Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מים מזוקקים עם סבון כלים כנוזל לוישרים, האם אפשר להשתמש באופן קבוע או שצפוי נזק בגלל הנוזל כלים?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה חודשים נתקעתי ללא אפשרות לרכוש נוזל לניקוי שמשות אז שמתי ברכב מים מזוקקים עם סבון כלים במקום.

וזה פשוט מדהים, הנוזל ניקוי שמשות הכי טוב שהיה לי אי פעם. מנקה נהדר ולא משאיר סימנים.

אני רוצה לחזור על הפעולה באופן קבוע, השאלה שלי הם יכול להגרם נזק בגלל הנוזל כלים אם משתמשים בזה באופן קבוע במשך כמה שנים?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל שמשות לא רק מגן על השמשה, אלא גם בעיקר מונע קיפאון.

מכיוון שבארץ אין טמפ' כאלו, לא רואה איך ייווצר פה נזק ארוך טווח.

אני בדרכ ממלא מים רגילים, והשמשה בסדר גמור ללא שריטות וכו'.

אמ-לק: סע ברכה, נזק לא יקרה.

• רעיון טוב! 1

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קראתי בכמה מקומות שנוזל ניקוי שמשות הכחול שנמכר בתחנות דלק לא מומלץ כי הוא גורם נזק לגומיות של החלון. ממליצים למלא מים מזוקקים ולהוסיף סבון יעודי של חברה כמו סונקס. לא יודע כמה סבון כלים מזיק לגומי, אם בכלל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קבוע מדלל נוזל שמשות כחול עם מים מזוקקים/ מי מזגן 50:50. 

מי ברז עלולים לגרום לטווח ארוך להצטברות אבנית בשפריצרים.

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש פה כבר כמה דיונים על איך כל אחד מנקה שמשותיו, הייתי מציע לנבור בהם.

לגבי השאלה המקורית - להלן שני הסנטים שלי:

נוזלי ניקוי כלים נוטים מצד אחד להיות קצת אגרסיביים (בכל זאת צריכים להוריד לכלוך מכלים), אבל מעולם לא ראיתי כלי שנפגע מכך (לא מזכוכית, מפלסטיק או חלקי גומי). בנוסף, אחת התכונות של הנוזל היא להישטף מאוד בקלות במים (כדי שלא נאכל אותו, מן הסתם). לכן, לא הייתי דואג מזה יותר מדי, בוודאי אם הוא מאוד מדולל.

לגבי אבנית - אפשר לרכך מים עם קצת חומץ (מקובל בקומקומים ובכביסה, למהדרין האקולוגיים). אני נוטה להאמין שזה אפשרי גם ברכבים, אם כי טרם פגשתי את האנשים שעושים את זה, אז אני לא יודע אם זה עלול להזיק (או עובד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא חשבתי על זה. אבל לשלשלת ציפורים היא ממש הרבה יותר חומצית מחומץ מדולל במים. בכל מקרה, כנראה לא כדאי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, SlowRide כתב:

קראתי בכמה מקומות שנוזל ניקוי שמשות הכחול שנמכר בתחנות דלק לא מומלץ כי הוא גורם נזק לגומיות של החלון. ממליצים למלא מים מזוקקים ולהוסיף סבון יעודי של חברה כמו סונקס. לא יודע כמה סבון כלים מזיק לגומי, אם בכלל.

הוא גם משאיר צבע כחול דוחה לפעמים על חלקי פלסטיק או לפעמים צבע של הרכב עם הזמן + שמש.

היה לי את זה ברכב הקודם.

לגבי הסבון כלים - לא כל כך רצוי כיוון שהוא שומני סמיך ונוטה להשאיר עקבות, אם זה על הפח או השמשה במידה והמגבים לא עובדים הכי טוב, או על הפח אם עפו מים עם קצת סבון שיכולים להשאיר כתמים.

שפוך סבון כלים על הרצפה בחוץ / בשמש ותראה שהסימנים לא נעלמים משם גם לאחר שבוע. 

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה זאת שנים רבות (עם מי ברז). צריך בסה"כ כמה טיפות סבון כלים למיכל שלם. כמות גדולה מייצרת קצף מציק.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במים של מזגן מסוננים עם תרכיז סבון מרוכז של ווירט. עושה עבודה טובה. בשום פנים ואופן לא מים רגילים כי האבנית סותמת את השפריצרים כפי שהזכירו כאן.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל מסבון כלים יעבוד, אבל צריך להיזהר עם המינון, יותר מדי ואתה עלול לסתום מעברים (איך שהוא הצלחתי פעם). אין שום בעיה להשתמש בתור פיתרון זמני, אבל לטווח הארוך אני ממלחץ בחום להשתמש בנוזל ייעודי, מאוד מרוצה מהמוצרים השונים של סונאקס (גם מוכן מראש וגם תרכיז).

אין לי מושג למה זה ככה, אבל ה"מים הכחולים" של תחנות דלק זה הדבר הכי גרוע שיש. אשכרה פוגע בצבע.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כן, אם לא ניקית את זה מיד זה מתבשל בשמש על הצבע ולא יורד. הטימטום הגדול פה שלצבע אין שום תפקיד חוץ מלעשות את זה כחול. היו יכולים למכור סתם מים עם סבון והיה עולה להם פחות לייצר את זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...