Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3798

• m3x7r3m3

2926

גם אני מצרף לשאלה של מיכאל.

התשובה ברורה מאד: המחבל נורה בעת שהיה פעיל, או מיד בסיום הארוע. לא אחרי 10 דקות.

מישהו העלה שאלה לגבי זמן התגובה של החיילים - אני לא יודע מה היה זמן התגובה, אבל צריך להביא בחשבון שלוקח זמן - שניות עד עשרות שניות - עד שהנפגעים קולטים מה קרה, ושנית - מדובר בקורס של קציני מנהלה, לא קצינים קרביים, ולכן סביר שהם פחות מיומנים בשימוש בנשק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי השקט כאן, אני מניח שכולם מרוצים מהתנהלות החיילים בפיגוע היום.

בדיוק דיברתי עם מישהו על האירוניה בכך שאותם אנשים שכעסו (בצדק) ששופטים את אזריה טרם התחקיר המבצעי, עושים את אותו דבר לחיילים שאשכרה היו קורבנות היום בבוקר בפיגוע.

כשזה קרה התערבתי עם חבר מתי יעשו את הקישור לאזריה בשביל לקדם אג'נדה, אמרתי בערב הוא אמר מיידית, מסתבר שאפילו אני לא ציני מספיק.

Screenshot from 2017-01-08 17:37:20.png

Screenshot from 2017-01-08 17:37:46.png

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע?

כי האי קיו שלו מעל 4 והוא לא פופוליסט בשקל?

אגב, יש כאן מישהו שהיה לוחם ובאמת חושב שלוחם אחר, בזמן שמנסים לדרוס אותו, לא ירה במחבל כי בדיוק היה לו זמן לחשוב על אזריה?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי כל מיני טענות מגוחכות שעכשו בגלל המקרה של אזריה החיילים פחדו להשתמש בנשק, והנה סירסו את הצבא, והנה גרמו לחיילים לפחד להגיב, והנה והנה והנה...

תסלחו לי. בולשיט.

לאף אחד מהחיילים האלה לא עבר בראש המקרה של אזריה, אלא פשוט ראו סכנה > לא ידעו מה עושים >החליטו לברוח.

מאכזב, אך לא מפתיע לאור העובדה שמדובר בקורס של ג׳ובניקים.

אירועי טרור זר להם, תפעול אירוע כזה זה זר להם, שימוש מבצעי בנשק זה זר להם.

אם במקום הייתה פלוגת מג״ב או פלוגת לוחמים של צה״ל אפשר להניח שהתגובה הייתה קצת אחרת.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד תהיתי למה נותנים להם נשק.

הם לא משתמשים בו, הם לא מייצרים הרתעה, יש יותר סיכוי שיחטפו להם את הנשק מאשר שהם ישתמשו בו.

זה בשביל שהם ירגישו חיילים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוהרי השב"ס בבאר שבע שהרגו את הפליט האריתראי זרהום בעת הפיגוע בבאר שבע זוכו בבית הדין של השב"ס בנימוק כי פעולותיהם צריכות להתפרש בהתאם לאורח מחשבתם בעת האירוע. הם טעו לחשוב שזרהום אשר ניסה להימלט מזירת הירי הוא המחבל, ולמרות ששכב פצוע מירי ולא חמוש, והשליכו על ראשו וחזהו ספסל כבד.

איש הבטחון שירה בזרהום זוכה כי הוא "חשב שזרהום מחבל". בינינו - אם לא היו קוראים לו זרהום אלא אבוטבול אז הזיכוי לא היה כזה חד משמעי. קל מאוד לראות מהוידאו שאיש הבטחון פשוט היה בפאניקה וירה כמו מטורף בבנאדם שזחל על הרצפה ולא היווה סכנה מיידית לאף אחד. מפחיד אותי לחשוב שלמישהו כזה נותנים אקדח.

שאר הבני זונות שבעטו בזרהום וזרקו עליו ספסלים הם חיות אדם עם בעיות מנטליות קשות שעצוב שמסתובבים בינינו. גם אם הם באמת חשבו שהוא המחבל, אדם נורמלי לא רואה בנאדם מרוח על הרצפה שותת דם וחסר תגובה ומפוצץ אותו במכות. במיוחד כשמסביב יש עוד עשרות אנשים אחרים.

אני לא אומר שהמקרה הספציפית הושפע מהפרשה הזו, אבל זה השפיע תרצה או לא.

זה יכול להשפיע על מטומטמים או סתם טאמבלים שנותנים לאנשי תקשורת ופוליטיקאים ציניים ופופוליסטים להפחיד אותם. כמו שכתבתי למעלה, נהלי הפתיחה באש הם ברורים וחייל שעבר הדרכה ראויה ויש לו טיפה שכל בקודקוד יודע טוב מאוד מתי מותר לירות ומתי אסור.

