Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

חטיפת הדעת כבר נעשתה, והחרדים כמקשה אחת נלחמים מאוד, מאוד חזק בכל מה שתחת הכותרת "יהדות" ולא שייך להם באופן אבסולוטי.

הם נלחמים להטיל ספק ביהדותם של מי שלא שייך לקליקה, וכל מי שרוצה את הטייטל "יהודי"/"כשר"/כל דבר קשור אחר צריך להתיישר לפי הסטנדרטים שלהם.

מתן כהנא התחיל עבודה מדהימה בתקופת הממשלה הקודמת כדי לחסל את המצב הזה, לצערנו הכל ירד לפח תוך פחות מחודשיים.

זה פשוט בלתי נתפס כמה הרס חבורת האפסים הנוכחית גורמת בפרק זמן כל כך קצר.

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4759

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

לפני 19 דקות, SlowRide כתב:

אפשר בהחלט להיות מדינה יהודית בלי להיות מדינת הלכה דיקטטורית. התרגלנו לחשוב שהיהדות = חרדים אורתודוקסים וזו הבעיה שצריך לתקן דחוף.

אולי אפשר, אבל כאשר משהו מוגדר על התחום האפור תמיד יהיו כאלה שינסו לקחת את זה לכיוון שלהם, לכן אני לא רואה לזה היתכנות גם אם זה אפשרי.
הפרדת דת ומדינה חייבת להיות בחוק. חוק השבות הוא הסממן היחידי שצריך להישאר לקשר של ישראל ליהדות.

לפני 16 דקות, Pika007 כתב:

חטיפת הדעת כבר נעשתה, והחרדים כמקשה אחת נלחמים מאוד, מאוד חזק בכל מה שתחת הכותרת "יהדות" ולא שייך להם באופן אבסולוטי

מאיך שזה נראה פסקת ההתגברות רשומה על שמם ועל החרדלים. נחשו למה...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, mikyl כתב:

מבחינתי מדינה יהודית זאת מדינה עם רוב יהודי בלי שום קשר לדת.

יש לי חדשות לא טובות בשבילך...

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר הם בני דודים שלנו. נראה לי מספיק כדי להגדיר אותנו "מדינה עם רוב יהודי".

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

אולי אפשר, אבל כאשר משהו מוגדר על התחום האפור תמיד יהיו כאלה שינסו לקחת את זה לכיוון שלהם, לכן אני לא רואה לזה היתכנות גם אם זה אפשרי

שום דבר לא אפור. יש דת יהודית, מי שרוצה יכול לקיים אותה ומי שלא לא. זה לא אומר שהוא לא יהודי. אם יש קהילה שרוצה לקיים רישום יהדות פרטי משלה, זכותה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, SlowRide כתב:

אם יש קהילה שרוצה לקיים רישום יהדות פרטי משלה, זכותה.

אם גירסת היהדות מוגבלת לחברי אותה קהילה, אין שום בעיה, מצידי שיגדירו גם שחובה למרוח חמאת בוטנים על המפשעה ולקפוץ מעזריאלי.

הבעיה שאותה קהילה נכסה לעצמה את המונופול על יהדות וכופה אותו על אחרים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, oryo כתב:

מה שxm צודק בו הוא שאין באמת דבר כזה יהודית ודמוקרטית, זה אוקסימורון.

ההיסטוריה מלמדת שלא רק שמדינה יכולה להיות דתית ודמוקרטית, התפתחות הדמוקרטיה מבוססת במידה רבה על המוסר הדתי, היהודי והנוצרי (בעיקר הפרוטסטנטי). דווקא המדינות שהלכו לכיוונים אולטרא חילוניים, עד אנטי דתיים (צרפת אחרי המהפכה, רוסיה הקומוניסטית, גרמניה הנאצית), הם אלו שנעדרו כל מרכיב דמוקרטי, היו מילטרסטיים וקטלניים לאזרחיהם ולמדינות שכנות.

אבל זה דיון מורכב...

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.3.2023 בשעה 01:07, - XM - כתב:

אם אתה חולק השקפת עולם שונה, ואתה מרגיש שלמרות הבחירה שלך בקלפי, האג’נדה שאתה מאמין בה לא מיושמת, אתה תרוויח.

דוגמאות - 1. אתה תושב דרום תל אביב שרוצה לראות מהגרי עבודה מחוץ למדינה. 2. אתה חרדי/דתי/מסורתי שרואה בלימוד תורה ערך עליון בשימור זהותה היהודית של המדינה, וכועס על כך שבג”ץ שלא מכיר בערך הזה פסל 4 פעמים את חוק הגיוס. 3. אתה מעדיף לראות פרהסיה ציבורית יהודית יותר, שבת/חמץ/נישואין. 4. אתה לא רוצה שעמותות מיסיון יקבלו סעיף 46, (כמו שחושב אפילו יאיר לפיד, וכמו רוב סיעות הבית,) אבל בג”ץ קבע שזה לא חוקי, וחייבים לתת להם, ועוד.

