Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך גיר בגלל מערכת START_STOP? (ספויילר: בסוף לא הלך כלום [בינתיים] )

laplug
מעבר לפיתרון נפתר ע"י laplug,
שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

(סיטורן גראנד פיקאסו דיזל 2017) היום במהלך נסיעה לירושלים, עצרתי ברמזור בכניסה לעיר (מתחת לגשר המיתרים). מערכת ה START-STOP המטורללת כיבתה את המנוע (לא שמתי לב בכלל) וברגע שהרמזור התחלף ולחצתי על הגז - מכיוון שהרכב היה מכובה והייתי בעליה, הרכב החל להדרדר אחורה (היה לי רכב צמוד מאחורה). קצת הופתעתי וכנראה לחצתי חזק על הגז. כאשר הרכב נדלק סוף סוף ועבר להילוך ראשון תוך כדי הדרדרות לאחור, שמעתי "בום" חזק ונדלקה לי נורת מנוע והודעת תקלת מנוע  + תקלת גיר. הרכב העביר להילוך שלישי (בלי אפשרות להעביר להילוך אחר, גם במצב ידני) ונשאר שם. החנתי את הרכב איפה שהצלחתי ולא הצלחתי להעביר הילוכים (כאמור). ההילוך היחיד שעובד זה רוורס, וכאשר מעבירים אליו וחזרה לדרייב- שומעים "בום" חזק שוב.

בקיצור, מחכה לי מחר יום מהגהנום ואני אודה לכל פיסת מידע לגבי- האם זאת תפועה מוכרת? מה צפוי להיות הנזק? מה אני אמור להגיד במוסך? האם אני אשם? 

תודה 

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לי ממש מה לתרום לנושא, זה בטח לא משהו שאני מכיר (למרות ששמח שהמערכת לא קיימת ברכב הנוכחי), אבל מסקרן אותי מה בסוף היתה הבעיה ומה אמרו במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנת 2017 אומר שאם הוא נקנה  אחרי אמצע מרץ הוא עדיין באחריות , לא ? 

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מוזר. הרי לאחר שהסטראט סטופ מכבה את המנוע - אז ברגע שהוא מניע ה HILL HOLD עובד ואתה ממש לא אמור להתדרדר אחורה. הוא אמור להשתלב לראשון ורק בנגיעה בגז הוא משחרר את ה HILL HOLD.

האם זו פעם ראשונה שזה קורה לך ?

הגיר\מנוע התנהגו רגיל טרם המקרה הזה ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, איציק נ. כתב:

באמת מוזר. הרי לאחר שהסטראט סטופ מכבה את המנוע - אז ברגע שהוא מניע ה HILL HOLD עובד ואתה ממש לא אמור להתדרדר אחורה. הוא אמור להשתלב לראשון ורק בנגיעה בגז הוא משחרר את ה HILL HOLD.

דווקא כן יכול להיווצר מצב כזה בחלק מהרכבים. לדוגמה, אצלי בריו יכול להיווצר המצב שהמנוע נכבה אבל ה-HILL HOLD לא משתלב, ואז הרכב מדרדר אחורה בצורה קצת מבהילה. זה קורה כאשר בעצירה לוחצים על הברקס חלש ככה שהרכב בעצירה ולכן המנוע מדמים, אבל הברקס לא לחוץ מספיק חזק בשביל שה-HILL HOLD יעורר. 

Kia Rio 1.0 2019

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.3.2022 בשעה 16:53, nepet כתב:

רכב שנת 2017 אומר שאם הוא נקנה  אחרי אמצע מרץ הוא עדיין באחריות , לא ? 

רכב סיטרואן עם אחריות 5 שנים, יש חיה כזאת?

לפני 21 שעות, איציק נ. כתב:

האם זו פעם ראשונה שזה קורה לך ?

הגיר\מנוע התנהגו רגיל טרם המקרה הזה ?

