Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו רכב החלומות שלכם?

START
שימו לב! השרשור הזה בן 1148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאתה שולט בחברה גדולה ועושה הרבה כסף יש משהו שאני לא כלכך יודע איך להסביר אבל הרגשה מספקת שיכולה לספק אותך גם ללא הדברים החומריים האלו. זו הרגשה מעורבת. ההרגשה שבנית חברה מצליחה מאוד ואתה שולט בה. אתה רוצה לפתח אותה יותר. ישלך כסף? אתה רוצה לעשות עוד כסף. אתה רוצה להגיע לגבולות חדשים. אתה יודע שאתה יכול להרשות לעצמך הכל אבל אתה עסוק בדברים אחרים, ורק ההרגשה שאתה יכול, היא מספקת. אל תשכחו, שהבחור עדיין רק בן 26. יש לו עוד המון זמן להינות מהכסף. בינתיים הוא נוסע באחל'ה אוטו, גר באחל'ה בית, ואין לו צורך ביותר. בינתיים. כן, בהמשך הוא רוב הסיכויים ישדרג את רמת החיים שלו.

מה חסר אנשים עשירים שבגילאי ההזדקנות שלהם משועממים מהחיים? אולי הוא לא רוצה להגיע למצב שכבר בגיל 50 משעמם לו בחיים. אולי הוא חושש שיאלץ לעשות שינויים דרסטיים בחיים שלו כמו להיפרד מחברתו ולבלות בחברת בחורות צעירות שרוצות רק את הכסף שלו? אולי הוא רוצה לקטוף את הפירות מאוחר יותר בחיים.

וכן, יש הרבה אנשים עשירים מאוד שעסוקים בעבודה כל הזמן ולא מבזבזים יותר מדי כסף. אני מכיר אדם, בעל חברה גדולה והוא עצמו נוסע על מרצדס S320 משנת 90 או משהו בסגנון, גר בבית פרטי אמנם צנוע ביותר למרות שהוא יכול להרשות לעצמו הרבה אבל הרבה יותר. כל אדם והשגעונות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 341
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איך לעזאזל אומרים SKYLINE בעברית??

קו רקיע \ סרט אקסטרא מחורבן.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא על אוטו הייתי מוציא הרבה.יש יותר חשובים.אבל אם באמת החיים משם נראים אחרת הייתי משקיע דקות,לא יותר,במחשב כדי ללמוד על איזה אוטו נוסעים אלה שחושבים נכון או הולך לראות מגרשי חניה של מקומות עבודה של הטובים. לא הייתי בודק חניות של בעלי בסטות במחנה יהודה ,מועדוני לילה ושל השחקנים בבית"ר.(ז"א בטח שלא bmw/מרצדס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה שולט בחברה גדולה ועושה הרבה כסף יש משהו שאני לא כלכך יודע איך להסביר אבל הרגשה מספקת שיכולה לספק אותך גם ללא הדברים החומריים האלו. זו הרגשה מעורבת. ההרגשה שבנית חברה מצליחה מאוד ואתה שולט בה. אתה רוצה לפתח אותה יותר. ישלך כסף? אתה רוצה לעשות עוד כסף. אתה רוצה להגיע לגבולות חדשים. אתה יודע שאתה יכול להרשות לעצמך הכל אבל אתה עסוק בדברים אחרים, ורק ההרגשה שאתה יכול, היא מספקת. אל תשכחו, שהבחור עדיין רק בן 26. יש לו עוד המון זמן להינות מהכסף. בינתיים הוא נוסע באחל'ה אוטו, גר באחל'ה בית, ואין לו צורך ביותר. בינתיים. כן, בהמשך הוא רוב הסיכויים ישדרג את רמת החיים שלו.

