Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 23 דקות, יבגניפ כתב:

מצד אחד.

מצד שני.

מצד שלישי.

...

״דברים השתנו״ ויש ״סטנדרטים של לחימה״ אבל אין לזה סיבה אמיתית כי צריך לעשות מה שצריך לעשות כי ״הישרדות״.

אבל כן, לא הצעתם להפציץ את עזה בנשק כימי (תודה, נורא נחמד מצידכם). 

לא בדיוק ברור מה אתה טוען, ואיך בדיוק אתה חושב שאני סותר את עצמי?

הנה, אני אסביר לך כמו לבן 6.

1. פעם לא היו סטנדרטים של מלחמה. מדינות היו זורקות פצצות אטום ומבצעות הפצצות שטיח בלי שום השלכות בינלאומיות.

2. כיום, זה אינו המצב. אסור לבצע הפצצות שטיח, אבל בהחלט מותר לירות על מטרות אזרחיות אם נעשה בהן שימוש למטרה צבאית, גם בלי צורך לוודא אם יש עדיין אזרחים בפנים (זאת על פי החוק הבינלאומי היבש).

3. ישראל לא מבצעת הפצצות שטיח או משתמשת בנשק לא קונבנציונלי, אבל היא כן פוגעת בבלתי מעורבים לפעמים כאשר היא מכוונת למטרות צבאיות לגיטימיות. כל זה בדיוק כמו שצריך להיות על פי הדין הבינלאומי המודרני.

4. במידה ומדינה כלשהי נמצאת במצב של מלחמת השרדות טוטאלית, יש הצדקה מוסרית לבצע ירי ללא אבחנה, הפצצות שטיח וכו', למרות החוק הבינלאומי.

5. ישראל כרגע לא נמצאת במצב של מלחמה טוטאלית, לכן אף אחד (שפוי) לא טוען שיש צורך בשימוש בנשק לא קונבנציונלי או הפצצות שטיח נגד עזה או מדינות אויב אחרות. המצב ישתנה במידה וישראל תיכנס למלחמת השרדות (למשל בתרחיש של מלחמת ישראל-איראן שתערב לחימה בחזיתות מרובות ונזק משמעותי לתשתיות ישראליות מטילים מדויקים מלבנון, סוריה, איראן ותימן). ניסיון להמשיך לציית לחוק הבינלאומי במצב שבו קריסת המדינה על הפרק הוא אסון.

6. ארה"ב במלחמת העולם השניה כן הייתה במלחמה טוטלית, לכן השימוש בנשק גרעיני מוצדק.

עשה לך סדר חמוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4915

• SlowRide

4788

• פינדר

3816

• m3x7r3m3

2926

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

מכיוון שיש קפסיטי סופי ללוזרים אנונימיים בפורום שיש לי כח אליהם, נפרד כידידים. בייוש

אכן הבאת טיעונים משכנעים, בהחלט עומדים ברף הגבוה של ה"שמאל החושב". להית'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32

בתאריך 10.11.2022 בשעה 18:30, David32 כתב:

מה תגיד לי, יש לפינדר תמונה של הורוביץ על הקיר מעל המיטה?

מה הקטע הזה שנראה לכם שמבקרים רק ימנים ואת כול השמאלנים אוהבים? מאיפה זה מגיע?

אפשר להיות ביקורתי כלפי כולם

ולי תמונה של בן גביר מעל המיטה?

ובטח שאפשר להיות ביקורתי כלפי כולם, זה בדיוק מה שאני עושה.

בתאריך 10.11.2022 בשעה 18:30, David32 כתב:

זהו, השתכנעתי. זה מה שהיה חסר לי.

מה היה חסר, המשפט הזה דו משמעי, או שהיה חסר לך שבן גביר נגד גזענות, או שהיה חסר לך שהסטטוס קוו סביב עליית יהודים להר הבית זה גזענות?

לפני 17 שעות, David32 כתב:

היסטורית הכי טוב בשבילם זה להצביע ליכוד.

באמת קצת פחות מ-3% מתושבי טובא זנגריה הצביעו לליכוד.

=========================================

@Night Driver

בתאריך 10.11.2022 בשעה 18:33, Night Driver כתב:

כן. הוא לא קבע מינימום. הוא אמר למעשה אתה יכול לקבל מתנאי או עבודות שירות ועד 20 שנה.

קאאת את פסק הדין?

במערכת משפט מתוקנת לא צריך עונשי מינימום.

תיאורטית גם על עבירת רצח אתה יכול לקבל מאסר מותנה.

כן קראתי את פסק הדין. יש לך שאלות?

לפני 20 שעות, Night Driver כתב:

מה הבעיה עם הפצצות שטיח מאסיביות מהאויר משולבות עם ירי ארטילריה  של עשן אפור מתפוצץ בשילוב עם תאורה רסיק קרקע?

תאמין לי שתוך 4 ימים לא יידאר ני שישגר טיל.

משגרים תת"ק, מפקדות תת"ק (כולל במקלט התת"ק של שיפא), מחסני נשק תת"ק.

כל זה אומר שגם אחרי הפצצות שטיח, בסוף ייצא אחמד עם משגר עם רגליות, 3 רקטות, מתמקם בין העצים, יורה את הרקטות ובורח, עם או בלי המשגר.

משגרי קסאם ועל אחד מהם רקטת קסאם מוכנה לשיגור

זה לא בדיוק איזה נושאת מטוסים שקשה להחביא אותה מספיק עמוק במהרה מספיק עמוקה.

לפני 18 שעות, Night Driver כתב:

אז אתה גם בעד לסכן חיילים. 

ניסיתם באופן לא יעיל ומגושם למדי להזיז את הטענה מ"סיכון חיילים שלא לצורך" ל"סיכון חיילים".

נופ, לא עבד.

@יבגניפ

בתאריך 10.11.2022 בשעה 19:33, יבגניפ כתב:

אוי לא. בן גביר ספג קריאות בוז כשסיפר באזכרה לכהנא שהוא לא רוצה לגרש את כל הערבים.

חברים, אני לא יודע איך לספר לכם, אבל נראה שהצבעתם גם לסמולן קיצוני.

את האמת? לא מפריע לי, אני מעדיף אותו ככה.

