Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר אוטומט בקליאו B. להחליף?

kampana
שימו לב! השרשור הזה בן 4974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לצערי גם אני הצטרפתי למשפחת קליאו B, אבל לא נפרט...

גיר אוטומט, 130 אלף עם העברה לא חלקה בהילוכים הנמוכים 1-2

השאלה היא - האם לחכות עד שהגיר ישבוק חיים או להיכנס להרפתקאה במוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכל לפרט בבקשה קצת יותר מה הבעיה :

האם הגיר מחליק? האם "בועט" ? (בהורדה או העלאת הילוכים?). האם נדלקת נורת הגיר בלוח שעונים?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר בועט וגורם לנהג ממש לרכון קדימה, כאילו דפקו ברקס בצורה אגרסיבית. זה קורה בהורדה בלבד, בהילוכים נמוכים של 1 ו 2.

בעליה ובמהירות גבוהה אין בעיה כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני (מודה ומתוודה, שקל לי לכתוב את זה כי הרכב לא שלי) ממליץ לך להכנס למוסך לבדיקת הנושא, אבל זה כמובן לשיקולך.

כ"כ - מנסיון, זה ממש לא נעים ליסוע ככה.

אם תרשום מהיכן אתה, יוכלו להפנותך למוסך / מכון גירים מומלץ.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלב הראשון, אני ממליץ להתחיל מבדיקה במוסך/מכון גירים. יכול להיות שהחלפת שמן הגיר ופילטר תפחית מאוד את התופעה.

אם אתה בצפון, אני יכול להמליץ על גירומטיק - הם מאוד מקצועיים והגונים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות כאן.

למה לצערי? כי בערך שבוע אחרי שקניתי את הרכב, לאחר כל הבדיקות שעשו במכון בדיקה (שגבה 500 שקל והציג גרפים יפים וירוקים)

1. הרכב כבה באמצע כביש גהה - תוקן.

2. מד המהירות ירד לאפס פעם אחת (בינתיים) באמצע נסיעה.

3. נורית ממיר קטליטי נדלקה בפעם השניה אחרי שהוחלף ממיר, והמחשב של המוסך המורשה לא רואה שום בעיה

4. נורית גיר אוטומטי נדלקה פעם אחת וחלפה לה.

אני לא יודע אם זה בגלל הוותק של הרכב (130 אלף), אבל אני שומע מהמון מקומות שהרכב הזה פשוט על הפנים, וצרפתיות בכלל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שומע הרבה סטיגמות.

יש לנו במשפחה היסטוריה ארוכה עם רנו ומעולם לא היו בעיות מעבר לתחום הסביר.

בכל מקרה, אם לקחת את הרכב לבדיקה ואמרו שהכל בסדר ואח"כ מתעוררת בעיה - מכון הבדיקה נותן אחריות (בד"כ חצי שנה) ככה שאתה יכול לפנות אליהם בבקשת תיקון ואם הם לא מסכימים תוכל אפילו לתבוע אותם כי הרי קנית את האוטו על סמך הבדיקה שלהם.

תבדוק את התקנון שלהם, בד"כ הוא נמצא בדף הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיגמות זה דבר מצחיק. אנשים כמו טייפ ויש מספר כפתורים, אפשר ללחוץ ולקבל הקלטה:

"אלפא רומיאו" - מחלידה. (זה שהבעייה של החלודה הייתה בגלל שקנו ברזל מרוסיה שהותך מטנקים שנישארו בשדות ממלחמת העולם השנייה אף אחד לא מדבר על כך ועל כך שבעשרים שנה הרכבים עוברים גלוון ולמצוא אל אלפא חלודה זה נדיר)

"פיאט" - לא אמין. (אותם פיאט אונו עדיין נוסעים וכימעט 40% ממכוניות שניגרטו זה דווקא סובארו)

"רכב צרפתי" - לא אמין. (כנ"ל כמו פיאט)

"טויוטה" - אמין. (רק לפעמים נתקעת דוושת גז, מנועים בשנתונים מסויימים נסתמים להם מעברי שמן ומנועים נהרסים ויש קריאות שירות מכאן עד להודעה חדשה שלא נגמרות למיליוני רכבים ברחבי העולם)

"יפני" = אמין (נכון במדיה מסויימת, אבל כבר מזמן הרבה רכבים יפניים הם למעשה רכבים תוצאת תורקיה, טיילנד ועוד. אבל אנשים ייקפצו ויגידו שארץ ייצור זה לא משנה ויתעלמו מעובדות שיש שם חוזים עם ספקי צד שלישי מקומיים שהתחייבו למחירים נמוכים)

הסטיגמות האלה הושרשו בשנות ה-70~80 ואנשים כמו פטיפון מקולקל כל הזמן חוזרים עליהן. תתעדכנו בעובדות מהשטח.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שיש סטיגמות לא עדכניות שייקח עוד זמן רב עד שייעקרו מדעת הקהל הישראלית.

אבל אני עוד יותר מסכים שרנו, למעט כמה דגמים אחדים (לי בעצם עולה אולי...רק הקליאו RT ?! ), מייצרים רכבים לא אמינים

עם "הנדסת תיקון" מהגרועות ביותר שניתן להעלות על הדעת.

אני בשני צידי הסיפור הזה - כבעלים וכמכונאי חובב (עברו אצלנו במשפחה כמה קנגואים,מגאן וקליאו).

רק לידיעתכם - גם הגיר הידני של הקליאו על הפנים.

ביותר מידי רכבים הוא שבק הרבה לפני הזמן.

הוא דורש 4 ליטר של שמן ייחודי, נדיר יחסית ויקר בטירוף.

ואצל רוב אלו שהוא לא גמור....הוא מרעיש בהילוכים מסויימים כמו גיר DOG, ומפתח חופשיים שהופכים אותו לסיוט.

והכי גרוע...שלרוב זאת סתם איזו קפריזה מטופשת בעלת מטרה עמומה וחסרת חשיבות,

רוב היצרנים האחרים מצליחים לעשות דברים כאלו בצורה נורמלית וידידותית.

אבל רנו ושאר הצרפתים (נכון, זה קורה אצל עוד יצרנים, אבל לא בהיקפים האלו !!!), מסיבה לא ברורה או סתם כזו שלא מצדיקה את עצמה- חייבים לסבך הכל.

וזה מעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה בגלל הוותק של הרכב (130 אלף), אבל אני שומע מהמון מקומות שהרכב הזה פשוט על הפנים, וצרפתיות בכלל...

את אפקט פיגמליון אתה מכיר?

קנית רכב מוזנח, שסבל ככה הנראה מכמה בעיות שהבעלים הקודם הזניח וכיסת"ח. היית צריך לבדוק אותו טוב יותר לפני הקנייה אבל לא בוכים על חלב שנשפך.

אל תתרגש, תפסיק ללכת למוסכים שלא מכבדים את עצמם ואת המותג שהם מייצגים (וחבל שעדיין יש מוסכים כאלו ברשת רנו-סיטרואן) ותתחיל ללכת לבעלי מקצוע שמבינים דבר או שניים ברכבים האלו גם אם הם מחוץ לרשת המוסכים של היבואן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...