Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה נוספת למומחים-הפעם לגבי מגברים

arielshiran
שימו לב! השרשור הזה בן 7478 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב שלי, אם ירצה השם יהיו מותקנים בקרוב רמקולים של אינפיניטי 6X9" מדגם REF9603i וקומפוננט מדגם Kappa 50.5CS. ההספקים המצויינים לגביהם (RMS כמובן) הם 100W ל-6X9" ו-85W לקומפוננטים. כרגע יש לי HU של קנווד המוציא 40WX4 ב-PEAK. הייתי מעוניין לחבר מגבר לטובת דחיפה טובה יותר של הרמקולים ופחות עיוות של הסאונד, אולם המטרה אינה שמיעת מוזיקה בפול-ווליום כך שכל החבר'ה מסביב ישמעו אלא הנאה ליושבי הרכב. חשבתי על קניה של מגבר 4 ערוצים של חברה ידועה כמובן בסכום של בערך 150$ בארה"ב. במהלך חיפושיי נתקלתי בכמה דגמים שעשויים להיות מעניינים:

1) KICKER KX300.

2) ROCKFORD FOSGATE 301X.

3) ALPINE MRP-F240.

וישנם עוד רבים.

המגברים האלה מסוגלים לתת הספק של בערך 40WX4 (ואני שוב מדבר RMS) ב-4 אוהם. הרמקולים שלי כולם בעלי התנגדות 4 אוהם.

האם אחד ממגברים אלה הינו בחירה טובה או שמא מדובר במגברים חלשים מדי? אני מדגיש שוב שהמטרה אינה "לפוצץ" ולשמוע בפול-ווליום אך מצד שני לנצל בצורה טובה את הרמקולים ולא לתת להם להתבזבז על ההגברה של ה-HU.

האם כדאי ללכת על מגבר אחר בסכומים אלה (אני מדבר על עלות בחנויות בארה"ב על מחיר השוק ולא על ה-MSRP-המחיר המומלץ לצרכן)?

אשמח לחוות דעתכם.

תודה.

:?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכוונה שלך היא לא לפוצץ אז המגבר שך רוקפורד יהיה מעל ומעבר לדעתי!

אגב שרשום ברוקפורד 40 אראמאס ליציאה תוסיף לזה בערך עוד 10-15 אחוז!

יענו בערך 50 אראמס! הם תמיד אומרים פחות ובבדיקות מעבדה יוצא יותר!

בקיצור הרוקפורד יהיה לך מצויין! גם תהיה איכות מצויינת וגם תנצל את הרמקולים שלך! לא עד תום אבל תנצל חלק נכבד מהם!!!

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאנשים אומרים אתה אוכל הכול אהה מדאאם!

מגבר שרשום עליו 40W RMS כול מגבר גם יתן לך גם 50W RMS אבל הוא יתחיל להתעוות המגברים של רוקפורד זה לא משהו קסום.......משהו בפורום רשם פה או באוטוסאונד...שהמגבר שלו כמו מחווט טיגון....... תחשבו על זה לרמקולים הוא לא יתחמם הרבה אבל כדי להגיע לעוצמה שאתה רוצה המגבר יהיה על עוצמה מלאה והוא לא ישמע כמו שהוא על חצי עוצמה...

וכול המגברים שרשמתה הם חלשים ! אתה צריך להביא מגבר בין 60-100W RMS

ולהפעיל רק חצי מהעוצמה שלו ככה תקבל יותר איכות והוא לא יתחמם וכשבא לך להשתגע אתה יכול להרים עוד.....

תחשוב על זה.....

וב150$ אתה יכול להביא מגבר LANZAR VIBE431 מגבר סוף הדרך גם חזק ואיכותי

ואתה יכול לפעיל אותו בשקט על חצי עוצמה ואתה תהנה מהאיכות בדיוק כמו מגבר של רוקפורד.

תמיר.

