Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוחות נת"צ לרכב נכה כס"ג

פוסטים מומלצים

שלום לחכמי הפורום.

השבוע נחתו אצלי 3 דוחות מעיריית ירושלים.

ע"ס 500 כ"א בסיבת נסיעה בשד' גודלה מאיר בנת"צ (תקנה 22א). תיעוד ע"י מצלמה.

אני מחזיק תג חנייה לנכה כסא גלגלים לבני הנכה, והייתי כמובן אתו בכל 3 הנסיעות בדרך לטיפול פיזיוטרפיה.

כל הדוחות מחודש מאי, מעט לאחר שהתג הרגיל שודרג לכס"ג.

חשוב לי לציין כי בדקתי טרם ביצוע הנסיעה כי התג מעודכן ברישומי משרד התחבורה כסוג 2 (כסא גלגלים).

סברתי כי מחשבי העירייה מסונכרנים עם משרד התחבורה.

אני מצפה, אם כן, לקבל כמה דוחות נוספים על החודשיים שחלפו מאז (בינתיים החלפתי רכב והוא גם מעודכן).

פספסתי משהו? 

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• 11 חודשים מאוחר יותר...

עפ"י חוק מותר לנכה בכסא גלגלים ליסוע בנת"צ רק אם אין דרך אחרת להגיע ליעד, כלומר ליסוע בנת"צ שאין לצידו כביש רגיל, ככל הידוע לי אין היתר ליסוע בנת"צ המקביל לכביש רגיל ע"מ לחסוך את הפקקים.

אולי זו העילה לדו"ח.

בתאריך 29.7.2021 בשעה 19:29, tinoki כתב:

מעט לאחר שהתג הרגיל שודרג לכס"ג.

אשמח לדעת - איך מבצעים שדרוג לתג? יש לי תג רגיל על הבת שלי למרות שבמסמכים שהגשתי מופיע בפירוש שהיא משתמשת בכסא גלגלים, אני כבר שנתיים עם זה ולא הצלחתי לקבל מידע על אפשרות הגשת ערעור או משהו כזה, אשמח אם תוכל להחכים אותי בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ישה כתב:

והסיבה???

לא קבלתי עדיין המכתב בדואר, רק אסמס. אעדכן בעזרת השם. 

לפני כשעה, chezik כתב:

אשמח לדעת - איך מבצעים שדרוג לתג? יש לי תג רגיל על הבת שלי למרות שבמסמכים שהגשתי מופיע בפירוש שהיא משתמשת בכסא גלגלים, אני כבר שנתיים עם זה ולא הצלחתי לקבל מידע על אפשרות הגשת ערעור או משהו כזה, אשמח אם תוכל להחכים אותי בעניין.

כאן, "המרת סוג התג":

https://www.gov.il/he/service/disability_parking_badge

אתה נכנס עם הקוד שלך ומגיש בעבורה את הבקשה. יש לסרוק ולצרף את האישור שקיבלת מוועדת הניידות במשרד הבריאות, אלו שקבעו לך "משתמשת". יש דף ייעודי נפרד שמקבלים עם המכתב. אם אין לך - בקש מהם מחדש.

לפני כשעה, chezik כתב:

עפ"י חוק מותר לנכה בכסא גלגלים ליסוע בנת"צ רק אם אין דרך אחרת להגיע ליעד, כלומר ליסוע בנת"צ שאין לצידו כביש רגיל, ככל הידוע לי אין היתר ליסוע בנת"צ המקביל לכביש רגיל ע"מ לחסוך את הפקקים.

אולי זו העילה לדו"ח.

מעניין. לא מכיר. יש מקור?

פקודת התעבורה [נוסח חדש]

נסיעת נכים בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית (תיקון מס' 85) תשס"ח-2008

סעיף 71א1.
(א) מי שניתן לו תג נכה כמפורט בתוספת התשיעית* רשאי לנהוג ברכב שלגביו ניתן התג האמור בנתיב שיועד לתחבורה ציבורית, למעט בנתיב שיועד, על פי תמרור, לרכב להסעת המונים שאינו אוטובוס.

(ב) הוראות סעיף קטן (א) יחולו גם על אדם המתלווה אל הנכה והנוהג בעבורו ברכב.

(ג) השר רשאי, בצו, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת, לשנות את הנתיבים שבהם רשאי לנהוג מי שניתן לו תג נכה כאמור בסעיף קטן (א), ובלבד שחלפו שנתיים ממועד התחילה של סעיף זה.

*תוספת תשיעית:

תג נכה התואם במראהו את תמרור 437: חניה לרכב של נכה – משותק רגלים, בהתאם להודעת תעבורה (קביעת תמרורים), התש"ל-1970

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, chezik כתב:

לא ברור לי מטרת ההיתר הספציפי הזה.

לרוב נת״צ שאין לידו כבש רגיל הוא כניסה למסופי אוטובוסים ותחנות מרכזיות. בכל שאר המקרים שנתקלתי מטרת הנת״צ היא בדיוק כפי שצוין, לחסוך פקקים והנחתי שההיתר ניתן כי לנכים יש לעיתים מגבלות זמן שנובעות מהנכות (חוסר יכולת לשהות ברכב לאורך זמן וכו׳) . איך יעזור לנכה להכנס לרציפי התחנה המרכזית בת״א ולנסות לנווט בין כל האוטובוסים?

זו שאלת תם (לשמחתי לא יצא לי להכיר את הנושא מקרוב), אשמח להבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

לא ברור לי מטרת ההיתר הספציפי הזה.

