Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חסכוני ובטיחותי עד 180K

vered zar
שימו לב! השרשור הזה בן 6318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ורד,

לצערי, אני מתקשה להבין את הרציונל הכלכלי שמניע אותך. מצד אחד את חוזרת ומדגישה שחסכון בדלק מהותי מבחינתך. מצד שני, את מתקצבת את הרכישה בסכום גבוה יחסית של 180,000 ש"ח, מבלי שיהיו לך דרישות יוצאות דופן מהמכונית (מלבד אותה צריכת דלק נמוכה).

בחישוב גס, 80,000 ש"ח נוספים במחיר הרכישה מתרגמים לעוד 12,000 ש"ח הוצאות בשנה על ירידת ערך (וזה מבלי להביא בחשבון עלויות נוספות של רכב יקר יותר, כמו ביטוחים).

ב 12,000 ש"ח בשנה קונים 2200 ליטר סולר, שמספיקים ליותר מ 30,000 ק"מ ברכב דיזל ממוצע.

במילים אחרות, אם היית קונה מכונית ב- 100,000 ש"ח במקום ב 180,000 ש"ח, היית חוסכת מדי שנה סכום שמכסה יותר מ- 60% מהוצאות הדלק שלך.

חשוב לי להבהיר שאין לי שום עניין להיכנס לכיס שלך. זכותך להוציא כל סכום שתרצי על מכונית. פשוט מוזר לי שאת חוזרת שוב ושוב על מידת החשיבות שאת מייחסת לחסכון בדלק, ומפספסת את זה שמחיר הרכישה שאת מקצה למכונית שאין ממנה דרישות מיוחדות ייסב לך הוצאות גדולות הרבה יותר ממה שיגרום רכב קצת-פחות-חסכוני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מסכים איתך ארנון, בהנחה שהקונה לא הולכת להישאר עם הרכב מספר שנים גדול ורכב זה דבר שמתחלף לרוב בפרק זמן של כמה שנים בודדות לכל היותר,

קנייה של רכב כזה יקר לא ממש תשתלם.

בקשר להמלצה -

אני יודע שזה לא רכב ששומעים את שמו הרבה פה בפורום, אבל אני יכול להמליץ לך בחום על רנו סניק.

הדרישות שלי מרכב מאוד דומות לשלך, בעיקר צריכת דלק ונוחות הסביבה הפנימית ברכב.

הרכב לא ממש יקר, הייתה ברשותי אחת משנתון 2002 שכעת המחירון שלה עומד בסביבות 60 אלף ש"ח, הרכב היה אצלנו במשפחה כשנתיים.

הוא לא מאבד הרבה מהמחירון, בנוסף - צריכת הדלק מעולה, אינני זוכר צריכה מדוייקת אך מה שכן אוכל להגיד הוא שעם מיכל מלא הייתי מחזיק שבוע וקצת כשהרכב היה עובר בערך 70 קילומטר כל יום (בית, עבודה וחזור - 60 קילומטר + עוד קצת סידורים = 70) עם רגל כבדה על הגז.

מבחינת אמינות, לא היו בעיות מיוחדות ברכב חוץ משגעונות חשמל של צרפתיה, לפעמים מערכת אורות המצוקה הייתה פועלת לבד כהאוטו חונה ואין אף אחד בתוכו, בכל השנתיים נזקקתי פעם אחת לגרר וזה כי נתקעתי באמצע הלילה אחרי שנחתי באוטו עם מוזיקה וגמרתי את המצבר, לא מצאתי אף אחד שיתן לי כבלים (זה כמובן לא מעיד על אמינות האוטו, אבל סתם בשביל להעלות זכרון ישן :-) ).

מבחינת נוחות, ארחיק ואומר שזה הרכב עם תא הנוסעים הכי שימושי שישבתי בו מעודי.

בכל מקום יש לך תאי אחסון ייעודיים, מקרר, כל המושבים בעלי יכולת כיוון (זאת אומרת האפשרות לכוון את הכיסא אחורה וקדימה, יש לכל המושבים יכולת הגבהה שנותת תנוחת ישיבה מעולה - המושבים גבוהים, ונוחים מאוד כך שלא יפריע לך לשהות ברכב במשך כמה שעות של נסיעה),

שני גגי שמש, ועוד המון המון פינוקים.

מבחינת בטיחות גם לא חסר לו - הרכב בעל 5 כוכבי ריסוק במבחני Ncap האירופאים, הגרסא שהייתה לי צויידה ב 2 כריות אוויר, אין לי מושג מה יש בסניק חדשה.

אם את מתעקשת על חדש ניתן לרכוש רכב שכזה מהחברה, כאשר הוא מצוייד בגיר טיפטרוניק ועוד כל מיני ממתקים -

במחיר של 132 אלף ש"ח בגרסא המפוארת ביותר.

לדעתי - זהו בהחלט רכב שנכנס לקטגורית המשפחתיות הגדולות הטובות ביותר במחירים הזולים יחסית, והייתי מציע לך בחום לבחון אותו - הנסיעה בו מאוד מפנקת ולדעתי תאהבי אותו.

בהצלחה!

