Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למוסך אמין אחרי העקיצות שסבלתי מהם

Smiley96
שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מחפש מוסך מומלץ באיזור יבנה רחובות, שלא יהיה יקרן ובעיקר אמין, הייתי תקופה במוסך ברחובות לא אגיד את שמה לקחה לי על מנגנון משופץ בחלון אחורי 750 שקל שזה כולל העבודה 200 שקל ועל המנגנון המשופץ 550, יצאתי בהרגשה שעבדו עלי, וגם על מעיכה קלה בפגוש אחורי לקח לי 250 בהתחלה ראיתי בקבלה שלקח לי 350 למרות שסגרתי איתו 250,  וגם לפני על טיפולים לקחו ממני מחירים מאוד גבוהים על העבודה למרות שהבאתי את החומרים ועל החלפת abs מפירוק לקחו לי סביבות 2500 כולל עבודה עם לא יותר, ולי נמאס כבר שכל הזמן עוקצים אותי ועובדים עלי לוקחים ממני כפול ועכשיו מחפש מוסך יותר נורמאלי, אז אני פה מתיעץ איתכם איזה מוסך מומלץ ברחובות, תודה רבה

לנסר 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המחיר למנגנון החלון, לא זול אבל גם לא מאד יקר.

2. מחיר של מחשב ABS תלוי בזמינות שלו, קשה לי לחוות דעה על זה, תלוי אם מדובר ברכיב שמתקלקל הרבה, ולכן קשה למצוא אותו.

3. כשאתה מביא את החומרים - אתה פוגע בריווחיות המוסך, אז הוא משחיל אותך בחזרה.

• אהבתי 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, zvit כתב:

לא הבנתי, אתה מצדיק את זה?

המוסך אמור לתמחר בנפרד עלות עבודה ועלות חלקים, כולל נתח ריווחיות על כל אחד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, KoF-sHeLeG כתב:

אמור

אתה יודע מה אומרים, זה שם של דג...

בתכלס המוסך מתמחר את זמן העבודה בצורה שונה כאשר אתה מביא את החלפים. אף אחד לא מצדיק את זה אך (כמעט) כל המוסכים נוקטים בשיטה הזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שכל אחד רוצה לחסוך.

מצד שני ברור לי שהמוסך לא מתנהל בשביל העיניים היפות שלי. הוא עובד כדי להרוויח. אני מנסה לראות גם את הצד שלו. אם הוא לא יחשוב שאני דופק אותו, הוא לא ידפוק אותי.

אם פות"ש רוצה לחסוך בכל מחיר הוא יותר ממוזמן להחליף את המוסך באחת מקבוצות העז"ב ברשתות החברתיות, ואז עבודה המוסך לא תעלה לו כלום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי ידידי, אני חולק עליך נחרצות. תרבות המכונאים בארץ לוקה בחסר מאוד, ואפילו מאוד מאוד. 

החוק בארץ לא מאפשר לנו, הנהגים, לטפל במכוניות שלנו לבד ומי שעושה כן ככל הנראה יוגדר כעבריין בחלק מהמקרים. על הגל הזה המכונאים רוכבים ומשתדלים לז*בר אותנו בכל הזדמנות.

למה חלק שעולה לי בחנות חלפים 350 ש"ח כולל מע"מ, יעלה במוסך 800 פלוס מע"מ? יותר מ-200% רווח נקי. בנוסף, מתומחרת שעת עבודה במחיר אסטרונומי - ורוב המוסכים לא ישרים: הם משערים עבודה בשלוש שעות, בפועל ארכה העבודה שעתיים - הם לא מורידים במחיר אלא משאירים את המחיר על כנו, ומרוויחים שלא ביושר עוד שעה כרווח נקי.

ברור שמוסך צריך להרוויח, אבל לא להיות חזיר. מה הבעיה להרוויח על עבודה אבל לא על החלק? אל תתן אחריות על החלק. אני מסתדר עם מי שקניתי ממנו. תן אחריות רק על העבודה.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק לא מאפשר לטפל ברכב לבד.

אבל אם אתה עושה את זה לרכב שלך אף אחד לא יגיד לך כלום.

מוסך רוצה להרוויח.

ואם הוא יכול להרוויח הרבה הוא יעשה את זה.

למה קולה. שעלות החומרים שלי היא פחות מחצי שקל נמכרה ב8?

כי אפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, roeibf כתב:

צבי ידידי, אני חולק עליך נחרצות. תרבות המכונאים בארץ לוקה בחסר מאוד, ואפילו מאוד מאוד. 