הבעיה היא שיותר מדי אנשים בחברה שלנו מונעים משנאה והם כמו פצצה שמוכנה להתפוצץ - רק מחפשים את מה שידליק אותם. אם אותם אנשים היו לרגע קטן חושבים על הצד השני כעל בני אדם כמוהם, הם היו רואים שאנחנו הולכים ומתקרבים לאט לאט למצב שלהם - קלחת רותחת שתיכף מתפרצת, שמשמעותה איבוד צלם אנוש.

רק שאותם אנשים בחברה שלנו כבר עברו את נקודת האל חזור. אי אפשר לדבר אליהם בהגיון כי המעשים שלהם והמחשבות שלהם משוללי הגיון.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא משתמשים בו, הם לא מייצרים הרתעה, יש יותר סיכוי שיחטפו להם את הנשק מאשר שהם ישתמשו בו.

משהו כזה. בקריית הממשלה יש עדיין שמירות, וכל קצין יודע מה אומרים לחיילים ששומרים בתדרוך:

״זה יפה שקיבלת נשק, אבל אל תירה. גם אם מחבל בא אליך עם סכין במרחק צעד, יש סיכוי גדול יותר שתפספס ותפגע בחבר שלך.״

זה לא חזון נפרץ לראות במטווחים של חיילי מטה אנשים שמטעינים מחסנית בכדורים בזיגזג (קליע אחד פונה לחזית, אחד לאחור). יש סיפורים מימי העוזי על חיילים שניסו לירות על ידי לחיצה על הקת. :rofl:

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאשתי דהיום הייתה בצבא (פיקוד העורף), הם לא היו הולכים למטרות אחרי מטווח. זה תמיד הדהים אותי. בקטע הזה צריך להיות כמו במארינס - every marine is a rifleman, או לא לתת נשק.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

ומצד שני, אחיין שלי ששירת בסיירת (כלשהי, לא משנה כרגע איזו), היה יוצא הביתה בלי נשק. ומדובר באדם מיומן במצבים כמו האירוע הטראגי בי-ם.

הפעמים היחידות (הבודדות) שהיה מגיע עם נשק היו כאשר היה חוזר הביתה היישר מפעילות מבצעית.

לאלוהי צה"ל הפתרונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאשתי דהיום הייתה בצבא (פיקוד העורף), הם לא היו הולכים למטרות אחרי מטווח. זה תמיד הדהים אותי. בקטע הזה צריך להיות כמו במארינס - every marine is a rifleman, או לא לתת נשק.

עדיין קיים. טווחים כדי לסמן וי בפנקס קליעה ולקבל שקט תעשייתי לחצי השנה הבאה.

שני סיפורים משירות הקבע שלי, שימחישו את הבעיה.

א. נשלחתי לאבט"ש. בפועל מדובר בשבוע חופש והוללות במסווה של משימת הגנה על יישובים, אבל לפחות יש מראית עין של רצינות.

עד שמבצעים מטווח איפוס לפני היציאה ואעפס, הנשק שקיבלתי לא מאופס. הפתרון? 'כוון למעלה וימינה כשאתה יורה', ע"פ המ"כית.

ב. יציאה לסיור, אני ונגדת נוספת נושאים נשק.

כשאני שואל אותה איפה המחסניות שלה, אני מגלה שאחת מהן נשארה באוטובוס, השניה במעמקי תיק היד שלה. לשאלה מה תעשה במקרה הלא סביר שתצטרך לתפעל אירוע, ענתה שהיא אפילו לא זוכרת איך משתמשים בנשק.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר הרחוק (לפני יותר מעשור) אנשי קבע מכל הסוגים היו מחויבים להסתובב עם נשק.

זה בוטל.

מה שכן, כשאנשי קבע ג'ובניקים רוצים להרגיש חיילים - הם תמיד יכולים ללכת לעשות הגנשים ביו"ש.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל שיוכלו לאייש עמדות שמירה בתורניות.

זה באמת דפוק, שנותנים לאנשים בלי רמת רובאות בסיסית ביותר נשק.

בזמנו גם הציעו להוציא אותם עם נשקים לרחובות, כדי לעצור את הסכינאים.

רק לחשוב על הרעיון לשלוח חיילים חמושים לא מתורגלים להפעיל נשק בין אזרחים (או בכלל...).

ואם היו הולכים, היה עוזר?!

העברתי מטווחים לג'ובניקים. בשכיבה מ-25 מטר הם לא פוגעים בכלום.

חצי יורים עם עיניים עצומות, ובין כה וכה הנשקים לא מאופסים.

ועם זאת, המילואים הכי מפחידים שהיו לי היו הסבה לרובאי 3 של גדוד פיקוד העורף שהייתי בו.

להסתער עם כאלו שעשו צבא של עולים חדשים (3 חודשים...) וכל ההכשרה הקודמת שלהם זה היומיים שעברנו באלייקים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...