מה חסר אנשים עשירים שבגילאי ההזדקנות שלהם משועממים מהחיים? אולי הוא לא רוצה להגיע למצב שכבר בגיל 50 משעמם לו בחיים. אולי הוא חושש שיאלץ לעשות שינויים דרסטיים בחיים שלו כמו להיפרד מחברתו ולבלות בחברת בחורות צעירות שרוצות רק את הכסף שלו? אולי הוא רוצה לקטוף את הפירות מאוחר יותר בחיים.

אני מסכים עם התגובה הנ"ל, אומנם לא מניסיון אישי, אבל אני מאמין כי זהו יכול להיות גם קו מחשבה רלוונטי.

מה שכן, אני מאמין שברגע שאתה צעיר, אף סכום כסף לא מספק אותך ואתה תמיד רוצה עוד, מתוך מחשבה שפשוט אין לכך סוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם התגובה הנ"ל, אומנם לא מניסיון אישי, אבל אני מאמין כי זהו יכול להיות גם קו מחשבה רלוונטי.

מה שכן, אני מאמין שברגע שאתה צעיר, אף סכום כסף לא מספק אותך ואתה תמיד רוצה עוד, מתוך מחשבה שפשוט אין לכך סוף.

זה לא קשור לגיל. גם אדם בן 70 ירצה לעשות עוד ועוד כסף. לא חסר אנשים מבוגרים שיש להם כבר המון כסף והם עובדים על מנת להשיג עוד ועוד.

אם כבר, הצעירים הם אלו שבד"כ עושים בוכטה כסף ואז פורשים ובגיל מבוגר יותר חוזרים לעבוד ואז אין להם שובע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שאנשים צעירים עובדים בשביל הכסף ואנשים מבוגרים (65+) עובדים יותר ע"מ לעבוד, מאשר להרוויח.

שורה תחתונה: כולם רוצים להרוויח כסף, בדרך כזו או אחרת :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד וה"קטע" שלו בקשר לצבירת הון.

יש כאלה שזה מלטף להם את האגו, יש כאלה שיודעים להנות מהחיים, יש כאלה שפשוט רוצים עוד, ויש כאלה שמסתפקים במה שיש להם למרות שמה שיש להם לא מסתפק בעצמו.

כמו שציינתי כבר, אני לא מעוניין ביותר מדיי כסף. אני יודע מה אני רוצה, ורוצה ב-ד-י-ו-ק מספיק בשביל להשיג את זה. לא אגורה יותר. ואגב, הרצונות האלה, לא בשמיים...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואת כל מה שנאמר בהודעות האחרונות, אני יכול לסכם במשפט ששמעתי לא מכבר : " ידוע שהעשירים ביותר הם גם הקמצנים ביותר ".

אני חושב שלהיות מיליונר עם רכב של כמה אלפים בודדים של דולרים זו צביעות לשמה. אף אחד לא אמר שחייבים מרצדס מפאורת, אבל אקורד ישנה זה לא לעניין.

על מנת שתוכל לרדת לסוף דעתי, אני אכתוב זאת בצורה הפשוטה ביותר: בשביל מה לעבוד כ"כ קשה אם לא לעלות את רמת החיים ? יש כ"כ הרבה מטרות יותר גדולות גם כן, כמו תרומות למיניהן, אבל המטרה הראשונה בעבודה קשה ועשיית כסף, היא לעלות את רמת החיים, לא ?

מיליונר אשר לא מנצל אחוזים קטנים מכספו ורק שומר אותו בצד הוא קמצן וצבוע.

אני קורא את ההודעות שלך ואני מרגיש ממש חבל על שני דברים:

1. על חוסר הפתיחות שלך להבין שלאנשים אחרים יש צרכים אחרים.

2. על המחשבה שכל האנשים עובדים בעיקר בשביל כסף.