איך תמיד אמרתם? אם תוקפים אותך גם מימין וגם משמאל - כנראה שאתה בדרך הנכונה, או משהו כזה לא?

בתאריך 11.11.2022 בשעה 08:15, יבגניפ כתב:

אז אתמול באזכרה לכהנא מכרו חולצות "כהנא צדק", מכרו את הספרים שלו,  צמידים עליהם כתוב "ברוך שלא עשני גוי", סטיקרים שמספרים ששמאלנים הם בוגדים וישראל צריכה טרנספר. 

מה חשבת שייצא משם? קולה?! 🤣 אזכרה לכהנא, סביר להניח שיהיה Swag של כהנא, וסביר להניח שיגיעו לשם מי שתומך בתפיסה שלו.

תכף תהיה מופתע שהשמש זורחת במזרח.

קשה לי שלא לדמיין מצב היפתוטי באירופה בו מנהיג שמזוהה כאנטישמי מגיע לכנס בו מוכרים את מיין קאמפף וסטיקרים על כמה כיף להיות ארי טהור, ואותו מנהיג מספר לקהל שהוא התמתן והוא לא נגד היהודים אלא בעד אהבת הארים של היטלר או משהו. ואני יכול לנחש איך כולנו היינו מתייחסים למנהיג כזה ומה היינו חושבים עליו.

אני לא רוצה לעסוק בזיהוי תהליכים, כי זה חסר תכלית. נערי הגבהות הם לא sa וישראל היא לא ויימאר. זה די ברור. המאבקים הפנימיים שלנו שונים משלהם. האיומים האמיתיים או לא שונים. אני גם יודע שאסור להשוות וכו'. בסדר. זה לא דומה.

חסר כאלה? באירופה יש מנהיגים אנטישמיים יותר ופחות.

הם הולכים לכנסים אנטישמיים יותר ופחות.

חוצמזה אף אחד לא אומר לך איך לחשוב.

בכל זאת, יש כאן מנהיג ימני קיצוני שעושה לגיטמציה לאחת הדמויות הכי קיצוניות בהיסטוריה של ישראל, ויותר מזה - גם לגיטימציה לכל מה שקורה באירוע שהוא הגיע אליו עם עוד 3 נבחרי ציבור מהרשימה שלו. וזו כבר לא קבוצת שוליים קטנה ומופרכת, אלא כח אלקטורלי של 14 מנדטים. לאן זה יקח אותנו מפה? אלוהים גדול

אני מסכים לגבי הלגיטימציה לדמות (גם אם הוא אומר שהוא לא חושב כמו כהנא היום, יש בכך מן הלגיטימציה).

אני לא מסכים לגבי הלגיטימציה לכל מה שקורה באירוע.

הוא הגיע כדי לכבד את מי שהיה מורו ורבו, אמר שהוא שונה ממנו, שלא מסכים עם המשנה שלו, חטף צעקות מהפעילים על זה, ולא התנצל.

אגב החשבון שלך לא נכון, אנשי תקומה לא היו שם וגם לא היו מגיעים לשם. אז זה לא 14 אלא 6 מנדטים (גם נציג נעם לא היה שם).

לפני 17 שעות, יבגניפ כתב:

ש"ס מבקשים עוד מיליארד שקל בשנה לתלושי מזון לנזקקים.

ספרו לי עוד על התרומה של החרדים לכלכלה בישראל בבקשה.

זה ליטרלי היה איזה חצי מהקמפיין של ש"ס.

הוא אגב הלך בכוונה למקומות עניים ולא חרדיים כדי לעשות את הקמפיין הזה.

אז בלי קשר לדעות שלי - זה מבורך שנבחרי ציבור יעשו קמפיין, יקבלו קולות, ואז יפעלו לממש את הקמפיין הזה.

יהיה טוב יותר לכולנו.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

כן, כמו שאור כותב, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. ובהחלט בכל פעם שאני שומע קולות אגרסיביים יותר מימין אני תוהה איך בדיוק הם מתכננים להוציא לפועל את המדיניות שלהם, ולשמור על גבולות הגזרה המוסריים שכולנו אוהבים להתגאות בהם.

הפן החסר פה, אגב, זה שכל ההתעסקות עם המוסר וההערצה העצמית יש ערך לא רק ביכולת לספר לעצמנו למה אנחנו הטובים והם הרעים. הגבולות שצהל מציב בלחימה עדיין יכולים להפריד בין מדינה לגיטימית, לבין כזו שהקצינים והחיילים שלה אמורים להשפט בהאג. ובניגוד למה שחלקנו אולי חושבים, ביום שזה יקרה (ונראה שאנחנו כבר בדרך גם אם מכיוון אחר) - זה לא יפתר בזה שמישהו מחובבי הסימטריה יטוס להולנד ויצעק על אומות העולם "אה למה אתם ככה ואנחנו ככה? אתם יותר קקות". 

אפשר למשל לאמץ את המתודולוגיה האמריקאית ככתבה וכלשונה.

אם אני זוכר נכון אצלם המקביל לסא"ל מאשר כשהצפי ל-Collateral Damage הוא עד 30 בלתי מעורבים. לפעולה בודדת.

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

העלנו ממשלה שמתגאה בזה שהיא ימין מלא על מלא, עם אדם שמיועד להיות שר לבטחון פנים שהולך לטקסים בהם מחלקים צמידי ״מזל שאני לא גוי״.

אתה יכול לנסות לדמיין איך זה נראה מבחוץ, ולא מתוך הנרטיב הפנים ישראלי המתגונן?

אם כן אז זו התשובה.

תזכיר לי שנדבר על זה כשעוצמה יהודית (בלי תקומה, רק עוצמה יהודית!) יקבלו 48 מנדטים.

לפני 32 דקות, יבגניפ כתב:

מצד אחד.

מצד שני.

מצד שלישי.

...

״דברים השתנו״ ויש ״סטנדרטים של לחימה״ אבל אין לזה סיבה אמיתית כי צריך לעשות מה שצריך לעשות כי ״הישרדות״.

אבל כן, לא הצעתם להפציץ את עזה בנשק כימי (תודה, נורא נחמד מצידכם). 

