Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גג סולארי לבית

redroze

פוסטים מומלצים

אז כרגיל כמו בכל נושא בחיים אני מתחיל לבדוק בקארספורום ואחר כך עובר למקומות מידע פחות מהימינים.

אז מצאתי חור במטריקס ואין דיון מעמיק בפורום על גג סולארי. רק דיונים על גגות סולאריים על רכבים, שאני לא מבין מה בכלל הקשר בין רכבים לאתר הזה.

אשמח לקבל אינפוטים ממי שכבר עבר את החוויה ומוכן לחלוק עבור הדורות הבאים:

1. מי כאן התקין גג התקין גג סולארי על הבית שלו?

2. האם זה גג שטוח או רעפים?

3. התקנת לבד או שעם חברה?

4. כמה שנים המערכת בשימוש?

5. עלויות? כמה זמן לקח להחזיר את ההשקעה?

6. דגשים ודברים שחשוב לשים עליהם לב?

יש לי גג שטוח של קצת פחות מ-150 מ"ר. הבנתי שזה פחות או יותר המקסימום שמותר לפני שפורצים את תקרת הטבות המס שהמדינה נותנת.

אני עשיתי הכנות, יש צינור קוברה ספייר מהארון חשמל לגג. כל המנועים של המזגנים הוצמדו לדפנות כדי שלא יפריע בדרך ו/או יעשו צל.

אני יודע שיש מספר מסלולים, ליסינג, השכרה ורכישה. אני לא מעוניין להתחתן עם עוד גורמים חוץ מאשתי, אז כרגע אני מעוניין רק במסלול הרכישה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן אתה גר? תתחיל לבדוק במפת GIS של השכנים ודבר איתם. חברים שהתקינו על גג שטוח מרוצים מאוד ואחרי 8 שנים השקעה מחזירה את עצמה. אולי היום כבר יותר מהר. 25 שנה הבנתי שיש איזה אחריות.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקל תשעים שלי לנושא (המספור שלי הוא לא לפי שלך):

1. כיום יש המון חברות שעושות התקנת פנלים סולרים, כאשר רבות מהן באיכות ירודה - אל תוותר על סקר שוק שבודק גם איכות והסמכות (ולא רק מחיר).

2. גגות שטוחים נוטים לבעיות איטום בחורף. כאשר יש פנלים סולארים ביצוע תיקוני איטום הופכים לסיפור מורכב ומאד יקר ברמה של מחיקת הרווחיות של מספר שנות ייצור. לכן לפני התקנת מערכת חובה לוודא שהאיטום במצב לא פחות ממצוין.

3. התקנה לבד היא חצי אופציה, כי על מנת שיחברו אותך תצטרך אישורי מהנדס מוסמך וחשמלאי מוסמך.

4. בניגוד למצופה, מערכת סולרית דורשת תחזוקה על מנת שתפיק כמיטב יכולתה, בעיקר נקיון תקופתי ובעיקר בחודשי הקיץ עם הרבה אבק. על מנת למקסם רווחים מומלץ על ניקוי של לכל הפחות אחת לחודש. סולאראדג' לדוגמה מקנות את האחריות על הפנלים בנקיון של הפנלים אחת לחצי שנה לפחות (עם ציוד ייעודי).

5. במידה ויש עצים בגובה הפנלים הסולרים ומעלה - זה עשוי להוריד הרבה מהתפוקה - בעיקר בחורף כשהשמש מגיעה בזוויות נמוכות יותר.

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה קצת לעזור...

בעברי התעסקתי בהתקנות של מערכות כאלו, רובן היו גדולות. 50kw, אבל גם הייתי בבתים פרטיים.

אני כבר כמה שנים לא בתחום, אז תיקח בערבון מוגבל מה שארשום, אבל אולי יעזור.

קודם כל לא מתקינים לבד. לא שווה את התעסקות, מה גם שיש קונסטרוקציה להקים, ובסוף אתה מחבר חשמל. אז צריך חשמאלי מוסמך שיחבר לפילר.

בעבר היה את המגבלה של עד 4kw, שלא צריך לשלם מס, לא יודע מה זה היום.

דגשים:

המערכת פונה לכיוון דרום.

תבדוק שאין שם עצים שעושים צל, עמודי חשמל..תכנון עירוני להקים מגדל עוד 5 שנים שיסתיר לך את השמש.

קונסטרוקציה מאוד חשוב! שמעגנים כמו שצריך, הפנלים יהיו גבוהים יותר מהחומה שמקיפה את הגג, אז מנועי המזגנים גם ככה לא יעשו להם צל.

ברגים מגולוונים, אלומניום ופלדה, לא מסתדר ביחד. ששמים על הגג פסי זפת כאלו מתחת לבטון של העמודים. שעושים הארקה כמו שצריך!, כולל כל התשתית על הגג. חברה מסודרת אמורה לעשות הכול כמו שצריך, אבל כדאי לראות.

צריך גם תוואי לעלות לגג מהפילר, לחפור בגינה אם צריך.

את הממיר תולים על הגג אם אפשר, קרינה, שלא יהיה צמוד לחלון חדר שינה.

יש את חברת סולאראדג הישראלית שיש לה ממיר קטן לכל פנל, שמבטל את השפעות הצל, והגברת הנצילות.

חשוב לנקות את הפנלים פעם ב מאבק, קקי של יונים

יש חברות שעושות את זה עם מכונות אוסמוזה הפוכה, שלא משאירה אבנית.

המערכת אמורה להיות ל 20 שנה..

היא תעשה לך צל על הגג ותקרר את הבית קצת.

אם עוד משהוא תשאל נראה מה אזכור

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...