Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סחירות של וולוו s60 2016 t5

AbbA

פוסטים מומלצים

היי. בחיפוש אחרי רכב שני למשפחה נתקלתי בוולוו s60 2016 t5  במחיר שמתאים לתקציב שלי ואני שוקל לרכוש אותו במקום משפחתומטית יפנית כמו שתכננתי במקור. שתי שאלות שעלו לי - 

1. עד כמה האוטו יהיה סחיר בתור רכב משומש בעוד כשלוש שנים? ברור לי שהמחיר כבר יהיה ממש נמוך אבל השאלה האם ממש קשה להעיף וולוו או שיש להן שוק? 

2. האם גם רכבים בני 8 שנים ומעלה יורדים 10% כל שנה במחיר או שירידה מתונה יותר בוותק כזה? 

תודה רבה מראש! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של וולוו מעל 30 שנה:

1. לכל רכב יש את השוק שלו, לפעמים צריך יותר סבלנות. השנתון המדובר די מוצלח, ולא נראה לי שתהיה לך בעיה למכור.

2. קשה לומר - כל רכב והסיפור שלו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים שנמכרו במספרים קטנים יש 2 מגמות הפוכות

1. רכבים מבוקשים ונדירים אין להם מחירון ונסחרים במחירים משל עצמם
2. רכבים שאין בהם שום יחוד ונמכרו בכמויות קטנות, אפס ביקוש

הוולוו היא יצור כלאיים, לא רכב שאתה מפנטז עליו בחניה כמו מיאטה ובהחלט עם ערך מוסף, אבל מצד שני לפחות ברמה הסטיגמטית יקר לאחזקה, לא אמין ברמה יפנית
הניחוש שלי שאולי הירידה במחיר תהיה גבוה במעט מטויוטה קורולה, אבל הבעיה היא לא המחיר אלא פלח השוק המצומצם עליו פונה הרכב.
בכל מקרה, זה לא רכב ל"השקעה"... לדעתי.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לבחון את שוק היד שניה לרכב הזה או דומים לו משנתונים קודמים ולראות נכון להיום איך הוא מתנהג.

סביר להניח שההתנהגות תישאר כך גם בעוד 3 שנים משום שלא מדובר ברכב חדש שלעתים צצות בעיות משמעותיות בשנתונים הראשונים לחייו. 

תיקח בחשבון גם שהמחיר שאתה משלם היום לוקח בחשבון בין היתר גם את הסחירות ולכן אם תרצה רכב סחיר יותר תצטרך לשלם יותר וההיפך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים בגודל מעל משפחתית לרוב מאבדים ביקוש כשהם מזדקנים. התקלות שלהם יקרות יותר והיתרון שלהם על פני משפחתיות יותר חדשות מצטמצם (כי שוק הרכב תמיד הולך קדימה מבחינת גודל ואבזור).

אגב גם ברכבים יפאניים יש אנומליה כזו לפיה טויוטה אוונסיס ומאזדה 6 עולות רק מעט יותר אם בכלל מקורולה או 3, בעוד ששם גם המכלולים המכאניים פשוטים, להבדיל מהוולבו שיכולה לסבול מתקלות מאוד יקרות (למשל- בעיה בטבעות הבוכנה שגורמת לשריפת שמן, שעלות תיקונה היא בערך 10,000 ש"ח).

ה- S60 אוטו מצוין, אבל כלכלית הוא יכול לעלות לך הרבה יותר לשלוש שנים בהשוואה לרכב משפחתי יפני (ויכול שלא) וצריך לקחת את זה בחשבון.

• אהבתי 1

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! לגבי הבעיה בבוכנות, מניח שזה לא משהו שיעלה בבדיקה במכון בדיקה לפני קניה, נכון? ממה שקראתי בפורומים בארץ ובחול היה נראה שמודל 2016 של הוולוו עם שילוב תיבה ומנוע אמינים, כולל הטורבו. אתה יודע כמה הבעיה הזו נפוצה?

תודה מראש! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה... (בתור אחד שמתמודד עם השאלה הזאת בדיוק) האם התקלה הנ"ל היא גם מ2014 והלאה שוולוו החליפה את המנועים והגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ-2014 הדגמים הם עם מנועים של וולוו וגירים של אייסין

בשנה הראשונה היתה בעיה של צריכת שמן גבוהה, אחר-כך המנוע שופר והבעיה נפתרה ככל שידיעתי מגעת.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.12.2023 בשעה 15:23, האוטו שלנו גדול וירוק כתב:

כלומר הדגמים המומלצים הם מ2015 ואילך? ולא מ2014 ?

מצטרף לשאלה. המוח אומר לקנות הונדה או מאזדה משפחתיות אבל הלב אומר וולוו ככה שאם אין לה בעיות אמינות מיוחדות אלך על זה, 🙏🙏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...