Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוחות נת"צ לרכב נכה כס"ג

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, tinoki כתב:

עדכון:

נסעתי לח’ חנייה עיריית י-ם, שילמתי חנייה והמתנתי שעה בתור. מבנה רוסי ישן ומדהים. הגשתי טפסים עם הוכחות לקיום תג כס”ג בתאריכים הנ”ל, רישומי יומן מהפיזיוטרפיסטית ועוד. הנציגה לקחה את המסמכים, אמרה ש’יטופל’. לאחר מס’ ימים אני מטלפן לבדוק מה התקדם: איו מסמכים, אין פנייה חוזרת שלי, אף פקידה לא קיבלה ממך כלום. אויש.  לא קיבלתי חותמת ’התקבל’. דווקא שמרתי קבלה של החנייה. 

הגשתי בקשה להשפט ביום האחרון שניתן היה, קיבלתי תאריך לעוד כ - 400 זריחות מעל ככר ספרא.

לתפארת מדינת ישראל.

יום אחד אני עוד ארכוש את המבנה הזה ואטהר אותו.

זריחה?

כנראה התכוונת לשקיעה... התנוונות, דעיכה של כל הגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתאריך 13.7.2022 בשעה 12:30, Be roo כתב:

גם אם יש רחובות שהם נת״צ בלבד, המקרה שלך של מגורים ברחוב כזה הוא נדיר. ההיתר הוא רחב ומאפשר לכולם לעבור שם, לא רק למי שגר וצריך להגיע לאותו מקום ספציפי כמו אצלך.

מה ההבדל בין לקצר זמן דרך כביש נת״צ, לבין לקצר זמן דרך נתיב נת״צ?

לפעמים במרכזי ערים (ירשלים, ת"א הן דוגמא ובקרוב גם רחובות) ישנם רחובות אשר הם רחובות שבהם מעבר רק לתח"צ, לרכבים מסחריים לפריקה טעינה ולתושבים. במצב כזה - ניתן גם לנכה בכסא גלגלים לעבור שם עם רכבו, כאשר להבנתי לפי ראות החוק המטרה היא להנגיש לו את אותו רחוב. קח כדוגמא את רחו' יפו בירושלים (אם כי זו לא דוגמא ממש טובה כי לדעתי החוק שצורף מדבר על מקום בו מותר לאוטובוסים לנסוע ולא לרכבות קלות).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לא קשור לנושא השרשור אבל ממש מכעיס אותי שנת"צ הפך להיות נתיב מיוחד לשוטרים/עובדי עיריה,

לפעמים בירושלים אני רואה רכבים רגילים שעוקפים פקק בנת"צ ונכנסים לפני המצלמה,

אפילו ראיתי שוטר שנסע בנת"צ עוקף את הרכב העוקף פקק ופשוט ממשיך הלאה כאילו לא ראה כלום. 

העיקר שמו מצלמות ועושים כסף קל (500₪ לדו"ח) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

עדכון:

היום התקיים המשפט. היו לי כל המסמכים הרלוונטיים אבל לא היה לי הפלסטיק של התג. היה לי תדפיס מהמאגר כי לרכב יש תג נכה סוג 02 (כסא גלגלים) החל מ- 2.5.21 - מעט לפני ביצוע הנסיעות.

התובע והשופט לא ידעו מה זה תג נכה סוג 02, וצילום המסך איננו ראיה קבילה.

לא רציתי להגיע להסדר עם התובע. נקבע להוכחות.

מצאתי את עצמי מחוץ לאולם המשפט, מובס משהו, ופתאום אני קולט שאני בירושלים ללא הילד הנכה. 3 פעמים בשבוע נוסע לירושלים אתו לפיזיותרפיה, כעת אני חופשי. לפני הנסיעה לעבודה אולי אסע לאנשהו בשביל הפלז'ר:

- נסעתי לספריה הלאומית, השומר מסביר לי בקול השמור לילדים כי הכניסה רק עם הזמנה, נו נו.

- התקדמתי לכנסת, בוא נשמע קצת דיונים במליאה, מהבוקר צריך קצת חיזוקים שאנו חיים בדמוקרטיה... השומר מסביר לי בטון השמור למפגינים כי הכניסה לקהל היא רק בימים ב' ג' ד' (כעת הבנתי את המשמעות של השורש ב.ג.ד. המושמע רבות בכנסת).

- גן הוורדים - נראה פעם איך נראה המקום הזה - אולי אביא את המשפחה - "סאגור שיבוצים" מודיע לי בטון מתנשא פועל ערבי עם קסדה (יש כזה דבר, כנראה רק בגבעת רם).