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, אנחנו דווקא מכרנו אותו דיי במהירות (חודש), במחיר של 1000 פחות מהמחירון עקב קצת שריטות ברכב שנוצרו מרוורסים של אמא :wink:

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג, בסוף גם הוא ימכור :)

ללא קשר לסוג הרכב, קורה לפעמים שאין מזל ולוקח המון זמן למכור, יש לי כמה חברים שניסו הרבה זמן למכור רכבים הרבה יותר סחירים מהסניק, לפעמים יש את חוסר המזל הזה אין מה לעשות.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ורד,

לצערי, אני מתקשה להבין את הרציונל הכלכלי שמניע אותך. מצד אחד את חוזרת ומדגישה שחסכון בדלק מהותי מבחינתך. מצד שני, את מתקצבת את הרכישה בסכום גבוה יחסית של 180,000 ש"ח, מבלי שיהיו לך דרישות יוצאות דופן מהמכונית (מלבד אותה צריכת דלק נמוכה).

בחישוב גס, 80,000 ש"ח נוספים במחיר הרכישה מתרגמים לעוד 12,000 ש"ח הוצאות בשנה על ירידת ערך (וזה מבלי להביא בחשבון עלויות נוספות של רכב יקר יותר, כמו ביטוחים).

ב 12,000 ש"ח בשנה קונים 2200 ליטר סולר, שמספיקים ליותר מ 30,000 ק"מ ברכב דיזל ממוצע.

במילים אחרות, אם היית קונה מכונית ב- 100,000 ש"ח במקום ב 180,000 ש"ח, היית חוסכת מדי שנה סכום שמכסה יותר מ- 60% מהוצאות הדלק שלך.

חשוב לי להבהיר שאין לי שום עניין להיכנס לכיס שלך. זכותך להוציא כל סכום שתרצי על מכונית. פשוט מוזר לי שאת חוזרת שוב ושוב על מידת החשיבות שאת מייחסת לחסכון בדלק, ומפספסת את זה שמחיר הרכישה שאת מקצה למכונית שאין ממנה דרישות מיוחדות ייסב לך הוצאות גדולות הרבה יותר ממה שיגרום רכב קצת-פחות-חסכוני...

מסתובבות בארץ לא מעט 530D בחצי מיליון ש"ח.

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זו אני שביקשה ייעוץ לגבי מכונית ב- 180K.

אחרי כמה תגובות חכמות שקיבלתי כאן, החלטתי אכן לקנות מכונית בתקציב של- 100K, ולא לפתוח תכנית חסכון עבור משהו יקר יותר.

אז ככה, אני מחפשת מכונית בת 2-3 שנים. נוסעת כ- 50,000 ק"מ בשנה.

המכונית מיועדת רק עבורי. אוטומטית, ישיבה גבוהה, אפשר 2 דלתות.

מאוד חשוב, אמינות הרכב, בטיחות ונוחות בנהיגה. ירידת ערך - לא שיקול.

וכאמור ישיבה מוגבהת - חשוב ביותר.

ממש אשמח לקבל דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טראנו קצר, רצוי ממנועי ה3.0D (ל2.7 יש בעיות). רכב גבוהה, אמין ועם דיזל וקילומטראז'

כזה הוא גם יהיה חסוכני יותר מבנזין.

אני חושב שתוכלי לקנות אחד כזה משנת 2002-3, יש שני רמות גימור- כדאי לחפש את הרמת

גימור היותר גבוהה (ES) עם גימור פנים מהודר יותר,מושבי עור ופלאסטיקה חיצונית בצבע הרכב.

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ישר לזרוק גיפ?

היא הרי לא יורדת לשטח.

ישיבה גבוה אפשר למצוא בגולף למשל, אפילו בפאביה.

המלצה שלי: גולף TDI.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ישר לזרוק גיפ?

היא הרי לא יורדת לשטח.

ישיבה גבוה אפשר למצוא בגולף למשל, אפילו בפאביה.

המלצה שלי: גולף TDI.

מה רע בגי'פ?

גולף,פאביה וכל רכב משפחתי אחר לא יושב גבוה כמו ג'יפ. הג'יפ שהצעתי עונה על כל הדרישות

שהוצבו- ישיבה גבוהה,2 דל',דיזל,אמין.

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישיבה גבוהה,2 דל',דיזל,אמין.

אני מניח שבטיחות לא מעניינת אותך.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, את צריכה מכונית קטנה, חסכונית ועם תנוחת ישיבה גבוהה.

טויוטה יאריס (לא החדשה).

אוטומטית, ישיבה גבוהה, קטנה ומתאימה לאדם יחיד כולל פלוס של מציאת חנייה בכל מקום. אמינה מאוד, בטיחות טובה.

חסרונות - נוחות בינונית בלבד, ומרעישה מאוד (באופן יחסי) בנסיעה בינעירונית.

אפשרות אחרת, סיטרואן C3 עם מנוע 1.4 אוטומטית. חלשה למדי אבל הישיבה גבוהה, האמינות סבירה בהחלט ועלויות האחזקה זולות. גם הבטיחות טובה ונוחות הנסיעה טובה למדי (יותר טובה משל היאריס, אבל לא ברמה של 206 למשל). גם האיבזור בהחלט מרשים לרכב במחיר כזה. תוכלי למצוא כזאת במחיר נמוך משמעותית מ-100K, וזה גם יחסוך לך לא מעט. ד"א, היא קצת פחות חסכונית מהיאריס, אבל אם את נוסעת הרבה מחוץ לעיר לא צפויה להיות בעיה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...