כן, זה קורה לי בעליות לפעמים, המערכת הזאת לא תמיד מתפקדת כמו שצריך בעליות חדות, כך זה נראה. הגיר התנהג מצוין באותו היום ובכלל- יש לי רק 40K על הרכב

בכל אופן, לכל המתעניינים, המצב לא היה (כנראה) נורא כמו שחשבתי. כבר כשלקחתי את הטכנאי אל הרכב (חניתי קרוב למוסך- מזל שיש כזה בכניסה לעיר) הוא אמר לי שיש מצב שהייתה איזו אי תקשורת בין מחשב הגיר למחשב המנוע והגיר קיבל איזה זעזוע ויש מצב שזה כלום. כשהגענו לרכב, הוא פשוט הניע כרגיל ונסע. לא סמכתי על זה כ"כ, אז כבר הכנסתי את הרכב לטיפול כי גם כך הייתי צריך לעשות בסוף החודש, וביקשתי שיבדקו את הגיר טוב-טוב. הם בסוף בדקו לי את הברקסים טוב-טוב במקום וחייבו אותי 4K ש"ח על הטיפול + החלפת רפידות ודיסקים 😒. נשמע שאי אפשר לצאת ממוסך מורשה סיטרואן-פג"ו בנזק של פחות מ2500 שח

בכל אופן, מעכשיו אני מכבה את המערכת הזאת לחלוטין בכל נסיעה, הספיקה לי הפעם הזאת די והותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייבו אותי 4K ש"ח על הטיפול + החלפת רפידות ודיסקים.
לא ציינת מה בוצע בטיפול השגרתי ברכב שלך מלבד החלפת רפידות ודיסקים.

בטיפול דומה במוסך מורשה היבואן לרכב פיג'ו - מוסך ליטל בתל אביב,
העלות הייתה חצי ממה ששילמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, eyalkar כתב:

חייבו אותי 4K ש"ח על הטיפול + החלפת רפידות ודיסקים.
לא ציינת מה בוצע בטיפול השגרתי ברכב שלך מלבד החלפת רפידות ודיסקים.

מצ"ב

InkedImage (66)_LI.jpg

InkedInkedImage (67)_LI.jpg

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, laplug כתב:

אז כבר הכנסתי את הרכב לטיפול כי גם כך הייתי צריך לעשות בסוף החודש, וביקשתי שיבדקו את הגיר טוב-טוב. הם בסוף בדקו לי את הברקסים טוב-טוב במקום וחייבו אותי 4K ש"ח על הטיפול + החלפת רפידות ודיסקים 😒. נשמע שאי אפשר לצאת ממוסך מורשה סיטרואן-פג"ו בנזק של פחות מ2500 שח

מהתיאור שלך נדמה כאילו שחטו אותך ב 4000 שקל על ברקסים קד', אבל זה ממש לא מדוייק...
אז צריך לדייק. עשו לך: 

טיפול גדול (שמן + פילטר שמן + פילטר סולר + פילטר אויר למנוע + פילטר אויר למזגן)
+ הח' נוזל בלמים
+ תוסף אוריאה 10 ליטר

+ תשלום אגרת רישוי 
+ העברת טסט
+ ברקסים קדימה (צלחות+רפידות).

לפני 5 שעות, eyalkar כתב:

לא חושב שבליטל היו עושים לו טיפול גדול + ברקסים אחורה + נוזל בלמים + מילוי אוריאה + אגרת רישוי + העברת טסט ב 2000 שקל כולל מעמ.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא שילמו לי אגרת רישוי. אני שילמתי אגרת רישוי בעצמי בכסף מלא. אגרת רישוי זה 2000 שח (אני יכל להראות קבלה פה). אני לא יודע מה זה אגרת רישוי דיזל ב 88 שח- אף פעם לא שמעתי על זה. טסט זה רק 100 ש"ח. כמו כן, זה טיפול 10K, לא 100K, הם עשו פה מלא דברים כאילו לא הייתי במוסך איזה 10 שנים. כמו כן, אמרתי שהכנסתי את הרכב לטיפול במופרש, ולא אמרתי שהחליפו לי רק דיסקים. אבל טיפול 10K לא אמור לעלות 2500 שח עבור שום רכב אחר. שים לב שיש לי 40K על רכב בן 5 שנים, זאת אומרת כל טיפול בממוצע הוא על פחות מ 10K. ואף פעם לא היה לי טיפול פחות מ 2300~ ש"ח (חוץ מפעם אחת שעשיתי במוסך לא של סיטרואן ואז באותה שנה הלך לי המיכל אוריה והם עשו עלי פוזות במוסך הזה שמכיוון שלא טיפלתי אצלהם פעם אחת, יש מצב שהחברה לא תקח אחריות על המיכל) 

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, laplug כתב:

