Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פיקנטו חדש או רכב אחר

sela
שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ומועדים לשמחה!

אני מחפש רכב אוטומט (גר בירושלים) שישרת אותי בעיקר לנסיעות עירוניות, אך לא רק.

יש במשפחה בעל תעודת "חבר", אז הלכתי לבדוק את הקיה פיקנטו 1.25 אוט' (שקיבלה כל כך הרבה ביקורות טובות...) ובוצעה הזמנה (כדי לא לפספס המבצע). כמובן, לוקח לה זמן להגיע ואני עדיין יכול לבטל.

העניין הוא שיש לי מספר לבטים:

א. אני הולך להפסיד סתם הרבה כסף על אוטו חדש בשנתיים הראשונות.

ב. הרגשתי בנסיעת המבחן שהפיקנטו לא סוחבת לי מספיק בעלייה (אני רגיל לניסן אלמרה).

ג. הבנתי שמבחינת צריכת הדלק יש לה מה לשפר...

כמובן, יש לפיקנטו גם המון יתרונות כאמור, ולכל אוטו הרי יש את החסרונות שלו, ולכן רציתי לשאול את דעתכם -

האם יש מכוניות אחרות מקטגוריית המיני שסוחבות טוב יותר בעליות? לפיקנטו יש 85 כ"ס, והשאלה היא אם לאחרות יש יותר מה להציע (בהתחשב במשקל, שאני משער שאינו שונה בין מיני למיני באופן משמעותי).

היא באמת כל כך רעה מבחינת הדלק? דיברתי עם מישהו שאמר לי שהיא עושה לו 13 בעיר ו-16 בבין עירוני. זה לא סביר?

ולגבי החלופות -

שמעתי דברים טובים על הסיריון והיאריס –

האם העובדה שכבר לא מייבאים יותר סיריון לארץ אמורה להשפיע?

האם יש במלאים של חברות הליסינג סיריונים ויאריסים?

בקיצור, אני קצת בבלבלות, ואשמח לעצה טובה. גם לגבי רכבים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האופציות הן סיריון או יאריס אני לא חושב שיש לך מה להצטער.

לסיריון תא נוסעים פשוט יותר מאשר זה של הפיקנטו, היא פחות מאובזרת, אין לה 5 כוכבי ריסוק והפער בביצועים לא גדול.

היאריס מ-2007 יובאה עם תיבת הילוכים רובוטית לא נוחה לשימוש וזה יהיה דיי מוחשי בעליות והירידות של ירושלים (זינוק בעליה) ולכן גם ממנה עדיף להתרחק.

סופר מיני אחרות בתקציב האלה הן סיריון או מאזדה 2 שאמנם לא חסכוניות במיוחד אבל חזקות יותר, אפשר גם לבדוק את האיביזה שהיא מרווחת ונאה ואת הפביה שמציעה תא נוסעים איכותי, אחרנה חביבה יונדאי I20 שאמנם נראית קצת פרווה אבל בדגמים המאובזרים יותר היא בחירה לא רעה.

אני לא חושב שהפיקנטו היא בחירה רעה, נסה לבצע נסיעת מבחן מקיפה יותר באיזור המגורים שלך או לפחות לדמות את איזור הנהיגה שלך.

בהצלחה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירושלים וכו'?

היא לא תהיה כזאת חזקה... מניסיון. מסיבה דיי פשוטה שהיא מרגישה כשאתה נוסע בה כאילו היא אומרת לך... אתה יכול ללחוץ על הגז... אני לא מבטיחה שאני איישם את מה שאתה עושה אבל. היא לא נותנת שידחקו בה יותר מידי... כן, היא תאיץ. כן, היא תעלה לסל"ד גבוה. אבל אל תשכח שאת ה85 כ"ס הללו אתה מקבל ב6000 סל"ד ולא 5000 כמו בפאביה/איביזה.

אם אתה רגיל לניסן אלמרה... לדעתי זה יהיה קצת בעייתי הייתי הולך על היאריס אם כי היא תהיה אופציה יקרה יותר דייהטסו לא מייבאים יותר את הסיריון כיוון שהיא כבר לא עומדת בתקנים של הארץ.

אגב, אם לא היה מפריע לך גיר ידני הייתי ממליץ מבחינת נתונים בלבד (לא ראיתי כאלו על הכביש עדיין ולא התנסתי) על הפיאט קובו.

-אם אתה לא יודע תשאל, אם אתה יודע תגיד, אם אתה חושב שאתה יודע... עדיף שלא תגיד.

:wink:

כרגע אייקון זמני, מייצר טובים יותר להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לעבור על השרשור המצורף לפני הבחירה בפיקנטו אוטומטית.