לא הבנת, הוא אומר שאחרי טראומת מלחמת העולם השנייה, הלכו ויצרו את האו"ם, ואמנת ז'נבה, ובית הדין בהאג וכו' וכו'.

וכרגע מנהלים מלחמות של פריבילגים, ואם וכאשר זה יגיע לכך, כל הדברים של הפריבילגים יילכו מהחלון ויחזרו לנהל מלחמה עקובה מדם, בלי התחשבות באו"ם, אמנת ז'נבה, ואם בית הדין בהאג יפריע לגרמניה היא תפציץ גם אותו.

@mikyl

בתאריך 10.11.2022 בשעה 22:03, mikyl כתב:

דיון אתך יכול להיות אך ורק בקטגוריה רביעית. לא משנה מה אתה יודעה או לא, אצלך אג'נדה מעל הכל ואין לך שום בעיה להגיד שחור על לבן. ראיתי את זה גם קודם.

כבר קיבלתי עצות בפרטי להתעלם ממך כי כולם מבינים שחוכמה לא יוצאת מהמקלדת שלך.

אבל אני עקשן, אני בסוף אלמד אותך משהו על אפך ועל חמתך.

🤣😂🤣 זאת אומרת שאם טיבי מצביע ביחד עם ביבי אתה תומך טיבי!!! 🤣🤣🤣

אם טיבי קיבל משהו מביבי תמורת ההצבעה הזו - חד וחלק כן.

אני לא מזדעזע. פשוט אומר שאם חברי כנסת ערבים ששולחים תנחומים למשפחות של שהידים הם תומכי טרור ומחבלים אז גם בן גביר מחבל, רק יהודי. זה ההבדל היחידי.   

אז חברי כנסת הם רק תומכי טרור, אבל בן גביר הוא מחבל ממש.

לוגיקה Much?

ובכלל אם אנחנו מדברים על תמונות, אז לטיבי יש תמונה של ערפאת, הוא אחראי לקצת יותר מ-29 הרוגים.

זה הופך אותו לפי הלוגיקה שלך למחבל ממש.

אבל זה לא סוף הסיפור, הוא גם היה יועץ שלו, כלומר עבד איתו ממש, זה לא נגמר רק בתמונה.

זה לפי הלוגיקה שלך הופך אותו לארכי-מחבל.

אתה מוכן לתת שמות של חברי ממשלה ש"החזיקו תמונות של מנהיגים שרצחו עשרות מיליוני אנשים"?😂

אתה יודע ממה הוקמה מרצ כן? מאיזה איחוד של איזה מפלגות שתמכו במי?

בתאריך 11.11.2022 בשעה 10:50, mikyl כתב:

אותו קשר שלצ'ה גווארה. לא הייתי אצלו במשרד, לא יודעה. כמו שלא הייתי במשרד של תומא סלימאן ולא יודעה מה תלוי אצלה על הקירות. אבל תמונות כאלה (ויש עוד מלא) הרבה יותר גרועות, כי הן התפרסמו בכל העולם ונוצלו על ידי תעמולה רוסית כהפגנת תמיכה במשטרו של פוטין. 

אריאל אלחרר в Twitter: „רואה את התמונה הזו ופשוט לא נתפס לי ששלושה רמטכ"לים  לשעבר, פשוט הולכים לשתף פעולה עם אנשים כמו איימן עודה שבלי בושה הניף בעבר  את ידה של המחבלת

אני יכול להמשיך כל היום

@falou

בתאריך 11.11.2022 בשעה 06:34, falou כתב:

והומופוב... 

זה כבר לא ייחודי ממש.

אבל רוצחי המונים אין הרבה.

@פינדר

בתאריך 11.11.2022 בשעה 10:24, פינדר כתב:

זה מה שכותב עמית סגל שלא ידוע כשמאלני.

ליאור, אולי תנסה עליו את השטיק שלך עם צ'ה גווארה. אני בטוח שהוא ישתכנע.

יפתיע אותך, אני מסכים איתו.

גם אם היה חשוב לבן גביר להגיע דווקא לאזכרה שלו כדי להגיד שהוא דווקא שונה ממנו, אני מסכים שיש בכך לגיטימציה לכהנא ומשנתו.

כלומר גם אם לא הייתה זו הכוונה של בן גביר, זה מה שיצא.

אתה יודע, אני לא אתמוך בכל מעשה של בן גביר מעתה ועד עולם וכו'.

בתאריך 11.11.2022 בשעה 11:00, פינדר כתב:

מה שהכי עצוב זה שאני די בטוח שאם כהנא היה חי, הוא היה עכשיו בכנסת, בדרך לתפקיד שר.

לא סביר, הוא נפסל בשעתו ע"י בג"צ, הסעיף ששימש לפסול אותו לא השתנה מאז, ממשיכי דרכו (ד"ר מיכאל בן-ארי, ברוך מרזל) נפסלו.

אז בכנסת הוא בטוח לא היה. אולי בדרך לתפקיד שר שאינו ח"כ. אבל זה כבר באמת What-If רציני.

@vadim6385

בתאריך 11.11.2022 בשעה 17:11, vadim6385 כתב:

אבל תמשיכו לספר כמה רוסיה זה הפרטנר שלכם לשלום במזה"ת.

רוסיה זה פרטנר לשלום במזה"ת?

What Year Is It? | Know Your Meme

בתאריך 11.11.2022 בשעה 18:32, vadim6385 כתב:

גם לויתור על 100% משטח מדינת ישראל לטובת הקמת מדינה פלסטינית

לזה בטוח אין הצדקה היסטורית, ובטח לא אסטרטגית.

ז"א כל עוד אתה ואדים ולא ווליד. במקרה כזה יש הצדקה אסטרטגית, אבל לא היסטורית.

בתאריך 11.11.2022 בשעה 19:24, vadim6385 כתב:

תחשוב שהיו מטרנספרים את כל אזרחי ישראל לארה"ב/קנדה/אוסטרליה, כולל שמירה על זכות השיבה

מה משמעות זכות השיבה בהקשר הזה?!

לפני 23 שעות, vadim6385 כתב:

אתה מוכן להיות החייל הזה?

אתה מוכן למות כדי שאזרחים יחיו?