** ומדאם אתה יכול למליץ לו על מגבר כמו שלך ! מגבר חזק ! ושמתי לב לנתונים שלך..

אחלה נתונים של מערכת ...אבל מה זה הסאב הצעצוע הזה? 400W ? אתה יכול לחבר למגבר שלך סאב הרבה יותר חזק!.

קומפננט חדש בשקיות למכירה !: 400 שקלים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=59552

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הקיקר שלכאורה הוא דומה בהספק לרוקפורד רק שמבחינת בניה ואמינות הרבה יותר עדיף על פני ה301 של רוקפורד שהוא מגבר זול במלוא מובן המילה (ואני לשם שינוי מדבר מניסיון...) , ודרך אגב בקשר ללנזר הוא בכלל לא בא בחשבון.... סיני טהור (אפילו יותר מה301) אמינות ירודה, OVERATED (מה שמצביע על אי-אמון מראש), מתחמם.... וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מדבר שטויות יש לי לנזר 430 והוא אוכל ים סאבים ששמתי באוטו!

איזה זבל סיני בראש שלך??? אולי ה600 וואט לא טוב אבל ה1000 וואט ומעלה אוכלים גם רוקפורד!

אנשים פה סתם מזלזלים בלנזר!!!! :mad::evil:

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הלנזר הזה יכול לספוג שתי סאבים של 450-500W RMS על כול ברידג'.

עוצמה כזו לא באה בקלות צריך מגבר חזק ואמין זה לא זבל.

(הקליפורניה בום שלי מגיע כמעט ל380W RMS לכול ברידג' !! :D )

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה לספוג סאב של 500W?? אין דבר כזה. מגבר של 20W יכול "לספוג" כמו שאתה אומר, סאב של 500W מהסיבה הפשוטה שאין כאן מה לספוג.

מגבר מספק וואט וסאב יכול לעמוד בוואט (אם כבר הוא ה"סופג"). הדבר היחידי שיקשה על המגבר הוא התנגדות הרמקול - ככל שהיא נמוכה יותר ככה הוא "יתאמץ" יותר.

כמו כן מעניין אותי מה הם הסאבים האלה שאתה מדבר עליהם שיכולים לעמוד בהספק של 500W.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר בכלל שהמגבר יכול לעמוד בסאבים בעוצמות כאילו!

מה אתה נכנס לפרטים..... וכשאמרתי לספוג אני מאמין שאתה יודע למה התכוונתי !!

והתכוונתי לסאב כמו שאמרת......

ואם אתה מדבר על סאבים שיכולים לספוג 500W RMS יש מלאאא דגמים כאילו של חברות שונות זה לא משהו לא מהעולם הזה!!

תמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תגובה קלה ל"הלו מאדאם", צר לי שהידע שלך מצומצם מאוד בתחום, לנזר הם אכן זבל סיני שמצהירים על OVERATED והוא ידוע באמינות נמוכה....

לגבי הביטויים המתוחכמים שלך הם ממש לא מתאימים לדפי הפורום, אנשים סה"כ רוצים ללמוד מניסיון ושגיאות של אחרים , אנא נסה להימנע מביטויים כמו:

"מה אתה מדבר שטויות..." - זלזול וחוסר כבוד כלפי אחרים

"איזה זבל סיני בראש שלך..." - כנ"ל ואפילו גרוע יותר

"אוכל ים סאבים" - משפט לא מוגדר שמאוד לא ממצה את הנושא

לגביך ASTRO , לא קיים דבר כזה מגבר סופג.... (אולי עומד בהתנגדות כמו שאיל אמר מקודם) . כידוע לי רק רמקולים יכולים לספוג הספק.

ודרך אגב אסטרו הלנזרים שצויינו מספקים 400-500W RMS נקיים רק ברכב של יגאל שילון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודרך אגב אסטרו הלנזרים שצויינו מספקים 400-500W RMS נקיים רק ברכב של יגאל שילון.

:lol: לא ידעתי שנהיית קומיקאי :lol:

אסטרו, זה לא היה בשביל להיתפס על המילה פשוט רבים חושבים את הדברים שכתבת ולא מבינים למה אתה מתכוון באמת, בגלל זה יש צורך להבהיר את העניין.

