Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת רכב ישן בן 18 - רוצים לקחת למכון, הייתם נותנים ?

סוליד-גיר-מטאל
שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עניין של אימון אישי וההתרשמות מהקונה.

מכרתי פעם יונדאי H1 דיזל. הקונה חשש מהתחממות וביקש לעלות ממודיעין לירושלים. השאיר אצלי צילום רשיון והתחייבות שהרכב תחת אחריותו וקיבל מפתח. למחרת עשה העברה והעברת בעלות.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגרש ריק זה לא רעיון טוב. שם בדיוק הם יכולים להשתולל. מניסיון. קונה הבטיח לא להשתולל, דבר ראשון שעשה זה דריפט מלווה בהרמת בלם יד.

עריכה אחרונה על ידי Coro

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, yulianx כתב:

אם זה לא היה חבר פורום היית נותן?

בתור קונה, גם נתקלתי כמה פעמים שנתנו לי מפתחות לנסוע לבד, לא מבין איך יש להם ביטחון לתת רכב לזר.

גם אם זה היה חבר פורום אחר לא הייתי משאיר ככה.

הכל תלוי ברושם שהבנאדם עשה עליי, לא משנה אם הוא מהפייסבוק או מהפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.5.2022 בשעה 12:03, PinkDolphin כתב:

זו לא ביקורת אישית, אבל בדיוק הסיבה למה בתור מוכר אסרב לבדיקה 🙂 -- זה מעיד על קונה ללא תום לב, ועם כאלה מסוכן לעשות עיסקות.

אתה תפסיד כנראה לא מעט קונים, סירוב לבדיקה במכון מעיד על חשש מתוצאת הבדיקה ואןלי על הסתרת דברים,
אני תמיד (גם כשמכרתי גרוטאות) המלצתי לקחת לבדיקה במכון וזאת למרות שתמיד סיפרתי על "חולשות" הרכב, אני לא רוצה צרות אח"כ של אנשים לא מרוצים,
הבדיקה גם אם היא יוצאת שחורה עדיין מעידה על הרכב לרוב כפי שאמרו כאן לפני הבוחן אומר על רכבים מסויימים שהם טובים למרות הבדיקה השחורה.

לפני 17 שעות, Benson כתב:

מיותר לעשות בדיקה לרכב כזה לדעתי 

מחיר כזה לוקחים ככה או שלא לוקחים בכלל 

קודם בסיס למשא ומתן, איך אתה יודע על יחס דחיסה במנוע (גם אם נמוך במידה מסויימת עדיין במידה ואחיד בכל הצילינדרים המצב יכול להיות סביר),
מצב משולשים? מערכת ההיגוי? וכו'

בגדול אצלי אמת המידה לפני לקיחה לנסיעה ובדיקה זה שיחה קצרה עם האדם שממנו אני רוכש, נראה הגון? מדבר בנימוס ובכבוד? יודע מה עבר על הרכב והיכן טופל? וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים קיבלתי מפתחות עם הברכה "סע לאן שאתה רוצה לבדוק".

ומוכר אחד, אחרי שאמרתי לו שאני רוצה לקנות, הוסיף ונתן לי את תעודת זהות שלו שאלך לבד לדואר, כי לא היה לו זמן.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

כמה פעמים קיבלתי מפתחות עם הברכה "סע לאן שאתה רוצה לבדוק".

ומוכר אחד, אחרי שאמרתי לו שאני רוצה לקנות, הוסיף ונתן לי את תעודת זהות שלו שאלך לבד לדואר, כי לא היה לו זמן.

ככה קניתי כמה מכוניות אבל זה תמיד היה מישהו ממעגל חברים, אפילו רחוק. 

אף פעם לא בן אדם זר שפגשתי לראשונה כשהגעתי לראות את האוטו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה סקר מה כל הדיון אני כן נותן אני לא גם ככה כל השרשור כאן זה מי כן ומי לא מוכן 

(אגב את רכבי קניתי בנהיגה של חצי שעה כשהמוכר כלל לא היה איתי -השארתי לו את המפתחות של הרכב שבאתי איתו )

לא יודע איך עורכים סקר מי שיודע שיערוך  ונדע מה הרוב חושבים פשוט 

עריכה אחרונה על ידי ידני
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהו גרמתי לסקר, סימן שהשאלה במקום. 