ציטוט

הִנְני נשבּע וּמתחייב בְּהן צִדקי לשמור אֱמוּנים לִמדינת ישראל, לחוקֶיה וּלשלטונותֶיה המוסמכים, לקבל על עצמי ללא תנאי וּללא סְיָיג עוֹל מִשמעתו של צְבא הַהֲגנה לישראל, לציית לכֿל הפקודות וההוראות הניתנות על ידי המפקדים המוסמכים וּלהקדיש את כל כוחותיי ואף להקריב את חַיַּי לַהֲגנת המולדת וּלחירות ישראל. 

זה בדיוק המשמעות של החלק המודגש בשבועת האמונים של צה"ל.

זה אומר שכל חייל שעבר השבעה (כלומר סיים טירונות) מוכן להיות החייל הזה.

גם חייל עורפי וגם מש"ק ממטרות.

@oryo

בין זה:

בתאריך 12.11.2022 בשעה 00:05, oryo כתב:

הקפדה על נהלים שמנסים למזער פגיעה בחפים מפשע - זה מה שישראל מתגאה בו כשמכריזים על כך שצה״ל הוא הצבא המוסרי בעולם. גם אם ממש לא אכפת לך להרוג אזרחים כי המצפן המוסרי שלך מחווט בצורה שונה מנמושות כמו גנץ, שווה לזכור שיש גם עניינים אסטרטגיים מסוימים, ושלהרוג אזרחים לא מסייע לישראל לשמר את הפוזיציה שלה בזירה הבינ״ל. 

לזה:

גנץ הוא לא הרמטכ״ל הראשון ובטח לא האחרון שהולך לתעדף מזעור פגיעה באוכלוסיה אזרחית - אולי כשימנו את בן גביר לרמטכ״ל/שהב״ט זה ישתנה אבל בינתיים האנשים שמגיעים לפוזיציה הם כנראה רכרוכיים. וזה ברור שמזעור פגיעה באזרחים מגיעה על חשבון חיילים, תמיד. 

יש טווח, זה לא שחור ולבן.

מוכרח לציין שזה כמעט משעשע לראות איך אותם חלקים בעם שממש בסדר עם הרג אזרחים ״כי לחימה״ - מתרעמים כשהחמאס פוגע באוכלוסיה אזרחית ״כי התנגדות״... מסתבר שאזרחים מתים זה בסדר רק כשהם ערבים. קטעים.

כי להרוג באופן מכוון אזרחים זה כמו להרוג אזרחים כנזק משני כי הלוחמים מהצד "שלהם" משתמשים בהם כמגן אנושי 🤪

הזיות השמאל, קווים לדמותן.

לפני 20 שעות, oryo כתב:

אם אנחנו טוענים שאי אפשר לקבל את ההסבר של חמאס על כך שהוא הורג אזרחים כי אין לו יכולת טקטית לתקוף בסיס צבאי

זו לא טענת החמאס בכלל, מה שממוטט את כל התיאוריה הנחמדה שלך.

תקרא את אמנת חמאס ואז תחזור.

לפני 12 שעות, oryo כתב:

אבל הפער בין ישראל וחמאס אינו רק מטוסים ופצצות, הפער (בין היתר) הוא שישראל טוענת שאזרחים אינם fair game - המטרה אינה מקדשת כל אמצעי, וכוחות הבטחון מבצעים מאמצים לשמור על זה ככה. 

אז מגיע מוביל דעה צמא דם ושנאה וחוזר על המנטרה שלפעול ככה זו חולשה, שהרמטכ״ל או ראש המוסד או ראש השב״כ שתו קצת יותר מדי מיץ פטל של סמולנים, ולמרות שהפופוליסט חסר כל נסיון בכל אחת מהפונקציות שהוא מבקר העוקבים שלו יקיאו את המנטרה הזו שוב ושוב. כשיש מספיק ייאוש מצטבר זה גם מתורגם לכח פוליטי, ובהמשך הדרך אולי אפילו שינוי מדיניות.

ולך תסביר למצביעים שלו שלנסות לשמור גם על אזרחי האוייב אינו סממן של חולשה אלא של עצמה... הרי כל שישמעו הוא שגם אתה זונה של ערבים, עוכר ישראל, כמו שאר הרכרוכים בשדרה הפיקודית של צה״ל, שב״כ, המוסד ושאר מערכות הבטחון. 

ליטרלי אפילו בן ארי שנפסל ולא מתמודד לכנסת, לא טען דבר כזה.

איש קש קלאסי. ואפילו לא אחד חכם.

אין היום מוביל דעה שאומר להרוג את כל הערבים, או לירות בערבים ללא אבחנה.

יהודים לעומת זאת... זה כבר עניין אחר.

@יובל .מ.

לפני 19 שעות, יובל .מ. כתב:

תאמרו לי חברים, הם נמצאים אצל מצביעי בן גביר או רע"מ וחד"ש-תע"ל?

image.thumb.png.6a727f11b2cd056ff1c541f4a9b5cbe1.png

90% שזה אצל מצביעי רע"מ, חד"ש-תע"ל או בל"ד.

@Morningstar

לפני 16 שעות, Morningstar כתב:

"אזרחי אויב"? אתה מדבר כאילו כל בני האדם שגרים בעזה רוצים להתגייס לחמאס. רובם המוחלט מסכנים מאוד וראויים לרחמים. 

א. אתה השטן, כאילו מילולית, רחמים זה לא משהו שאתה אמור להכיר. גם לא מסכנות.

ב. היו בחירות ברשות ב-2006, חמאס קיבל יותר קולות מפת"ח.

הם בחרו בתנועת טרור, מה הם חשבו שייצא? קולה?

לפני 16 שעות, Morningstar כתב:

בישראל, לפחות בציבור החילוני, רוב האנשים לא גודלים בעוני, מלמדים אותם מגוון דעות וכד' - אין לך את כל הדברים האלו שם.

מגדלים אותם לשנוא את ישראל (מה שלא מאוד קשה בהתחשב בזה שכל שנתיים יש מבצע כזה או אחר והופכים את עזה לעיר חורבות) וכל זה תחת עוני מחפיר וצפיפות בלתי נסבל.

