Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט שיפוץ מכונת כביסה

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה הכוונה "שטיפות נקיות" ועל איזה תחזוקת ניקיון אתם ממליצים למכונה?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעיקרון במכונות חדישות יש תוכנית ניקוי AUTO CLEAN שכדאי לעשות פעם בחודשיים בערך. בלי כביסה ובלי חומרי ניקוי כמעט בכלל. הבנתי שחלק ממליצים לשים סודה לשתיה ו/או חומץ שעוזר בניקוי שאריות ו/או חיידקים שמצטברים עם הזמן בכל מיני פינות נסתרות.
אני שם 3-4 כפיות סודה לשתיה ומעט חומץ לבן ונותן לה לעבוד על AUTO CLEAN (תוכנית קבועה מראש של היצרן - 110 דקות, טמפרטורת מים דיי גבוהה).
היצרן אומר שאפשר לשים חומר לניקוי כביסה בכמות מזערית (אני שם כפית אחת). אסור לשים יותר כי אז זה מקציף בצורה דיי פסיכית.
לאחר מכן כדאי גם לעבור עם סמרטוט נקי ולהוציא ליכלוך שעדיין (אולי) נשאר בתוך הגומיה של הדלת (וכמובן להוציא את המגירה של חומרי הניקוי ולנקות אותה באופן תדיר + הגומחה שהמגירה נכנסת אליה).

• אהבתי 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, hwgeek כתב:

מאז אותו יום יש לי טראומה מהטינופת שמסתתרת בצד הפנימי ולכן סופר מקפיד על שטיפות ניקיות תקופתיות למכונה בבית.

למכונה שלי עשיתי כל כמה זמן ניקוי עם אקונומיקה, עם חומץ, הפעלה ריקה ב 90 מעלות, זה לא הוציא את כל הטינופת מהגומיה שמסביב לדלת, את הטינופת הזו נקיתי עם מברשת שיניים ישנה כשפירקתי את הגומיה.

על מה שהלך בצינורית הניקוז שמחברת את הדוד למשאבת הניקוז אני בכלל לא מדבר...מיליון שטיפות ועדיין הטינופת ממשיכה לצאת.

אז בקיצור, כשלא רואים, זה לא מפריע 😁

אכלתי שנה שלמה בחדר אוכל צבאי בלי שום בעיה עד שעשיתי שבוע תורנות מטבח. כל כך נגעלתי ממה שהולך שם שאחרי התורנות לא יכולתי יותר להכנס לחדר אוכל, אכלתי בשקם.

עבר לי אחרי תקופה...

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Buki כתב:

למכונה שלי עשיתי כל כמה זמן ניקוי עם אקונומיקה, עם חומץ, הפעלה ריקה ב 90 מעלות, זה לא הוציא את כל הטינופת מהגומיה שמסביב לדלת, את הטינופת הזו נקיתי עם מברשת שיניים ישנה כשפירקתי את הגומיה.

על מה שהלך בצינורית הניקוז שמחברת את הדוד למשאבת הניקוז אני בכלל לא מדבר...מיליון שטיפות ועדיין הטינופת ממשיכה לצאת.

אז בקיצור, כשלא רואים, זה לא מפריע 😁

אכלתי שנה שלמה בחדר אוכל צבאי בלי שום בעיה עד שעשיתי שבוע תורנות מטבח. כל כך נגעלתי ממה שהולך שם שאחרי התורנות לא יכולתי יותר להכנס לחדר אוכל, אכלתי בשקם.

עבר לי אחרי תקופה...

בדיוק מה שקרה לי אחרי כמה תורנויות מטבח...

אצלנו בבסיס היה איש קבע על תקן "טבח" הוא כול הזמן היה מסתובב עם סוג של משוט מאלומיניום שאיתו הוא היה עושה הכול. מערבב את המרק, הופך את השניצלים,  וכשצריך דוחף אותו בתעלות ניקוז ופותח את הסתימות....

אחרי כמה תורנויות כאלה לא נכנסו יותר לחדר אוכל

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבוד על הפרויקט בוקי ,מכונת כביסה מהסוג הזה בת 14 זה משהו נדיר.

גם לי יש מכונת כביסה אלקטרולוקס מודל 2017 פתח עליון דגם EWT1067EDW

אישתי מתה עליה

היא החליפה גם כן אלקטרולוקס אותה  מכונה רק עם 1300 סל"ד( דגם 1367) שנאלצנו להחליף  לאחר 3 וחצי שנים בלבד עקב מיסב תפוס וחוסר ידע וזמן להתעסק

בסביבות אוקטובר 2022  המכונה החלה להרעיש ולרקוד וכבר לא ניתן היה לכוון סחיטה על 1000 סל"ד אלא רק על 600 וגם כך עם רעש נוראי שנשמע בעיקר בסחיטה עד שהשכנים התלוננו ונאלצנו לא לכבס בשעות הלילה שישי אחה"צ ושבת

הבנתי שהסוף קרב אך אמרתי לעצמי NEVER AGAIN  לא אחליף אותה עד שאמצה את אפשרויות התיקון.

הנחתי שאלו המיסבים אך לא היה לי כל ידע אם  כדאי וניתן להחליפם ואילו בדיוק צריך

חקרתי על הנושא ברשת צפיתי בסירטונים ומצאתי מק"טים מתאימים (כל צד הוא מיסב אחר אותו גודל אך באחד מהם הברגת בית המיסב הפוכה)

הזמנתי מיסבים מאתר שנקרא BUYANDREPAIR אתר צ'כי שניתן למצוא שם את כל החלפים לכל המוצרים הלבנים הקיימים על פי מק"ט או סוג מוצר

הזמנתי  מעלי מפתח לפתיחת גלגל תנופה של אופנועים על מנת לפתוח את בית המיסב(למרות שניתן בשיטה עם מברג ופטיש או שני מברגים )

השחזתי את ראשי המפתח שיתאימו לקוטר החורים של בית המיסב כיוון שהיו עבים מידי (טוב שיש משחזת בעבודה).

פתחתי את בית המיסב אך  לא הצלחתי לשחרר את הבורג המרכזי(10 ממ) אפילו לא עם אימפקט של 480 ניוטון כיוון(הסתבר בדיעבד) שעקב  החיכוך והחום הוא הולחם לבסיס ההברגה שמחובר לתוף(המשכנו לכבס איתה איזה חודש אחרי שזה התחיל כי המתנתי למיסבים ולכלי שיגיעו)

פתרתי זאת ע"י חיתוך הבורג מצדדיו(השייבה שמחוברת אליו) עם דיסק שהיא זאת שבעצם הולחמה וכך הצלחתי לשחרר את הבורג בקלות לאחר מכן(נשארה חתיכת שייבה מרובעת- ניתן לראות בתמונות).

ההחלפה היתה קלה, באמצעות הכלי פורק בית המיסב הישן והותקן החדש כמובן עם הנחת האטם וגירוז עם הגריז המצורף לערכה  ע"פ סירטון שראיתי ביוטיוב.

החזרתי את הבורג עם השייבה החתוכה תחתה הנחתי שייבה חדשה וחיזקתי עם פתוח 11 על הריבוע שנוצר מהחיתוך.

בסופו של דבר את המיסב בצד הרצועה לא היה צורך להחליף אז נשאר אחד ספייר

מאז המכונה שווה לחיים כמו חדשה.

תמונות:

20221104_114219.jpg

20221105_233410.jpg

20221118_134514.jpg

20221118_160140.jpg

BEARING_TOOL.webp

washing-machine-drum-bearing-kit-.jpg

עריכה אחרונה על ידי nit_zan
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1