בכל מקרה סאבים שיכולים לעמוד בהספק של 500W יש הרבה, אבל בדרך כלל במחירים מתאימים והם לא נפוצים בשוק שלנו כמה שאתה חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו מאדאם אתה יודע נראה לי אחי אתה אף פע לא שמעת מגבר טוב מרים סאב ...

ואני יסביר לך בדוגמא הכי קל להבנה ...

היום ניסנו להרים אצל בחור באוטו על לאנזר 431 בגישור שאמור להוציא בערך 300 פלוס RMS סאב של DLS מגנזיום שהוא לא הכי מפלצת 400 RMS, אתה יודע מה קרה אחי המגבר כול כך עיוות את הצליל של הסאב בצורה כזאת שהסאב נשמע כול אינוקס ( בלי לפגוע באף אחד ) אגב הסאב הזה קטלני ונבדק על DLS A-3 ו ROCKFORD 1.1000

בקיצור אחי מה שאני בא להגיד זה שלאנזר היא חברת בינוני לא יותר מזה ולהגבי כול הסאבים שאתה אומר שהעפת אני בטוח שהם אפילו לחצי ממה שרשום עליהם

אני לא בא לתקוף אל להסביר לך קצת על הספקים שמצהירים על מוצרים כאלה ואחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר כמו שאייל אמר- הסאב יכול לעמוד בעוצמות של המגבר

אז ההתיחסות צריכה להיות- איזה סאב חיברת למגבר ולא איזה מגבר חיברת לסאב.

ואם המגבר יכול לספוג שני סאבים של 450-500 RMS על כל ברידג' - או שהסאבים OVERRATED, או שהנצילות שלהם גבוהה מאוד.... או שפשוט לא ניסית את הסאבים הללו (אם הם ברמה היותר גבוהה) עם מגבר אחד שמסוגל לספק להם בכמעט מאה אחוז את הפוטנציאל שלהם.

אם תבדוק כל סאב עם מגבר איכותי של חברה טובה - אחד לאחד ותספק לו את ההספק הרשום עליו - תראה איך הוא מתנהג, ואז תחליט כמה וואט הוא יכול לנצל ואיך הוא נשמע במקסימום שלו, לפני שאתה שם אותו עם עוד אחד על ברידג' של מגבר לאנזר (ואני לא מזלזל בלאנזר, אבל נו באמת... יש גבול! הם שווים את המחיר שלהם, אבל לא יותר מזה) ועוד כשאתה מקדיש להם רק שני ערוצים מתוך 4 - רק אז תוכל לדעת מה טיב הלאנזר במצב שכזה כי תדע איך הסאב אמור להיות במצב האופטימלי שלו.

וחוץ מזה- הרבה סאבים יעבדו גם בהספקים נמוכים, ככה שאפשר לחבר 4 סאבים למגבר לאנזר אחד והם יעבדו... השאלה היא כמה.

יענו בקיצור- אני בספק לגבי הסיפור. אבל אני מוכן לשמוע הסברים :p

[EDIT]

יובל: אחלה השוואה! :mm_yeah:

[/EDIT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את אלי מקארטון סאונד ...

שבוע שעבר לקחתי לחבר מאלי מגבר של לאנזר 431 ויש לו כרגע סאב של פלאנט אדיו

והוא היה סגור על המגנזיום 12" שניסנו להרים את המגנזיום הוא היה נשמע ממש רע ומעוות כמובן בווליום יחסית גבוה למרות שהוא היה חתוך טוב

בקיצור בהתחלה היתה מחשבה שהסאב בקנט

אז ניסנו אותו על המגברים שלי באוטו ...

בהתחלה על ה DLS שהוכיח שיר שאני טועה מאוד ...

:D אני חושב שהניסוי שלי היה מאוד ברור ואני מקווה שהבנת אותו :D

ולא אמרתי שלאנזר זה חברה גרוע ובאמת במחירים שהם נותנים שווה לקנות אותם ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7478 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...