Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת רכב ישן בן 18 - רוצים לקחת למכון, הייתם נותנים ?

סוליד-גיר-מטאל
שימו לב! השרשור הזה בן 701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, PinkDolphin כתב:

זו לא ביקורת אישית, אבל בדיוק הסיבה למה בתור מוכר אסרב לבדיקה 🙂 -- זה מעיד על קונה ללא תום לב, ועם כאלה מסוכן לעשות עיסקות.

בדיקה במכון תגלה פגמים שאינם נראים לעין, זו הציפייה ממנה וזה גם מה שלרוב קורה. באופן טבעי פגמים כאלו מחלישים את המוכר ולעיתים גם את רצון הקונה להכנס לעיסקה. אם הפגם קשה קרוב לודאי שהעיסקה לא תתקיים, אם לא, המחיר בדרך כלל יירד. אין פה ענין של חוסר תום לב, אפילו לא קרוב לשם, יש פה מציאות מוכרת. מרבית הבדיקות נגמרות במחיר עיסקה נמוך יותר, ככה זה עובד. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.5.2022 בשעה 20:12, סוליד-גיר-מטאל כתב:

שלום חברים,

אני מוכר סובארו אימפרזה 2004, בת 18, היום הגיע קונה שלקח את הרכב לסיבוב, די חרש עליה.

1) אם יש לכם עצה איך לגרום לקונים לנהוג בנימוס לרכב, אני מבין שהם צריכים לבדוק אותה אבל בכל זאת, טורים של 5000, בלימות מטורפות וכו'. מה אתם אומרים להם או נותנים לא נותנים להם לעשות ?

אני חושב ברצינות לא לאפשר יותר לתת לנהוג, בטענה שאין ביטוח, המחיר המועט הזה לא שווה את הבריאות שלי או בריאות הרכב.

2) הקונה אמר שהרכב מצא חן בעיניו, והוא רוצה לקחת אחרי החגים למכון בדיקה. לרכב ישן כזה שעולה 8 אלף, הייתם נותנים לקחת או אומרים לקונה, קח את זה כמו שזה או עזוב ?

תודה לעונים, וחג שמח.

לקונה הזה ספציפית הייתי מסרב.

אני כבר רואה איך אתה מקבל ממנו בעתיד הקרוב טלפון של "אוטו חרא מה מכרת לי הלך מנוע אני חייל תשתתף איתי".

בכללי - לא רואה בעיה לתת נסיעת מבחן, כל עוד זה נעשה בצורה רגועה, ואני יושב ליד הנהג.

וגם לא רואה בעיה ברצון לקחת את הרכב לבדיקה במכון, גם אם האוטו שווה 1500 שקל, למרות שהרכב כמו שלך לדעתי מספיק לעשות סיבוב, ואם הכל נראה תקין, ללחוץ ידיים ולהעביר בעלות. סך הכל רכב ישן וזול.

אבל שילוב של שני הדברים האלה - נהיגה מופרעת ורצון לקחת רכב ישן וזול למכון בדיקה, איכשהו מדליק נורה אדומה כלפי הקונה הזה.

יכול להיות איזה ערס שיבוא עם שני חברים בבונים לעשות עליך פוזות כדי שתוריד במחיר, ויכול גם להיות אחד שחסרים לו כמה ברגים בראש, ויתחיל לשגע אותך עם טלפונים על כל שטות קטנה בשעות מפגרות, כי הוא בטוח שקנה את האוטו עם חוזה שירות.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.5.2022 בשעה 22:04, עדי-אל כתב:

לבקש לעשות סיבוב במגרש ריק אז סבבה

לעשות "חרקות" עם הרכב ולהרים אמברקס לא

מכיר כזה באזור פתח תקווה ?

בתאריך 5.5.2022 בשעה 17:29, המהיר הזהיר כתב:

איזה רכב מדובר?

תנסה לעלות אותו בלוח כאן, אולי יגיע לקוח רציני...