זה גזענות של ציפיות נמוכות, כמו שאתה לא מצפה מקוף שיידע לפתור משוואה ריבועית, אתה לא מצפה מעזתי לחשוב שרצח כל היהודים זה לא בסדר.

אגב אם זו התפיסה, אז תהיה מודאג, מאוד מודאג, גנץ אישר להם כ-17 אלף אישורי כניסה מעזה לישראל לעבודה.

מסתובבים כ-17 אלף כאלה בתוך ישראל.

@SurfHigh

לפני 3 שעות, SurfHigh כתב:

שאלה מתריסה,

אם מחבל מנוול בא לרצוח ילדים בישראל, מה אפשר לצפות ממנו? הרי הישראלים בחרו בן גביר?

ההבדל הוא שאף חייל צה"ל לא נכנס לעזה במטרה לרצוח ילדים עזתים (ולהכין מהדם שלהם מצות ושות').

אה, ושבן גביר קיבל 6 מנדטים, כלומר 1/20, 5%, חמאס פעם אחרונה קיבל מעל 40%.

@MZN

לפני 3 שעות, MZN כתב:

לוגיקה ביביסטית במיטבה - אבל המורה הם התחילו!!!

בקיצור, למרות ההסתה, השקרים והגועל נפש שיוצא מהאישה הזאת, הם חכמים שם בליכוד.

מפחדים חלילה שהחילונים יקלטו שעושקים אותם, אז בואו נשסה אותם אחד בשני, אין כמו קצת ׳0מאל׳ טוב בשביל לעשות את זה -

למרות שאני לא תומך בליכוד, זה לא מה שכתוב שם.

מה שכתוב שם זה שמי שלא טרח להסביר אז, אשם בכך שלא צריך להסביר גם היום.

אי אפשר לחשוב שצד אחד ישחק לפי כללים מסוימים, והצד השני לפי כללים אחרים.

זה לא עובד ככה.

בדיוק כמו עם חלוקת הוועדות בכנסת או דריסת האופוזיציה, עכשיו הם "מקווים" שהקואליציה החדשה לא תדרוס אותם כמו שהם דרסו.

"כן אני הייתי חרא, אבל אל תהיה חרא בחזרה".

לפני 3 שעות, MZN כתב:

אהה ולכל החוששים לשלום הדמוקרטיה, לא לדאוג, טלי גוטליב לשירותכם -

בסה"כ נפלה שגגה 🤣

לפני 3 שעות, MZN כתב:

דרס איפה? 

לא ירדתי לעומק הנושא של ה 53 מיליארד לעבאס, אבל לפי תגובה של בנט זו הייתה הס״כ תוכנית חומש של 5 או 6 מילארד בשנה, תוכנית שגם מקודם אישרו.. זה לא נכון? הרי אני בספק שזרקו עליהם 53 מיליארד ככה סתם, או אפילו רבע מזה. 

דרך אגב, זה אינטרס של כולנו שרמת החיים שם תעלה, ע״ע חוסר המשילות בכל המדינה הזאת. כמובן שזה צריך לבוא עם אכיפה ועונשים קשים הרבה יותר.

ובאמת שיש לה לוגיקה של ילדה בת 4 ׳ניסו לקנות את החרדים עם צ׳ק פתוח׳ - עכשיו אנחנו שופטים על פי ניסיונות? כי אם כן, ביבי הלך עם עבאס... אפילו על פי סמוטריץ׳...

איפה לא? בחלוקת ראשות הוועדות, מקומות בוועדות, הוצאה מהמליאה, הוצאה מהוועדות, הצבעות כשרק יו"ר וועדה נוכח וכו'.

אינטרס של כולנו שרמת החיים תעלה, זה לא אומר לבטל מנגנונים נגד זליגת כספי ציבור לגורמי טרור / משפחות פשע / ארגוני פשיעה / סתם מעילות כספים.

כי אחרת זה חרב פיפיות, לא משנה כמה כסף תזרים לשם, זה לא יעלה את רמת החיים שם.

לפני 3 שעות, MZN כתב:

על פי עמית סגל, דרעי הולך לאוצר... בהצלחה לנו. 

https://t.me/amitsegal/20482

ממש קיוויתי שאיכשהו סמוטריץ׳ יגיע לזה.. 

על זה אני יכול להסכים איתך.

מה שכן, לא יודע אם בכוונה, ביבי גרם לאנשי שמאל לבקש דווקא את סמוטריץ'.

@MostlyWicked

לפני שעתיים, MostlyWicked כתב:

קבוצות טרור שנלחמות ללא מדים, אגב, לא זכאיות לזכויות בסיסיות של אסירי מלחמה למשל.

חוץ מאשר בישראל, אנחנו כמובן חייבים להיות יותר צדיקים מהאפיפיור, כאן הם זכאים אפילו לקנטינה וביקורי משפחות.

ציטוט

במשך כל השנים האשימו הפלסטינים את ישראל כי היא הרעילה את יאסר ערפאת, עכשיו מסתבר מההדלפות של ועדת החקירה הפלסטינית כי אבו מאזן חתר תחתיו והוא החשוד העיקרי באחריות למותו. (יוני בן מנחם

גדול 🤣

חיים רמון בעד פסקת התגברות, טוען שחוץ מה-20 חוקים שבוטלו, עוד עשרות ומאות פשוט לא חוקקו מחשש בג"צ

מממ 3 שנים, 200 אלף ערבים.

בלי משרד לעידוד הגירה, בלי מענקים, בלי עונשים למשפחות מחבלים, עם הגבלות קשות של הרש"פ והחמאס.

הוא כמובן משפטן ימני מפורום קהלת, אבל יש לו נקודה מאוד חזקה.

זה עוד קצת אינפורמציה לגבי אופציה אחת לרפורמה המשפטית:

על השב"כ והמחלקה היהודית, וסוכנים, וכו'

על פסקת ההתגברות מכיוון אחר ולמה זה לא מבטל את בג"צ (אם כי מי שקורא את דבריי יודע שבג"צ היה גם לפני 1995 למרות שלא ביטל חוקים אז):

ערבי מעזה תקף מינית חיילת בראש העין. מי זוכר איזו ממשלה ואיזה שר ביטחון איפשר לראשונה מאז עליית החמאס לשלטון בעזה, להכניס פועלים פלשתינים?