מה שאתה אומר הוא שהרפורמה תעזור לתושבי דרום תל אביב ולדתיים/חרדים, שרואים בלימוד התורה ערך עליון. ולשאר הציבור, כולל אותי, שאני מסורתי לייט, היא לא תעזור. זה נשמע לי כמו לכפות ערכים של המיעוט (שרוצה לראות את המדינה יותר דתית) על הרוב. האם לא כדאי במקרה כזה לעשות משאל עם כדי לראות מה הערכים של הציבור? אני משוכנע שיש לא מעט חילונים שהצביעו לבן גביר וסמוטריץ' (הבן של חבר שלי, לדוגמה) וזה ממש לא מה שעבר להם בראש כשהם הצביעו.

והמחיר? עוד לא עבר חוק אחד וכבר השקל נחלש, הכלכלה נעצרת והגרעון הממשלתי גדל. יש חשש לא קטן שאם התכנית תעבור המצב יחמיר בהרבה. אז לא רק שאני לא מרוויח כלום מהתכנית, אני גם מפסיד (כולם מפסידים, אבל אולי יש כאלה שזה שווה להם).  אני לא מבין את שיקול הדעת של הממשלה לרצות את הדתיים ולרוץ עם החקיקה קדימה בכל מחיר.

• אהבתי 1

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא קוראים לזה יהדות, קוראים לזה מדינת היהודים. יהדות שכל אחד יחליט איזה סוג של יהדות בא לו לעשות בקהילה שלו.

לפני 36 דקות, vadim6385 כתב:

הבעיה שאותה קהילה נכסה לעצמה את המונופול על יהדות וכופה אותו על אחרים.

בגלל זה צריך להפריד דת ממדינה, לקבוע מהו יהודי מבחינה משפטית שיכול לעשות עליה ומי שרוצה לעשות מיונים נוספים משלו, שיהיה לו לבריאות. 

מצידי שיקראו לזה יהודי חופשי ויהודי תחת השגחת הרבנות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, oryo כתב:

אין קשר בין מדיניות הגירה (משפיע על זרים) ושוויון אזרחי (משפיע על, ובכן, אזרחים). 

האמת שיש קשר.

חוק השבות שמעדיף יהודים, הוא בין השאר אמצעי להבטחת הרוב היהודי בארץ.

כך שאזרח לא יהודי, כן יכול להרגיש חוק השבות פוגע בו, בכך שמנציח אותו כחבר באוכלוסית מיעוט.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

האמת שיש קשר.

חוק השבות שמעדיף יהודים, הוא בין השאר אמצעי להבטחת הרוב היהודי בארץ.

כך שאזרח לא יהודי, כן יכול להרגיש חוק השבות פוגע בו, בכך שמנציח אותו כחבר באוכלוסית מיעוט.

רק כדי לדייק. חוק השבות מעדיף נצר לסב יהודי. שלפעמים, אין לו/ה אף קשר ליהדות ולא רק לפי ההלכה.

מזכיר את מאות אלפי העולים חסרי המעמד בישראל.

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Arik TG כתב:

והמחיר? עוד לא עבר חוק אחד וכבר השקל נחלש, הכלכלה נעצרת והגרעון הממשלתי גדל. יש חשש לא קטן שאם התכנית תעבור המצב יחמיר בהרבה. אז לא רק שאני לא מרוויח כלום מהתכנית, אני גם מפסיד (כולם מפסידים, אבל אולי יש כאלה שזה שווה להם).  אני לא מבין את שיקול הדעת של הממשלה לרצות את הדתיים ולרוץ עם החקיקה קדימה בכל מחיר.

טרלול מדינה שלמה עבור חוקים פרסונלים. 

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, falou כתב:

ההיסטוריה מלמדת שלא רק שמדינה יכולה להיות דתית ודמוקרטית, התפתחות הדמוקרטיה מבוססת במידה רבה על המוסר הדתי, היהודי והנוצרי (בעיקר הפרוטסטנטי). דווקא המדינות שהלכו לכיוונים אולטרא חילוניים, עד אנטי דתיים (צרפת אחרי המהפכה, רוסיה הקומוניסטית, גרמניה הנאצית), הם אלו שנעדרו כל מרכיב דמוקרטי, היו מילטרסטיים וקטלניים לאזרחיהם ולמדינות שכנות.

הבעיה שבאותן מדינות לא היה חופש דת וחופש מדת. למעשה הם החליפו פולחן אחד בפולחן אחר, אז גם לא באמת הייתה הפרדה בין דת למדינה, פשוט החליפו דת מסורתית בסגידה למנהיג.

כשמפרידים בין דת למדינה, זה צריך לבוא עם חופש דת וחופש מדת.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

כך שאזרח לא יהודי, כן יכול להרגיש חוק השבות פוגע בו, בכך שמנציח אותו כחבר באוכלוסית מיעוט

הוא לא מנציח אותו כחבר באוכלוסית מיעוט. הוא אפילו לא מבטיח שהמיעוט לא יהפוך לרוב. זה (בינתיים) לא שאתה מגרש כדי לשמור על האוכלוסיה הלא יהודים כמיעוט..

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...