סובארו אימפרזה 2004, 270 אלף ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כבר לא כזה ריק מאז שבנו שם מרכז מסחרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין רכב קונים ככה בלי שום בדיקה, לפחות לגשת למוסך.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.5.2022 בשעה 13:38, סוליד-גיר-מטאל כתב:

בזמנו ביצעתי 'בדיקות דינמיקה' לסיאט טולדו שלי הי"ד במגרש החניה של האצטדיון, סמוך לתחנת הרכבת. לחוות דעת יותר מבוססת, עשר דקות משם יש את 'המוסך הירוק' שהומלץ לא אחת בפורום, ובד"כ שמח לבצע בדיקה לפני קניה בחצי מעלות מכון. (וללא הכסת"חים הנלווים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.5.2022 בשעה 23:44, ידני כתב:

תראה לי מישהו שיקנה ממך בלי לנהוג מה זה הדברים האלה 

אם מישהו אומר דבר כזה זה כבר מחשיד !

מכרתי ככה את שני הרכבים האחרונים שלי וגם ההורים שלי מכרו ככה.

לא הסתרתי שום דבר, לא מוכן שכל אחד ינהג על הרכב שלי. זה לא רכב מהשכרה.

ומה אם יקרה נזק בזמן נסיעת המבחן של הרוכש הפונטציאלי? אני אצטרך לספוג נזק לרכב ואולי גם נזק כבד יותר כמו ירידת ערך? למה?

מי שרצה לקח לבדיקה ונסע איתי.

בתאריך 7.5.2022 בשעה 14:38, סוליד-גיר-מטאל כתב:

בשעות הערב ובשישי ושבת (כשאין משהו באצטדיון) המגרשים באיזור האיצטדיון (רכבת קריית אריה) אמורים להיות ריקים למדי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגרש ריק בשעות אחרי הצהריים המאוחרות או סוף שבוע יש בסוף רחוב גליס באזור התעשיה סגולה. אחרי מכון הדרום . מגרש לא גדול אבל בהחלט יכול להספיק.

אם אני לא טועה גם בירקונים היכן שהיה חצי חינם.

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער מאוד, גם מגרש ריק לסיבוב של 3 דקות זה לא מספיק. 

אני נהג מבוגר וותיק, עשרות שנים נהוג. 

מי שלא מוכן לתת לי לנהוג בתנאי אמת, בעיר ובכביש, סיבוב של 15-20 דקות לפחות וכמה קילומטרים, לא קונה ממנו רכב. 

יש מספיק מוכרים שכן מוכנים לתת לנהוג אחרי שרואים שאתה בן אדם נורמלי. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר פורום קנה ממני רכב לפני מספר שבועות.

אני הייתי בעבודה והשארתי לו מפתח, פשוט הוספתי נהג זמני באיזה 30 שקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

מצטער מאוד, גם מגרש ריק לסיבוב של 3 דקות זה לא מספיק. 

אני נהג מבוגר וותיק, עשרות שנים נהוג. 

מי שלא מוכן לתת לי לנהוג בתנאי אמת, בעיר ובכביש, סיבוב של 15-20 דקות לפחות וכמה קילומטרים, לא קונה ממנו רכב. 

יש מספיק מוכרים שכן מוכנים לתת לנהוג אחרי שרואים שאתה בן אדם נורמלי. 

On the other hand, יש מספיק קונים שמוכנים לקנות גם בלי לנהוג.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, dorsht כתב:

יש מספיק קונים שמוכנים לקנות גם בלי לנהוג.

זה נכון, הרי אנחנו פה סה"כ מביעם דעות. 

אני כן מאפשר לקונים לנהוג (בהנחה שזה בן אדם סביר שנוהג סביר) ולא אקנה רכב בלי לנהוג בו קודם. 

אם המוכר יאמר לי בטלפון שרק הוא נהוג, אני אקבל את זה בהבנה לחלוטין, אומר לו בנימוס תודה, הוא יחפש קונה אחר ואני אחפש מוכר אחר. 

מה שכן אם רק ליד הרכב יתברר לי שהמוכר לא מאפשר לנהוג, זה פחות טוב, כי ביזבזתי זמן בשביל להגיע אליו. 

זה משהו שהמוכר צריך להודיע כבר בשיחת טלפון, או שהקוה צריך לשאול, רק שהדבר הזה יהיה מוסכם לפני שנוסעים לראות את האוטו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

חבר פורום קנה ממני רכב לפני מספר שבועות.

אני הייתי בעבודה והשארתי לו מפתח, פשוט הוספתי נהג זמני באיזה 30 שקל

אם זה לא היה חבר פורום היית נותן?

בתור קונה, גם נתקלתי כמה פעמים שנתנו לי מפתחות לנסוע לבד, לא מבין איך יש להם ביטחון לתת רכב לזר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...