר להיות אופטימיסטים ולהגיד שלאומיות מהסוג שאנחנו מכירים, שנמדדת במלחמות וצבאות עממיים, זה קקי מלכתחילה. אני אפילו די מסכים עם זה. אבל גם בעולם מושלם, בו אין מלחמות ואין לנו סכסוך עם הערבים והכל טוב, אוכלוסיה חסרת השכלה בסיסית, פרזיטית, חסרת כבוד מינימאלי לשאר הסביבה שלה, חסרת כלים להשתלב בשוק העבודה, אבל מצטיינת בפרו ורבו - זה רע.

אין מה לעשות.

הם לא שותפים לדרך. הם לא היו אף פעם. הבחירה לתפוס אותם כחלק מההגדרה הלאומית שלנו כאן היא טעות. בטח ברמה שמאפשרת להם להכתיב את הטון. ובעלם אידיאלי באמת, הייתי פשוט שולל מהם את האזרחות. שיקימו אוטונמיה מלאה בבני ברק, ירושלים ומודיעין עלית, ויטפלו שם לבד בקורונה, עוני, מחסור בבתי חולים. whatever. שיחיו לפי התורה שלהם שם, וישכנעו אחד את השני שיש  אלוהים למרות היטלר, ושקורונה מצד אחד דורשת חשבון נפש אבל מצד שני מלמדת איזה כיף להיות יהודי.

לצערי, זה לא אפשרי. נגזר  עלינו לתבוע יחד איתם. אלא  אם כן, אולי - והסיכוי לזה הוא כמעט אפס - גם ימניים יבינו ששותפות אוטומטית עם משיחיים פרימיטיבים שלא יודעים לספור לא מטיבה איתם.

אבל כנראה שזה לא יקרה. כי בינתיים אינטלקטואליים ימניים מהסוג של ארז תדמור צורחים על שמאלנים ששולחים את הילדים שלהם ל8200 ולא לגולני. וזו הגישה. תאוריות קונספירציה על פרקליטות בתוך פרקליטות, ושנאה לא רציונאלית למי שכן לוקח חלק ברור ומובהק מאוד בנטל, זה יותר חשוב בימין מפרגמטיות וחשבון נפש על היחסים עם השופים הטבעים.

אגב, המחשבה להצביע ליברמן עוברת לי בראש לפעמים רק בגלל זה, אבל הוא לא עשה כלום ולא ימשיך לעשות כלום. סביב הקורונה אפילו הוא השתקק. רק לאריה דרעי היה מותר לספר ש-70% מהחולים בארץ הם חרדים, עניים מבחירה ומאושרים, שבכו בתקשורת על זה שהכריחו אותם להשאר בבית עם שמונת הילדים שלהם, ולרגע לא חשבו שאולי משהו בצורת החיים שלהם הוא בעייתי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

השירות הצבאי הוא סמפטום. קודם כל כי מוכנות להקרבה היא מאפיין די סטנדרטי בהגדרות של לאומיות. אצל החרדים אין מוכנות להקרבה בשם המדינה. ואני לא אומר את זה מפוזיציה של טוב או רע. אלא ממקום שמסביר עד כמה הם לא חלק מהאומה.

ואם אני כותב משהו דומה על הערבים אז אני גזען 🙄

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

תאוריות קונספירציה על פרקליטות בתוך פרקליטות

זה שאתה לא מבין כלום במערכת המשפטית ומבחינתך הם כולם מלאכים שרוצים לעשות רק טוב לכל העולם ושרים קומביה בישיבות, זה לא הופך את זה לתיאוריית קונספירציה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, יבגניפ כתב:

- - - 352 מילים נכתבו כאן - - - 

ובגלל זה צריך לשנות את זה מהיסוד. ביטול הקצבאות שביבי עשה, זה בדיוק זה. הרחיק את נקודת האל חזור בעשור, שניים, שלושה או יותר. וגם עכשיו, דרושה פעולה סופר ממוקדת ומשמעותית כדי לעשות עוד שינוי.

אני לא רוצה כיסי חרדים (החלף פה בכל ישות אנטי ציונית שהיא) בשטח המדינה. זה לא הגיוני. וכמו שאי אפשר לטרנספר את העזתים אי אפשר לטרנספר אף אוכלוסיה גדולה מספיק. אז הדרך האפשרית היא שילוב. אין הרבה ברירות. והשילוב ייכאב.

הסיכוי לא אפסי בכלל. תראה מה קרה בקורונה. גם החבובים מהימין הבינו טוב מאוד שזה לא יכול להימשך. ואם לא הבינו, בקורונה הבאה התגובות יהיו הרבה פחות נחמדות מ"נו נו נו". וזה יבוא מכל חלקי האוכלוסיה.ואז לא תיהיה ברירה ומפלגת השלטון תצטרך להחליף דיסקט.

לפיד נבחר בזמנו על הטיקט החרדי וקיבל 19 מנדטים. יש הרבה אזרחים שרוצים לראות שינוי בנושא הזה. זה יקרה במוקדם או במאוחר. אני רק מקווה שזה יהיה במוקדם ובלי קלשונות ולפידים בכניסה לבני ברק.

לפני 30 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואם אני כותב משהו דומה על הערבים אז אני גזען 🙄

מי? מה בדיוק גזעני בזה? (מעבר לעניין ההכללה וכו' כו')

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Gosser1860 כתב:

אני לא רוצה כיסי חרדים (החלף פה בכל ישות אנטי ציונית שהיא) בשטח המדינה.

הבעיה שהמדינה היא בעיקרה כיסים, בדרום זה כיסי בדואים, בצפון זה כיסי ערבים וכיסי דרוזים, בראש העין זה כיס תימנים, בסביון זה כיס אשכנזים וכו'.

ומצד שני יש בעיות אמיתיות של לא לאפשר כיסים כאלה, למשל שכונות בעפולה שהגיעו אליהן ערבים והפכו את החיים לבלתי נסבלים. וזה אותו דבר עם חרדים כמו בירושלים בשכונות מסוימות ואפילו ברמת בית שמש א'.

לפני 22 דקות, Gosser1860 כתב:

מי? מה בדיוק גזעני בזה? (מעבר לעניין ההכללה וכו' כו')

אל תשאל אותי, בעיניי המציאות לא יכולה להיות גזענית

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.mako.co.il/news-politics/2020_q1/Article-e2b2e5cb4121271027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

מה היה קורה אם יום אחד החילוניים היו אומרים זהו, לא מוכנים לשרת יותר. מכניסים את כולם לכלא? תסריט מעניין. הבן אדם פשוט מוכר להם את המדינה. לא מעניין אותו כלום חוץ מהישרדותו הפוליטית. לצערי את מצביעיו זה לא מעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...