עוד משהו באשמת ממשלת בנט-לפיד.

אין מילים, והעובדה שזה נגמר בלי שום כתב אישום (לא על רצח ואפילו לא על יריקה במקום אסור), אומרת הרבה.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

90% שזה אצל מצביעי רע"מ, חד"ש-תע"ל או בל"ד.

לא.

הבנת הנקרא או הבנת סטטיסטיקה בסיסית...

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אין שום ״אם״ בעולם שמצדיק שימוש בפצצות אטום על 2 ערים ומחיקה מוחלטת שלהן. פשוט אין.

וגם בלי פצצות אטום, לשריפה מוחלטת של טוקיו בהפצצות רגילות אין הצדקה. בדיוק כמו שאין הצדקה להפצצות הגרמניות על לונדון.

לא הכל מותר במלחמה. או לפחות לא אמור להיות. וזה לא נגזר אם מי שעושה משהו בצד של הטובים או הרעים. 

אמרתי שיש הצדקה? לא.

האם זה היה עובד היום? לא, הצעה כזאת גם לא עברה כמה שנים אחרי, כשגנרל מקארתור הציע לזרוק פצצות אטום על סין במלחמת קוריאה, וטרומן פיטר אותו על זה.

אם זה כן היה מאושר אז - לא בטוח שהיית רוצה לחיות בעולם שבו פצצת אטום זה עוד סוג נשק קונבנציונלי.

האם זה מוסרי או מוצדק לזרוק פצצות אטום (או לא אטום) על ריכוזי אוכלוסיה אזרחית - לא, לא, ולא.

יחד עם זאת - זה עבד לאמריקאים באותה תקופה וכן מזער נזקים לטווח ארוך, במחיר של חייהם ובריאותם של מאות אלפי אזרחים יפנים, בזה שנמנעה פלישה קרקעית שפוטנציאלית יכלה לגבות הרבה יותר קורבנות. שוב - כאשר הירוהיטו הבין שעדיף לוותר על כבוד האימפריה בשביל להציל את אותה אימפריה.

כמובן שזה היה יכול להתפתח בצורה אחרת - הירוהיטו לא היה מוותר, והיה נלחם עד שחיילים אמריקאים היו פורצים לארמון שלו וגורמים לו לבצע חרקירי.

אבל קרה מה שקרה. האם העולם הרוויח מזה - אפשר להגיד שכן.

הודות לפצצות אטום ו-MAD קיבלנו עשרות שנים של שלום יחסי ושגשוג. לא היה יותר מלחמות בקנה מידה של מלחמת עולם ועשרות מליוני הרוגים.

האם ישראל צריכה לשטח את עזה?

כרגע, לא, לא ולא. אין איום קיומי על ישראל מצד עזה.

אבל - במידה וכן היה איום קיומי של ממש על ישראל - אז המוסר כנראה שהיה הולך לפח.

פירמידת מאסלו. ההישרדות של עצמך קודמת לכל.

בדיוק כמו במלחמת ששת הימים או יום כיפור ששקלו להפציץ את קהיר באיזשהו אמצעי שכולם יודעים שאין לנו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

לא.

הבנת הנקרא או הבנת סטטיסטיקה בסיסית...

90% מאלו שהצביעו.

אני גם יכול לטעון שאלו שלא הצביעו - זה כי הרשימות הללו "פרווה" מדי בשבילם וכו'.

אבל אני שמח שאתה מסכים איתי על כל השאר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@Night Driver

בתאריך 10.11.2022 בשעה 18:33, Night Driver כתב:

כן. הוא לא קבע מינימום. הוא אמר למעשה אתה יכול לקבל מתנאי או עבודות שירות ועד 20 שנה.

קאאת את פסק הדין?

במערכת משפט מתוקנת לא צריך עונשי מינימום.

תיאורטית גם על עבירת רצח אתה יכול לקבל מאסר מותנה.

כן קראתי את פסק הדין. יש לך שאלות?

ז ראית גם את הנימוקים לעונש. איפה העונש כאן חריג?

לפני 20 שעות, Night Driver כתב:

מה הבעיה עם הפצצות שטיח מאסיביות מהאויר משולבות עם ירי ארטילריה  של עשן אפור מתפוצץ בשילוב עם תאורה רסיק קרקע?

תאמין לי שתוך 4 ימים לא יידאר ני שישגר טיל.

משגרים תת"ק, מפקדות תת"ק (כולל במקלט התת"ק של שיפא), מחסני נשק תת"ק.

כל זה אומר שגם אחרי הפצצות שטיח, בסוף ייצא אחמד עם משגר עם רגליות, 3 רקטות, מתמקם בין העצים, יורה את הרקטות ובורח, עם או בלי המשגר.

משגרי קסאם ועל אחד מהם רקטת קסאם מוכנה לשיגור

זה לא בדיוק איזה נושאת מטוסים שקשה להחביא אותה מספיק עמוק במהרה מספיק עמוקה.

לא חסרה תחמושת שחודרת הת התת"ק הזה. ראינו בסבב הלחימה הלפני האחרון.

לפני 19 שעות, Night Driver כתב:

אז אתה גם בעד לסכן חיילים. 

ניסיתם באופן לא יעיל ומגושם למדי להזיז את הטענה מ"סיכון חיילים שלא לצורך" ל"סיכון חיילים".

נופ, לא עבד.

הכל תלוי בהגדרה של שלא לצורך.

אם אין בעיה להרוג אזרחים כדי להקטין סיכון אז כל כניסה היא לא לצורך.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל אני שמח שאתה מסכים איתי על כל השאר

אני שמח שאתה חושב שהיה לי כח לקרוא (ולהגיב) על כל השאר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Night Driver כתב:

ז ראית גם את הנימוקים לעונש. איפה העונש כאן חריג?

1. שמדובר על נער בן 17.5, בלשון הפס"ד "כפסע מבגיר".

2. שמדובר על תקיפה מינית של ילדה בת 10, יותר צעירה מהמקרים האחרים.

3. שמדובר על תקיפה מינית של ילדה בביתה בזמן שהיא ישנה.

4. שמדובר על תקיפה מינית תוך כדי עבירה אחרת.

5. שמדובר על תקיפה מינית בצוותא.