נכון, אך זה בחלקו באשמתנו. הישראלי הממוצע ינסה לחסוך שקל פה שקל שם בטיפולים/תחזוקה וירעיב את המוסך כך שהוא ינסה למצוא כל הזדמנות כדי לעקוץ. לטעמי, עדיף למצוא מוסך איכותי וישר, (ורצוי זול, אך לא הכרחי) ולהשאר נאמן אילו.

היתרון הוא שכך המוסך מסתכל על הלקוח כהשקעה לטווח רחוק ולא מנסה לזמבר אותו בכל הזדמנות, הלקוח כשלעצמו יודע כי במקרה של פשלה הנזק שיגרם למוסך עקב איבוד הלקוח ומוניטין מספיק כואב כדי שלמוסך יהיה את האינטרס לשמור עליו.

מניסיון אישי, אני נאמן למוסך שלי כבר יותר מעשר שנים ומבצע רק שם את הטיפולים. הייתי יכול למצוא משהו יותר זול? אולי. אבל למצוא בעל מקצוע שמבין ומעודכן עם הכלים/ציוד המתאימים לטפל ברכב כשלי שאתה עומד ליד הרכב ורואה מה נעשה (ומקבל תשובות לשאלות)? קצת יותר קשה...

לפני 9 שעות, roeibf כתב:

החוק בארץ לא מאפשר לנו, הנהגים, לטפל במכוניות שלנו לבד ומי שעושה כן ככל הנראה יוגדר כעבריין בחלק מהמקרים. על הגל הזה המכונאים רוכבים ומשתדלים לז*בר אותנו בכל הזדמנות.

נכון. בתיאוריה... בתכלס, זה כמו חוק החשמל האוסר ליך להחליף נורה ללא פנייה לחשמלאי מורשה, סתם בולשיט חסר משמעות. אני לא רואה את סיירת משרד התחבורה תופסת אנשים שעושים שטיפת ראדיטור או מחליפים מצתים.

ותפסיקו להתלונן🙂, היום המצב דבש בהשוואה למה שהיה לפני 15-20 שנה. הרבה יותר קל להשיג אינפורמצייה בנוגע למצב הרכב ע"י שימוש בסורק ביתי. ניתן למצוא הסברים בנוגע לתקלות ע"י היצרן/פורומים. ניתן להזמין חלק לא קטן מהחלפים/כלי-העבודה ישירות מחו"ל במחיר בדיחה בהשוואה למחירם הרשמי בארץ. (ובעלי מרצדס יכולים לעשות סיבוב מהיר בירדן לשם טיפול העולה עשרות אלפי שקלים בארץ😁)

לפני 10 שעות, roeibf כתב:

ברור שמוסך צריך להרוויח, אבל לא להיות חזיר. מה הבעיה להרוויח על עבודה אבל לא על החלק? אל תתן אחריות על החלק. אני מסתדר עם מי שקניתי ממנו. תן אחריות רק על העבודה.

לא עובד ככה, פיצול האחריות הוא הבעייתי. הרבה יותר פשוט הוא שהמוסכניק יאשר/יפסול את החלק לפני ביצוע העבודה. זה גם לא צריך לשנות הרבה בהנחה שאתה מביא חלקים מקוריים/OEM. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, zvit כתב:

1. המחיר למנגנון החלון, לא זול אבל גם לא מאד יקר.

2. מחיר של מחשב ABS תלוי בזמינות שלו, קשה לי לחוות דעה על זה, תלוי אם מדובר ברכיב שמתקלקל הרבה, ולכן קשה למצוא אותו.

לפני 18 שעות, Haim_gds כתב:

אתה יודע מה אומרים, זה שם של דג...

בתכלס המוסך מתמחר את זמן העבודה בצורה שונה כאשר אתה מביא את החלפים. אף אחד לא מצדיק את זה אך (כמעט) כל המוסכים נוקטים בשיטה הזו

לפני 18 שעות, KoF-sHeLeG כתב:

אוקיי, אבל צריך רק להיות ברורים לגבי מה מניע את המוסך במקרים כאלו - חזירות.

לפני 18 שעות, zvit כתב:

אין ספק שכל אחד רוצה לחסוך.

מצד שני ברור לי שהמוסך לא מתנהל בשביל העיניים היפות שלי. הוא עובד כדי להרוויח. אני מנסה לראות גם את הצד שלו. אם הוא לא יחשוב שאני דופק אותו, הוא לא ידפוק אותי.

אם פות"ש רוצה לחסוך בכל מחיר הוא יותר ממוזמן להחליף את המוסך באחת מקבוצות העז"ב ברשתות החברתיות, ואז עבודה המוסך לא תעלה לו כלום.