אני מציע, מכיוון שהדעות חלוקות, אם אפשרי לרשום עבורינו מדריך לצעדים במכירת הרכב, למען אנשים לא מנוסים כמוני - ממש צעד אחרי צעד, איך לבצע מכירה - בדגש על סוגיית הנהיגה - כולל נניח בשלב ראשון להציע שהמוכר ינהג, ואם לא אז מקום שקט וכו' - צעד אחרי צעד, עם הסבר מתי יש לעצור את המכירה כי נניח הקונה הוא בעייתי. מאוד יעזור מאנשים שלא מנוסים במכירה לדעת איפה הקווים האדומים. כולל מה לעשות עם הביטוח. מה שנקרא full proof  למוכרים הלא מנוסים, לשמור שלא יפגעו לא על ידי קונה בעייתי, ולא חלילה גופנית או כספית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.5.2022 בשעה 22:53, amosbmw כתב:

הקונה הפוטנציאלי הצליח לעשות לה טוטללוס בנסיעת מבחן. למזלו של המוכר היה לו כיסוי ביטוחי.

ביטוח צד ג וחובה מבטחים כל נהג שנוהג באישור של הבעלים כל עוד הנסיעה לא הייתה למטרת תחרות. 
אם אני לא טועה יש כזה דבר בביטוח מקיף.
לכן אין כל חשש מבחינה ביטוחית לתת את הרכב לבדיקה של הקונה הפוטנציאלי אבל בהחלט מומלץ להיות לידו בזמן שהוא בוחן את הרכב.

• רעיון גרוע 1

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Cerebral Cortex כתב:

ביטוח צד ג וחובה מבטחים כל נהג שנוהג באישור של הבעלים כל עוד הנסיעה לא הייתה למטרת תחרות. 
אם אני לא טועה יש כזה דבר בביטוח מקיף.
לכן אין כל חשש מבחינה ביטוחית לתת את הרכב לבדיקה של הקונה הפוטנציאלי אבל בהחלט מומלץ להיות לידו בזמן שהוא בוחן את הרכב.

אולי נכון לגבי ביטוח חובה ומכוניות.
בוודאות לא נכון באופן גורף ל-״רכב״. כמעט כל ביטוחי החובה בארץ לרכב דו״ג (אופנועים וקטנועים) תקפים רק לנהג אחד נקוב בשם. היוצאים מהכלל כמעט כולם הם ביטוחים מסחריים לקטנועי שליחויות. אא״ט יש סוגי כלי רכב נוספים שקיימת אופציה כזו לגביהם (מונית?)

לגבי ביטוח צד ג׳ של מכונית, בוודאות לא נכון. אצל לפחות שתי חברות ביטוח שונות שהיה לי בהן ביטוח צד ג׳, לגבי מכונית, היתה מגבלת גיל ואא״ט גם ותק נהיגה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2022 בשעה 17:07, PinkDolphin כתב:

אולי נכון לגבי ביטוח חובה ומכוניות.
בוודאות לא נכון באופן גורף ל-״רכב״. כמעט כל ביטוחי החובה בארץ לרכב דו״ג (אופנועים וקטנועים) תקפים רק לנהג אחד נקוב בשם. היוצאים מהכלל כמעט כולם הם ביטוחים מסחריים לקטנועי שליחויות. אא״ט יש סוגי כלי רכב נוספים שקיימת אופציה כזו לגביהם (מונית?)

לגבי ביטוח צד ג׳ של מכונית, בוודאות לא נכון. אצל לפחות שתי חברות ביטוח שונות שהיה לי בהן ביטוח צד ג׳, לגבי מכונית, היתה מגבלת גיל ואא״ט גם ותק נהיגה.

ההערה שלי מתייחסת לביטוח רכב כאשר הנהג רוכש ביטוח לכל נהג.
לגבי אופנוע, במקרה אני גם רוכב אופנוע גם בביטוח לאופנוע יש לך אופציה לעשות ביטוח לנהג יחיד או לכל נהג. ברגע שיש ביטוח לכל נהג הביטוח מבטח כל אדם שקיבל רשות מבעל האופנוע לרכוב עליו כל עוד הרכיבה לא נעשתה לשם תחרות או לשם הובלה בשכר או למטרת עסק.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Cerebral Cortex כתב:

ההערה שלי מתייחסת לביטוח רכב כאשר הנהג רוכש ביטוח לכל נהג.
לגבי אופנוע, במקרה אני גם רוכב אופנוע גם בביטוח לאופנוע יש לך אופציה לעשות ביטוח לנהג יחיד או לכל נהג. ברגע שיש ביטוח לכל נהג הביטוח מבטח כל אדם שקיבל רשות מבעל האופנוע לרכוב עליו כל עוד הרכיבה לא נעשתה לשם תחרות או לשם הובלה בשכר או למטרת עסק.

ברור. שנינו מכירים את המצב בדו״גים 😀. העלתי את הנקודה כדי להראות שהעמדה של בית המשפט שסביר שהקונה יניח שהביטוח של המוכר ממשיך לכסות אותו לא תופשת לגבי כלי רכב באופן כללי, ולכן לא סבירה באופן קיצוני. אני לא מכיר כמעט בעל דו״ג שמבטח ״כל נהג״ בגלל העלות האדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...