קודם כל אני מכיר כמה אנשים עשירים בארץ, שיש להם מספיק כדי לנסוע באיזה רכב שהם יבחרו. ופשוט לא מעניין אותם הרכב. בחור אחד עשיר במיוחד נסע בקיה, עד שהוא החליף בסוף למזדה חדשה, אחר נסע על מזדה 6 - והחליף בסוך למזדה 3 2 ליטר שהיא קטנה יותר. אחרת - ממשפחת עופר המפורסמת נוהגת על אודי A3 פשוטה - אולי רכב יותר יוקרתי אבל בטח שהיא הייתה יכולה לנסוע על משהו שעולה פי כמה.

הרבה אנשים פשוט לא איכפת להם הרכב, הם לא נוסעים מהר, לא מעניינת אותם היוקרה והם לא מבחינים בהבדלי נוחות. פשוט לא חושבים על זה.

גם אני אם אתעשר לא אקנה רכב יוקרתי. כמובן שארכוש רכב ספורט כי זה התחביב שלי אבל אאודי? במוו? לקסוס? לא מעניינות אותי ואני לא חושב שהן נותנות תמורה לכסף בשבילי.

והבה יותר חשוב, רוב האנשים העשירים אינם עובדים בשביל כסף. הם נהנים מעבודתם.כל אחד שיש לו מילארד דולר יכול לפרוש מיד, רק הריבית תכניס לו כמה עשרות מיליונים בכל שנה והוא יוכל לקנות כמעט כל מה שהוא ירצה ללא הגבלה וללא שהכסף יאזל. אז מה אתה אומר שיפרשו?

אנשים נהנים מהעבודה, מההצלחות, מהעובדה שהחברה שלהם משגשגת, מהתחרות, מהמוניטין. הכסף הוא משני ברמות האלו.

היום בכלל מתפשטת מגמה ברוכה של אנשים שרוצים להנות מהעבודה והכסף הפך למשנה, גם בהיי טק, גם במקצועות ניהול זוטרות יותר - אנשים מחפשים אתגר. גם אם זה אומר אלף אלפיים פחות בחשבון (כמובן שיש מחיר גם להנאה וככל שהמשכורת נמוכה יותר, תהיה מוכן לוותר על פחות כסף).

לזלזל ולרדת על בן אדם שהוא חסכן זה לא רק צרות עין אלה טיפשות. קראת לו קמצן וצבוע מספר פעמים ולמה? כי לא מעניין אותו רכב? כי טוב לו מה שיש לו?

הנה אם באמת יש לו רכב כמו שאומרים העיתונים אז פתאום הוא שונה? כבר לא קמצן וצבוע?

קצת פתיחות ראש וקצת צניעות לא יזיקו...

לצוקרברג יש עסק בעל הון גבוה. ולכן הוא "מוערך" ב 7מיליארד.

בפועל, כסף נזיל אין לו בסכומים שקרובים לשם, אולי כמה מיליונים בודדים.

או כמו שנאמר בשפה העסקית

he is not cashed out.

עדיין יש לו מספיק כסף לרכוש כל רכב שהוא ירצה, חוץ מהעובדה שתמיד ניתן לקחת את הרכב בתור רכב חברה, מנכ"ל או לא מנכ"ל?

לטענת כלכליסט הוא דווקא מוסע לפגישות ב A8:

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3098015,00.html

אתה טועה, על פי גישת ה"כסף על הנייר" שאתה מדבר עליה יש לו קרוב ל50 מיליארד דולר (שווי חברה לפי הגיוס האחרון, 500 מליון דולר על 1.96 אחוז) ולך תדע מה יהיה שווי החברה ביום ההנפקה. 7 מיליארד זה מה שהוא ישלשל לחשבון העובר ושב שלו בהנפקה.

שווי חברה לפי הגיוס האחרון הוא "רק" 15 מילארד. 246 מיליון דולר ל 1.6 אחוז. בהנחה שצוקברג מחזיק בין 30-40 אחוז (בעיתונים שונים רומים דברים שונים) זה אומר שהוא שווה כיום בין 4.5 ל 8 מילארד. כשתהיה הנפקה נדע באמת מה הוא שווה.