- נו שוין, חציתי לבית העלמין שייח באדר, החלטתי כי אם יעמוד בכניסה אדם מכל סוג ומין שהוא - אטוש את המקום ואכנע מראש, לא מסוגל לקבל יותר שלילות היום. לשמחתי לא היה שם איש: מדרגות עזובות, מצבות שקטות, וציונו של הרבי מזוויעל פועל הישועות מתנשא בהדרת כבוד, מלווה בצבא מודעות של "נושעתי והבטחתי לפרסם". פרק תהילים ותפילה קצרה. יתוש מנקר לי במוח כי אמור להיות כאן קפה ועוגיות לבאי קברו הקדוש. סיור קצר מוביל אותי לעמדת הכנסת האורחים, שלט מאיר עיניים "פתוח ביום שני וחמישי", אה, אלו הימים של הישועה. אני בטוח שתפילתי נשמעה גם ביום ראשון. בדרך לרכב שלטים מזהירים כי אחורי הגדר שייך למחקר על ציפורים, בכל זמן, ואין לעבור. אספתי עוד 2 שלילות להבוקר. מעניין יהיה לפתוח מחקר על הזן האנושי המהלך בחניון בית המשפט בכיכר ספרא.

- אני לא חוזר לעבודה בלי קפה ועוגה - אז נכנסתי לתחנת הדלק ביציאה מירושלים - יש קפה, אין גדול. יש מאפה - אין מתוק. לא ויתרתי ונלחמתי עם עצמי לרכוש את הקפה. אוי המכסה - שפך חצי על החולצה בדרך. הפסקתי לספור.

יש שופטים בירושלים.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • אהבתי 2
  • מצחיק 8
  • מבאס 2
  • רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, tinoki כתב:

עדכון:

היום התקיים המשפט. היו לי כל המסמכים הרלוונטיים אבל לא היה לי הפלסטיק של התג. היה לי תדפיס מהמאגר כי לרכב יש תג נכה סוג 02 (כסא גלגלים) החל מ- 2.5.21 - מעט לפני ביצוע הנסיעות.

התובע והשופט לא ידעו מה זה תג נכה סוג 02, וצילום המסך איננו ראיה קבילה.

לא רציתי להגיע להסדר עם התובע. נקבע להוכחות.

תודה על העדכון המבדח, זה קצת מוציא את הטעם המר מהעובדה שלמערכת אין בעיה לטרטר שוב ושוב הורה לילד נכה בגלל חוסר סנכרון של המערכות או איזו חתיכת פלסטיק. הם לא יודעים מה זה תג סוג 02? שיטרחו להפסקה בת שתי דקות, ילכו לשירותים ובעודם יושבים על האסלה יבדקו בגוגל מה זה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטתי שהוכחות זה עד הסוף: אגיע עם הילד על הכס"ג. קיבלתי את התחושה שלא ממש מאמינים לי (אבל לא רמזו משהו כזה, רק תחושה).

התובע בדק עם מישהו מהתביעה בוואצפ וההוא בצד השני לא ידע.

התובע סיפר לי כי ניתן להוציא סטטוס תג נכה בהאזור האישי הממשלתי, והוא יודע את זה מאבא שלו הנכה. עדכנתי אותו שאני יודע את זה מאבי ז"ל הנכה, ולקטין זה לא ניתן (לבדוק תחולת תג). גם תובע גבוה יותר שנכח באולם התערב ואמר שזה חדש לו.

השופט גלגל עיניים והתלבטתי אם מותר לי לחשוב שאני חכם יותר ממנו.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאגר אכן מפיק קובץ csv, שבעמודת ״סוג התג״ ישנם 2 ערכים: ״01״ ו-״02״.

ואכן, אין מקרא מה זה ״סוג 01״ או מה זה ״סוג 02״.

ממליץ לפנות לאגף הרישוי, להפנות אותם למאגר, ולבקש מקרא מהו ״סוג 01״ ומהו ״סוג 02״.

ואת התשובה הרשמית לצרף לרשימת המסמכים שלך, להצגה בבית המשפט.

ממש חבל שאנשי מקצוע לא מכירים את הנושאים עליהם הם אמונים, וחמור שעל שחוסר המקצועיות הזה נאלץ לשלם האזרח הקטן.

שיהיה המון בהצלחה, ולאחר ניצחונך במשפט, בקש פיצויים לפי סעיף 80 לחוק העונשין.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הבעיות של השופטים היא הצורך בידע רחב מאוד כי הם עוסקים במנעד עצום של סוגיות, וסוג תג נכה הוא באמת פרט שכנראה ידוע רק ליודעי ח"ן.

