Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 2? (2009)

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 4301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תנהג כמו בנאדם ותגיע גם 1 ל-14. תנהג כמו מופרע תגיע 1 ל-9. פשוט מאוד.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם המטרה שלך היא לחסוך דלק, ועוד בכמות של 120 ש"ח בחודש, אתה תגלה שהחישוב שלך קצת פגום, מאוד מהר.

קודם כל הרכב שלך הוא אחד הבלתי סחירים כיום בשוק (שלא בצדק, אבל זה מה יש). אחרי שתמכור אותו באחוזים ניכרים מתחת למחירון, ייקח לך בערך 4 שנים להחזיר את מה שהפסדת בחיסכון בדלק :lol: :lol: :lol: :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביליתי לא מעט בלאנסרים ממודל 2005-2007. למעט ח"ח ומראות מתכווננות חשמלית אמנם לא היה שום אבזור אבל הנוחות ואיכות החומרים היו מספקים מאוד למיטב זכרוני (מודע שבאותה תקופה הייתי רגיל לרכבים מתיישנים מהחצי הראשון של שנות ה-90).

מבחינת אבזור בגרסת הבסיס של המאזדה 2 לא תקבל יותר מכך.

החזקתי במאזדה 2 כשנה בה גמעתי כ-50K ק"מ וחציתי את הארץ לאורכה ולרוחבה, לאחר שהיו לי מאזדה 3 דור II ומאזדה 3 דור I.

ה-2 לא התגלתה כחסכונית יותר ממאזדה 3. 1:9-1:11 היו התוצאה הממוצעת (בנסיעה משולבת ללא רחמים) ובמקרים הטובים ביותר שזכורים לי הגעתי ל-1:13. מהחסרונות הבולטים מעבר לצריכת דלק:

1. גיר טיפש עם 4 יחסי העברה ללא טיפטרוניק

2. חוסר במשענת יד ימין לנהג

3. רועשת

4. פלסטיקה ואיכות הרכבה לא משהו בכלל (מישהו פה דיבר על הרכבה הדוקה - אין להשוות בין ה-3 החדשה ל-2) - מספיק לבדוק את הפלסטיק העוטף את הקונסולה המרכזית (מתחת לידית הגיר). קרקושים מתחת לדש-בורד נשמעו בעיקר בגלל התקנה רשלנית של מיגון בארץ.

5. אפס אבזור. מינימליסטית בטירוף.

6. הגה לא מתכוונן לעומק אלא רק לגובה.

7. תחושה ספוגית מהמושבים.

מהיתרונות כמו שציינו - אמינה מאוד ועמידה לקריעה שעברה. ההגה בכלל לא הרגיש קל אלא חד וקשה מספיק, די מתקשר, בדומה לתחושה שהייתה במאזדה 3. ה-2 מרגישה זריזה מאוד ונמרצת למרות שבפועל הסטופר יראה אחרת.

בשורה התחתונה - מהנה לנהיגה - כן. אמינה - כן. חסכונית - לא. נוחה - ככה ככה (מפנקת בטח שלא).

הבעיה היא התמחור הגבוה יחסית לטכנולוגיה שאתה מקבל. הייתי מעדיף פאביה/איביזה 1.2TSI עם גיר DSG.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אני חושב על להחליף את הרכב שלי למזדה 2 כי הוא קטן, יחסית חסחוני, חזק והבנתי שהוא יחסית מהנה ונוח לנהיגה.

אם אני טועה במשהו ואתם מכירים רכב במחיר דומה שיותר טוב- מוזמנים להציע.

אני רוצה לדעת מה מכאנית דפוק ברכב הזה. לדוגמא- בלנסר שלי, שאמורה לחיות לנצח, יש הרבה בעיות במנוע צעדים (700~800 ש"ח למצערת חדשה והכול טוב).

מה הפאקים שיש במזדה 2 מהגירסה הישנה?

תודה לעוזרים!

