Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש-הונדה גאז היברידית

Minor
שימו לב! השרשור הזה בן 696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, Mike808 כתב:

גם "לדעתי" לא היה משנה הרבה. זאת מכונית עם כמה יתרונות בולטים ומשמעותיים ביחס למתחרות, אבל כמו שכבר אמרתי הם ממש לא הופכים אותה למכונית הכי טובה בקטגוריה. היא כנראה בחירה שמתאימה לך, אבל רחוקה מאוד מלהיות הכי טובה.

בזמנו התמורה למחיר באמת הייתה טובה. כרגע מדובר ברכב שמתומחר באופן מוגזם ומי שלא נעול דווקא על הונדה ג'אז יכול למצוא חלופות מאובזרות יותר שמציעות תמורה עדיפה לכסף.

אני חושב שבסופו של דבר זה מתכנס לסדר העדיפויות של הרוכש, מול הפשרות שהוא מוכן לעשות והמחיר שבאפשרותו לשלם. (אפשר להוסיף למשוואה גם סעיף ריגשי, אבל אנחנו ממש לא שם).

בין היתר, גילינו שהרכבים החדשים בקטגוריית "סופר-מיני" מציעים תא מטען קטן מדי ושדה ראיה בעייתי - שתי נקודות בהן הג'אז חזקה למדי. כמי שהחזיקו תמיד רכבים עם גיר ידני (כמו היונדאי הנוכחית), הבנו שההיצע מצומצם היום והחלטנו להוריד את הסעיף הזה מהרשימה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השורה התחתונה היא תמיד סדר העדיפויות של הרוכש. מה שיתאים לי כמו כפפה יהיה בלתי נסבל עבור מישהו אחר.

ועדיין, יש רכבים שמציעים חבילה כללית מוצלחת ללא נפילות משמעותיות שיתאימו לטווח רחב של משתמשים, ויש כאלה עם תכונות חיוביות מאוד בולטות בתחומים מסויימים, לצד נחיתות משמעותית באחרים. מכונית מאוד מרווחת לא הופכת אוטומטית להכי טובה בסגמנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הזמן לדעתי זה מתאים מאוד, בגלל שהוא קונה רכב חדש שם כנראה המחיר לא ירד,
ולרכב שהוא מוכר עכשיו השוק חזק והוא ימכור אותו ללא בעיות במחיר מחירון (כנראה).... 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Mike808 כתב:

גם "לדעתי" לא היה משנה הרבה. זאת מכונית עם כמה יתרונות בולטים ומשמעותיים ביחס למתחרות, אבל כמו שכבר אמרתי הם ממש לא הופכים אותה למכונית הכי טובה בקטגוריה. היא כנראה בחירה שמתאימה לך, אבל רחוקה מאוד מלהיות הכי טובה.

בזמנו התמורה למחיר באמת הייתה טובה. כרגע מדובר ברכב שמתומחר באופן מוגזם ומי שלא נעול דווקא על הונדה ג'אז יכול למצוא חלופות מאובזרות יותר שמציעות תמורה עדיפה לכסף.

זה ויכוח עקר לחלוטין. הביטויים ״טובה״ ו-״הכי טובה״ חסרי כל משמעות בלי להגדיר באופן מפורט את רשימת הקריטריונים שאליה זה מתייחס, איך מכמתים אותם, ואיך מתעדפים אותם. מעבר לכך שגם ״קטגוריה״ זה לא מושג חד משמעי כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים. יש קבוצת דגמים במימדים דומים ובמחיר דומה ולרוב הם חולקים מאפייני דימיון נוספים.

בקבוצה יש דגמים בולטים שמסמנים וי על מרבית הסעיפים, אולי בולטים לטובה בחלקם או קובעים סטנדרט חדש, ובחלק מהסעיפים הם בממוצע של הקבוצה או טיפה מתחת אליו. אלה רכבים שיתאימו לרוב המשתמשים ועונים על מכנה משותף רחב מאוד, אבל כמובן שיש לקוחות עם דרישות אחרות שיקבלו מענה בדגמים שפונים לנישה צרה יותר.

בקצוות בדרך כלל יש דגמים יותר ייחודיים, כאלה שמצטיינים אולי בעיצוב מיוחד, ביצועים, אבזור יוצא דופן, או כמו במקרה של הג'אז מרווח פנימי.