קרוב משפחה היה מעורב לפני הרבה שנים במשפט מקרקעין שהגיע לערעור בעליון. בקיצור, נזרק המספר "1,000 מ"ר", והשופט הנכבד (ובאמת מהבכירים) שאל האם זה 1,000 מ' על 1,0000 מ'. זה מוזר בעיני, כי מדובר בידע ברמה של לימודי ליב"ה. אבל אולי פלפולי המשפט, בדומה לפלפחלי הגמרא, השכיחו ממני מה שלמד בכיתה ו'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Keyser Söze כתב:

ממש חבל שאנשי מקצוע לא מכירים את הנושאים עליהם הם אמונים

לא ריאלי לדרוש משופט להכיר כל פרט בירוקרטי קטן, גם אם זה בתחומו.

בשביל זה יש פקידים ועוזרים שיחפשו ויבררו עבורו. וראוי שזה יעשה באותו מעמד כדי לא לטרטר את האזרח על חוסר ידע שלו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהורה לילד נכה. (למעשה, בכלל הזוי שזה צריך להגיע למשפט ושהבקשה לביטול נדחתה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

הם עוסקים במנעד עצום של סוגיות, וסוג תג נכה הוא באמת פרט שכנראה ידוע רק ליודעי ח"ן

יש המון דיונים משפטיים על הזכויות של בעלי תג נכה לסוגיו השונים, יש כמה פסיקות מפורסמות בנושא, אז ממש לאט תקין ששופט תעבורה לא ידע את זה.

לפני 13 שעות, Be roo כתב:

לא ריאלי לדרוש משופט להכיר כל פרט בירוקרטי קטן, גם אם זה בתחומו.

גם אם נניח ששופט לא חייב לדעת, אבל התובע חייב להיות מפוטר ממשרתו אם הוא נותן דוחו"ת בתחומים שהוא לא בקי בהם.

מה יהיה השלב הבא? יתנו דוחו"ת לאזרחים ללא נימוק, והאזרח יצטרך להביא סוללת עורכי דין להוכיח שהוא לא עבר על שום חוק בעת מתן הדו"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, chezik כתב:

התובע חייב להיות מפוטר ממשרתו אם הוא נותן דוחו"ת בתחומים שהוא לא בקי בהם

התובע לא נתן את הדו״ח, הוא נכנס למקרה רק לאחר שהתינוק הגיש בקשה להשפט.

הוא גם לא חייב להיות בקיא בכל פעם שמשתנה איזה נוהל של משרד התחבורה לגבי ענין בירוקרטי כזה או אחר, אבל הוא כן חייב שתהיה לו דרך פשוטה וסבירה לבדוק זאת מבלי לטרטר את האזרח.

הבעיה היא מערכתית, לא תובע או שופט ספציפי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Be roo כתב:

הוא גם לא חייב להיות בקיא בכל פעם שמשתנה איזה נוהל של משרד התחבורה לגבי ענין בירוקרטי כזה או אחר, אבל הוא כן חייב שתהיה לו דרך פשוטה וסבירה לבדוק זאת מבלי לטרטר את האזרח.

התובע יודע שיש 2 סוגי תג נכה.

כי הוא יודע שיש בעלי תג נכה שזכאים לחנות בחניית נכים ואינם מורשים ליסוע בנת"צ, ויש בעלי תג נכה שכן מורשים ליסוע בנת"צ.

זה דברים שהוא חייב לדעת מתוקף תפקידו כי זה סיפורים שקורים עשרות אם לא מאות  פעמים ביום בירושלים.

אז מה כן חסר לו? כנראה שבמסוף של העירייה זה לא מכונה 'תג סוג 1' ו-'תג סוג 2' אלא 'תג נכה עם כסא גלגלים' ו-'תג נכה בלי כסא גלגלים'.

עכשיו, מה התובע והשופט רוצים מה'תינוק' (🙂)? להבנתי הוא צריך כרגע לזמן את שר הפנים ואת שר התחבורה ואת שר המשפטים ביחד לבית המשפט, או לכל הפחות את מנכל"י המשרדים שלהם, שיספרו לשופט שמה שמכונה בעירייה 'תג נכה עם כסא גלגלים' זה מה שמכונה במשרד התחבורה 'תג סוג 2'.

אם זה הסיפור אז את שניהם צריך לפטר כאן ועכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקצועות, בעיקר במקומות הלימוד הטובים, שבהם החיפוש מידע ברשת הפך לקורס חובה. זו אחת הדוגמאות ללמה. 

אם ניתן לשלוף בחיפוש של דקה את המידע זו לא אמורה להיות בעיה ולא אמור להיות פקיד שעושה את זה. 

אם לא ניתן אז בהחלט אין ציפייה גם. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...