הם לא שילמו לי אגרת רישוי. אני שילמתי אגרת רישוי בעצמי בכסף מלא. אגרת רישוי זה 2000 שח (אני יכל להראות קבלה פה). אני לא יודע מה זה אגרת רישוי דיזל ב 88 שח- אף פעם לא שמעתי על זה. טסט זה רק 100 ש"ח. כמו כן, זה טיפול 10K, לא 100K, הם עשו פה מלא דברים כאילו לא הייתי במוסך איזה 10 שנים. כמו כן, אמרתי שהכנסתי את הרכב לטיפול במופרש, ולא אמרתי שהחליפו לי רק דיסקים. אבל טיפול 10K לא אמור לעלות 2500 שח עבור שום רכב אחר

שילמת 88 שח + מע"מ. זה הסכום שאתה משלם בכניסה למכון רישוי עבור רכב דיזל.

100 שקל נוספים זה השירות.

זה ממש לא טיפול 10 קטן.

זה טיפול 10 דו שנתי שעושים בו גם נוזל בלמים ומחליפים פילטר סולר ופילטר אויר (לא מחליפים אותם בכל טיפול).

לא הבנתי מהם ה"מלא דברים" שהם עשו כאילו לא היית במוסך 10 שנים.

אתה מחליף פילטר אויר\סולר\נוזל בלמים כל 10 שנים ?

ממלא אוריאה כל 10 שנים ?
לא ממש הבנתי על מה אתה מלין.

עברנו את הימים שהיינו נכנסים עם הקונסטה למוסך, עושים שמן+פילטר+פלאגים+פלטינות+שמן_ברקס ויוצאים בחשבון של 100 שקל.

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא הבנתי איפה הם שילמו את אגרת הרישוי אבל

ואני מלין על המחיר. אני לא מכיר ולו בנאדם אחד שמשלם 2500 ש"ח על כל טיפול 10K שהוא עושה, זה הכל. גם על הטיפול הראשון של הרכב (היו עליו פחות מ 5K) שילמתי 2500 ש"ח

ואגב זאת הפעם השניה שהם מחליפים לי רפידות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקנקו אותך בשמן, בגדול!

אין שמן של CHAMPION שעומד בתקן B71 2297.

יתקנו אותי אם אני טועה ב- @קבוצת לובינסקי

יש לקוחות שהגיעו עם תקלה ולא קיבלו "השתתפות של רצון טוב" בגלל שלא יכלו להוכיח שהשתמשו בשמן לפי התקן המחמיר הזה.

במקום לגבות ממך 259 לפני מע"מ על TOTAL ולהשאר בתקן, לקחו לך 196 לפני מע"מ עם שמן שלא מאושר.

זה השמן הכי קרוב למה שצריך לשים במנוע הזה ששייך למותג, רק בגלל שהוא SN PLUS

image.thumb.png.5ce03ac9c38dddc77ab878176d34c1eb.png

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, laplug כתב:

אבל טיפול 10K לא אמור לעלות 2500 שח עבור שום רכב אחר. שים לב שיש לי 40K על רכב בן 5 שנים, זאת אומרת כל טיפול בממוצע הוא על פחות מ 10K. ואף פעם לא היה לי טיפול פחות מ 2300~ ש"ח 

נראה לי שאתה לא קורא את התמונה ולא מבין על מה שילמת.

עבודה על הטיפול - 544 שח (זה כולל מילוי אוריאה, אבל כרגע אני שם את זה בצד).

שמן 235

פ.שמן 97

אטם 33

מסנן מזגן 154

נוזל בלמים 24

מסנן אויר 147

מסנן סולר 212.

חלקים 902 שח, עבודה 544 שח. יחד זה 1446 + מעמ (1692 שח, לפני 5% הנחה שקיבלת = שזה יוצא כ 1600 שח כולל מע"מ).

מילאו לך אוריאה (103 שח), גבו על זה כסף. אתה לא חייב למלא אצלם - אתה יכול לקנות לבד או בתחנת דלק.

טסט (88+100 שח) אתה יכול לעשות לבד.

ברקסים (כ 1794 שח עבודה וחלקים + מעמ =  2100 שח. זה יקר לטעמי, אבל אולי אני טועה).  לדעתי, היה אפשר לחרוט את הצלחות ולשים רפידות חדשות אבל אני לא יודע מה היה השיקול של המוסך להחליף, לא הייתי שם ולא ראיתי את מצב הצלחות. יכול להיות שהם צודקים ויכול להיות שסתם "דחפו" לך.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...