Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היום ילדים, נלמד לשים Zין על כולם ולחנות איפה שנח לנו.

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 4550 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה קורה בעוד חודש וחצי? למה המעבר ל2012 משנה, ולמה בכלל להודיע מראש שאתה הולך להפסיק לכתוב בפורום כזה או אחר.

שנת 2012 נחשבת שנת האינטלגנציה העולמית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה אנשים שמאוכזבים מפורום זה או אחר ומרגישים שמיצו את השתתפותם בפורום נוהגים לציין שהם עומדים לעזוב את הפורום או מפרסמים הודעת פרישה ? את מי זה מעניין ?

תעזבו בשקט ככה לא נרגיש בחסרונכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים ששוכחים שהמדינה הקטנה שלנו קיימת בקושי 60 שנה..

ויתרה מכך, הם גם שוכחים את הסיבות להקמתה, ואתה כברת הדרך במהלך אותם ה60 שנה.

תמצאו לי עוד מדינה אחת בעולם, שקמה לפני 60 שנה, עברה 6 מלחמות, ומשקיעה יותר מ45% מהתקציב שלה על בטחון שנראית יותר טוב ממדינת ישראל.

אנשים שוכחים שגם רומא הגדולה לא נבנתה ביום אחד.

כן, התשתיות פה מחורבנות, החינוך מחורבן,המיסוי שוחק ועוד שלל דברים "מהנים" שקורים לנו כאן מידי יום.

מצד שני, ספרד הגדולה, איטליה הגדולה ויוון האימפריה הותיקה על סף פשיטת רגל..

מדינות אלו ואחרות עם אחוזי אבטלה של 20אחוז ויותר.

אז נכון, התשתיות באירופה הרבה יותר טובות מישראל.

החינוך גם ועוד שלל דברים אחרים.

מאידך, אם היינו מקצצים את התקציב הבטחון בחצי, ישראל הייתה נראית אחרת לגמרי.

לצערי, ולצער כולנו זה לא המצב, ובממוצע כל 10.5 שנים יש כאן מלחמה, לכן אין באפשרותינו לעשות זאת.

ולכן, אין לנו ברירה, אלא להתמודד עם המצב, וזה מה שיש.

ואני רק חייב לציין, שאנחנו עושים זאת לא רע בכלל ביחס למצב הנתון.

אני שונא לשמוע את היבבנות על כל מיני דברים שטותיים כמו חניות וכו' כולל דוגמאות הפוכות מאירופה.

אנחנו לא אירופה, וגם לא נהיה.

ואני לא אומר את דבריי על בסיס ציונית ואהבת המדינה.

אלא מכיוון שכל ההשוואות הללו מיותרות וקטנוניות, מכיוון שאין אנו עומדים בכלל באותה קטגוריה כרגע.

זה להשוות תפוזים לפיסטוקים.

אולי, בעוד 300-400 שנה, שהיציבות של המדינה תהיה כפי מדינות אחרות כמו אירופה, סביר להניח שאף נתעלה על מדינות אחרות, לאור מה שבישראל נעשה ב60 שנה.

יש מדינות שזה לקח להם פי 2 או 3 או יותר זמן, מאשר למדינתנו הצנועה.

אז אולי באמת מספיק עם ההתבכיינות הזאת כי זה מיותר, ואגב, בכל מדינה בעולם ניתן למצוא מליון ואחד דברים אחרים שמרגיזים.

כולל בשוויץ, בלגיה, דנמרק ,אוסטריה ושבדיה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובבי רדיו נוהגים לחתום מייל עם אות הקריאה ולפעמים גם מצמידים מדבקה על הרכב לכן אינני רואה שום קשר בין ההודעה שלך לשאלה הרטורית שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרנקוס - גבר לא בוכה כמו ילד על טעויות שעשה כגבר. קיבלת שלילה במקום בו תפסו אותך בעבר, שלם את המחיר. אין מה לעשות.

אתה נותן דברים נקודתיים .

נראה אותך מקבל בחו"ל דברים כמו הבטחת הכנסה, דמי אבטלה , ביטוח בריאות.

בארה"ב אם אין לך ביטוח, יתנו לך למות ברחוב כמו כלב.

לא קשור לשלילה.

כבר לפני שנה עמדתי לעזוב את הארץ אבל קיבלתי מלגה לתואר שני אז החלטתי להישאר כדי לעשות את זה.

חוץ מזה שלא קיבלתי שלילה ואני גם לא אקבל.