ההערכות האחרונות מדברות על שווי של 33 מילארד ועל 42% שמחזיק צוקברג - בהחלט לא רע לבן 26 שיכול לקנות לא רק רכב אלה צי שלם של מכוניות יוקרה מבלי שהוא ירגיש שהארנק שלו נהיה דק יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

את הצניעות, למדתי טוב-טוב בבית והיא חלק לא קטן ממני.

לצערי, האינטרנט הוא לא המדיה הכי ברורה להעביר מסר ופה קרתה דוגמא קלאסית לכך.

המשפט שציטטתי/נו הוא לא משפט שאני אמרתי וגם אם הוא נשמע קצת ילדותי, אתה חייב להודות שיש בו משהו נכון. גם אם אתה לא מסכים עם כולו, אני בטוח שחלק ממנו מקובל עלייך בדרך כזו או אחרת.

עניין המכונית היווה פה דוגמא ותו לא.

הטענה שלי הייתה פשוטה:

אדם אשר הממון מצוי בכיסו בצורה ניכרת (בשפה פשוטה - מיליונר) ונוסע ברכב ישן, הוא צבוע.

בתגובתך, ציינת כי חבריך במגזר העליון נוסעים על קאיה, אאודי וכו"... הרשה לי לשאול אותך: האם הקאיה היא קאיה פרייד שנת 99? האם ההאודי היא האודי 80 שנת 85? אני מקווה שאתה מבין לאן אני חותר.

אני אנסה לתת לך דוגמא מעניין הנדל"ן, ע"מ להמחיש את דעתי ואני מצטער מראש על ההגזמה הפרועה:

אדם אשר הונו מוערך בכמה עשרות מיליוני שקלים ועדיין גר (באופן קבוע) בדירת ארבעה חדרים בדרום תל אביב, בבניין אשר נבנה לפני 40 שנים - הוא צבוע.

אני אומנם מגיב פה באופן קבוע, כי אני מאמין בדיונים, אבל תנסה לראות את הצד שלי לפני שאתה רומז שאני שחצן.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שחצן כי אתה מתיימר להגיד למישהו שאתה לא מכיר איך הוא צריך לחיות את חייו, וכשהוא לא חי אותם לפי הסטנדרטים שלך, אתה קורא לו "צבוע". לא רק שהמישהו הזה יותר מצליח ממך ומוצלח ממך, לפי הסטנדרטים שלך, אתה עוד מתיימר להסביר לו איך הוא צריך לחיות עם ההצלחה שלו. אני חוזר, שלו.

אם זו לא שחצנות, אני לא יודע מהי שחצנות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו לא הסטנדרט שלי, זה הסטנדרט הכללי.

בכל מקרה, בשלב זה אני מבקש לפרוש מהדיון הנ"ל, כי הרמה פה יורדת ונכתבות העלבות לא במקום.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם אשר הממון מצוי בכיסו בצורה ניכרת (בשפה פשוטה - מיליונר) ונוסע ברכב ישן, הוא צבוע.

אתה רוצה להגיד לי שסבא שלי הוא צבוע כי הוא נוסע על S-CLASS 320 שנת 93 ולא על מרצדס חדשה?

לא כל מי שיש לו כמויות אבסורדיות של כסף קונה משהו ראוותני.

כמו שהזכרתי הרבה פעמים פה בפורום, במדינות כמו אנגליה, צ'ילה ובעוד חלקים מהעולם, כסף חדש קונה מרצדס כדי להראות יכולת כלכלית.

מי שנולד עם כסף, זה פחות מעניין אותו והוא קונה סובארו סטיישן.

שתיהן מכוניות טובות אבל אחת מראה שיש לך כסף והשניה מראה שלא רק יש לך אותו, אלא שאתה לא מתלהב.

יש ספר שנקרא "אבא עני, אבא עשיר".