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

אז אתה מציע להשתמש בפצצות חודרות על כל מ"ר של עזה?

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

נכון, בגלל זה צ"ד על 14 מנדטים, גנץ על 12, העבודה על 4 ומרצ בחוץ 🤪

העם אמר שההגדרה של גנץ ל"שלא לצורך" לא תואמת לזו של העם.

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

איך אני אוהב את הטענות הבינאריות.

אם לא צריך להעמיד חיילי צה"ל בתוך עזה כברווזים במטווח, אז האלטרנטיבה זה להפציץ אותם עם פצצה מלוכלכת חודרת בונקרים ולהשמיד כל עזתי.

ואתה מצפה שניקח טענה כזו ברצינות?

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אני שמח שאתה חושב שהיה לי כח לקרוא (ולהגיב) על כל השאר.

לא היה לך כוח לקרוא ולהגיב על השאר, אבל בחרת להגיב דווקא על משהו שכתבתי ליובל.

אמין 🤪

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים לגבי הלגיטימציה לדמות (גם אם הוא אומר שהוא לא חושב כמו כהנא היום, יש בכך מן הלגיטימציה).

אני לא מסכים לגבי הלגיטימציה לכל מה שקורה באירוע.

הוא הגיע כדי לכבד את מי שהיה מורו ורבו, אמר שהוא שונה ממנו, שלא מסכים עם המשנה שלו, חטף צעקות מהפעילים על זה, ולא התנצל.

אני מחזיר אותך לסמולן הנודע עמית סגל שכתב על זה. ההבדל הפילוסופי בין לגיטמציה לאהבת הישראל של כהנא ולבין לגיטמציה ל״מוות לערבים״ דל עד לא קיים במציאות. אם בן גביר התמתן - אין לו מה לעשות באירוע הזה.

לפני 44 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא הבנת, הוא אומר שאחרי טראומת מלחמת העולם השנייה, הלכו ויצרו את האו"ם, ואמנת ז'נבה, ובית הדין בהאג וכו' וכו'.

וכרגע מנהלים מלחמות של פריבילגים, ואם וכאשר זה יגיע לכך, כל הדברים של הפריבילגים יילכו מהחלון ויחזרו לנהל מלחמה עקובה מדם, בלי התחשבות באו"ם, אמנת ז'נבה, ואם בית הדין בהאג יפריע לגרמניה היא תפציץ גם אותו.

ארה״ב שקלה להשתמש באטום בקוריאה ווייטנאם ואולי בעוד קונפליקטים. 

הבנתי מה שהוא אומר, זה לא באמת כזה מורכב כמו שהוא חושב.

מה שאני אומר בקצרה הוא שבהתאם כל ה״אנחנו כל כך מוסרים״ חסר ערך. אנחנו לא משטחים את עזה כי הגויים לא יתנו לנו וכי אין לנו צורך אמיתי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

. שמדובר על נער בן 17.5, בלשון הפס"ד "כפסע מבגיר".

2. שמדובר על תקיפה מינית של ילדה בת 10, יותר צעירה מהמקרים האחרים.

3. שמדובר על תקיפה מינית של ילדה בביתה בזמן שהיא ישנה.

4. שמדובר על תקיפה מינית תוך כדי עבירה אחרת.

5. שמדובר על תקיפה מינית בצוותא.

השופט שופט לפי כתב האישום המתוקן ולא לפי שום באז תקשורתי (רמז: לא מוזכר שם שום בצוותא ושום אונס).

אם קראת ראית גם את התקדימים שהתבססו עליהם.

לפני 24 דקות, Night Driver כתב:

אז אתה מציע להשתמש בפצצות חודרות על כל מ"ר של עזה?

אתה זה שטען שזה לא ישים אז הראתי לך שיש פיתרון טכנולוגי.

נכון, בגלל זה צ"ד על 14 מנדטים, גנץ על 12, העבודה על 4 ומרצ בחוץ 🤪

העם אמר שההגדרה של גנץ ל"שלא לצורך" לא תואמת לזו של העם.

זו הגדרה מקצועית ולא הגדרה פוליטית. אם הכל היה לפי מה שהעם רוצה לא היו לנו מיסים במדינה, שבוע העבודה היה של שעה והכל היה חינם.

איך אני אוהב את הטענות הבינאריות.

אם לא צריך להעמיד חיילי צה"ל בתוך עזה כברווזים במטווח, אז האלטרנטיבה זה להפציץ אותם עם פצצה מלוכלכת חודרת בונקרים ולהשמיד כל עזתי.

ואתה מצפה שניקח טענה כזו ברצינות?

שוב, אתה לא איש צבא ולא היית מעולם במצב לחימה. לפי מה קבעת את הדברים בכזו נחרצות בנושא שאין לך בו מושג?

אם היה לך אפילו קצת מושג היית יודע שכל לש"ב זה להיות ברווז במטווח (וסליחה מראש מהברווז שלנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אני מחזיר אותך לסמולן הנודע עמית סגל שכתב על זה. ההבדל הפילוסופי בין לגיטמציה לאהבת הישראל של כהנא ולבין לגיטמציה ל״מוות לערבים״ דל עד לא קיים במציאות. אם בן גביר התמתן - אין לו מה לעשות באירוע הזה.

לא מסכים איתך לגבי ההבדל הפילוסופי הזה.

אבל מסכים איתך לגבי הסייפא.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

ארה״ב שקלה להשתמש באטום בקוריאה ווייטנאם ואולי בעוד קונפליקטים. 

הבנתי מה שהוא אומר, זה לא באמת כזה מורכב כמו שהוא חושב.

מה שאני אומר בקצרה הוא שבהתאם כל ה״אנחנו כל כך מוסרים״ חסר ערך. אנחנו לא משטחים את עזה כי הגויים לא יתנו לנו וכי אין לנו צורך אמיתי. 

זה בדיוק מה שגם הוא אומר, ולכן זה הכל "משחקים בקקי", כי האו"ם, אמנת ג'נבה, ICC וכו' נולדו כדי להגן על אזרחי העולם מפני מלחמה קטסטרופלית, WW3.

ודווקא שם אף אחד מאלה לא יהיה רלוונטי.