לפני 11 שעות, roeibf כתב:

למה חלק שעולה לי בחנות חלפים 350 ש"ח כולל מע"מ, יעלה במוסך 800 פלוס מע"מ? יותר מ-200% רווח נקי. בנוסף, מתומחרת שעת עבודה במחיר אסטרונומי - ורוב המוסכים לא ישרים: הם משערים עבודה בשלוש שעות, בפועל ארכה העבודה שעתיים - הם לא מורידים במחיר אלא משאירים את המחיר על כנו, ומרוויחים שלא ביושר עוד שעה כרווח נקי.

לפני 10 שעות, om2 כתב:

החוק לא מאפשר לטפל ברכב לבד.

אבל אם אתה עושה את זה לרכב שלך אף אחד לא יגיד לך כלום.

מוסך רוצה להרוויח.

ואם הוא יכול להרוויח הרבה הוא יעשה את זה.

למה קולה. שעלות החומרים שלי היא פחות מחצי שקל נמכרה ב8?

כי אפשר.

לפני שעה, Haim_gds כתב:

נכון, אך זה בחלקו באשמתנו. הישראלי הממוצע ינסה לחסוך שקל פה שקל שם בטיפולים/תחזוקה וירעיב את המוסך כך שהוא ינסה למצוא כל הזדמנות כדי לעקוץ. לטעמי, עדיף למצוא מוסך איכותי וישר, (ורצוי זול, אך לא הכרחי) ולהשאר נאמן אילו.

היתרון הוא שכך המוסך מסתכל על הלקוח כהשקעה לטווח רחוק ולא מנסה לזמבר אותו בכל הזדמנות, הלקוח כשלעצמו יודע כי במקרה של פשלה הנזק שיגרם למוסך עקב איבוד הלקוח ומוניטין מספיק כואב כדי שלמוסך יהיה את האינטרס לשמור עליו.

מניסיון אישי, אני נאמן למוסך שלי כבר יותר מעשר שנים ומבצע רק שם את הטיפולים. הייתי יכול למצוא משהו יותר זול? אולי. אבל למצוא בעל מקצוע שמבין ומעודכן עם הכלים/ציוד המתאימים לטפל ברכב כשלי שאתה עומד ליד הרכב ורואה מה נעשה (ומקבל תשובות לשאלות)? קצת יותר קשה...

נכון. בתיאוריה... בתכלס, זה כמו חוק החשמל האוסר ליך להחליף נורה ללא פנייה לחשמלאי מורשה, סתם בולשיט חסר משמעות. אני לא רואה את סיירת משרד התחבורה תופסת אנשים שעושים שטיפת ראדיטור או מחליפים מצתים.

ותפסיקו להתלונן🙂, היום המצב דבש בהשוואה למה שהיה לפני 15-20 שנה. הרבה יותר קל להשיג אינפורמצייה בנוגע למצב הרכב ע"י שימוש בסורק ביתי. ניתן למצוא הסברים בנוגע לתקלות ע"י היצרן/פורומים. ניתן להזמין חלק לא קטן מהחלפים/כלי-העבודה ישירות מחו"ל במחיר בדיחה בהשוואה למחירם הרשמי בארץ. (ובעלי מרצדס יכולים לעשות סיבוב מהיר בירדן לשם טיפול העולה עשרות אלפי שקלים בארץ😁)

לא עובד ככה, פיצול האחריות הוא הבעייתי. הרבה יותר פשוט הוא שהמוסכניק יאשר/יפסול את החלק לפני ביצוע העבודה. זה גם לא צריך לשנות הרבה בהנחה שאתה מביא חלקים מקוריים/OEM. 

ועזבו את זה שהוא לא עידכן אותי במחיר, מה הכוונה? באתי שבוע לפני לתיקון החלון ואמר שאין לו תחלק ושיזמין, באתי אחרי שבוע לתיקון פגוש כי מישהו נכנס בי ועשה לי שקע, לקח לי 250 למרות שרשם לי בקבלה 350 ואחרי שהערתי לו החזרתי ל250, הוא תיקן את החלון ודחף לי מחיר של 750 רק על החלון מבלי לעדכן אותי במחיר, עזבו את זה ששלמתי שכר לימוד עכשיו איזה מוסך מומלץ????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זורק פה כמה תוצאות שיצאו בחיפוש בפורום השכן של חוות דעת על נותני שירות בתחום, אני ממליץ לעשות בדיקה גם בגוגל וגם באיזי לגבי המוסכים הללו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהראשון כולם מוסכי יבואן כך שזול הם בטח לא יהיו.

חברים המליצו לי על מוסך משה בן זקן ברחובות. ישר כמו סרגל ומחירים נוחים מאוד. מתכנן לבצע אצלו טיפול בימים הקרובים. (אגב. עם חומרים שאני מביא ועלות עבודה לא יקרה בכלל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...