זו הייתה רק דוגמה לזה שהמדינה מענישה אבל לא מאפשרת לבן אדם בלי לאוטו להתנייד כמו בן אדם.

אז אולי באמת מספיק עם ההתבכיינות הזאת כי זה מיותר, ואגב, בכל מדינה בעולם ניתן למצוא מליון ואחד דברים אחרים שמרגיזים.

כן אבל זה כמו מוסד ה"צעירות" בצבא.

אנשים מתחנכים עם זה וחושבים שזה בסדר.

אני זוכר שהתעצבנתי על ה"ותיקים" (כולה חודשיים יותר זמן בצבא מאשר הצעירים) שנתנו לצ'ונגים את כל העבודה ופשוט ישבו כל היום ולא עשו כלום.

הם אמרו לי שככה זה ואין מה לעשות.

זה ההבדל הגדול בין תרבות מתקדמת לתרבות נחשלת, שאנשים מוכנים תמיד לחיות עם כל הזבל הזה למרות שהם סובלים, ובתרבות שרוצה להתקדם אנשים אומרים "בואו נשנה את מה שלא בסדר".

אז אני רוצה שינויים מסוימים שיהיו טובים לכולם.

הבעיה הגדולה היא ש90% מהזמן הישראלי מתלונן ומתבכיין ולא באמת עושה שום דבר.

כמות ההתבכיינות שראיתי פה היא פשוט לא נורמלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים ששוכחים שהמדינה הקטנה שלנו קיימת בקושי 60 שנה.

בדיוק בגלל זה המקרים האלה מתסכלים, כי לעומת ההתקדמות שנעשית פה כל יום בהיבטים רבים, התנהגות כזאת מצד התושבים היא ברקס לא נורמלי. זה פשוט מאיים להוריד לטמיון את כל העבודה שנעשית לאורך השנים - הרי מה כל זה שווה אם אנשים לא מסוגלים לחיות ביחד ולהתחשב זה בזה ברמה הכי בסיסית? זה הדבר הכי קל שיש ובכלל לא דורש מימון, תכנון או ועדה. אבל גם את המינימום הזה אנשים מסויימים מסרבים לעשות, ואנשים אחרים מבליגים על כך כאילו זה בסדר.

ואולי די כבר עם התרפקות על תהילות העבר שלנו? אולי נחשוב קצת על העתיד לשם שינוי, נסתכל 10-20 שנה קדימה במקום לנוח על זרי הדפנה ולטפוח לעצמנו על השכם? תראה את מצב התשתיות פה למשל - 5 שנים בונים מחלף שכבר ביום הראשון שלו נותר פקוק, במקום לחשוב 10 שנים קדימה ולבנות/למקם אותו בהתאם. גם על תשתיות המים כבר דובר פה בהרחבה. זה הרי תמיד אותו סיפור, רק עם דמויות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לגבי המצב של מדינת ישראל, כולנו תמימי דעים שהיא סיפור הצלחה מסחרר, אם לא נס.

בסך הכל בכל אוכלוסיה יש את החלק הפחות מוצלח, ולעתים יוצא לך לראות ולחוות אותו מקרוב (בנתניה, בצפון [קריות, חיפה והאיזור] ועוד, תחווה אותו לעתים תכופות יותר). ומן הסתם שהמדינה שלך בגודל שכונה במדריד אז התכיפות עולה.

אותי הכי מעצבן שאתה אומר "מילא שכל ישראל כבר מזמן לא ערבים זה לזה...", כי זו טעות גמורה. תאמין לי שבשעת אסון או צרה המקום שתרצה להיות בו הוא ישראלי במדינת ישראל, אפשר ללמד עמים אחרים על ערבות הדדית (וגם בזמנים טובים).

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, כול העניין הזה של חוסר התחשבות, זה לא בהכרח מגיע ממקום של חוסר אכפתיות.

אני עוד זוכר מהצבא שיצא לי לדבר עם אנשים כאלה על זה, הם פשוט לא היו מבינים מה הבעיה במה שהם עושים. כאילו להעיר להם על זה שזה לא בסדר שהם נכנסים לחדר ומפעילים מוזיקה כשיש בנאדם ישן שחזר משמירה, זה היה מקביל בשבילם שתעיר להם על זה שהם אוכלים עם מזלג.

באמת מעניין אותי מאיפה זה מגיע, אולי זה סוג של אוטיזם אצל אנשים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצאו לי עוד מדינה אחת בעולם, שקמה לפני 60 שנה, עברה 6 מלחמות, ומשקיעה יותר מ45% מהתקציב שלה על בטחון שנראית יותר טוב ממדינת ישראל.