בניגוד להצהרות היא כנראה לא כל כך חסכונית:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=437246

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירושלים וכו'?

היא לא תהיה כזאת חזקה... מניסיון. מסיבה דיי פשוטה שהיא מרגישה כשאתה נוסע בה כאילו היא אומרת לך... אתה יכול ללחוץ על הגז... אני לא מבטיחה שאני איישם את מה שאתה עושה אבל. היא לא נותנת שידחקו בה יותר מידי... כן, היא תאיץ. כן, היא תעלה לסל"ד גבוה. אבל אל תשכח שאת ה85 כ"ס הללו אתה מקבל ב6000 סל"ד ולא 5000 כמו בפאביה/איביזה.

אם אתה רגיל לניסן אלמרה... לדעתי זה יהיה קצת בעייתי הייתי הולך על היאריס אם כי היא תהיה אופציה יקרה יותר דייהטסו לא מייבאים יותר את הסיריון כיוון שהיא כבר לא עומדת בתקנים של הארץ.

אגב, אם לא היה מפריע לך גיר ידני הייתי ממליץ מבחינת נתונים בלבד (לא ראיתי כאלו על הכביש עדיין ולא התנסתי) על הפיאט קובו.

מניסיון, (עם הידני והאוטומטי אך כרגע נתייחס לאוטומטי), הרכב זריז מאוד, מגיב בכל מצב כמעט ללחיצה על דוושת הגז ולא מרגיש שחסר לו כוח בכלל אדרבא, הרכב מרגיש (לי לפחות) זריז בהחלט ובטח שיותר מה"סופר מיני" האוטומטיות הסטנדרטיות (איביזה, פאביה, קליאו, פיאסטה וכדומה).

בנוגע לצריכת הדלק- צריכה מוצעת של כ 1-13.5 מעורב, שזה די קרוב למה שנאמר לך (עירוני ובין עירוני משולב בהרבה פקקים). נכון, זה ממש לא מה שהובטח ואפילו רחוק מזה, ובאותה נשימה זה גם לא כזה אסון.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, (עם הידני והאוטומטי אך כרגע נתייחס לאוטומטי), הרכב זריז מאוד, מגיב בכל מצב כמעט ללחיצה על דוושת הגז ולא מרגיש שחסר לו כוח בכלל אדרבא, הרכב מרגיש (לי לפחות) זריז בהחלט ובטח שיותר מה"סופר מיני" האוטומטיות הסטנדרטיות (איביזה, פאביה, קליאו, פיאסטה וכדומה).

בנוגע לצריכת הדלק- צריכה מוצעת של כ 1-13.5 מעורב, שזה די קרוב למה שנאמר לך (עירוני ובין עירוני משולב בהרבה פקקים). נכון, זה ממש לא מה שהובטח ואפילו רחוק מזה, ובאותה נשימה זה גם לא כזה אסון.

בהצלחה.

לי אישית מרגיש כאילו חסר כוח... או חסר להשיל ממנה כמה קילוגרמים.

אישית אני עושה יותר מ1-13.5... משולב. אבל ייתכן מאוד שזה כי אני נוסע יותר בבין עירוני ואין לי כ"כ הרבה פקקים.

-אם אתה לא יודע תשאל, אם אתה יודע תגיד, אם אתה חושב שאתה יודע... עדיף שלא תגיד.

:wink:

כרגע אייקון זמני, מייצר טובים יותר להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים!!

ערן יבלנסקי, אני יודע שהפיקנטו לא מצטיינת בצריכת דלק, אבל השאלה היא איך היא ביחס לאחיותיה הדומות לה.

oe תודה, אבל מה המשמעות של העובדה שסיריון כבר לא מיובאת יותר?

כמו כן, כמה הפיקנטו עושה לך?

ומה זה 1-13.5 ??

ועידן, המבצע של חבר עם קיה הסתיים זה מכבר.

חג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפניתי לשרשור הרלוונטי כי הסטיה בין המוצהר למדווח על ידי אנשים היא מאוד יוצאת דופן.

זה נכון שהנתונים המפורסמים על ידי היבואנים לא מדויקים אבל המרחק בין 1:18 נסיעה משולבת עליה מצהיר היבואן/יצרן ל1:10 שדווח על ידי מספר אנשים פשוט צורם מידי. במיוחד כשמדובר ברכב שמהותו היא להיות רכב חסכוני ובסוף מקבלים צריכת דלק של משפחתומטית 1600.

מדווחים כאן בפורום וגם מאתר KML אתה יכול לראות שהC1/107 נותנות צריכה טובה.

הרכב שלי, לנצ'יה אפסילון גם מספק צריכה מצוינת של 1:19 בערך ובטח עוד אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...