בקטגוריית הסופר מיני למשל סיאט איביזה מסמנת וי על רוב הסעיפים, לא נופלת באופן מהותי בשום סעיף, התמחור שלה סביר ולכן קל להמליץ עליה לרוכשים בסגמנט הסופר מיני. כמוה גם יונדאי i20, אופל קורסה, וטויוטה יאריס. הונדה ג'אז יקרה מרובן בסכום בלתי מבוטל ומאובזרת הרבה פחות. היא לא מצליחה להציג ביצועים דומים למתחרות עם מנועי טורבו ומרגישה חלשה גם מיאריס הייבריד מקבילה על אף נתוני יצרן עדיפים. קצה אחר למשל הוא פיג'ו 208 שמציעה עיצוב מאוד מיוחד בפנים ובחוץ, חווית נהיגה, רמת אבזור גבוהה וארוזה בתמחור גבוה מהמקובל בסגמנט.

לא אמרתי שהונדה ג'אז היא מכונית גרועה, אבל היא לבטח לא הטובה בקטגוריה ובעיני גם לא בשורה הראשונה. עבר לקוחות מאוד ספציפיים שרוצים סופר מיני חסכונית ומאוד מרווחת היא באה בול ואין לי בעיה להמליץ עליה. עבור לקוחות אחרים היא לא תתאים. ספציפית לפותח השרשור היא יכולה להתאים אבל בעיני שווה לבדוק מה קיים באותו סגמנט או באותה סביבת מחיר, כמו למשל טויוטה יאריס קרוס שהמלצתי עליו במקרה הזה ולטעמי הוא חבילה שלמה יותר ועונה היטב על הדרישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הצעה על רכב ספציפי, אבל לכבוד השדרוג הייתי מציע לכם לרגע לחשוב לעלות סגמנט (אם לא היית מחפש הברידי או חשמלי אז לך לנסות את ה-C4 הנהדרת, המחיר כמעט זהה, החשמלי זה כבר 166K). ארבעה נוסעים ששניים מהם לא נעשים קטנים עם השנים, אתם מחזיקים רכב לטווח ארוך, צפיפות ברכב זה אחד מגורמי הסטרס בנהיגה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם סופר מיני מרווחות, הגאז למשל מאוד מרווחת מאחור.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, yulianx כתב:

יש גם סופר מיני מרווחות, הגאז למשל מאוד מרווחת מאחור.

זה בדיוק הרכב עליו חשבנו ושלגביו פתחתי את הדיון...🙂

לפני 7 שעות, אבנר.אלקיים כתב:

אין לי הצעה על רכב ספציפי, אבל לכבוד השדרוג הייתי מציע לכם לרגע לחשוב לעלות סגמנט (אם לא היית מחפש הברידי או חשמלי אז לך לנסות את ה-C4 הנהדרת, המחיר כמעט זהה, החשמלי זה כבר 166K). ארבעה נוסעים ששניים מהם לא נעשים קטנים עם השנים, אתם מחזיקים רכב לטווח ארוך, צפיפות ברכב זה אחד מגורמי הסטרס בנהיגה.  

נכון, זו נקודה שעולה בהרבה שיחות, ומבחינת התמחור זה כבר קרוב מאד (כמו היאריס קרוס למשל, עם תא מטען קצת יותר גדול אבל פחות נוחה מאחור).

אלא שכבר מדובר בהוצאה קצת יותר גבוהה, ואני מניח שהחיסכון בדלק יהיה קטן יותר ככל שהרכב גדל (בהנחה שאנחנו מתכננים על רכב היברידי).

אין לנו בעיה עם גודל הרכב (כל עוד הוא לא מיני), זו דווקא נקודה שפחות מפריעה לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Michazzz כתב:

אני חושב שמי שכותב פוסט בפורום של ייעוץ ברכישת רכב אשכרה רוצה להחליף את הרכב. זה לגיטימי ונכון, רכב חדש בטוח יותר, מזהם פחות, מהנה יותר, מאובזר יותר ומה לא. אני בעד למי שיכול לקנות רכב כמה שיותר חדש כדי שמי שיודע לתפעל תקלות יהנה ממנו ומי שלא אוהב בלת"מים יהנה מרכב ללא תקלות עד כמה שניתן. הגיוני שמי שמחזיק רכב 8 שנים רוצה להתחדש, סתם ביאסתם אותו 😛

שאלו למה רוצה להחליף, אמר אמינות ודלק.

אף אחד לא אומר שזה לא לגיטימי להחליף רכב. כמו שכתבתי אם הסיבה זה להתחדש זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...