============================================

@Night Driver

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

השופט שופט לפי כתב האישום המתוקן ולא לפי שום באז תקשורתי (רמז: לא מוזכר שם שום בצוותא ושום אונס).

אם קראת ראית גם את התקדימים שהתבססו עליהם.

בהחלט מוזכר בצוותא. האונס ירד, אבל מעשה סדום מבחינת ענישה שווה ערך לאונס. וניסיון לכל אחד מהם, גם שווה ערך. עד 20 שנה לכל סעיף.

קראתי את התקדימים, ועל ההבדלים מהם למקרה הזה עמדתי.

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

אתה זה שטען שזה לא ישים אז הראתי לך שיש פיתרון טכנולוגי.

שהוא לא ישים ב-Scale מלא.

היינו, אין.

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

זו הגדרה מקצועית ולא הגדרה פוליטית. אם הכל היה לפי מה שהעם רוצה לא היו לנו מיסים במדינה, שבוע העבודה היה של שעה והכל היה חינם.

אין פרמטרים מקצועיים לזה. גם לא אצל מי שאמור להיות (הפרקליטים הצבאיים).

אני אסתפק בינתיים בכך שמרצ מחוץ לכנסת והעבודה על 4 מנדטים והצ"ד עם יותר מגנץ.

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

שוב, אתה לא איש צבא ולא היית מעולם במצב לחימה. לפי מה קבעת את הדברים בכזו נחרצות בנושא שאין לך בו מושג?

אני אכן לא איש צבא, רק מילואים במפקדת אוגדה (אתה יודע, איפה שמאשרים הפללה של מטרות...).

והנחרצות היא לגבי התפיסה שלך, לא מעבר.

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

אם היה לך אפילו קצת מושג היית יודע שכל לש"ב זה להיות ברווז במטווח (וסליחה מראש מהברווז שלנו).

זה הרבה מעבר לזה, שוב תקרא מה שהבאתי לגבי אותו בית חולים בעזה לפני כן.

זה באופן דיי מילולי, להעמיד חיילים באותו מקום, תחת אש, בלי יכולת תגובה.

אתה יכול לטעון עד מחר שככה נלחמים, אני לא ראיתי צבאות אחרים נלחמים ככה. 🤪

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@Night Driver

בהחלט מוזכר בצוותא.

לגבי הפריצה. בתיאור המעשה רק הוא מוזכר בחדר.

שהוא לא ישים ב-Scale מלא.

היינו, אין.

ישים ועוד איך.

אין פרמטרים מקצועיים לזה. גם לא אצל מי שאמור להיות (הפרקליטים הצבאיים).

הפרמטרים המקצועיים נקבעים לפי המצב הס]ציפי בשטח ואת זה מי שמנהל את הרב יודע קצת יותר טוב משנינו.

והנחרצות היא לגבי התפיסה שלך, לא מעבר.

הנחרצות שלי היא שאנשי המקצוע יודעים יותר טוב משנינו מה רמת הסיכון ולפי זה מחליטים.

הייתי במקומות שהיה אסור להוציא ראש מתעלת החי"ר ליותר משתי שניות כי זה היה הזמן של הכדור של הצלף להגיע והייתי בפעילות דומה שהביאו D9 עם צדלניק כדי שיירו עליו. הכל בהתאם לנסיבות.

זה הרבה מעבר לזה, שוב תקרא מה שהבאתי לגבי אותו בית חולים בעזה לפני כן.

זה באופן דיי מילולי, להעמיד חיילים באותו מקום, תחת אש, בלי יכולת תגובה.

עם יכולת תגובה למקורות הירי. לא פריצה.

אתה יכול לטעון עד מחר שככה נלחמים, אני לא ראיתי צבאות אחרים נלחמים ככה. 🤪

בצבא שלנו לא השתתפת בלחימה אז אתה בא לספר לי איך נלחמת עם צבאות זרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפריצה. בתיאור המעשה רק הוא מוזכר בחדר.

כשהאחרים שומרים.

זה המשמעות של בצוותא.

ישים ועוד איך.

שוב, להפציץ כל מ"ר של רצועת עזה עם פצצות כאלה?

לא זה לא ישים.

הפרמטרים המקצועיים נקבעים לפי המצב הס]ציפי בשטח ואת זה מי שמנהל את הרב יודע קצת יותר טוב משנינו.

אני ישבתי עם הפרקליטים הצבאיים האלה, אלה שמפלילים מטרות.

אין פרמטרים מקצועיים, יש הערכה, מה נראה להם בסדר ומה לא נראה להם בסדר. מה יותר מדי נפגעים מסביב ומה לא.

הנחרצות שלי היא שאנשי המקצוע יודעים יותר טוב משנינו מה רמת הסיכון ולפי זה מחליטים.

הייתי במקומות שהיה אסור להוציא ראש מתעלת החי"ר ליותר משתי שניות כי זה היה הזמן של הכדור של הצלף להגיע והייתי בפעילות דומה שהביאו D9 עם צדלניק כדי שיירו עליו. הכל בהתאם לנסיבות.

אבל הם לא, הם בני אדם, עם מוסר ותפיסות מוסריות משלהם.

מפקד אוגדה אחד יחליט ככה, ואחר אחרת. רמטכ"ל אחד ככה, ואחר אחרת.

אבל תמשיך להקטין ראש, ולחשוב שכולם יודעים יותר טוב ממך, בסוף באמת יידעו יותר טוב ממך.

עם יכולת תגובה למקורות הירי. לא פריצה.

מעולם לא הייתה פריצה לאותו בי"ח.

וכל הבעיה היא שלא הייתה להם יכולת תגובה למקורות הירי.

בצבא שלנו לא השתתפת בלחימה אז אתה בא לספר לי איך נלחמת עם צבאות זרים?

נלחמתי? לא, אבל ראיתי בהחלט.

אבל נראה לי שיש לנו קצר קטן בתקשורת, אתה חושב שאנחנו מנהלים איזה דיון על העתיד. זה לא.

אנחנו מנהלים פוסט מורטם על למה מפלגת רמטכ"לים מביאה פחות מסמל מבצעים שעשה שנה ו-4, ושני פטוריסטים שאחד התנדב. כשהטיקט הוא על ביטחון 🤪

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...