במקרה יש לי כזה :)

מסכים עם כל מה שאמרו - מהנה, זריז ושתיין

יש לי את הדגם החדש, ושמעתי שבישן יש בעיה של רעידות כשהרכב עומד.

במאזדה שלי הבחנתי בזה, בעיקר בבלימה במהירות נמוכה אבל זה לא משמעותי (אולי בדגם הישן זה יותר משמעותי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הוא שתיין אצלך?

אחת הסיבות שאני רוצה להחליף את הרכב זה בגלל הסחירות המזעזעת, לא רק החיסכון המזערי בדלק. וכי הרכב שלי מתחיל להראות סימני עייפות (לא יכול להצביע במדוייק על מה מתחיל לזייף בינתיים, אבל אני מרגיש שמשהו הולך להפסיק לעבוד אצלי בקרוב)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל אחי 1 ל-10 בתוך העיר + פקקים. אצלי בעבר הייתי מגיע איתו גם 1 ל-13 בנסיעה רגועה מאוד. הממוצע עמד אצלי על 1 ל-11.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?!

מזדה 3 עושה 1:11 בנסיעה מעורבת.

לפי הנתונים ביד2 היא אמורה לעשות 1:14 (לפי מה שאני זוכר)

איך הגעתם לצריכה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממוצע. זה אומר שלא נהגתי הכי רגוע אבל צריכה עירונית בעיקר, מה לעשות.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?!

מזדה 3 עושה 1:11 בנסיעה מעורבת.

לפי הנתונים ביד2 היא אמורה לעשות 1:14 (לפי מה שאני זוכר)

איך הגעתם לצריכה הזו?

יש הבדל גדול בין נתוני היצרן (אלו הנתונים שמופיעים באתר יד 2) לבין צריכת הדלק האמיתית. זה נכון לכל רכב, לא רק לרכבים של מאזדה.

צריכת הדלק האמיתית של מאזדה 3 היא אכן באזור ה-11 קילומטרים לליטר בממוצע. קצת פחות, אם נוסעים הרבה בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 למרות היותה קלה וקטנה יותר ממאזדה 3 היא בעלת נפח מנוע של 1.5 לעומת 1.6 ו-103 כ"ס לעומת 105 כ"ס.

אם לחשוב על זה ההבדלים לא משמעותיים במיוחד ובשילוב עם הגיר המיושן אנחנו מגיעים לצריכה מאוד דומה, במיוחד בלחיצות/פקקים (לא חושב שאי פעם כיביתי את המזגן או חסכתי במיוחד היות ואינני משלם על הדלק).

תוסיפו לזה מחיר התחלתי (חדשה) קצת שערורייתי של מאזדה 2 (המיושנת משהו) לעומת סופר מיני אחרות שיש בשוק ותגיעו לאחד הרכבים הפחות משתלמים לרכישה.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK, אני בקושי עומד בפקקים וגם כשכן אז אני מאוד עדין. נראה לי שאני באמת לא אפול מבחינת הצריכה.

עכשו שאלה נוספת:

מלבד המזדה 2 והסוויפט, יש דגמים נוספים שכדאי לשקול- עד 60K ש"ח (ליסינג לשעבר)

חשבתי על טויוטה אוריס- אבל יש לה את הגיר הרובוטי המקולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מה מקור ההתעקשות שלך לכך שהרכב יהיה יוצא ליסינג?
  2. קיימת חובה שלרכב תהיה תיבה אוטומטית?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מחיר. אני רוצה רכב סביר ויחסית חדש במחיר שאני יכול להרשות לעצמי. אם הרכב שלי לא היה מאבד איזה 20 ומשהו (קרוב ל-30) אלף בשנה וחצי שיש לי אותו, הייתי שוקל לקנות רכב חדש. ככה אני מקבל רכב בן 3 בחצי מחיר כמעט.

2. רצוי. אני אוהב לנהוג עם ידני אבל עצלן מידי :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...