אנשים שוכחים שגם רומא הגדולה לא נבנתה ביום אחד.

כן, התשתיות פה מחורבנות, החינוך מחורבן,המיסוי שוחק ועוד שלל דברים "מהנים" שקורים לנו כאן מידי יום.

מצד שני, ספרד הגדולה, איטליה הגדולה ויוון האימפריה הותיקה על סף פשיטת רגל..

מדינות אלו ואחרות עם אחוזי אבטלה של 20אחוז ויותר.

אז נכון, התשתיות באירופה הרבה יותר טובות מישראל.

החינוך גם ועוד שלל דברים אחרים.

מאידך, אם היינו מקצצים את התקציב הבטחון בחצי, ישראל הייתה נראית אחרת לגמרי.

לצערי, ולצער כולנו זה לא המצב, ובממוצע כל 10.5 שנים יש כאן מלחמה, לכן אין באפשרותינו לעשות זאת.

ולכן, אין לנו ברירה, אלא להתמודד עם המצב, וזה מה שיש.

ואני רק חייב לציין, שאנחנו עושים זאת לא רע בכלל ביחס למצב הנתון.

אני שונא לשמוע את היבבנות על כל מיני דברים שטותיים כמו חניות וכו' כולל דוגמאות הפוכות מאירופה.

אנחנו לא אירופה, וגם לא נהיה.

ואני לא אומר את דבריי על בסיס ציונית ואהבת המדינה.

אלא מכיוון שכל ההשוואות הללו מיותרות וקטנוניות, מכיוון שאין אנו עומדים בכלל באותה קטגוריה כרגע.

זה להשוות תפוזים לפיסטוקים.

אולי, בעוד 300-400 שנה, שהיציבות של המדינה תהיה כפי מדינות אחרות כמו אירופה, סביר להניח שאף נתעלה על מדינות אחרות, לאור מה שבישראל נעשה ב60 שנה.

יש מדינות שזה לקח להם פי 2 או 3 או יותר זמן, מאשר למדינתנו הצנועה.

מה הקשר בין אדיבות וציות לחוקי התנועה לבין זה שהמדינה קיימת רק 60 שנה?

כמו שהמדינה הצליחה בזמן קצר מאוד להטמיע את העניין שלא קוטפים פרחים מוגנים, להטמיע בזמן קצר מאוד את חובת החגירה מאחור - ככה המדינה יכולה להטמיע בנו בזמן קצר עוד דברים קטנים שיעשו את המקום שלנו לקצת יותר טוב לחיות בו - ובעלות כספית נמוכה יחסית.

אם תצא בקמפיין נגד כל אלו שעומדים בדאבל פארקינג, עוצרים באמצע הצומת בשביל הזאטוט שלהם כשיש חניה קרובה, כל אלו שזורקים זבל מהחלון של האוטו, או כל תופעה אחרת שמפריעה לנו - אז יהיה פה נעים יותר לחיות.

ואפרופו ספרד, יוון או איטליה -> אחוז המועסקים שם גבוה מאחוז המועסקים בארץ, ובשבוע האחרון מודיעים לנו שהמשק שלנו נמצא במיתון ולפני גל פיטורים גדול. אז נחיה ונראה ;). חוץ מזה, מה הקשר?

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מעניין מה היו התגובות אם אם תושב ישראל היה רושם פה כזה פוסט.

או שבכלל הוא לא היה מעלה בדעתו לרשום כזה פוסט, כי הוא כבר רגיל למצב הזה ומשלים עם זה.

חוסר התחשבות זה דבר מגעיל, וחבל שאנשים מקבלים את זה במקום לשנות את זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לא כיף... :|

לא מצאת מקום יותר טוב ללכת אליו ?

http://www.motorica.net/viewtopic.php?t=6173&postdays=0&postorder=asc&start=20

המלצת היום...תצטייד בקופסאת ווזלין טרייה :roll:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אנשים שמאוכזבים מפורום זה או אחר ומרגישים שמיצו את השתתפותם בפורום נוהגים לציין שהם עומדים לעזוב את הפורום או מפרסמים הודעת פרישה ? את מי זה מעניין ?

תעזבו בשקט ככה לא נרגיש בחסרונכם.

לטעמי הגזמת בגסות שבתגובתך.

לכן אענה לך בציטטה מחנניה רייכמן:

אדם אדיב לא יעליב,

וגס, מה ערך יש לפיו?

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...