שם רואים את ההבדלים בחינוך בין מישהו שנולד עם כסף, ומישהו שרק עכשיו יש לו כסף.

מי שבאמת יש לו כסף ונולד עם תרבות כלכלית טובה בבית, יקנה את מה שהוא צריך, ולא יקנה את הבנטלי/למבורגיני/פאגאני/קוניגסג בשביל להראות שיש לו.

אם הוא יקנה אותם זה יהיה רק בגלל שהוא באמת רוצה בשביל עצמו, ולא בקטע של ראוותנות.

וכמו שכבר אמרו בשרשור הזה, רוב מי שזוכה בלוטו מכריז על פשיטת רגל מהר מאוד כי הוא לא יודע לנהל את הכספים ועושה שטויות.

רק תראה את הראפרים בארה"ב.

הם קונים שטויות ואז לא מבינים למה מס הכנסה לועס להם את התחת.

(תקף גם לגבי זוג הפרצים ואייל גולן, שיש להם תרבות כלכלית מאוד מאוד ענייה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב על האנשים כצבועים רק כי אתה מסתכל על רכבים, דירות ובגדים כסמל סטטוס.

שמשהו נוסע על רכב ישן או זול או סתם רגיל, זה לא הצהרה אני עני. אין שום חוק חברתי או חוקתי שמחייב כל איש לרכוש רכב, דירה ובגדים לפי ההכנסות שלו. אם משהו צנוע ורוצה רכב פשוט כדי שלא להוציא עניים זה ממש לא הופך אותו לצבוע.

לפי ויקיפדיה:

"צביעוּת היא צורת התנהגות הנחשבת מגונה, המתיימרת להציג כלפי חוץ תכונות אופי או התנהגות מוסרית נעלים יותר, כאשר בפועל אין הדבר תואם את המציאות. משמעותו של הביטוי הוא צביעה של המציאות והפיכתה לטובה יותר למראה עיניים. לפיכך, צביעות היא סוג של שקר."

האנשים שאתה מתאר לא מייפים את המציאות. גם אם מישהו עשיר בוחר לנסוע ברכב פשוט זה לא שקר שהופך אותו נעלה יותר. זה צניעות (שלהיות מצנוע זה בהחלט לא צבוע), זה חוסר איכפתיות לרכב (שגם זה לא צביעות עקב העדר חוק התאמת הרכב לשכר) וזה אולי קמצנות שזו תכונה שלילת, אבל עדיין לא צביעות כיוון שהבן אדם לא מיפה את התכונה השלילית.

אז בקיצור, לכל אחד יש זכות לנסוע באיזה רכב שבא לו. השיפוט הכולל והמהיר לא מיותר. מי אנחנו שנשפוט אותם.

נ.ב בקשר לאנשים שציינתי קודם:

אם נסתכל על האנשים שאני מכיר (לא חברים קרובים אלה מכרים), הקיה הייתה בת 10 שנים, הבעלים בן 85 עם מספיק כסף ואלפי מטרים של שטחי היי טק להשכרה שמניבים הכנסות אדירות של עשרות אלפי דולרים בחודש. פשוט לא מעניין אותו להוציא את הכסף, בטח לא על רכב - הוא פשוט יוריש אותו הלאה.

האודי אכן היתה חדשה יחסית אך הבעלים שלה יכול לקנות בקלות את הגירסה הכי מאובזרת (הון של מילארדים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה לי זמן (בחינות ארורות), הייתי מזמין אותך לכוס קפה, מראה לך מי אני ומבהיר את העניין בצורה נעימה, בלי לשמוע השמצות.

אם אתה עדיין חושב שהתכוונתי לסמלי סטטוס כלשהם, כנראה שהרעיון בשורה הראשונה רלוונטי מתמיד.

נ.ב

כל הציטוטים מויקפדיה תמיד מצחיקים אותי, אבל תודה על "העשרת הידע".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...