Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פענוח דו"ח בדיקת רכב-פורד דינמיק

galilan3
שימו לב! השרשור הזה בן 6270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי רכב פורד פיאסטה דינמיק 16V שנת 97, ואני זקוק נואשות לעזרה בפיענוח דו"ח הבדיקה שנעשתה לי טרם הקנייה.

זאת, בכדי לדעת לסמן לעצמי את סדרי העדיפויות ליישור קו כך שהרכב יהיה אמין לאורך זמן.

הבדיקה נעשתה בקומפיוטסט רמלה.

דו"ח מאפייני מנוע:

בלוק מנוע->רטיבות, חימום, הספק נמוך*

ראש מנוע-> צריכת שמן מובילי שסתומים

מערכת תיזמון-> רעש מובילי שסתומי, לבדוק החלפת טיימינג ע"פ נתוני יצרן

מערכת קרור-> קורוזיה/אבנית/סתימות ברדיאטור, חימום ייתר**

* יצויין כי ההספק שנמצא הוא 58 כ"ס לעומת 75! כ"ס בנתוני יצרן; הספק סיבובי מנוע: 830 לעומת 5200! יצרן; מומנט: 890 לעומת 4000! יצרן.** השאלה מה פה כסת"ח ומה בידיי לעשות כדי לטפל?

** ידועה לי בעיה ביונית מד חום מנוע שדורש החלפה ולכן יש זיוף בתצוגת חום מנוע. (רוצים על זה 330 ש"ח במוסך מורשה הגנבים)

דו"ח גאומטריית מתלים:

בולמי זעזועים-> בלאי ייתר.

מתלה קדמי-> דרוש כיוון פרונט.

צמיגים וגלגלים-> דרוש להחליף שני צמיגים אחוריים.

דו"ח מאפיני הנעה:

תיבת הילוכים ידנית->נזילת שמן.

דיפרנציאל-> נזילת שמן.

שילדה:

משמעות שולית-> סימני פגיעה לפנים, סימני פגיעה קצות שילדה, סימני פגיעה קורת רוחב קדמית, חיבורים לא מקוריים, מעיכות.*

* יצויין כי האדם שמכר לי את הרכב טען כי עבר תאונה קלה מלפנים שגרמה לפגיעה קלה בחזית הרכב (לא נפתחו כריות אוויר)

הוחלף מכסה מנוע.

מרכב:

תיקוני מרכב משמעות נמוכה-> סימני פגיעה לפנים, תיקוני מרכב וצבע, מעיכות/שריטות בצבע, מכסה מנוע הוחלף.

אלו היו הסעיפים הבעייתיים. סה"כ הרכב קיבל ציון מסכם של 73%.

יש לציין כי התוצאות בבדיקת המנוע לא תואמות את תחושת הנהיגה ברכב (על אף שאיני מומחה), הרכב מאיץ טוב יחסית וסוחב ממש לא רע. עם זאת המוכר טען כי את הטיפול האחרון עשה לפני כ15K כך שאולי זה מסביר.

אנא עזרו לי בקביעת סדר העדיפויות לטיפול, וכן מה היה פה כסת"ח ומה באמת חמור ודורש התייחסות.

תודה תודה לכל עזרה, מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

המנוע שלך תקין, מומלץ לבצע ניקוי רדיאטור וחיישן טמפרטורהץ

לגבי המרכב : הרכב עבר תאונה בחזית , יש תיקוני פח וצבע, נפגעו גם קצות הקורות והמשמעות נמוכה, שאר הנתונים הם זניחים.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

שמי ארז ואני חדש בפורום זה,

ברזילי, רציתי לשאול אותך, איך אתה מסיק שהמנוע תקין עם רשמו לו צריכת שמן ונזילות שמן מהגיר ? גם נתוני ההספק לא תואמים (וגם לא הגיוניים.. הנתונים פשוט בלתי אפשריים כנראה חלה טעות בבדיקה אבל מוזר שהבודק לא שם לב)?

כסתו"ח יתר מצד קומפיוטסט?

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג מרוצה מביצועי המנוע !, זהו רכב משנת 97 ! , הפסדי ההספק הם סבירים ! , "שאיבות שמן וכו.." זהו כסת"ח פרופר.

דוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שעון החום תתקן בלי קשר. התחממות יתר של הרכב תעלה לך יותר מ300 ש"ח. הרבה יותר.

למעט פגיעת השלדה והצמיגים האחוריים הרוב נשמע כמו כסת"חים רגילים.

ההפרש בהספק דווקא הגיוני. היצרן מתיחס בדרך כלל להספק במנוע, המדידה שלהם מתיחסת לגלגלים, ויש לא מעט הפסדים בדרך.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו נראה לא רע, יש לטפל בכל מה שעלול לעלות יקר באם לא יטופל, יש לבדוק מה כסת"ח ומה שלא, לטפל מיידית לפי סדרי עדיפויות.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להל"ן בדיקה פשוטה ומאוד אמינה : מנוע חם, לחץ על הדוושה עד לרצפה ( W.O.T ׂ) למשך שניה פעמים או שלוש וראה אם המנוע מעשן עשן אפור-כחלחל אם כן , המנוע שורף שמן ולא יש לך מנוע שעוד יש לו מה לתרום. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם משהו מכם מכיר מוסך כללי טוב לפורד?

בכל מקרה אני מעונייו לעשות טיפול גדול.

אני גר באזור נתב"ג.

כך שיהוד/אור יהודה/רמלה/לוד מהווים אופציה טובה.

תודה בכל מקרה על העצות!.

ובכלל להתרשמות כמה, בערך, יעלה לי לעשות יישור קו מלא לרכב ע"פ הבדיקה?

והאם כדאי לפנות למוסך יצרן ולו בשביל התרשמות בלבד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...