לא מכיר את כל הארץ, אבל בירושלים יש כמה כבישים שיש בהם רק נת"צ (+ תמרור שמתיר כניסה לפריקה וטעינה), ההורים שלי גרים ליד כביש כזה וכל בעלי הרכבים מחנים ברחוב הסמוך, אני נצמד לבניין דרך הנת"צ ומחנה על מדרכה אחורית במיקום שלא מפריע להולכי רגל,

פעמיים כבר קיבלתי דו"ח, אבל אני ממשיך לעשות את זה כי אין לי ברירה אחרת עם ילדה בכסא גלגלים.

עכשיו אנסה להגיש המרת תג, מקווה שילך במהירות.

לפני 11 שעות, tinoki כתב:

מעניין. לא מכיר. יש מקור?

לא מצאתי כרגע, אעדכן בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יש רחובות שהם נת״צ בלבד, המקרה שלך של מגורים ברחוב כזה הוא נדיר. ההיתר הוא רחב ומאפשר לכולם לעבור שם, לא רק למי שגר וצריך להגיע לאותו מקום ספציפי כמו אצלך.

מה ההבדל בין לקצר זמן דרך כביש נת״צ, לבין לקצר זמן דרך נתיב נת״צ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב חברים.

קיבלתי מכתב:

image.thumb.png.f313caee9cc2c75caab8e8b5122c7ebe.png

בדקתי, הרי שלחתי להם תיעוד לפני שנה. יש בעיה:

שלחתי בקשה למשרד התחבורה להחלפת תג נכה לכס"ג בתאריך 2.5.21, אושר מיידית, וכבר למחרת עודכן במאגר הממשלתי כי לרכב יש תג סוג 2 מצ"ב צילום מסך ששמרתי מאז, מה שהגשתי גם לרשות החנייה).

image.png

באותו היום התחלתי לנסוע בנת"צים. הדוחות הם תאריכים 6.5.21, 18.5.21, 27.5.21 ולאחמ"כ לא קיבלתי דוחות.

כשקיבתלתי הביתה את תג הפלסטיק החדש היה כתוב עליו מתאריך 29.6.21. לא ברור לי למה, הרי זה התעדכן במאגר בתאריך 2.5.21! האם זהו תאריך הנפקת הפלסטיק? לא ברור לי

כעת: אם אני מציג את תג הפלסטיק, זה לא יעזור לי לזיכוי, אך צילום המסך ששמרתי הנו ראיה קבילה? גם לא ברור לי איך בפועל הונפק דוח אם הייתי מעודכן כס"ג במאגר. חייב לציין כי נסעתי באותו הנת"צ פעמים רבות עד לתאריך שמופיע ע"ג תג הפלסטיק (29.6.21) וקיבלתי רק על מאי, ורק על חלק מהנסיעות.

כמו"כ, צילום המסך לא מוכיח עד מתי היה התג בתוקף (אם אינני מציג את הפלסטיק), האם בימ"ש יכול לראות במאגר ממתי עד מתי היה על הרכב תג? ובכלל, איך מוכיח נכה עם כל דו"ח חניה על תוקף התג לכלי רכב X בתאריך Y? הרי על התג כבר לא מופיע מס הרכב? יש מקום בו אפשר להוציא תדפיס של תוקף תג נכה לרכבים מסוימים? באזור האישי הממשלתי לא מצאתי.

תודה למסייעים.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי ממה שכתוב, עכשיו אתה רק יכול לבקש להישפט.

להערכתי, מאחר וכל נושא הכס"ג הוא לא "מאתמול" - שווה לעמוד מול שופט, להסביר את המצב וכמובן לפרט (בקצרה) את כל הנושא הבירוקרטי שסבב סביב עניין התג עצמו. מניסיוני הדל - הם לא אוהבים מתרצי תירוצים וכאלה שמשתמשים בזכויות נכים ללא כיסוי, אבל במקרה שלך אושר לך תג כס"ג תוך יום וסה"כ מדובר בעניין בירוקרטי בלבד (לא היה לך תג לשלוח להם בזמן העירעור כי הוא עוד לא הגיע אליך).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אתה טועה 

במכתב נכתב במפורש , אומנם השורה קצת התבלבלה לה,  כי במידה וימציא הוכחה תוך 30 יום יישקל הנושא בשנית

תמונת המסך לא נפתחה אבל אם היא קובעת כי מ 2.5.21 אתה זכאי לתג נכה המתיר לך נסיעה בנת"צ שלח אליהם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון:

נסעתי לח’ חנייה עיריית י-ם, שילמתי חנייה והמתנתי שעה בתור. מבנה רוסי ישן ומדהים. הגשתי טפסים עם הוכחות לקיום תג כס”ג בתאריכים הנ”ל, רישומי יומן מהפיזיוטרפיסטית ועוד. הנציגה לקחה את המסמכים, אמרה ש’יטופל’. לאחר מס’ ימים אני מטלפן לבדוק מה התקדם: איו מסמכים, אין פנייה חוזרת שלי, אף פקידה לא קיבלה ממך כלום. אויש.  לא קיבלתי חותמת ’התקבל’. דווקא שמרתי קבלה של החנייה. 

הגשתי בקשה להשפט ביום האחרון שניתן היה, קיבלתי תאריך לעוד כ - 400 זריחות מעל ככר ספרא.

לתפארת מדינת ישראל.

יום אחד אני עוד ארכוש את המבנה הזה ואטהר אותו.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • מבאס 5

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרתיח. 

לא לשכוח לבקש לאחר הזכייה במשפט פיצוי על פי סעיף 80 לחוק העונשין.

נצל את אותם 400 זריחות בכדי להתכונן למשפט, לפנות לגורמים הרלוונטיים ולהמציא האסמכתאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...